» »

Program za avtomatsko sinhronizacijo dveh map

Program za avtomatsko sinhronizacijo dveh map

i33a ::

Živjo, na računalniku imam slike v določeni mapi, kamor dokaj redno dodajam nove slike.
Ker si slik ne želim izgubiti jih poskušam čimbolj redno kopirati tudi na zunanji trdi disk. Problem nastane če ne prekoporaš vedno, saj ti vzame veliko časa da najdeš vse mape/slikce.
Zato me zanima če obstaja kakšen program, ki bi mi ob zagonu avtomatsko skopiral spremembe iz izbrane mape v na zunaji disk?

kihc ::

SyncToy
x

floyd1 ::

FreeFileSync

DeeJay ::

nardiš CMD ali BAT (backup.bat) datoteko in vpišeš:
robocopy C:\pot\do\slik D:\pot\do\arhiva\slik /MIR

ko boš pognal ti bo sinhroniziral mapi.

JanK ::

DeeJay je izjavil:

nardiš CMD ali BAT (backup.bat) datoteko in vpišeš:
robocopy C:\pot\do\slik D:\pot\do\arhiva\slik /MIR

ko boš pognal ti bo sinhroniziral mapi.


Ce prav razumem, stikalo /MIR lahko tudi brise datoteke v arhivu, namesto, da bi jih samo dodajal. To je hudo nevarno. Kajti, ce nekaj pobrises iz glavne lokacije, potem pa ponesreci pozenes robocopy, so tudi slike v arhivu pa-pa!

Drugace pa hvala za pointer. Dosedaj nisem vedel za ta utility.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Lonsarg ::

Jaz uporablam Everyday Easy Backup Freeware. Preprost, pa pač prvi, ki sem ga probal in dela dobro že tolko let da zakaj bi iskal kaj drugega. Seveda tako naštelano, da samo dodaja in ne briše, ter da samo nove file prekopira. Ker vsakič vse file je malce huda.

DeeJay ::

JanK je izjavil:

DeeJay je izjavil:

nardiš CMD ali BAT (backup.bat) datoteko in vpišeš:
robocopy C:\pot\do\slik D:\pot\do\arhiva\slik /MIR

ko boš pognal ti bo sinhroniziral mapi.


Ce prav razumem, stikalo /MIR lahko tudi brise datoteke v arhivu, namesto, da bi jih samo dodajal. To je hudo nevarno. Kajti, ce nekaj pobrises iz glavne lokacije, potem pa ponesreci pozenes robocopy, so tudi slike v arhivu pa-pa!

Drugace pa hvala za pointer. Dosedaj nisem vedel za ta utility.


ja seveda... /MIR je mirroring. Če hočeš samo dodajanje, potem tega stikala ne uporabljat.
za backup sistemskega diska so pa uporabna stikala še /XJD /XJF, ki ignorirata symbolic linke map in datotek, drugače se lahko kopiranje zaloopa v nedogled.
Tud ROBOCOPY dodaja / spreminja samo spremenjene ali nove datoteke / mape. Ne kopira vsakič vsega.
Če želiš, da ti to počne avtomatsko vsak dan / 1x na teden , ..., pa ga samo lepo vržeš v Windows Task Scheduler.

Programček je cool, ker je že integriran v Windows 7, in ni treba z nobenim drugim programom svinjat računalnika.
Za ostale funkcije: robocopy /?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

technolog ::

rsync

Me čudi da še nihče ni predlagal.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

unison


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lightweight Sync program za backup

Oddelek: Programska oprema
202002 (1154) Okapi
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658832 (7493) b3D_950
»

sinhronizacija datotek na server

Oddelek: Programska oprema
192278 (1988) Mr.B
»

Simpl programček za Backup?

Oddelek: Programska oprema
201369 (1159) Mr.B
»

Problem, kako napisat *.bat datoteko

Oddelek: Programiranje
91611 (1421) simon

Več podobnih tem