» »

Pregrevanje HP ProBook 4710s

Pregrevanje HP ProBook 4710s

uporabniik ::

Pozdravljeni,

Imam prenosnik HP ProBook 4710s, ki se mi je pregreval. Po izpihovanju prahu je viden rezultat, sedaj pa se prenosnik segreje do čutno visokih temperatur s spodnje strani, na poziciji kot prikazuje slika:
slika
Na tem področju, je prosta reža za dodatno kartico(mrežna), s sprednje strani je pa čitalec kartic.
Priročnik kako je računalnik sestavljeni.
je kdo imel že tak problem?

Hvala
Lp

carota ::

Jaz imam podobne težave, a kanta še kar noče crknit (fingers crossed). Tudi moj je od HP-ja a drugi model. Priklopljeno imam normalno tipkovnico, tako da me ne moti visoka temperatura.

Morda pa HP pomeni Heat Production. :)

#000000 ::

Tam zraven je en čip ki se večinoma greje, pa ne samo v tej seriji tudi drugih, ko se bo nehal gret boš tko opazil, al bo začel težit za neko smart kartico al pa enostavno ne bo bootal pa da se na glavo postaviš, je pa rešitev menjava tega čipa.

uporabniik ::

Glede druge tipkovnice z zgornje strani se ne pregreva če ga primeš od spodaj. Pa kaj bi lahko bilo cpu ni mogoče gpu ali kakšen drug kontroler?

Tam zraven je en čip ki se večinoma greje, pa ne samo v tej seriji tudi drugih, ko se bo nehal gret boš tko opazil, al bo začel težit za neko smart kartico al pa enostavno ne bo bootal pa da se na glavo postaviš, je pa rešitev menjava tega čipa.


Nisem prej videl ko sem že napisal :) Če je to res pa naj gre kako dolgo bo pač šel. Pa je mogoče not dodatno kakšno hladilo npr. če bi ga še enkrat poskušal izpihat ali kaj če bi kaj pomagalo?

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Glede kak druge tipkovnice ? Kaj imaš v mislih ? Spihovanje ne bo pomagalo tem čipu, ker nima nobenega hlajenja, pač se je začel gret in dokler bo delal bo delal, ko crkne ga zamenjaš in to je to. Kolk časa bo zdržal pa ne vem, ponavadi pa ne preveč dolgo.

uporabniik ::

Mislil sem, da ko pišeš na tipkovnici, te greje pod roke in bi zato moral imeti drugo tipkovnico. Ampak pravim, da greje samo s spodnje strani. Mogoče veš kje se da dobiti čip, in koliko stane(toliko za informacijo)?

#000000 ::

Ni tak problem dobit čip, problem je ker je ene 8 različic ene in iste matične ki ima vsaka nekaj drugačne komponente gor, tako da treba prvio zadevo razdret, pogledat kater točno čip je tam, ga nabavit in dobit nekoga da ti ga zamenja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava BIOS-a na disku

Oddelek: Strojna oprema
162146 (1459) Vuli
»

Menjava čipa na matični plošči

Oddelek: Strojna oprema
5756 (674) 69charger
»

HP Compaq Presario se ne vklopi

Oddelek: Strojna oprema
221262 (1112) Pyr0Beast
»

Razvrstitev delov računalnika po oddalanju toplote glede ne površino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211308 (929) Eddy
»

Flashal BIOS na Epox 8rda+, sedaj tipkovnica ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151305 (1069) EZ2BHard

Več podobnih tem