» »

Grafična GTX 560 ti; dodati še eno ali prodati in kupiti boljšo

Grafična GTX 560 ti; dodati še eno ali prodati in kupiti boljšo

Temo vidijo: vsi

theBill ::

Naslov pove vse, trenutno imam MSI 560 ti Twin Frozr II, in mi gre na organ, da iger ne morem poganjat na max - primer je Batman Arkham City, kjer je vse lepo in prav, dokler ne vklopim Direct X11 features in tesselation, in FPS pade na 30, pa zatikat se začne vse skupaj.

Razmišljam v dve smeri, ali dokupit še eno (rabljeno ali novo po ugodni ceni) in naredit SLI, ali pa prodat mojo in nakup boljše.

Če bi šel prodajat, me zanima, koliko je sploh vredna? Kupljena je bila pri Hoh.de konec marca letos, torej ima garancijo še 1,5 leta. Kaj predlagate kot boljšo grafo - prosim ne mi zdaj predlagat 7850 ali kaj podobnega, ker iščem nekaj, kar bo po performansah v rangu 2 x 560 Ti.

Bosta ob SLI-ju potrebna navitje procesorja in več RAM-a? Mislim rečt, ali se bo pojavil kakšen bottleneck ob dveh 560 Ti v SLI-ju?


Moj sistem:
ASRock Z68 Extreme3 Gen3 Z68 Sockel 1155
Intel Core i5 2500K (ni navit) + Scythe Mugen 3 rev. B
MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC 1024MB GDDR5 PCIe
Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance
XFX Core Edition PRO 750W 80+ Bronze ATX 2.3
Seagate Barracuda 7200.12 1000GB SATA III

Janac ::

prodaj za 130EUR in nabavi drugo.

BALAST ::

Ti gre na organ, ha?
Imaš možnost da jo prodaš za 150€ na bolšjaku in kupiš gtx670 za 380€. Torej za 230€ doplačila dobiš 2x boljšo grafično, ko porabi malenkost več kot ena gtx560.
Da bi pa vzel dve v sistem pa nima smisla, ker prvič se bo računalnik bolj grel in drugič porabil boš 200W še za drugo, kar se pozna na položnici za elektriko.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Janac ::

ni vredna 150EUR!

Pa raje 7950 za 300EUR.

theBill ::

Nisem vedel, da se tudi računalniške komponente na bolšjaku prodajajo. A dejansko so cene 560 ti na bolšjaku 130€?

Janac ::

Vec sigurno ni vredna, komaj 1Gb, zastarela itdd...

nightbird ::

več verjetno res ni vredna, na bolhi jo nekdo prodaja za 145€, ampak vprašanje če jo bo prodal brez spuščanje cene.

theBill ::

Kje si videl na bolhi za 145€ 560 ti? Lahko daš link? Verjetno je navadna, brez dvojnih ventilatorjev oziroma izboljšanega hlajenja.

stock ::

SLI se ne splača, to prodaj pa kupi 7950 - 660Ti. Procesorja pa ti še ne bo treba navijat.

nightbird ::

theBill je izjavil:

Kje si videl na bolhi za 145€ 560 ti? Lahko daš link? Verjetno je navadna, brez dvojnih ventilatorjev oziroma izboljšanega hlajenja.


za to se gre: http://www.bolha.com/nvidia-graficne-ka... ja pa res je navadna (bre "ti", drugače hlajenje ma dobro). pardon, sploh nisem bil pozoren :/

Zgodovina sprememb…

stock ::

Non Ti grejo po 80€ Ti pa odvisno ker so od 1Gb do 1,28 pa do 448 core.. in greš od 100 pa do 140 max 150

theBill ::

Ma bolj me vleče v smeri SLI-ja, ker je bila trenutna 560 ti kupljena na firmo in je cela procedura in en kup papirjev, če jo prodaš prej kot v 2 letih (treba za nazaj plačat davek, itd).

Tiste 3€ večji račun za elektriko me sploh ne skrbi, itak nisem nek ultra gamer in se igre ne igrajo dnevno po več ur, da bi bile grafične na polno obremenjene. Bi pa rad imel kvaliteto, takrat ko igram.

Mene prav zanima, od kje vam te cene rabljenih 560 ti? Na Bolhi jih je bore malo, pa še te imajo cene navite, tu jih tudi ni med oglasi... kje se torej prodajajo 560 ti po 100 - 140€? Prosim za link, za ta denar jo rade volje kupim in naredim SLI, ki poje 7950 v FPS.

stock ::

Hehehe ni šans, mogoče na resoluciji 1024x768 na fullHD pa bo žal poklecnila zaradi količine rama.

Mi ti predlagamo tukaj kaj je boljše in približno kako stvari stojijo, torej rabljen trg in performanse kartic, zdaj če nam ne verjameš pa probaj na svoji koži :)

theBill ::

Malo googlaj, so kar dobre šanse (se pa predlaga raje 7950 predvsem zaradi manjše porabe in ker je novejša, in ne zaradi boljšega performanca) sam gledam najmanj zakomplicirano pot, in to je dodajanje še ene 560 ti. Zaslon imam itak en sam 1920x1080.

Bi bil pa res hvaležen za linke oziroma vsaj informacijo, kje ljudje prodajajo svoje grafične kartice, oziroma kje se dobi GTX 560 ti za naveden denar. Kolikor gledam cene na bolhi, e-bayu, oglasi na tem forumu in drugih straneh, so cene konkretno višje, nekje od 160 - 170 € pa gor (kar se meni zdi noro), in to za leto in pol stare grafične.

Izjava, da je tako stanje na trgu rabljenih kartic, meni ne pomaga popolnoma nič, prosim za konkretne info kje se jo da kupit po tej ceni.

freesty ::

Edini problem je, da imas samo 1GB vrama. Nalozi si msi afterburner in si vklopi OSD(on screen display) ter spremljaj koliko vrama ti porabijo igre, ki jih igras(nastavi igro na max nastavitve, tudi, ce bos imel 20fpsjev) tako bos videl, ce te bo vram omejeval, ce dodas se eno kartico. Ce te bo potem se ne splaca vlagat se v eno kartico.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

sennheiser ::

In kaj je problem če je na fermo? Sj jo kot rableno prodaš če je tvoja... Ne da bi kakšn davk rabu nazaj plačevat kjerkol. Ne vem razn če je to službena kišta. Drugače pa daj na bolha pa tle oglas... za 150€ pa boš videl. Bolj se ti splača prodat, ker če greš po novo boš dal 200€+ če pa to prodaš za 150 recimo pa dodaš 200 maš pa precej več za isto porabo in predusem greje se ti manj ali pa isto.

freesty ::

Ja verjetno mu je šla v strošek, če pride inšpekcija mora kartico pokazat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

fr4nc ::

Janac je izjavil:


Pa raje 7950 za 300EUR.

+1

Prodaj to za ene 130€ (če dobiš več je boljše) pa daš 170€ zraven pa maš super p/p grafo.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

sennheiser ::

Ne vem no... poznam k so marsikaj nabavili preko podjetja pa ni bilo nobene težave potem ko se je prodalo... res pa ne vem po kakšnem času so stvari prodal.

Buggy ::

Bi bil pa res hvaležen za linke oziroma vsaj informacijo, kje ljudje prodajajo svoje grafične kartice, oziroma kje se dobi GTX 560 ti za naveden denar. Kolikor gledam cene na bolhi, e-bayu, oglasi na tem forumu in drugih straneh, so cene konkretno višje, nekje od 160 - 170 € pa gor (kar se meni zdi noro), in to za leto in pol stare grafične.


a ne ves se kolk eni tukaj nabijajo da kr smrdi? 560ti je pred dvemi tedni sla za 170€ kot po maslu...tako da tele trole tukaj ne poslusaj, ki ti pravijo da dobis oz prodas 560ti za 100-130€

theBill ::

Zadeva je taka - če neko stvar kupiš na firmo, daš v stroške in zavedeš pod osnovna sredstva (torej se s tem izogneš plačilu DDV), lahko stvar prodaš po 2 letih od nakupa (naj bi se v tem času amortizirala), brez da bi moral plačevati DDV za nazaj. Če prodaš prej, je potrebno plačati DDV za nazaj.

Seveda lahko to prodaš prej kot v 2 letih in nikome ništa, ampak tvegaš kazen ob inšpekcijskem pregledu na firmi.

Plačevat DDV za nazaj je spet strošek, računovodstvo, papirologija, pa firma še moja ni. Če bi bila firma moja, bi se mogoče šel igrat s tem, tko pa mislim tole 560 ti obdržat, dodat še eno, pa magari po 2 letih (oziroma ko bo prešvoh za igre) menjat.

Buggy, 170€ se meni zdi veliko za leto in pol staro 560 Ti, pripravljen sem dat nekje do 150€. Ne rečem, če bi imela še 1+ leto garancije, tko pa ima recimo Jacob novo v akciji za 177 €, kar pride 166 EUR vključno s stroški poštnine, če jo vzameš na firmo.

http://www.jacob-computer.de/ASUS_ENGTX...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Buggy ::

ja sej ta ki se je prodala za 170€ je bila prakticno nova (replacement) drugace pa ce ima se garancijo sploh ne vem kaj je problem...se pa seveda strinjam da je/bo 560ti sedaj z novim naborom middle kartic (7950, 660ti, 670) ki so jim cene zaceli spuscati postala nezanimiva in ji s tem pada tudi cena.

Sicer je absurdno, da trgovci prodajajo 560ti za 220€ ko pa za 180€ ze dobis HD 7850 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

fr4nc ::

Buggy je izjavil:


Sicer je absurdno, da trgovci prodajajo 560ti za 220€ ko pa za 180€ ze dobis HD 7850 :D


Res je ja... realna cena bi bila okoli 150€ za novo v trgovini, glede na to, da je 7850 pod 200€. GTX 570 pa okoli 200€, samo potem bi imeli dejansko prazen "sektor" med 200 in 300€ pri Nvidii...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

mihec87 ::

Kje piše da so cene na bolhi končne(se zbije par 10eur)...prodaja se lahko za večji dnar sam je vprašanje če se bo prodala..

Maš dvojne prodajalce un ko prodaja pa un ko proda..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

miraldi ::

Ne kupuj še ene 560ti. To prodaj dodaš še 150-200Eur pa kupiš Radeon 7950 ali GTX 670 kar ti je ljubše(malo pogooglaj obe kartici).
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Senitel ::

stock je izjavil:

Hehehe ni šans, mogoče na resoluciji 1024x768 na fullHD pa bo žal poklecnila zaradi količine rama.

Mhm....

theBill ::

Senitel je izjavil:

stock je izjavil:

Hehehe ni šans, mogoče na resoluciji 1024x768 na fullHD pa bo žal poklecnila zaradi količine rama.

Mhm....


Sej pravim, 2xGTX 560 Ti v SLI sta zver, ki v FPS poje tako GTX 580 kot 7950, v bistvu je po FPS bolj v rangu 7970. Zmogljivosti ob uporabi večih ekranov in resolucije večje od 1920x1080 pa mi ob moji konfiguraciji niso pomembne, 3 € večji račun za elektriko pa tudi ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti? (Q6600, BF3) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10213213 (8412) k4vz0024
»

7950 kje kupiti najceneje ?

Oddelek: Kaj kupiti
303225 (2427) Dr_M
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
567950 (6939) nejc5

660Ti vs 670 ?

Oddelek: Kaj kupiti
223227 (2979) bluefish
»

Nvidia GTX 570 vs GTX 580 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1359331 (6464) Sssaga

Več podobnih tem