» »

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu

Ultrapoceni noname monitorji na Ebayu

1
2
3

huelz ::

No, saj se bodo zadeve pocasi premaknile, sploh zdaj, ko ima apple take lepe resolucije za svoje izdelke in bo raja hotela tudi to na noname robi.
Pac, moras dvignit lestvico visje, ne pa da danes zivotarimo na ena in isti resoluciji ze sto let. Sploh in se posebej leti to na zaslone prenosnikov.
Sicer pa, ja, bi rad imel 27 ali 30" za majhen denar, cetudi ne ravno IPS v zacetku, vemo pa kje so omejitve.
Ampak, kot receno, apple vlece spet naprej zadevo in bodo tud ostali prej al slej to posvojil.

Brane22 ::

SplitCookie je izjavil:


Never gonna happen. Če gre za robo priznanih proizvalcev bo ta romala direktno v njihove produkte ker se pokupi vse kar prodajo in placa za neko ekstra proizvodnjo poleg običajne - ni


Eh, pa saj imaš teste na netu, folk jih je celo odprl. Edino kar je tip ugotovil, je da so mogoče v original Appleih cherrypicked paneli ISTE serije.

Ja, razlika je lahko recimo v backlightu ali kaj takega, a največkrat niti to.


Sploh pri LCD-jih je ključnega pomena da panel futra lep in dober LVDS signal in je samo ščitenje pred EMI ustrezno izvedeno, ne da ti ekran kar pleše od motenj ter ga na nobeden možen način ne moreš postaviti v fazo ker so že sami driverji ter bufferji v kurcu, ker so tam samo toliko da dela.


Pajade. Folk ti bo dal slabe lvds drajverje, ki sicer stanejo 10 centov in to ravno toliko slabe, da bo slika slabše kakovosti zaradi tega, ne pa toliko da boš zaradi tega vrnil monitor. To bi rad videl.


Tako je pa zadeva zelo verjetno ranga SD kartic s kupom okvarjenih sektorjev - izmet proizvodnje.
Zelo drago ti hočejo prodati smeti. In to je vse kar je na temu.


Seveda. In kupuje in testira jih plačan folk. Ponavadi kar kitajski agentje.


Meni venomar rabiš, če ne drugega za nastavljanje osvetilnosti in barvne temperature.


jaz niti ne. Svetilnost lahko nastavljam, za temperaturo se ne sekiram.


Kaj za vraga bi pa s takimi paneli delal?


Saj v tem je štos. Če to veš, zakaj bi plačeval polno ceno za nekaj, česar ne rabiš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

bluefish ::

Prvi primerki 4K televizorjev se že pojavljajo (cena so sicer v rangu 22k), čakamo na tovrstno resolucijo pri consumer monitorjih.

Brane22 ::


Kaj se boš pa zjajcal z garancijo ? V hoferju prineseš nazaj in ti zamenjajo za delujočega.


Hofer ponavadi nima modelov, ki me zanimajo. In ponavadi nima robe na zalogi, da lahko kar tako prikorakam s slabim in odkorakam z novim.


Ali pa kupiš še enega ko ti stari crkne.


Ko ti stari crkne, ponavadi ni več takih. Pozna se že če ga dobiš iz druge serije z drugimi lampami. V trojici monitorjev je full nadležno, če je en bistveno drugačen. Poleg tega nimam cajta za to zaj**cijo. če mi stvar ckne, ko jo res rabim ( in ponavadi je tako), nimam na razpolago več dnevov in tednov za iskanje modelov in cen.


Kar boš imel našparano za hude cajte ti bo vrag vzel. Ekran se glih tako stara.


Pri petih monitorjih res ni tak problem, če vzameš še šestega. Pri desetih diskih ravno tako ni problem imeti dveh na polici in pri štirih platah pete.

Ponavadi je samo razlika med domačo in tujo ceno taka,d a večkratno presega dodatno robo. Ki v praksi pride zelo fajn, ko je treba na brzino sestaviti nekaj, kar bi bilo razkazano na sejemskem štandu itd.


Potem imaš tudi uro časa da greš do trgovine in jim tam utrgaš nov monitor


Tole je ceneje in hitrje. Namesto da bi se zaj** z dresirano, naveličano opico v trgovini, sem odpr monitor in ga uštimal v pol do tričetrt ure.
Ni teorije da v tem času uredim v trgovini, tudi če robo imajo. Pa tudi ne da se mi pustiti nategovati domačim opicam s predrago robo.

Raje kupujem zunaj. V praksi znese _bistveno_ ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

SplitCookie ::

Pozna se že če ga dobiš iz druge serije z drugimi lampami. V trojici monitorjev je full nadležno, če je en bistveno drugačen

Pozna se ti že star vs. nov
Iste serije

In ponavadi nima robe na zalogi, da lahko kar tako prikorakam s slabim in odkorakam z novim.

Imajo celo skladišče te robe ko pride v trgovino. Po parih mesecih pa verjetno takih količin ne bodo imeli.
Načeloma zamenjajo vse po 6h mesecih.

Pri desetih diskih ravno tako ni problem imeti dveh na polici in pri štirih platah pete.

Vse diske namečeš v RAID in si ne delaš zaloge. Ko crkne odklopiš in furaš dalje s običajno redunanco namesto s blazno povečano.

Plata je skoraj edina stvar katera je vredna zaloge. Inštalacija driverjev in postavitev Raid sistema je sitna.

Saj v tem je štos. Če to veš, zakaj bi plačeval polno ceno za nekaj, česar ne rabiš ?

Tko kot ma avto klimo pa je še vedno 99% časa na off.


Pajade. Folk ti bo dal slabe lvds drajverje, ki sicer stanejo 10 centov in to ravno toliko slabe, da bo slika slabše kakovosti zaradi tega, ne pa toliko da boš zaradi tega vrnil monitor.

Saj ni samo v tem. Še napajalo je na komot drugačno, poberejo ven RFI del etc.
Tam se tepejo za vsak cent.
Še za lampe raje ponucajo 494 kakor pa namenski čiperaj.



Eh, pa saj imaš teste na netu, folk jih je celo odprl. Edino kar je tip ugotovil, je da so mogoče v original Appleih cherrypicked paneli ISTE serije.

Ja, razlika je lahko recimo v backlightu ali kaj takega, a največkrat niti to.

Potem je z njimi nekaj zagotovo narobe, ali v obliki mrtvih pixlov ali kaj drugega.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

SplitCookie ::

bluefish je izjavil:

Prvi primerki 4K televizorjev se že pojavljajo (cena so sicer v rangu 22k), čakamo na tovrstno resolucijo pri consumer monitorjih.


Čakam tudi na pojav 10-bitnih (12-bitov plz) panelov in ne samo 8-bitnih:)
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::


Pozna se ti že star vs. nov
Iste serije


Ampak to še najmanj. To lahko toleriram, pa tudi kompenziram še najlažje.
Normalno je, da neka možnost odstopanja se lahko pojavi, če ne misliš zaradi enega crknjenega monitorja menjat vse tri...


Imajo celo skladišče te robe ko pride v trgovino. Po parih mesecih pa verjetno takih količin ne bodo imeli.
Načeloma zamenjajo vse po 6h mesecih.


To mi ne zadošča. Ko roba crkne, je tako da jo ali:

- popravim v uri ali manj
- ugotovim nepopravljivost, jo zamenjam z rezervno in si zacahnem, da bo treba enkrat ob ugodni priložnosti zapolnit rezervo.

Ko mi stvari crknejo, se mi v tem scenariju nikamor ne mudi. Zato pa robo, ko se da, kupujem v batchih za vse lokacije naenkrat in s popustom oziroma po ugodnih, akcijskih cenah.


Vse diske namečeš v RAID in si ne delaš zaloge. Ko crkne odklopiš in furaš dalje s običajno redunanco namesto s blazno povečano.


Tega ne rabim. Nimam nobenega razloga, da bi stalno laufal disk, ki bi lahko stal na polici. Ure mu tečejo, ležaji se obrabljajo, pa štrom me stane. Če stalno dela, me štrom za vsak disk stane tam €10 na leto.


Inštalacija driverjev in postavitev Raid sistema je sitna.


Na Linuxu ? Niti najmanj.


Tko kot ma avto klimo pa je še vedno 99% časa na off.


Pa vendar lahko dosežeš znaten popust, če klime ni. Večina trga jo hoče, ti je ne rabiš, prodajalec pa je na danem modelu recimo nima. Zakaj ne bi prišel ceneje skozi =


Saj ni samo v tem. Še napajalo je na komot drugačno, poberejo ven RFI del etc.


Napajalo me ne zanima, RFI del ravno tako ne. Te stvari trivialno in celo lažje izvedem sam. Raje vidim panele brez ohišja, ker jih lažje montiram, veliko lepše se hladijo pa bezeli so full tanjši.


Potem je z njimi nekaj zagotovo narobe, ali v obliki mrtvih pixlov ali kaj drugega.


Kot rečeno, za mrtve piksle se ne sekiram. Če ima stvar priznan LG-jev IPS panel not, je to zame povsem OK.

Ne trdim, da ej taka zadeva v vsakem pogledu enakovredna 2-3x dražji zadevi z imenom. Pravim, da kot je videt, teh dodatnih kakovosti za dodaten denar _jaz_ ne rabim in ne vidim zakaj tega ne bi izkoristil oziroma vsaj zbral nekaj več podatkov o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

SplitCookie ::


Ampak to še najmanj. To lahko toleriram, pa tudi kompenziram še najlažje.
Normalno je, da neka možnost odstopanja se lahko pojavi, če ne misliš zaradi enega crknjenega monitorja menjat vse tri...

Razlika v svetilnosti je tudi po 20% in še več.
Poleg tega se sam panel stara kar pomeni bolj blede barve.
Kot tudi žarnice same spreminjajo barvo.

Z ledicami imaš pa spet popolnoma enako težavo. S tem da če ti ena crkne imaš na tistem delu 'mrtev' ekran

In kako boš naredil ko ti bo crknil še drugi ekran ?

Če je kakšen serijski defekt pa ti bodo pocrkali vsi skoraj hkrati, spomni se tistih samsungovih serij s crknjenimi kondiji. Sicer miniaturna greška ki ne zahteva veliko časa ko imaš enkrat ekran odprt. Samo tisto plastiko dol jemati je ponavadi sitno.

Ure mu tečejo, ležaji se obrabljajo, pa štrom me stane. Če stalno dela, me štrom za vsak disk stane tam €10 na leto.

Pa jih daš lahko na komot v sleep če je treba.

Ležaji se pa lahko od vibracij obrabljajo tudi ko zadeva stoji pri miru.
Poraba diskov, kake green serije je 5W
Garancija diska pa ti lahko poteče in boš šele kasneje ugotovil da so te založil z defektnim diskom.


Pa vendar lahko dosežeš znaten popust, če klime ni. Večina trga jo hoče, ti je ne rabiš, prodajalec pa je na danem modelu recimo nima. Zakaj ne bi prišel ceneje skozi =

Zato ker takega avta potem niti prodati ne boš moral.
Pri skoraj jurja evrov vrednem izdelku je brezveze šparati na nekaj knofih za OSD ter par Mbitov ekstra v eepromu
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::


Razlika v svetilnosti je tudi po 20% in še več.
Poleg tega se sam panel stara kar pomeni bolj blede barve.
Kot tudi žarnice same spreminjajo barvo.

Z ledicami imaš pa spet popolnoma enako težavo. S tem da če ti ena crkne imaš na tistem delu 'mrtev' ekran



Vse to sem že v praksi dal skozi in iz prakse lahko povem,d a sem to sposoben uštimat na nivo, ki me ne moti.


In kako boš naredil ko ti bo crknil še drugi ekran ?


Ko se bo to zgodilo, se bom pač ali sprijaznil z razliko ali pa prodal/premestil preostalega in nabavil nove tri.

Imel sem trojček z garancijo pri Avteri in to mi ni NIČESAR prišparalo. Vsi glavoboli so ostali. Dobil sem zamenjavo, ki pa je imela not druge lampe.
Ko sem povprašal kaj naj zdaj s tem, so me hladno obvestili, da Samsung pač daje sedaj ven ta model in ćao. In ravno tam mi je pocrkalo pol monitorjev zradi serijske napake.


Če je kakšen serijski defekt pa ti bodo pocrkali vsi skoraj hkrati, spomni se tistih samsungovih serij s crknjenimi kondiji. Sicer miniaturna greška ki ne zahteva veliko časa ko imaš enkrat ekran odprt. Samo tisto plastiko dol jemati je ponavadi sitno.


In ravno tisti Samsungi so bili Avterini. Kjer mi je domači prodajalec in garancija pomagala - kaj točno ?

Pa preplačal sem jih u 3PM. Z nemško robo pa dosedaj NOBENIH težav. Nobenih. Ne z diski, ne s spominskimi karticami, ne z ostalo elektroniko.
Pa še tisti monitorji so začeli delati, ko sem jih poštimal sam.


Pa jih daš lahko na komot v sleep če je treba.


Ja, ampak v sleepu še vedno porabljajo štrom pa elektronika še vedno dela. Pa prenapetost ( strela), statika ali napaka na napajalniku še vedno lahko skurijo disk. Kar se mi je tudi že zgodilo. Ne krivim Avtero, ampak ravno tako z diski, kupljenimi pri njej. In tudi crknilo mi jih je par. In takrat sem dojel pri jebadi z njihovimi prodajalci, da garancije domačih prodajalcev v bodoče SPLOH ne rabim.


Poraba diskov, kake green serije je 5W.


Ja, v mirovanju. Pri solidnem delu pa več. Pa na strani omrežja je to nekoliko več, ker PSU tudi nima 100% izkoristka, temveč krepko manj.


Garancija diska pa ti lahko poteče in boš šele kasneje ugotovil da so te založil z defektnim diskom.


Grancije diska po tisti jebadi nikoli ne uveljavljam. Diski so prepoceni, pa ne da se mi razmišljat o tem, kake občutljive podatke bi lahko kdo snel zato, ker sem se šel jebat z diskom za €50. Ko je disk pri meni fuč, gre na uničenje. kar se sicer vsaj s temi zunaj kupljenimi diski še ni zgodilo.


Zato ker takega avta potem niti prodati ne boš moral.


Pri avtu me nikoli ni skrbela prodaja. Nikoli nisem kupoval avta, kjer bi računal resno s preostalo vrednostjo.


Pri skoraj jurja evrov vrednem izdelku je brezveze šparati na nekaj knofih za OSD ter par Mbitov ekstra v eepromu


Zakaj ? Za nekaj knofov, ki jih itak praktično nikoli ne uporabljam ? Če je izdelek na ta račun 2x cenejši in če si lahko tako privoščim trojico, ki bi si jo sicer težko, ne vidim razloga proti.

SPloh ker je zame večina teh problemov feature. Če bi lahko kupil panele z backlightom posebej bistveno ceneje, bi jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

SplitCookie ::


In ravno tisti Samsungi so bili Avterini. Kjer mi je domači prodajalec in garancija pomagala - kaj točno ?

Za en drek imamo customer service. ja. Se strinjam


Pa preplačal sem jih u 3PM. Z nemško robo pa dosedaj NOBENIH težav. Nobenih. Ne z diski, ne s spominskimi karticami, ne z ostalo elektroniko.
Pa še tisti monitorji so začeli delati, ko sem jih poštimal sam.

No. In hofer je švaba pod drugim imenom.

Se strinjam da smo 3rd world country glede IT. Karkoli sem kupil v SI je samo sranje. Crkujoči diski, ekrani, routerji. Ne se fukat. Sem preprosto - nehal kupovat.


SPloh ker je zame večina teh problemov feature. Če bi lahko kupil panele z backlightom posebej bistveno ceneje, bi jih.

Na panele brez backlighta pozabi ker boš tisti trenutek ko ga odpreš notri vnesel shitload prahu.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Brane22 ::


No. In hofer je švaba pod drugim imenom.


Saj s tem nimam problemov. To je super. Kar je manj super, je da imajo kar se tega tiče tako Hofer kot Lidl izjemno majhno izbiro. En zanimiv model pride in puf! - čez pol ure ga ni več. In to je seveda EN model. Če ti ta ni všeč, jebi ga.

Nazadnje sem tako pri Hoferju urajmal RES dobre NiMh akumulatorčke recimo. In jih takoj zbasal pol kile za vse keyboarde, daljince, predvsem pa bliskavice in baterijske svetilke doma. Že dolgo sem planiral klasične zamenjat z LSD vaianto a Eneloop je v naših trgovinah drag ko prasica. Tudi 4x dražji kot v Nemčiji.

Pa sem naletel v Hoferju na zadevo, ki je verjetno kaka rebrandana Varta. Dela fenomenalno, stane drobiž.


Na panele brez backlighta pozabi ker boš tisti trenutek ko ga odpreš notri vnesel shitload prahu.


Sem jih že odprl, ni take panike, tidi kak prahec me ne moti toliko. Je pa res, da so monitorji že stari in da so pocrkali in obujani že žnj-krat.
Na kakih bolj high end- bi se danes bistveno bolj sekiral.

Sem pa imel v mislih enoto z vdelanim backlightom, čeprav bi vzel tudi brez, če bi bila res bistveno ceneje.

BTW, tisti Hoferjevi NiMh so mi bili tako všeč,d a sem celo resno razmišljal če se jih ne bi splačalo vzeti na količino in narediti z njimi PSU za moj server in workstation. >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

mihco ::

da preidemo nazaj na temo!...bo kdo narocal katerega od teh monitorjev?

SplitCookie ::

Če me nebi skrbelo bi jaz vzel tistega s 1600 vertikale.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Brane22 ::

@mihco:

Jaz še ne. Moneyflow mi tega še ne omogoča lagodno. Pa tudi, če sem iskren do sebe, še ne izkoriščam niti 3 x 1600x1200 "na polno", tako da mi to še ni ozko grlo.

Vedno pa gledam daleč vnaprej, tako da ko se čas nakupa približa imam vse variante točno naštudirane.

Sedaj vrainta z DisplayPortom v tem poceni razedu še ni kaj dosti razširjena. Všeč mi je 30" razred, ni mi pa všeč da je 2x dražji in ima 2x višjo porabo na račun samo treh col večje velikosti od 7"

Tudi ločljivosti mi niso všeč. Najraje bi videl poceni 20" 1920x1200 in uporabil 6 komadov ( = 3x2) na delovnem mestu.

Tudi DP še ni tam, kjer bi hotel. Komajda omogoča delo treh 30" na 60Hz.

Je kar ene par aplikacij, kjer bi bilo fino imeti 120Hz ali pa 3D.

Če bi moral jemati robo sedaj, bi poskušal najti no-name 27" z DP in bi napraskal denar za 4 in reskiral.

Ravno ko bi monitorji prišli, bi ubodel en Trinity board s solidnim procom in RAMom in DP splitter hub.

Ampak za vse to je še prezgodaj, vsaj zame.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

SplitCookie ::


Sedaj vrainta z DisplayPortom v tem poceni razedu še ni kaj dosti razširjena. Všeč mi je 30" razred, ni mi pa všeč da je 2x dražji in ima 2x višjo porabo na račun samo treh col večje velikosti od 7"


Je res malo bedno vse skupaj. Samo kakor sem gledal ima tak ekran 10 bitni panel namesto 8.

1440 vs. 1600 je občutna razlika pri delu (vertikale meni vedno manjka), samo je še vedno ranga 10%
Kake 3200x2000 bi se zelo lepo prileglo.
Silno so mi bili všeč 1920x1200 ekrani na boljših laptopih z 0.173mm velikim pixlom. 23" ka ga ima okoli 0.25

30" z 16:10 ima 432.3 in^2 površine

27" z 16:9 pa ima le 311.3 in^2 površine

Razlika skoraj v tretjini.

Razlike v porabi smelo nebi biti. Večje stvari so bolj učinkovite, poraba pa bi morala naraščati skladno s površino.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

SplitCookie ::

SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

medenko ::

prištejte še ceno ddvja in vse stroške, dodaš 100€ pa imaš mir.

Brane22 ::

medenko je izjavil:

prištejte še ceno ddvja in vse stroške, dodaš 100€ pa imaš mir.



Glih v tem je štos. Dodatni stroški ti sploh ne garantirajo "mir".

Vsaj pri nas ne.

Brane22 ::

V bistvu mislim da bom prek kolegove firme naoročil kar direkt panele + backlight combo enote pri LGju ali Samsungu...

Vse ostalo je v napoto. Najlažje je skombinirat 6 panelov v neko celoto, s črno mat barvo našpricat robove, spesnit neko open-source elektroniko za vhode in za napajalnik in to je to.

Okapi ::

Najraje bi videl poceni 20" 1920x1200
Včeraj sem v Hoferju dobil enega 21,5", resda samo 1920x1080, za 60 evrov.;)

O.

Brane22 ::

HD verzija je poceni. Tega v Hoferju sem tudi jaz videl.

Samo 1000 pikslov vertikale je odločno premalo. Tudi v razporedu 3 x 2...

Pa najbrž ni bil IPS ampak TN.

TN je bil včasih vsaj zame edina izbira, saj so bile ostale "kakovostne" izbire prepočasne in je miška "srala" sled za sabo, a sedaj tega že ni več in sedaj TN počasi živcira z žametnimi barvami in tem, da se ga ne da lepo videt s strani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

medenko ::

Okapi je izjavil:

Najraje bi videl poceni 20" 1920x1200
Včeraj sem v Hoferju dobil enega 21,5", resda samo 1920x1080, za 60 evrov.;)

O.


kaj pa je to en jajc?

first_line ::

SplitCookie je izjavil:

To je tisto kar me skrbi:

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.d...


Sem prebral par prvih 'ogoljufanih' in take bi jaz pometal takoj dol z eBaya. Ne moreš prodajalcu dati negativne ocene ker nisi sposoben prebrati kaj sploh kupuješ. A je bencinska kriva če sem glup in tankam bencin v dizla?!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

kaj pa je to en jajc?

Za 60 evrov (in s tremi leti garancije) je best buy.
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_2...

freesty ::

Kje pa si dobil tega za 60€?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Okapi ::

Vzel sem zadnjega v Hoferju na Kajuhovi v Lj.

O.

freesty ::

Kdaj pa je bla ta akcija? Mislis, da se je kje po hoferjih?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Okapi ::

Včeraj. Očitno so prodajali zadnje kose stare zaloge, če jim imajo še kje, pa ne bi vedel.

O.

freesty ::

Okapi hvala:)

Sm sel v hofer so meli 23" za 80€. 3 letna garancija. 1080p. Kul zadeva. Priklope ima vse...Ni da ni:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

SplitCookie ::

first_line je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

To je tisto kar me skrbi:

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.d...


Sem prebral par prvih 'ogoljufanih' in take bi jaz pometal takoj dol z eBaya. Ne moreš prodajalcu dati negativne ocene ker nisi sposoben prebrati kaj sploh kupuješ. A je bencinska kriva če sem glup in tankam bencin v dizla?!


Seveda mu lahko stisneš negativno oceno če ti proda crknjen monitor.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

opeter ::

freesty je izjavil:

Okapi hvala:)

Sm sel v hofer so meli 23" za 80€. 3 letna garancija. 1080p. Kul zadeva. Priklope ima vse...Ni da ni:)


Kakšen je vidni kot? Je okoli 170 stopinj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

freesty ::

Ubistvu ga punca uporablja polek nekega starejsega vga zaslona. In je razlika dan pa noc. Vidni kot 10x boljsi na tem novem. Svetilnost 3x boljsa. Se mi zdi, da je vidni kot boljsi od mojega LGja W2361V. Priporocam nakup, ce se se kje kaksnen dobi. Sma imela nagledanega AOC 24" za 70€ pa sma potem tegale novga za 80€ vzela.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

kmetek ::

čim ceneje tem bolje ;)

opeter ::

Sem razmišljal o enem 20" IPS ekranu, ampak, če bom tega dobil v bližnjem Hofru, si ga bom priovščil. :) Hvala za informacijo. Itak se bo uporabljal za filme, internet ipd. Ne pa za pravilni prikaz barv v grafičnih programih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

freesty ::

Ja js sm moji kr faus. Je bil pa zaden. Ce bi bil pr dnarju pa ce bi jih meli na zalogi, bi si verjetno kar 3 nabavu.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

galu ::

Kako je s temi Yamakasi Leonidas 30" monitorji..? Cena zgleda fenomenalna, ne najdem pa nobenih konkretnih reviewov / videov o njem... Si morda kdo od tukaj lasti kakšnega?
Tako to gre.

Brane22 ::

Takele varainte mi psotajajo všeč.

Nizka cena, visoka ločljivost glede na velikost, energijsko varčen ( ima RGB namesto white RGB backlight) predvsem pa ni odvečnih brezveznih funkcij in FULL tanek bezel.

WUXGA 17" LCD panel

Je pa res, da bi blo reba elektroniko naredit sam... >:D

dzinks63 ::

Tudi pri nas se pojavljajo poceni variante S-IPS veliki monitorji:
Nov monitor ACHIEVA QH270 - Lite 27 2560x1440 : 320€
je pa zanimiv tale podatek, (še dobro da je pošteno povedano):

Monitorji lahko vsebujejo manjše število mrtvih točk (glej priloženo sliko), vendar se pri takšni resoluciji ne opazijo.

No, o tem se je že pisalo tudi v tej temi, oćitno so ti poceni monitoji enostavno povedano škart, izmet pri proizvodnji za velike odjemalce.

huelz ::

No saj, ko bo nekaj takega cca 200 eur po komadu, je ze primerno za multimonitor setup.

Brane22 ::

Ne vem, če je kdo že videl, ampak Sharp ma od lanskega leta v ponudbi 31-colske panele z ločljivostjo 3840x2160. Tudi datasheeti se dobijo.

So monitorji na tej osnovi že na trgu ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

bluefish ::

Tole so verjetno 4K UHDTV monitorji. Cene zaenkrat nič kaj vabljive.

Brane22 ::

Uni tamali 17 LCDji so mi čedalje bolj všeč.

Full poceni, porabijo zelo malo, RGB led backlight. Pa niso škart ampak Dell replacement roba.

White LED naj bi imel boljši barvni balans a ta me ne zanima. Un 30 colar žre nekje 130W samo za backlight, teli mali črički pa celi 13W.

Bezeli so full tanki že tko, ker pa so tudi paneli tanki, bi se jih dalo polagat v dveh ravninah, tako da se bezeli sosedov pokrivajo.

Polje 3x3 ali celo 5x3 bi lahko zgledalo full zanimivo. Pa z majhno porabo. Pa odvečne monitorje bi lahko enostavno odklopil.

Če bi jih imel recimo 15, bi to pomenilo porabo manjšo od 200W za vse. Ob ločljivosti 9.600x3.600 >:D

A ima kak prenosnik, če odštejemo Applea, višjo ločljivost ?

huelz ::

Brane, kako bi pa to fural, z DIY krmilno elektroniko za vseh 9/15 panelov? Me skrbi potem input lag.
Mene to tud mika, sam za te potrebe je potem zadost ze projektor :P
Pac, imet huge zaslon, nimas pa resolucije seveda. Sicer pa izhajava iz razlicne uporabe, eno je delo drugo pa zabava.

Brane22 ::

Novi FPGAji so hitri. Imajo tudi hitre transceiverje.

DP pa je itak predviden za take zadeve, ker lahko furaš multistream.

ne vdim zakaj bi imel posebno velik lag. Čisto možno da bi bil _manjši_ kot sicer.

Navaden monitor ravno tako dela pretvorbe.

barakus ::

Ali integrirana grafika v 2500K lahko fura tak 27" monitor?

Dragi ::

Intel HD3000 integrirana grafika v macbook air 2011 brez problema poganja 24" apple thunderbolt zaslon na 2560x1440.

kuglvinkl ::

Brane, čaki zdej. A se da met moniotor brez ohišja al ne? Oz kolk ohišja mora bit?

Brane22 ::

kuglvinkl je izjavil:

Brane, čaki zdej. A se da met moniotor brez ohišja al ne? Oz kolk ohišja mora bit?


Ne vem na kaj misliš. Če misliš ali je tehnično izvedljivo, ne vidim zakaj ne bi bilo.

Če misliš ali mi bo proizvajalec monitorja poslal tega brez ohišja, nisem vprašal, najbrž ne.

Sploh pa, ko imašđ enkrat LCD modul v roki, preostanek sploh ni več zanimiv.

kuglvinkl ::

Sej to hočem rečt. Ker bi si eetaq dal delat štender za dva monitorja in tisto pocen plastiko pobral stran.

Brane22 ::

No, ob LCD modulu še vedno rabiš nekaj elektronike, ki pa ni kaj dosti več kot en majhen FPGA.

Ki je, če ga pametno zastaviš lahko povsem reusable in primeren za naslednji/e modul/e, ko boš delal upgrade.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4K monitorji (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29271378 (21220) Yenk
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196995 (96953) Crni_Dejan
»

Nakup ekrana/monitorja 2012 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8121513 (16588) Spock83
»

Samsung predstavil novo linijo LCD-monitorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7324528 (22071) ST-777

Več podobnih tem