» »

SiOL POP3 prestavljen na SSL?

SiOL POP3 prestavljen na SSL?

Malajlo ::

Kolega kar naenkrat ni mogel več pošijati/prejemati pošte na SiOLu, ker se ni mogel povezati preko SSL (POP3 na portu 995).
Outlook sem mu prestavil na SSL, pa zdaj dela.
Ker že celo desetleje nisem na tekočem, kaj ti šalabajzki delajo, je zdaj moje vprašanje, ali je kak Avast ali katero drugo (neljubo)sranje prestavilo komunikacijo na SSL (na nižjem OSI nivoju mislim). Telnet na portu 110 pade zaradi nezmožnosti povezave SSL po portu 995 (no, pa SMTP tudi kao prestavlja na SSMTP). In to je sporočilo strežnika, ne pa klienta... :|
Zdaj ne vem, ali so zabluzili s serverskim messageom, ali od kod njihovmu serverju preblisk, da mi javska napako na portu 995, če ga bezam na 110? Ali imajo po novem kak proxy ali kaj?

OZZY ::

Če ima mogoče antivirus Avast potem je to lahko problem, saj je pri posodobitvi prišlo do neke spremembe pri pošti in moraš dat na SSL na Outlooku. Če pa zadevo urediš v Avastovih nastavitvah z nastavitvami pa dela brez SSL.

Gledaš pod Real time shield-Mail potem pa SSL accounti.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Malajlo ::

Bo Avast kriv. Tnx.

OT: Pri teh antivirus programih mi gre že malce na živce, da hočejo biti kar vse po spisku. Še malo pa boš lahko spreadsheete urejal v njih! Ok, pa zastopim, da so tudi neki kvazi firewalli. Ampak da pa še porte spreminja, je pa preveč. Nej blokira, pa zaradi mene še bliska, da ne pusti navadnih portov. Ne pa tko... Prav racijo bom naredil in pometal ta bloat dol...

amigo_no1 ::

Daj Aviro gor, nič ne spreminja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači VPN (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
12722406 (8254) Daniel
»

Thunderbird ne pošilja pošte

Oddelek: Programska oprema
171721 (1533) dottor
»

Thunderbird Authentication failed napaka

Oddelek: Omrežja in internet
5612 (566) mat3
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4818074 (16422) barakus
»

Gmail preko Outlook Express

Oddelek: Pomoč in nasveti
66214 (5105) vojko123

Več podobnih tem