» »

Skype v Sloveniji v praksi

Skype v Sloveniji v praksi

omega_pet ::

Pozdrav,

zanima me, kako je s skype v Sloveniji (v praksi). Do sedaj ga nisem še nikoli uporabljal. Ali prihranite veliko/sploh kaj z njim?

Tudi to s paketi/minutami mi ni čisto jasno. Recimo na spodnjem linku lahko pri paketu premium izbereš eno državo z neomejenimi klici. Ali Slovenije sploh ni možno izbrati?

http://www.skype.com/intl/en/prices/pre...

Na tem linku je isto vrprašanje brez odgovora: http://community.skype.com/t5/Subscript...

Kakšne so pa cene, če kličeš v mobilna omrežja? Tega nikjer ne najdem. Recimo, če vpišeš Slovenijo, se mi pokažejo samo stacionarna omrežja: http://www.skype.com/intl/en/prices/pay...

Ali ni to kar visoka cena? Vglavnem so iz slovenskih stacionarnih telefonov na druga stacionarna omrežja klici zastonj?

Če prav razumem je za Slovenijo skype uporaben samo za free klice med računalniki in IM.. ali sem kaj spregledal?

Hvala.

ales85 ::

Skype se ti bo izplačal takoj, ko boš začel uporabljati telefonijo izven tvoje matične države. Razen, če imaš klice samo v nekaj specifičnih držav, z nekaj specifičnimi partnerji, katerim lahko daš VoIP telefonijo (na primer Amis Xpert).

Za lokalno klicanje pa ni ugoden.

Moje mnenje in izkušnje. Skype uporabljam od nekje 2006.

omega_pet ::

Saj se mi je zdelo nekaj takega. Potem si v Sloveniji nimaš kaj pomagati z njim..

Ali obstaja kakšna druga poceni varianta za Slovenijo?

St235 ::

jap, znotraj slovenije je skype bolj kot ne namenjen IM in IP klicem. Konkretno za slovenijo nimajo unlimited paketa niti za stacionarne, kaj šele za mobilne uporabnike.

Za slovenijo je možno edino zakupit minute oziroma palačt pay as you go, sam se računica za klice znotraj RS ne pokrije.

ampak tudi v drugih državah ključna predsnot skypa ni v klicih znotraj države, ampak v mednarodnih klicih.

Zvezdica27 ::

lp,

res je, a mapak zadeva na smart phonih z domačo SIM kartico in klici preko skype (pozoren je treba biti tudsi na strošek prenosa podatkov) se pa izzide: če se veliko kliče v tujino in to v države, ki niso v EU (EU je ravno spet pocenila tarife).

Če pa kličeš v tujino 1x na teden pa nima smisla.

zz

Okapi ::

ampak tudi v drugih državah ključna predsnot skypa ni v klicih znotraj države, ampak v mednarodnih klicih.
Odvisno od tega, koliko sicer stane telefonska naročnina in koliko kličeš. Neomejeni stacionarni klici so 7 evrov na mesec v 24 evropskih državah, kar je IMHO ugodno, tudi če kličeš samo znotraj posamezne države.

O.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni mednarodni klici

Oddelek: Loža
356593 (5500) hmm23
»

Tučija - najcenejša varijanta za klice/sms-e v Slovenijo

Oddelek: Loža
242852 (2754) Invictus
»

Skype uvaja nadležne pogovorne oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7018156 (15097) poweroff
»

telefoniranje prek interneta

Oddelek: Omrežja in internet
103821 (3649) mte
»

SKYPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151870 (1674) #000000

Več podobnih tem