» »

Laptop baterija ne napolni do konca

Laptop baterija ne napolni do konca

Larca91 ::

Moj laptop HP Pavilion dv6 ima novo baterijo od nekje marca/aprila, ki pa ni original. V računalniku jo imam poredko, pa še takrat jo ven dam, ko je 40% napolnjena. Danes pa, ko sem jo prvič napolnila zaradi uporabe se mi ni napolnila 100% ampak 90, ko sem pa šla drugič polnit pa samo 81%. do nekje 90% se mi je tudi napolnila nazadnje, kar je kak mesec ali dva nazaj, vendar se nisem preveč obadala s tem in si rekla da bo naslednjič (najverjetneje OK).

kaki predlogi, kaj naj naredim?

Duhec ::

Dobro bi jo bilo tusi praznit, ne samo polnit. :)
Prenesi si HP Battery Check in poglej kakšen status ti napiše.
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu...

Larca91 ::

Saj sem jo spraznila. Ven jo edino vzamem pri 40%.

Te battery check pa sem tud nardila in mi piše OK...

fosil ::

Naredi kakšen deep cycle, torej da jo sprazniš čisto do konca in nato napolniš popolnoma do konca, lahko pa to potem še enkrat ponoviš.
Tako je!

Larca91 ::

saj pravim da sem. PC se mi ugasno, dala polnit, prišlo do 80%. Bom pa še enkrat probala

fujtajksel ::

Mogoče ti pač ne doseže one napetosti, ki jo nadzorni program pričakuje. Se mi ne zdi nemogoče pri neoriginal bateriji. Žal ne vem kako računa te procente ki jih prikazuje in kako se odloči kdaj neha polnit. Polnjenje in ocena stanja teh baterij je cela znanost... kakšen drugi vedno napiše 100% ampak se pol sumljivo hitro izprazni. Staranje je neizbežno, kolikor vem je za skladiščenje 40% res kar primerno - ampak potem nimaš UPSa ;)

yayo ::

Jaz imam Lenovo Y560, ki ima softversko opcijo polnjenja baterije do 100% za daljše delovanje laptopa oziroma do 80% za daljšo življensko dobo baterije. Da nimaš slučajno tudi na svojem laptopu podobnega programa, ki ti polnjenje baterije prekine na 80%?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Larca91 ::

Kolko sem videla, mam narejeno do 199%. Pa prvo mi je bilo 90, potem pa 80, brez kakršnegakoli spreminjanja

Larca91 ::

Sem ponovno spraznila in napolnila. Tokrat šlo do 76%. Z vsakim polnjenjem je manj :/

Sem pisala gospodu, od katerega sem jo kupla če ima on mogoče garancijo (kolk sem razumela jih on od nekod nabavi pa na bolhi prodaja) ali pa kako drugo rešitev... Ker jo mam komaj od aprila...

#000000 ::

Ja nič, piši mu še enkrat in naj jo zamenja ali vrne denar, ker očitno baterija ni OK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
101221 (910) urostech
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15131869 (25320) Owe-
»

Prvo polnjenje baterije

Oddelek: Strojna oprema
187188 (7052) blackbfm
»

Baterija v prenosniku - delovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
162316 (1939) domenc
»

Kako ravnati z litij-ionskimi baterijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6020244 (16871) MrStein

Več podobnih tem