» »

telefoniranje prek interneta

telefoniranje prek interneta

poluks ::

nekje sem slisal da obstaja telefoniranje preko interneta - se pravi da lahko preko internetnega telefona klicem na vse ostale stevilke zastonj. (to je vse kar sm slisl)

pa me zanima ce to obstaja, ali je to sploh mozno in ce je kje se da to dobiti. ker mislim da bi bilo ql in pa trikrat ceneje kot navadni telefon. interenet pa ima ze skor vsak doma. aha ce obstaja kaj so tudi kaksne brezzicne razlicice in kaksen domet imajo??

lp


ne vem ce glih spada v to temo ampak nisem nasel nobene primernejse!
Kar sm reku sm reku!!!!

BlazP ::

Zadevi se rece VoIP (Voice over IP). Trenutno najbol razsirjena stvar je Skype. Program se dobi zastonj, uporabnikov je malo morje, tak da zastonj lahka klices kogarkoli, ki ima na racunalniku Skype (ce pa se nima si ga lahko pa brez problema nalozi). Lahko klices tudi na navadne telefone v tujini, ce ima drzava v katero klices Gateway oz. prehod. Slovenija, kolikor vem, ga se nima, tako da ne mores navadnih stevilk klicat. Potem se racuna v tujino samo lokalni klic od prehoda do tistega telefona in ne mednarodni, kar je neprimerno ceneje.

MTm2H37rqt7B ::

Da ne bo narobe razumel, zaracunavajo se vsi klici iz racunalnika na stacionarne telefone, gsmje in podobno. Zastonj je edino klic iz racunalnika na racunalnik.

poluks ::

in kako se zaracunavajo??

komu se zaracunavajo?telekomu?

kaj to je zadosti da imam jaz samo slusalke z mikrofonom al moram imeti telefon ki ga prikljucim na racunalnik?

kako pa to v praksi deluje - racunalnik ma melodijico in ko me nekdo poklice se le ta oglasi? ----> kaj ni to potem isto kot da bi uporabljal (ok skor isto) programe kot so Ventrilo,Teamspeak ....


(se mi zdi dobro to temo odpret da spodbudimo zanimanje za tovrstno telefonijo)
Kar sm reku sm reku!!!!

kingkong ::

preko skype-ja lahko mirno kličeš tudi v slovenijo, tako na stacionarni (ceneje) kot gsm številke.
cena za sloevnijo:
Slovenia € 0.052 € 0.060 (z davkom)
Slovenia - Mobile € 0.239 € 0.275(z davkom)

link za ostale države:
http://skype.com/products/skypeout/rate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kingkong ()

SasoS ::

Jap, tako nekako deluje tudi Skype. Za klicat navadne telefone in v tujino pa moraš uporabljati njihov servis SkypeOut. Stvar deluje podobno kot mobi, s kreditno jim nakažeš denar potem pa lahko telefoniraš za toliko minut.

poluks ::

Kaj vi to dejansko uporabljate al ste le informirani o temu?

kajti ce je tako kaj mi če potem telekom? odjavim telefon (narocnina je itak predraga) in zacnem klicat preko neta.

Sam kako sem pa potem jaz dosegljiv??
Kar sm reku sm reku!!!!

poluks ::

cene za minutni pogovor v slo;

Slovenia SIT 12.455 SIT 14.323
Slovenia - Mobile SIT 57.243 SIT 65.829

kaj ni to malo drago???
Kar sm reku sm reku!!!!

SynTax64 ::

@poluks :
Ti si dosegljiv le preko racunalnika in sicer ce se ne motim tisti keri te hoce poklicat mora imeti racunalnik ter pa namescen ta program(skype)in tam mas opcijo iskanje.
Vneses notr ''slovenia'', v tvojem primeru ''poluks'' in ce imas skype-ja dano na dosegljiv zi bo racunalnik pozvonil kot telefon;) !
To govorim v primeru iz racunalnika na racunalnik!
Ce pa hoces z racunalnika klicat na domaci telefon oziroma mobilnika pol pa si bos morat napolnit racun preko skype-ja!

poluks ::

se pravi comp mora biti vkljucen nonstop!

Kako me pa poklice nekdo iz navadnega telefona in koliko stane njega?
ker je vprasanje ce bo pol mojo mamo kdo klical ce odjavimo navaden telefon!

Kaj kdo dejansko to uporablja??
Kar sm reku sm reku!!!!

mte ::

poluks ja za slovenijo je skype se malo draga stvar, ampak v dosti drzav klices po 0.02eur/min - recimo ti se odlocis klicat v avstralijo in placas 4.8sit/min! V tem je prednost in jaz za klicat v tujino dejansko uporabljam skype. Za moznost da drugi tebe iz stacionarca klicejo pa moras tudi posebej placati (da sploh dobis neko stevilko), pa mislim da slovenija niti se ni podprta tako da odjava od telekoma v zameno za skype ne pride upostev. Pride pa v postev recimo IP telefonija od siola ali t2 (za siol ne vem cene, t2 pa pride precej bolj poceni kot telekom), tu imas vse moznosti...
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonj klici iz interneta na normalno omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
164852 (4178) shinko
»

SKYPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151873 (1677) #000000
»

Prvi Free SkypeOut Day

Oddelek: Loža
212841 (2149) Caligula
»

Voip TELEFONSKI aparat

Oddelek: Strojna oprema
272924 (1892) Caligula
»

P2P Telefoniranje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
526582 (5465) Brane2

Več podobnih tem