» »

Nvidia GTX 570 vs GTX 580

Nvidia GTX 570 vs GTX 580

1 2
3
»

integral15 ::

Kaj pa npr 560 SLI ste tudi neki pisal kako se ta grafa (SLI) kaj primerjuje npr z 580(single).

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Meizu ::

Kaj bi jst naredil, če bi imel denar za GTX580 - kupil bi 2x GTX570.

570SLI je le malo slabši napram 580SLI. Ampak res malo slabši. Zaradi cpu bottlenecka. Še najboljši procesorji niso uspeli izkoristit dveh 580k. Q9650 je pa daleč od tega, da bi ju izkoristil.

Ampak - 2x 570 stane le malo več kot ena 580, je pa waaaay ahead v performansu.

Edit: In btw, teli OC modeli, to je en kurac vredno. Standardno hlajenje pripelje do visokih navitij že samo po sebi, po potrebi zamenjaš za kakšno aftermarket hlajenje, pa si za pol manj cene skozi.

OC modeli so za šminkerčine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Meizu ::

Edit2:

2x 570 = 576€

1x 580 = 408€

Napram 580 doplačaš 176€ - performanse - blizu gtx590

Če že hočeš mašino. Sam je totaaaalni overkil za 22' LCD.

Edit: Moje osebno mnenje - jst bi piknu to http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

integral15 ::

Ne zastopim te fore TI sej so tud druge 560ke navite pa nima iznake TI. Ok, res da so malo bol naivte sam za moje pojme bo dovolj SLI http://www.dinokomp.si/product_info.php...

dzinks63 ::

integral15 ::

zanimivo

eieieie1 ::

Saj nimaš kaj komplicirat. gtx 560, gtx 560 ti, gtx 570 vse te se splačajo. Koliko boš plačal, takšno zmogljivost boš dobil... gtx 580/590 pa se že manj splačajo.

Najboljše je če kupiš recimo eno gtx 560 ti za 200€ in jo čez leto in pol prodaš za malo manj kot 100€ in kupiš novo verzijo grafičnih kartic za 200€... Tako imaš na 1,5 let malo več kot 100€ stroška z vzdrževanjem računalnika na nivoju dovolj visokem da lahko poganjaš vse igre skoraj na max pri recimo 1920 x 1200 resoluciji.

Glede na to, da je preteklo le 9 mesecev med izdajo gtx 470 in gtx 570 zgleda da nove verzije grafičnih kartic izdajajo kar hitro, tako da po letu in pol izide gtx 700 serija in bo že recimo gtx 760 za 200€ bolj zmogljiva kot gtx 580...

integral15 ::

Naj mi nekdo, ki ima 570 pove kok ima kaj FPS-ju v igrah kot so F.E.A.R 3 ali The witcher 2.. pa na kaksni resolucuji igra.

Sssaga ::

eieieie1 je izjavil:

Saj nimaš kaj komplicirat. gtx 560, gtx 560 ti, gtx 570 vse te se splačajo. Koliko boš plačal, takšno zmogljivost boš dobil... gtx 580/590 pa se že manj splačajo.

Najboljše je če kupiš recimo eno gtx 560 ti za 200€ in jo čez leto in pol prodaš za malo manj kot 100€ in kupiš novo verzijo grafičnih kartic za 200€... Tako imaš na 1,5 let malo več kot 100€ stroška z vzdrževanjem računalnika na nivoju dovolj visokem da lahko poganjaš vse igre skoraj na max pri recimo 1920 x 1200 resoluciji.

Glede na to, da je preteklo le 9 mesecev med izdajo gtx 470 in gtx 570 zgleda da nove verzije grafičnih kartic izdajajo kar hitro, tako da po letu in pol izide gtx 700 serija in bo že recimo gtx 760 za 200€ bolj zmogljiva kot gtx 580...


Boš potem ves čas prelagal? Sam bi tudi lahko rekel ob nakupu 470-ke, da bom počakal na 2. serijo Fermija, sam sem že predolgo odlašal z nakupom 275 in sem si rekel, da zdej je pa konc. 9800 GT mora ven... :))

Ti bi rad danes monstruma, ne pa jutri. Ko se ''sprdnem'' in mi zdajšna ne bo več dovolj, bom pa novo šel iskat. Mi je pa 580-ka premalo boljša, da bi investiral vanjo. Vsaj 2x boljši performans, drugače nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

IvoJan ::

The witcher 2, 1680x1050 high(izgleda lepse kot ultra ker ni bloom nafukan do konca) imam okoli 40-50 kar je vec kot playable. Crysis 2 maxxed out 63 fps avg. Lowest fps drop 41. Crysis 1 vedno preko 40 fps kar je cisto tekoce.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

eieieie1 ::

Sssaga je izjavil:

eieieie1 je izjavil:

Saj nimaš kaj komplicirat. gtx 560, gtx 560 ti, gtx 570 vse te se splačajo. Koliko boš plačal, takšno zmogljivost boš dobil... gtx 580/590 pa se že manj splačajo.

Najboljše je če kupiš recimo eno gtx 560 ti za 200€ in jo čez leto in pol prodaš za malo manj kot 100€ in kupiš novo verzijo grafičnih kartic za 200€... Tako imaš na 1,5 let malo več kot 100€ stroška z vzdrževanjem računalnika na nivoju dovolj visokem da lahko poganjaš vse igre skoraj na max pri recimo 1920 x 1200 resoluciji.

Glede na to, da je preteklo le 9 mesecev med izdajo gtx 470 in gtx 570 zgleda da nove verzije grafičnih kartic izdajajo kar hitro, tako da po letu in pol izide gtx 700 serija in bo že recimo gtx 760 za 200€ bolj zmogljiva kot gtx 580...


Boš potem ves čas prelagal? Sam bi tudi lahko rekel ob nakupu 470-ke, da bom počakal na 2. serijo Fermija, sam sem že predolgo odlašal z nakupom 275 in sem si rekel, da zdej je pa konc. 9800 GT mora ven... :))

Ti bi rad danes monstruma, ne pa jutri. Ko se ''sprdnem'' in mi zdajšna ne bo več dovolj, bom pa novo šel iskat. Mi je pa 580-ka premalo boljša, da bi investiral vanjo. Vsaj 2x boljši performans, drugače nima smisla.


Saj o tem ti govorim. Ti recimo, če si kupil gtx 470 pred 1 letom, se ti ne splača še kupiti gtx 570 ker ni tako velike razlike in ti še vedno nove igre delujejo super - večina na max settings 1920 x 1200... Zato boš počakal na gtx 600 serijo, kjer kupiš eno gtx 660/670 in prodaš tvojo gtx 470...

integral15 ::

In kdaj priblizno naj bi prisle nove kartice 6xx vezrija

Dr_M ::

Verjetno enkrat zgodaj drugo leto, ampak kaksnih velikih pohitritev ne bo. Bo pa sigurno manjsa poraba zaradi 28nm procesa.

Mene pa neki zanima, tisti ki imate SLI, kako je kaj z zanesljivostjo?
Precej berem o CF in vecina ima grozne probleme zaradi slabe programske podpore in traja precej casa, predno pri AMDju to uredijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eieieie1 ::

Sem precej prepričan, da bodo že letos prve grafe iz 600 serije zunaj. Manjšo porabo bodo imele in še verjetno bo večji preskok v performancu, kot je bil preskok iz 400 na 500 serijo...

Dr_M ::

Evo, sm reku, da "zeleni" 28nm GPUji pridejo sele drugo leto. :)
http://www.fudzilla.com/graphics/item/2...
Seveda je vsega kriv TSMC >:D:))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Buggy ::

integral15 je izjavil:

Naj mi nekdo, ki ima 570 pove kok ima kaj FPS-ju v igrah kot so F.E.A.R 3 ali The witcher 2.. pa na kaksni resolucuji igra.



i72600k@4500Mhz + resolucija 1080p:

Witcher2 patch 1.2 vse na ultra razen tisti edini rdeci setting:
Gtx 570@800Mhz: v vasi ~ 55 FPS
GTX 560Ti@950Mhz: ista lokacija ~ 50FPS

F.E.A.R 3 mislim pa da je bilo cisto isto okoli 45-50 FPS

Dr_M ::

Mimogrede, ce koga slucajno zanima poceni GTX480.
http://buy.fudzilla.com/a519515.html
http://buy.fudzilla.com/a537021.html
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fr4nc ::

Dr_M je izjavil:

Mimogrede, ce koga slucajno zanima poceni GTX480.
http://buy.fudzilla.com/a519515.html
http://buy.fudzilla.com/a537021.html


citiram
BALAST :: včeraj, 20:56:11

Zadnje čase je veliko novic da gtx480 krepajo kot za stavo, tako da ne priporočam tikat v ogenj.

Drugače so pa dejansko precej ugodne ja...

Lp

galu ::

Uf, nice one.
http://www.mylemon.at/artikel,nr,282325...
Ta je kr mamljiva..:P
Tako to gre.

Dr_M ::

fr4nc je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Mimogrede, ce koga slucajno zanima poceni GTX480.
http://buy.fudzilla.com/a519515.html
http://buy.fudzilla.com/a537021.html


citiram
BALAST :: včeraj, 20:56:11

Zadnje čase je veliko novic da gtx480 krepajo kot za stavo, tako da ne priporočam tikat v ogenj.

Drugače so pa dejansko precej ugodne ja...

Lp


Kaksni linki? Do zdej nisem se nikjer nic zasledil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

Gtx 480 se samo orng grejejo, crkujejo pa tolk kot vse ostale grafične.
Torej se zgodi, ni pa serijsko

integral15 ::

Zdravo fantje kolega kupuje 570 ko pa ga zania katero naj uzame naj bo navita in da ima dokaj dobro hlajenje ne stock jast sem gledal MSI-jovo MSI 570GTX Twin Frozr III/OC. Ce bi se dalo kak link bi blo v redu pa naj bo se kaka dobra trgovina ne kak solo. Hvala

Mcsin ::

Jaz sem vzel 570 twin frozr III pri mylemon.at...
Izjemno zadovoljen z graficno.

Meizu ::

Brezveze, kupi serijsko, prišparaj keš, kupi za pol cene ornk aftermarket hlajenje, ter navij.

BALAST ::

Meizu, nimajo vsi tako previdnih prstov kot ti. Pa še garancija je potem vprašljiva, če odkrijejo da si menjal hladilnik, že zaradi tega ker ni original termalne paste!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Meizu ::

Tudi če ne menjaš hladilnika, je serijski čisto dovolj za zmerno navitje. Sigurno pa za navitje do frekvenc kakšne so pri teh navitih 570-kah.

Ne zdi se mi smiselno dajat 100€ več za GPU z boljšim hlajenjem in minimalnim navitjem, vsaj ne takim, da bi zanj potreboval ultra hlajenje.

Edit: O dodatnem doplačilu za serijsko navit GPU sicer streljam v prazno, doplačilna cena je zgolj simbolična. Vendar, ponavadi so tele grafične dosti dražje od serijskih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

BALAST ::

Enim je pomembno da so ventilatorji tihi tudi če se grafična ne navija, in twin frozr II je glasnejša od III!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

integral15 ::

Tako je MSI-jova so kr v red navite kokr sm gledal ne misli pa on nic navijat sam kar bo najvec bo tovarnisko navita zato pa gledam zdaj al bi MSI-jovo zato pa rabim vaso pomoc. Na mylemonu nimajo vec te graficne iz prodaje je izginila uceraj kr debelo gledam zakva 0.o

Zgodovina sprememb…

ameba ::

Imam HD 5850, se splača zamenjati za GTX 580 na 23" monitorju ? Gledam na "prihodnost", da sem frej 3 leta ....

Kako je z gretjem grafične kartice ?

Sssaga ::

Za grafiko je pomembna resolucija in ne velikost ekrana...

Torej, če imaš 1920x1080, potem v tem primeru jaz ne bi menjal.
Če pa igraš na 1680x1050 pa sploh ne.

Razlika bi seveda bila, sploh pri kakem Crysis 2 in BF3, kjer bi vklopil vse DX11 funkcije in AA, ampak ti si preskrbljen.

Sam imam 470 GTX (=5870) in tudi sedaj ne vidim neke potrebe po menjavi. Ko bo več iger, ki bodo imele ''next-gen'' grafo oz. ko bodo igre, ki jih igram dlje časa to potrebovale, bom naredil nov korak. Leap!

Če igraš BF3 in se ti gre za čim manj laga potem da, drugače pa pri nažiganju COD MW3 prek neta ni potrebe tudi na višji resoluciji.

Moje mnenje.

BALAST ::

Gledam na "prihodnost", da sem frej 3 leta ....


Tvoja denarnica bo "frej" še več let, če le ne boš hotel vse na HIGH nastavitve.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Meizu ::

VI imate gtx470, hd5850 in se že ubadate z menjavo? Fantje, jst na 1680x1050 na mojem pcju igram z hd5770 in dela še vedno več kot super (kak detajl manj, pa je).

Sssaga ::

Ej, ne prav!

A veš kakega uber geeka mam jaz na Youtube-u, ko mi je že pred pol leta težil, da mam gnilo 470 GTX in da je premalo za BF3 na 1080p ter da moj i7 ne bo kos celemu rompompomu...

En tipo, k je menjal 480 SLI s 580 SLI takoj, ko sta ven prišli in igra na 1080p kolikor se spomnim :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

ameba ::

OK dobil sem GTX 580 in prvi občutki TOP SHIT.
V primerjavi z HD 5850 je občutna razlika. Grafika vredna nakupa, me pa samo še zanima, s čim bi lahko kontroliral hitrost ventilatorja. Inštaliral sem si RivaTUner, pa mi ne ponudi željene opcije, medtem ko mi pri drugi grafični ( GTX 260 ), ponudi to opcijo.

Zanima me še če so te meritve OK, ter ali bo LC 6650 80+ dovolj ali naj za ziher kupim Corsait 650W ?

GPU VRM mi kaže 13A

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

Sssaga ::

Rivatuner ... odlično delo, vendar se moramo posloviti. Adijo!

Nema več Rive na Fermiju, vsaj kolikor se spomnim ob nakupu moje GTX 470 maja 2010.
Novi 2xx driverji niso več bili kompatibilni.

A nič zato. Imamo MSI Afterburner, ki mi prime v vseh grafah, ki sem jih testiral: od starih ''šar'' do novih Fermijev-tako 4xx kot 5xx serija. :)

EDIT: Afterburner je takorekoč Rivatunerjev successor.

Tempse maš še kar. Bolje od moje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17332159 (28590) galu
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612784 (11321) jazbec
»

gtx580 vs gtx560 Ti sli

Oddelek: Pomoč in nasveti
353061 (2625) galu
»

GTX 570 prihaja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
224756 (4048) Machiavelli

Več podobnih tem