» »

Nakup rabljenega android telefona do ca 60 eur

Nakup rabljenega android telefona do ca 60 eur

Dadyy ::

Rad bi kupil poceni rabljen android telefon za hčerko, a smo glede androida v popolni temi.
Do sedaj smo imeli vedno (nepametne) Nokie in vse je delovalo tako kot mora. Ker pa rabljen v android svetu pomeni tudi zastarel me zanimajo vaši nasveti in predlogi kateri model v morju možnih (rabljenih) telefonov se sploh splača kupiti. Seveda mora delovati tekoče, kljub temu da je že leto ali dve star model.

Hvala
LP Damjan

Janac ::



sicer ni android, ampak pametna nokia :D

first_line ::

Jaz bi se stegnil do kakšnega rabljenega Galaxy S. Pa še en naj ti naloži CM10 (najnovejši Android) in bo sekalo. Pa tudi če pustiš original gor ne bo hudega.

Se pa utegne zgoditi da boš zelo slab oče in bo ogenj v strehi. Če ti pa ne bo jokala ko ji boš dal 'staro kišto', si pa zasluži telefon po izbiri.

Dadyy ::

Hvala Janac za ponudbo, ampak kot rečeno iščem androida.
Glede hčerke pa, kupujem ji cenejši telefon zaradi tega, ker ne vemo ali nam bo android sploh odgovarjal.
Kaj pa je CM10?
LP Damjan

first_line ::

CM10 je najnovejši Android (jelly beam) predelan tako da lahko teče tudi na starejših napravah ki uradno nimajo podpore.

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Dadyy ::

Se pravi CM10 je kot nek crack, da telefon bolje dela.
Koliko pa je približno vreden tak galaxy S, po oznaki sklepam da je dva modela nazaj.
LP Damjan

Janac ::

tam okoli 100EUR

Dadyy ::

Googlam in res jih najdem nekaj okoli 100 eur.
Je pa zgleda več verzij, navadna, plus in advance. Zanima me tudi, kako je z baterijo po dveh letih,
če ma kdo iskušnje ali so že pri koncu.
LP Damjan

Zeratul ^^ ::

Jaz sem ga imel & prodal po dobrem letu :)
Telefon je odličen.
Rabljeni so od 80+
PS. CM 10 (Cyagenmod) je ROM. To zna vsak bebec flashati gor. Priporočam pa še kak Darky Rom ;)
#yolo

Dadyy ::

Se pravi se ga splača kupit, čeprav je več od mojega planiranega proračuna.
Mogoče še kakšen predlog za cenejši telefon, če je sploh kakšen vreden nakupa pod 100 eur.
LP Damjan

Zeratul ^^ ::

Raje 40€ več kot nek jajc z 320x240p ;)
#yolo

francek1 ::

Dadyy je izjavil:

Se pravi se ga splača kupit, čeprav je več od mojega planiranega proračuna.
Mogoče še kakšen predlog za cenejši telefon, če je sploh kakšen vreden nakupa pod 100 eur.

Tu se ti res ne splača šparat. Rajše še malo počakaj. Galaxy S je za ta denar res odlična izbira.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Dadyy ::

Prav, potem pa na lov za čim bolj ohranjen Samsung Galaxy S(1?), ki naj bo še vsaj kakšen mesec v garanciji.
Očitno bo edini problem, da ko se bo hčerka navadila nanj, bo hitro hotela S3.
LP Damjan

SLO_Matej ::

Dadyy je izjavil:

Do sedaj smo imeli vedno (nepametne) Nokie in vse je delovalo tako kot mora.

No, zdej boste pač kupili Androida in temu ne bo več tako. Uživajte. :D

Preprosto že v štartu kupiš telefon, ki dela kot mora, ne pa Androida, da ga najprej poservisiraš. :)

Dadyy ::

SLO_Matej je izjavil:

Dadyy je izjavil:

Do sedaj smo imeli vedno (nepametne) Nokie in vse je delovalo tako kot mora.

No, zdej boste pač kupili Androida in temu ne bo več tako. Uživajte. :D

Preprosto že v štartu kupiš telefon, ki dela kot mora, ne pa Androida, da ga najprej poservisiraš. :)


No, sprašujem pač za mnenja o dobrih rabljenih pametnih telefonih, ki se jih splača kupiti.
Če prav razumem ni dvoma o kakovosti izdelave in strojne opreme Galaxyja S ampak je problem v Androidu.

Mogoče kakšen predlog drugega telefona brez androida?
LP Damjan

francek1 ::

Problem je večinoma v uporabnikih.

Bluefish, a ti si mnenja, da pametni telefoni niso za pametne? Kakšnega imaš pa ti?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

SLO_Matej ::

francek1 je izjavil:

Problem je večinoma v uporabnikih.

Ma ja. Kaj pa si želijo, da stvar pač dela in celo tako kot nastavijo.

Zvezdica27 ::

lp,

mislim da slabšega telefona kot je galaxy S (enka) sploh ne imej v mislih. Boje je dati še nekaj več za S2, saj so poceni, ker Android je super - dokler dela tekoče.

Za tako stare telefone je ICS ali karkoli novejšega že neumnost... tako da starejši cyanogen, absolutno, samo ne pretiravat...

Torej: rabljen Galaxy S je minimum (ne jemat drugih galaxyjev), če ni mogoče že malo outdated. jaz ga imam, dela vse, baterija pa pač... Android, linux... max 2 dni, dobr tud Samsung bi res lahko dal mičk večjo baterijo, saj ne bi nobenga ubilo če bibil telefon 1 mm debelejši pa da zdrži vsaj 3 dni.

In Android je zakon, sploh če mate na drugih računalnikih še linux, se poljubčkata da kar res ni.

In če kdo prodaja Galaxy S, naj pošlje ZS, jaz bi tudi (še) enega

Isto velja za ostale firme, samo glej, da imajo procesor vsaj tako močan kot Galaxy S, ali boljšega

zz

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Jaz imam rootanega HTC Wildfire S, gor mam WildChild ROM in deluje odlično. Pri Galaxy S-u pa obvezno na novo ROM gor dat ker originalen je počasen za umret. Ko sem naložil čisti tovarniški ROM deluje odlično.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Ramon dekers ::

Sony ericsson live with walkman

djordjevic ::

SLO_Matej je izjavil:

Dadyy je izjavil:

Do sedaj smo imeli vedno (nepametne) Nokie in vse je delovalo tako kot mora.

No, zdej boste pač kupili Androida in temu ne bo več tako. Uživajte. :D

Preprosto že v štartu kupiš telefon, ki dela kot mora, ne pa Androida, da ga najprej poservisiraš. :)

Jao. Že spet? ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zeratul ^^ ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

mislim da slabšega telefona kot je galaxy S (enka) sploh ne imej v mislih. Boje je dati še nekaj več za S2, saj so poceni, ker Android je super - dokler dela tekoče.

Za tako stare telefone je ICS ali karkoli novejšega že neumnost... tako da starejši cyanogen, absolutno, samo ne pretiravat...

Torej: rabljen Galaxy S je minimum (ne jemat drugih galaxyjev), če ni mogoče že malo outdated. jaz ga imam, dela vse, baterija pa pač... Android, linux... max 2 dni, dobr tud Samsung bi res lahko dal mičk večjo baterijo, saj ne bi nobenga ubilo če bibil telefon 1 mm debelejši pa da zdrži vsaj 3 dni.

In Android je zakon, sploh če mate na drugih računalnikih še linux, se poljubčkata da kar res ni.

In če kdo prodaja Galaxy S, naj pošlje ZS, jaz bi tudi (še) enega

Isto velja za ostale firme, samo glej, da imajo procesor vsaj tako močan kot Galaxy S, ali boljšega

zz


S2 se pregreva ;)
#yolo

mihec87 ::

Dadyy je izjavil:

Se pravi CM10 je kot nek crack, da telefon bolje dela.


Ne, to je novejši sistem..

Kaj pa fali kakšnemu androidu iz srednjega razreda ala galaxy ace itd..?
-dela ok
-igrce delajo
-je manjši ter lažji od high-end telefonov

Ne pozabit telefon je za hčero in ne lih slo-tech geeka..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Ramon dekers ::

samsung galaxy ace je crap oblika podobna s1 drobvje pa v kur. premalo rama, švoh procesor, zatikanje...

Sicer off topic ampak lumia n9 se mi zdi res odlična, brez zatikanja, navigacija, ni da ni.

Predator ^^ ::

Lumie so tudi zakon ;) Pa kar poceni...
Kakšen HTC bi bil tudi OK..

djordjevic ::

Ace VE je za novice userja polna kapa.
No grave is deep enough to keep us in chains.

SLO_Matej ::

djordjevic je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Dadyy je izjavil:

Do sedaj smo imeli vedno (nepametne) Nokie in vse je delovalo tako kot mora.

No, zdej boste pač kupili Androida in temu ne bo več tako. Uživajte. :D

Preprosto že v štartu kupiš telefon, ki dela kot mora, ne pa Androida, da ga najprej poservisiraš. :)

Jao. Že spet? ;((

Ja, že spet. Malo je treba. :)

Limit-sky ::

Priporočam Samsung Spica. odličen telefon. Dela vse, pa tudi poceni se jih dobi. Android.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Predator ^^ ::

Raje i9000.
Gnmstle

Dadyy ::

Pogledal sem še za Galaxy S2, vendar ga ne najdem pod 250 eur tako da to odpade.
Brat ima Galaxy ace in ni zadovoljen, deluje mu nekako zakasnjeno, verjetno zaradi švoh hardvera, kot je nekdo omenil. Tudi najdem ga ne pod 70 eur in se mi zdi bolj smiselno kupiti Galaxy S1 za 30 eur več, pa še
boljši je. Kot rečeno me skrbi edino glede baterije. Nokie polnimo na 3-5 dni, tele pametne telefone pa bo
treba zgleda na 2 dni, če ne kar vsak dan. Lumie so precej dražje od 100 eur tako da tudi to ne pride v poštev. Se pa strinjam, da bi bil za hčerko dovolj slabši telefon od Galaxyja S zato bom pogledal še za Galaxy Ace VE, ki je zgleda novejši model in bo baterija verjetno dalj zdržala.
LP Damjan

Predator ^^ ::

Saj baterijo lahko dokupiš boljšo ..
Gnmstle

francek1 ::

Dadyy je izjavil:

Pogledal sem še za Galaxy S2, vendar ga ne najdem pod 250 eur tako da to odpade.
Brat ima Galaxy ace in ni zadovoljen, deluje mu nekako zakasnjeno, verjetno zaradi švoh hardvera, kot je nekdo omenil. Tudi najdem ga ne pod 70 eur in se mi zdi bolj smiselno kupiti Galaxy S1 za 30 eur več, pa še
boljši je. Kot rečeno me skrbi edino glede baterije. Nokie polnimo na 3-5 dni, tele pametne telefone pa bo
treba zgleda na 2 dni, če ne kar vsak dan. Lumie so precej dražje od 100 eur tako da tudi to ne pride v poštev. Se pa strinjam, da bi bil za hčerko dovolj slabši telefon od Galaxyja S zato bom pogledal še za Galaxy Ace VE, ki je zgleda novejši model in bo baterija verjetno dalj zdržala.

3500 mAh baterijo s pokrovčkom dobiš na Dealextreme za 12 €. Telefon je sicer debelejši, drži ti pa tri dni.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Predator ^^ ::

Kako debelejši? Če je debelejši negre pokrovček čez? Ali grdo izgleda?
Gnmstle

djordjevic ::

Za Ace Ve sem napisal, ker sem ga nedavno omislil za punco in sem bil zelo + presenečen v primerjavi s starim Acom, ki ga ima stric. Ne bom ravno rekel kot noč in dan, ampak je razlika občutna. Skratka, za nezahtevnega uporabnika je zelo dober telefon.
No grave is deep enough to keep us in chains.

LordPero ::

Če ti starost/ohranjenost S1 v oglasih ne gusta (oz. dlje časa ne dobiš ustreznega kadidata za nakup), lahko pogledaš tudi za malce mlajšimi in bolj pocketabilnimi Sony Ray aparatusi (slabša grafična, manjši ekran, a višji dpi, 8MP etc.) ali Motoluxe (sistemsko še malce bolj podhranjen).

Če ti je ql, da je vse cca crappy, potem lahko poskusiš tudi s Huawei telefoni ali (še bolj) no name telefoni, ki jih s Kitajske dobiš za pod 100€ skupaj s poštnino (na papirju OK za svoj denar, načeloma s spodobnimi ekrani in velikimi baterijami). Ampak to ni svetovano :).
LordPero

djordjevic ::

No, no. Huawei sicer res ni v rangu Samsung/HTC, ampak tak crap pa spet ni. X5 čisto spodobno teče in tudi zaslon ima precej boljšo ločljivost kot Ace, če smo že pri tem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

LordPero ::

Aja, sem hotel rečt v primerjavi z hi-end telefoni (pač moja default primerjava). Tisto, da ne bi priporočal pa je bilo mišljeno za telefone brez znamke.

Drugače pa ja, sebi bi raje vzel Huaweija kot Acea (oz. Ace Plusa). Ace 2 pa je že boljši (800 pik, Mali 400).
LordPero

Dadyy ::

Zanimivo, ne najdem galaxy ace ve. Mogoče ima še kakšno drugo oznako?
LP Damjan

nightbird ::

Zvezdica27 ::

lej... ace je crap. resno, ne tega kupovati, to je low-end kvazi android za mase. Ni dobr.

Je ralog, da ima apple vedno samo en aktualen telefon (dobr hkratio prodaja še eno strejšo genracijo): en dober, ne pa poceni - vse dela.

Samsung pa lih kontra: top serija se označuje z S, vse spodaj (W, Ace in ostalo) pa crap. Seveda paje tle še Galaxy Nexus, sam ne komplicirajmo. Išči samo telefone S, Torej Galaxy S, S2 in S3. So močni in bo delalo. Imajo svoje fore (GPS, baterija, ni bliskavice, očitno pregrevanje, to na S1 ni), ampak... Android dela odzivno in super tekoče. Rabljen Galaxy S 1 je že za 100, ziher ga dobiš tud za 80. Nimaš kaj razmišljati!

Nokia im asamo en plus: Nokia maps, ki so vrhunske. Če ima kaka nokia Android, se že zaradi tega splača.

Torej odsvtujem Ace - ker se ti bo android zagnusil.

Za HTC/ostale pa naj drug pove: važno je da je isti rang kot S pri Samsungu.

zz

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Zvezdica27 je izjavil:

Nokia im asamo en plus: Nokia maps, ki so vrhunske. Če ima kaka nokia Android, se že zaradi tega splača.

Ni Nokie z Androidom.

Zvezdica27 je izjavil:

Za HTC/ostale pa naj drug pove: važno je da je isti rang kot S pri Samsungu.

Ni nujno. Lahko je tudi nižji rang - npr. Omnia W z WP pri Samsungu, pa bo vseeno vse delalo hitro in tekoče. ;)

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Nokia ni crap. Sem testiral n9 dela neverjetno tekoče...Ima pa manjko aplikacij, samo 500 jih je na voljo za meego...Ampak telefon sam po sebi funkcionira.

Sam se pa videl kako galaxy s1 dela, se resetira, prižiganje te in one aplikacije, nalaganje kilerjev aplikacij...Bljah. Kaj pa lumia 710? Nevem no, sam ne bi reskiral za samsung še posebno pa ne kak ace.

Tudi sam razmišljam o novem telefonu vendar se ne morem odločiti med n9 in lumio 800 pa seveda sonyem xperio u, s...

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

na Galaxy S je custom ROM prva in obvezna stvar... Pol šele dela kot mora!

zz

SLO_Matej ::

Ramon dekers je izjavil:

Tudi sam razmišljam o novem telefonu vendar se ne morem odločiti med n9 in lumio 800 pa seveda sonyem xperio u, s...

Pri Xperiah imaš spet Android, tako da se zna zgodit, da doživiš kaj takega kot na SGS v zahvalo tej odprti kodi, za katero boš tako ali tako lahko sam spisal popravek. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716717 (13070) 1krat
»

Telefon do 240 EUR

Oddelek: Mobilne tehnologije
163620 (3077) jukoz
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827291 (5736) lvlOne
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028477 (22640) leiito
»

Galaxy Ace (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6111527 (10448) BOCo.

Več podobnih tem