» »

Domena + Wordpress Blog

Domena + Wordpress Blog

Pfeniks ::

Živijo,

malo se lovim okoli tegale povezovanja, pa sem reku, da se kar na vas obrnem. Imam zakupljeno domeno na Hitrost.com in imam blog na Wordpressu. Na kak način naj jaz tole naajbolj enostavno povežem? Je možno to naredit brez dodatnih stroškov?

Hvala in LP

neoserv ::

Wordpressova navodila glede lastne domene: http://en.support.wordpress.com/domains/

Kako uporabiti domeno, ki jo že imaš: http://en.support.wordpress.com/domains...

Na kratko, ker domeno že imaš, ti bodo na Wordpress-u zaračunali še $13 oz. 10,3 €.

Moraš pa samo spremeniti DNS strežnike na:
NS1.WORDPRESS.COM
NS2.WORDPRESS.COM
NS3.WORDPRESS.COM

Nato pa še vpisati domeno v tvojo nadzorno ploščo pri Wordpress-u (glej točko 2).
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Pfeniks ::

Hvala za tole navodilo. Sem upal, da bo kaka free opcija.
Free domain mapping ponuja Blogger. Nisem pa ziher če ga želim uporabljati.

Neo, hvala!

Matej_K ::

Neo-serv...če prav razumem, imam ustvarjen blog na wordpress (free plan) in v nadzorni plošči imam možnost nakupa domene za 18€ (nova domena)

Je ta nakup z free planom mogoč? Se pravi imam pri njih free blog, na domeni ki jo plačam 18€?
Ali moram tudi plan spremenit v Premium (100€ letno) da lahko uporabljam kakšno domeno?
... .. .

medus ::

Pfeniks je izjavil:

Hvala za tole navodilo. Sem upal, da bo kaka free opcija.
Free domain mapping ponuja Blogger. Nisem pa ziher če ga želim uporabljati.

Neo, hvala!

lahko si postaviš svoj strežnik, pol bo free oziroma vzameš vps (ni free. ampak odvisno od tega kolk prometa misliš met lahko prideš poceni čez)

sam moraš pa skrbet za vzdrževanje

neoserv ::

Njihov cenik: https://store.wordpress.com/plans/
Torej je potrebno upoštevati strošek domene, ki jo lahko kupite kjerkoli in pa strošek njihovega gostovanja.

Glede na tole (LINK) pa je očitno možno uporabiti tudi lastno domeno na Wordpress.com platformi, samo $13 jim je potrebno plačati.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Matej_K ::

neoserv je izjavil:

Njihov cenik: https://store.wordpress.com/plans/
Torej je potrebno upoštevati strošek domene, ki jo lahko kupite kjerkoli in pa strošek njihovega gostovanja.

Glede na tole (LINK) pa je očitno možno uporabiti tudi lastno domeno na Wordpress.com platformi, samo $13 jim je potrebno plačati.


Ja to razumem, vendar samo pri premium planu piše ''A custom domain''
Lahko jaz (preko njih) kupim domeno in jo uporabim pri free planu? Tu me muči.
Imam možnost v nastavitvah mojega bloga, mi jo ponudi, mi jo doda v košarico. Se pa bojim potrditi? Da nebo potem zahtevalo še premium plan?
... .. .

neoserv ::

Svetujem, da preverite kar pri Wordpress.com podpori (če jo nudijo).

Tole imajo namreč slabo razloženo na spletni strani, saj je moč razumeti na oba načina: da je "Custom domain" možna Z ali BREZ Premium paketa.

Logično bi sicer bilo, da lahko domeno uporabljate tudi brez tega, saj je za njih celo nekoliko bolje, če domeno kupite pri njih kot pa pri drugem registrarju.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Matej_K ::

Se strinjam, lahko razumeš na dva načina ja. BOm poskusil najti.
Hvala ti za mnenje.
... .. .

marjan_h ::

Zanima me če, ima ta gospod Stephen Wolfram svoj blog na kakšni strani za kreiranje bloga, ali ima svoj strežnik postavljen kjerkoli je ta že?

Ker v domeni je pred njegovim imenom "blog.imeprimmek"

am-on ::

Za blog uporablja wordpress, po vsej verjetnosti na "lastnem"/zakupljenem strežniku. Ko zakupiš domeno primer.si, lahko brez problema narediš še poddomeno blog.primer.si.

marjan_h ::

Aha hvala. Kako pa veš da je wordpress? Po temi?

Obstaja kakšna stran kjer ti ponudijo brezplačni blog z wordpressom ali kakšnim drugim sistemom? Recimo kot free hosting za spletne strani.

amacar ::

Sej na vecino freehostingov si lahko das wordpress pa temo po zelji.
Sicer pa za 10€ na leto imas gostovanje na gigaplanet.si, ni nek denar. Domeno pa zastonjsko na dot.tk

marjan_h ::

Podpirajo te freehosting tudi WebGL in javascript knjižnice?

amacar ::

Ja, če ne pa preprosto preizkusiš.

marjan_h ::

Ali imajo te frehosting zadeve, kakšno omejitev glede največje velikosti datotek? Recimo če naložim 100 MB velik mp4 video. Nekatere imajo, pa me zanima če ti veš za kakšno ki nima.

amacar ::

Ponavadi imajo kakšne omejitve glede velikosti ja. Freehosting je bolj za testirati ali pa za kakšno statično stran, za ostalo pa pač razkiraš tistih 10-20€ na leto pa dela kot je treba.

Matej_K ::

Zdravo.
Na wordpress imam že eno leto eno stran z določeno domeno kupljeno preko njih.
Zdaj mi pa ta domena ni več všeč, bi imel neko drugo (isto preko njih) prvo pa skenslal.
Najbolje da kar dodatno kupim še eno domeno ob tem pa staro prekinim?
Domena (stara) mi poteče v parih dneh, če ne podaljšam.
Hvala
... .. .

čuhalev ::

Matej_K je izjavil:

Zdravo.
Na wordpress imam že eno leto eno stran z določeno domeno kupljeno preko njih.
Zdaj mi pa ta domena ni več všeč, bi imel neko drugo (isto preko njih) prvo pa skenslal.
Najbolje da kar dodatno kupim še eno domeno ob tem pa staro prekinim?
Domena (stara) mi poteče v parih dneh, če ne podaljšam.
Hvala

Da, kupi novo, ko bo aktivna, jo poveži z blogom. Za staro preveri, da nima samodejnega podaljšanja in jo pozabi.

neoserv ::

A WordPress.com ne nudi nobene uporabniške podpore?
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

roko88 ::

neoserv je izjavil:

A WordPress.com ne nudi nobene uporabniške podpore?

Na spletni strani wordpress je sicer kar dobra podpora, klik tukaj. Je pa to seveda v angleščni in po principu FAQ, torej imaš neko bazo podatkov oz. odgovorov in vprašanj in si potem lahko na ta način pomagaš. Definitivno je boljše da si kupiš novo domeno pa na novo vse narediš, sam se tudi nisem tudil ampak na novo naredil forum, npr. športni blog.:)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: čuhalev ()

čuhalev ::

Tale tvoja vsebina preveč odstopa od športa. Kakšno povezavo ima šport in dražba avtomobilov?

Edina povezava, ki jo najdem je ta: https://slo-tech.com/ostalo/oglasi/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

bopr ::

Sem novinec v kreiranju strani. Po videnem sem se odločil za Wordpress.
Zanima me ali je najbolje domeno registrirati kar na Wordpressu, ali je bolje uporabiti katerega drugega ponudnika (bluehost...).
Kako je z poštnimi naslovi če kupim domeno kar preko Word pressa ali to vključuje tudi te (nisem nikjer na Wordpress-u zasledil).

Hvala za odgovor

scipascapa ::

vzemi ločeno, namesti wp preko ftp file managerja/filezille ali preko softacullosa....kje boš imel hosting?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gdpr pri brezplačnem wordpress.com blogu in na preprosti joomla-strani

Oddelek: Izdelava spletišč
82379 (1872) darkcoffee
»

Informacije o wordpress.com

Oddelek: Izdelava spletišč
6879 (821) m0LN4r
»

Pisanje bloga

Oddelek: Loža
82836 (2521) techfreak :)
»

Mesto za blog

Oddelek: Loža
213002 (2443) dronyx
»

Kako prenesti Blog (wordpress) na zakupljeno domeno z gostovanjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
51500 (1441) dare123

Več podobnih tem