» »

Dinamični IP problem!

Dinamični IP problem!

zigonja123 ::

Lep Pozdrav,

Imam tezavo, ker hocem nekako pridobiti Dinamični IP, Zato sem poklical Operaterja T-2, ki so mi rekli da imam dinamični IP že zakupljen, in da statičnega sploh nikoli nisem imel, ampak moj IP je ze odkar pomnim isti0, potem pa so mi rekli da je to tezava z ruterjom, in da morem nekaj nastimat v ruterju ali natavitvah, nekaj sem ze poskusal, a nič ni uspelo.

Kaj naj naredim z ruterjom, oz nastavitvami...?

Hvala ze v naprej!

win95<3 ::

lol, meni so obrazlozili, da dinamicni IP pri njih deluje tako, da ti dodelijo novega sele ko si 24 ur izklopljen (modem iz elektrike) oziroma boljse 48, ker za 24 ni cisto ziher ... To je tudi eden izmed razlogov da sem sel drugam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

KoMar- ::

Zamenjaj MAC od routerjeve WAN mrežne ali od PC mrežne, če routerja nimaš.

5er--> ::

Tvoj IP je dinamični, ampak ga T2 v bistu ne spreminja. Če bi bil nekaj časa odklopljen, ali pa bi spremenil MAC addresso routerja, bi dobil drugega. (PS: v nekem časovnem obdobju imaš lahko samo ene par [mislim da okoli 4] različne stvari [beri: mac addresse] priključene)

KoMar- ::

Starega moraš releasati na routerju, če imaš tak gumb. Določeni firmwarei (Tomato,...) ga imajo. Ni pa to nujno, če rabiš samo 1x menjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

zigonja123 ::

Hmm, to pomeni, da ubistvu brez da bi imel ruter ugasnjen 24ur nebo nič, njekje pa sem zasledil da MAC adress ne pomaga za wireless

amigo_no1 ::

Je KoMar- lepo odgovoril.
Spremeniš wan mac na routerju ali mac mrežne na pcju.

KoMar- ::

Wireless nima veze tukaj.

Malajlo ::

Ne da bi pofejkal MAC arese, ne bo dobil drugega IP. Razen če T-2 prenastavi DHCP scope. Ampak večini "statičen" IP odgovarja.

NeMeTko ::

Kaj pa je tak problem arp adreso spremeniti?

Invictus ::

Pismo, a ste vsi idioti ...

Dinamični IP pomeni da je dinamičen. To pomeni da se lahko spremeni ... Odvisno od nastavitev DHCP strežnika.

Ko se ti IP naslov spremeni, lahko nazaj dobiš istega samo po srečnem naključju. Ali pa če operater vrže koga dol, in tebi nastavi tak statični IP.

In ti pol tukaj težiš zakaj nimaš istega. Zaprosi za statični IP. T-2 ti to omogoči ZASTONJ.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

vorantz ::

Kvečjemu si ti idiot Invictus :P
Preberi še enkrat celo temo, ker govori ravno obratno kar se ti jeziš tle

da povzamemo:
-odkar pomni ima isti ip (upam, da razume razliko med wan pa lan ip-jem sicer :P)
-hoče ga spremenit
-t2 spremeni, če je naprava odklopljena več kot 24 ur oz sprememba mac adrese oz zahtevanje novega v routerju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

Wox ::

Invictus je izjavil:

Odvisno od nastavitev DHCP strežnika.

Jep. Odvisno od nastavitev DHCP strežnika, na katerega pa klient nima vpliva. T-2 ga ima tako nastavljenega, da moraš biti več kot 24 ur nepovezan in če imaš srečo, ti morda dodeli drugačen IP. Sam sem imel v planu preiti pri T-2 na statičnega, vendar sem opazil, da se dinamični ne spreminja, tako da spremembo niti nisem zaprosil. Skratka, imam dinamični IP, ki pa je isti že kakšne 3 ali 4 leta.
BTW, OP hoče imeti dinamični IP, ki se spreminja recimo na vsakih 24 ur, tako kot npr. pri SiOL-u (bojda zaradi varnosti).
Commodore 64

Malajlo ::

Renew ne naredi menjave. Mac adresi dhcp dodeli zadnji dodeljen ip, ce je prost. Celo sam klient poslje zahtevo "imel prej ta ip, ga dobim spet?". Bom zdele pogledal, ce release brise tudi enrty na serverju... Ampak ce je sproscen ip ravno prvi, ga bo spet istega dobil.

Zvezdica27 ::

sploh ne vem, kje je problem... ajde,če bi bilo obratno...

zz

Wox ::

Otroci majo pač radi dinamičnega, ker se radi vračajo tja, kjer jih ne marajo.
Commodore 64

Invictus ::

vorantz je izjavil:

Kvečjemu si ti idiot Invictus :P
Preberi še enkrat celo temo, ker govori ravno obratno kar se ti jeziš tle

da povzamemo:
-odkar pomni ima isti ip (upam, da razume razliko med wan pa lan ip-jem sicer :P)
-hoče ga spremenit
-t2 spremeni, če je naprava odklopljena več kot 24 ur oz sprememba mac adrese oz zahtevanje novega v routerju

Dejstvo je da mulo nima pojma ...

Zato pač moj post, ker se jezi na operaterja zaradi svojega neznanja. Helpdesk pa tam tako ali tako nima pojma ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OmegaBlue ::

Jaz osebno krivim za vse skupaj siol. Ko so začeli z ADSL "dinamičnim" IP-jem, ki je prekinil sejo na 24ur, so vsem oprali možgane.

Dinamični IP povsod (razen pri siolu in podobnih kekcih), pomeni, da nikjer ne garantirajo, da bo tvoj IP enak dlje časa, lahko pa je. Pri vseh ISP-jih ki uporabljajo pure ethernet za povezavo brez dodatkov, router/računalnik preko dhcp ponavadi zahteva svoj zadnji znani IP na tem omrežju, ali če lease še vedno velja mu ga DHCP strežnik ponudi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Yohan del Sud ::

A mi nekdo, kot loleku, lahko pove, kje so prednosti dinamičnega IP-ja glede na statičnega. Ker globoko zadaj v možganih, mi je bilo vedno kristalno jasno, da je stalen IP boljši. Malo tu trolam, ampak bi res rad slišal (zelo različna) mnenja.
www.strancar.com

Ziga Dolhar ::

Yohan: omogoča ti lažje trolanje. Sploh če te na kakem forumu benajo po IPju ...
https://dolhar.si/

Yohan del Sud ::

Ah, menda pa res... Se mi je že zgodilo, sicer samo enkrat, ampak nisem bil kriv! Nekje na resnem forumu sem zastavil resno vprašanje, po sedmih trolarskih odgovorih smo bili vsi bannani.

Ampak ok. Poleg tega. Še kakšna vrednost ne-statičnega ip-ja?
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Če te napadajo, to lahko počnejo samo 24 ur, potem te morajo znova njaprej najti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ABX ::

Ne, to je to.

Sicer jaz imam dinamični IP, ampak samo zaradi tega ker mi je bilo lažje vpisat v router dynamic DNS storitev kot pisat prošnjo na Siol. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Dajarra ::

Lahko kdo mogoče razloži kako spremeniti MAC(kaj to sploh je) na routerju, da se ti spremeni IP naslov?

HVala

NeMeTko ::

MAC adresa je 'hardware' adresa mrežne kartice/priključka. Router se pri dhcp protokolu zadere po omrežju "Je tam kakšen dhcp strežnik? Jaz sem priključek z MAC adreso 01:23:45:67:89:ab - naj mi kdo da kakšno IP adreso!"
Strežnik nato pogleda, če mu je ta MAC adresa kaj znana in zadričnežu odvrne nazaj "Evo mene, dam ti IP adreso 123.123.123.123"
Načeloma stvar deluje tako, da strežnik najprej preveri, če ima kakšno rezervacijo za to MAC adreso (v serverju fiksno zapisano 'če ta sprašuje, mu vedno dodeli določen fiksni IP naslov') nato preveri, če je tej MAC adresi pred kratkim že posodil neko IP adreso (in mu jo ponovno ponudi). Šele potem gre dodeljevati katero prosto IP adreso iz območja adres, ki jih podeljuje.
Dhcp protokol pozna tudi ukaz 'release'. Pri tem tvoj router sporoči dhcp strežniku "Hvala, ne potrebujem več IP adrese - lahko jo daš komu drugemu". Žal se routerji le redko poslužijo tega ukaza (ponavadi, ga nemilostno izklopiš iz omrežja, tako da niti nima možnosti poslati tega sporočila strežniku), predvidevam pa, da mnogi routerji tega ukaza sploh nimajo implementiranega.

Kako spremeniš MAC adreso na neko drugo od tiste, ki jo je proizvajalec tovarniško 'zapekel', je različno od routerja do routerja. Brez konkretne navedbe, kateri router in firmware imaš, ti ne bo mogel nihče povedati, kako to spremeniš v svojem primeru.

Dajarra ::

Imam router NetgearWGR614 in me zanima kako spremeniti Mac naslov na le temu in se bi posledično moral spremeniti tudi IP naslov?
Hvala

NeMeTko ::

Kako bi bilo, če bi pogledal v 'Basic Settings' menu na routerju?

Novo IP adreso dobiš šele po reštartu.

Ampak čemu pravzaprav rabiš drugo IP adreso?

Malajlo ::

Bannan IP ima, kaj pa drugega.

čuhalev ::

Dajarra je izjavil:

Lahko kdo mogoče razloži kako spremeniti MAC(kaj to sploh je) na routerju, da se ti spremeni IP naslov?
HVala

Pri nekaterih ponudnikih si vezan na MAC. Če ga spremeniš, se ne boš mogel več „povezati.“

NeMeTko ::

Če ima bannan IP - kaj res misli, da tisti, ki ga je bannal ne bo videl, da ima nov IP in še tega dodal na ban listo?

Ko sem jaz pred davnimi leti še zganjal tovrstno administracijo, je to potekalo celo avtomatsko, brez da sem rabil karkoli klikati, vpisovati, spremljati. Si lahko premenjal 10 IP naslovov, pa se je vse sproti dodajalo v ban listo.

Malajlo ::

Na osnovi česa si pa vedel, da je še pred par minutami isti nebodigatreba iz 193.189.123.123 postal 86.56.109.33?

SasoS ::

cookie?

amigo_no1 ::

Se jih da tudi brisati...

NeMeTko ::

Malajlo je izjavil:

Na osnovi česa si pa vedel, da je še pred par minutami isti nebodigatreba iz 193.189.123.123 postal 86.56.109.33?

To je bilo na IRC-u, kjer ima uporabnik poleg IP naslova še dva parametra, ki ga izdata. 99% uporabnikov je spremenilo le IP, sem pa tja kdo še drugi ID, tretjega pa praktično nobeden. Potem pa ni prav teško botu dopovedati, da naj ne bo preveč usmiljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Wifi-rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
171138 (816) Marino88
»

Statični IP problem !

Oddelek: Pomoč in nasveti
241776 (1543) Invictus
»

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Oddelek: Pomoč in nasveti
172812 (1828) Cervantes
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313580 (3054) NeMeTko
»

Dinamični in statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
164758 (4165) Pimoz

Več podobnih tem