» »

Pred uporabo programa na disku veliko prostora, med uporabo pa poln disk. Razlog?

Pred uporabo programa na disku veliko prostora, med uporabo pa poln disk. Razlog?

DoberDan ::

Ne se smejat mojemu smešnemu vprašanju. Ampak vprašati res moram, ker mi to že od nekdaj ni jasno.

Torej, na disku imam recimo 20GB prostega prostora, nato zaženem Photoshop SC6 in z njim delam na polno. Ko hočem izdelek shraniti, mi napiše, da je disk poln. Ko zaprem program, je na disku spet 20GB prostora.

Naj mi prosim to nekdo razloži. Kam se med eno malo bolj zahtevno obdelavo slike izgubi celih 20GB prostora? Vedno sem si razlagal, da se program med uporabo „napihne”, lol. Al so to kšni temporary files?

Sicer pa , kok je optimalno imet frej prostora na disku, na katerem je program?

Hvala za vse razlage tega smešnega vprašanja. :D

cjen ::

pri photoshopu je tako, da uporablja "skratch diske". Skratka, ko on odpre datoteko, se ta datoteka "razmeče" po skratch disku kolikor je le možno (ponavadi je privzet samo C disk). Tako, da je "datoteka" zelo hitro velika 20GB in več (največ do sedaj mi je zavzela več kot 100GB :S).
Skratka, problema se rešiš tako, da v nastavitvah omogočiš več skratch diskov Preference>Performance>skratch disk
Če pa nimaš več prostora, pa mislim, da ti je edina rešitev, da zmanjšaš celotno resolucijo slike.
Nisem profi v PSju, tako, da lahko da se kje motim, ampak v principu je nekako tako

DoberDan ::

Ahaa, hvala.
In ista finta je tudi pri igrah? Zakaj recimo COD rabi 16GB frej prostora?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z uporabo soli šestkrat večja gostota magnetnega zapisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10623423 (20623) Truga
»

Samodejno polnjenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
181520 (1149) bukev
»

Optimalna uporaba trdih diskov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71563 (1460) blackbfm
»

Velikost particije za Visto

Oddelek: Operacijski sistemi
284859 (4249) Tr0n
»

disk

Oddelek: Kaj kupiti
11870 (763) strictom

Več podobnih tem