» »

Nakup grafične kartice do 150€

Nakup grafične kartice do 150€

«
1
2

nejc5 ::

Lep pozdrav namen imam kupiti novo grafično kartico ampak po 2 tednih brskanja po ST in ostalih forumih še vedno ne vem za katero bi se odločil.
Moje specifikacije so:

Procesor: Intel Core i5 3550 3.3GHZ
Matična plošča: Asrock Z77 PRO4-M
RAM: Crucial DDR3 Ballistix Elite 2x4GB
Disk: SSD disk Intel 330 Series 60GB
Napajalnik; LC-POWER LC8650II-650W
Ohišje: Cooler Master Elite

freesty ::

Lahko bi napisal med katerimi se odlocas in koliko mislis zapravit, pa kje mislis kupit...

Janac ::

Malo preglej oglase, ce se kaj dobi. Drugace pa nimas izbire, 7770 zal.

freesty je izjavil:

Lahko bi napisal med katerimi se odlocas in koliko mislis zapravit, pa kje mislis kupit...

preberi naslov teme.

http://kup.si/ra/pc-komponente/grafi/gr...

mogoce tale ce se se malo stegnes...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

nejc5 ::

Torej bi bila ta best buy trenutno.

Janac ::

dogo ::

freesty ::

Tale je malo draga. Poglej na www.hoh.de tam so ceneje pa isto posljejo na dom.

Janac ::

Za par evrov razlike se ti verjetno nesplaca:))

http://kup.si/ra/pc-komponente/grafi/gr...

Siddh ::

hd 6870 je za 150€ najbolše kar dobiš, 7770 je blizu in ima nižjo porabo, to je vse kar moreš vedet :D


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

Janac ::

Moras tudi vedet da se 6870 zeeeeeelo tezko dobi.

nejc5 ::

Verjetno se mi splača dat dobrih 50€ zraven pa nabavim kako
gtx 560 ti. Kako pa je kaj z proizvajalci Club 3D, Msi, Gigabyte.

Janac ::

Prosim te ne kompliciraj!

vzemi: http://kup.si/ra/pc-komponente/grafi/gr...

in konec.

nejc5 ::

Ne kupim ti nič iz trgovine ki ima sedež v Ameriki pa pri nas prodaja po smešno nizki ceni.

miraldi ::

Toplo ti priporočam da še malo počakaš nabereš razliko in kupiš 7850. Da neboš mel letalaišča v sobi z 6870.
Tud jaz sem najprej se ogrel za 6870 pa sem si nakoncu premislil.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

fr4nc ::

miraldi je izjavil:

Toplo ti priporočam da še malo počakaš nabereš razliko in kupiš 7850. Da neboš mel letalaišča v sobi z 6870.
Tud jaz sem najprej se ogrel za 6870 pa sem si nakoncu premislil.

Jaz dam glas za 6870, ker je dejansko boljša od 7770 - no pač poraba...

Kako letališče?
Jaz sem imel 2 6870ki - eno referenčno, ki sem jo kupil takoj ob izidi (med prvimi petimi v Sloveniji) in eno XFX dual fan verzijo pa z nobeno ni bilo problemov in ni bilo niti blizu letališča...

Ne vem no - verjetno govoriš na pamet in ne iz lastnih izkušenj.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

miraldi ::

Jaz tud pravim naj vzame 6870 namesto 7770. Sam pr frendu k jo je mel (mislim da od sapphire) je bila ful glasna pa grela se je tud kar precej. Najbolj se mu stegnt do 7850 pa bo mel dolg mir.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

klinker ::

Novo karto iz stare serije se ne splaca... http://www.bolha.com/ati-graficne-karti...

nejc5 ::

Nič hvala vsem za odgovore. Sem še v večji dilemi. Včeraj sem mislil zapravit največ za kakšno gtx 550 ti zdaj pa resno razmišljam o Radeonu 7850.

miraldi ::

Dobro razmišljaš se splača mal dodat :-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Gigahertz ::

pametno razmišljaš
"670#2500#8"

stock ::

Ja dejansko ti gre prava stvar po glavi. Za tak računalnik je kaj manj že res nesmiselno, sploh če je računalnik namenjen igranju iger. Trenutno je to najbolj razumen nakup in 6870 je kot 560ti out of date.
Naberi še kak € uzami si še kak teden za razmislek pa boš videl, umes bo cena še malo padla..

nejc5 ::

Saj ni denar problem problem je to da ga nerad zapravljam v tako velikih količinah. Bi pa rad zadevo čimprej in sem videl da so te tri na zalogi.

Se splača vzeti Sapphire OC 1gb, Sapphire 2gb ali Asus 2gb
Torej tovarniško OC z manj rama, ne-OC z več rama ali Asus z več rama.

freesty ::

nikakor 1gb, ali asus ali sapphire 2gb.

nejc5 ::

Vem da je pri Nvidii Asus prva izbira ampak je tudi tukaj tako?

bajsibajsi ::

fr4nc je izjavil:

miraldi je izjavil:

Toplo ti priporočam da še malo počakaš nabereš razliko in kupiš 7850. Da neboš mel letalaišča v sobi z 6870.
Tud jaz sem najprej se ogrel za 6870 pa sem si nakoncu premislil.

Jaz dam glas za 6870, ker je dejansko boljša od 7770 - no pač poraba...

Kako letališče?
Jaz sem imel 2 6870ki - eno referenčno, ki sem jo kupil takoj ob izidi (med prvimi petimi v Sloveniji) in eno XFX dual fan verzijo pa z nobeno ni bilo problemov in ni bilo niti blizu letališča...

Ne vem no - verjetno govoriš na pamet in ne iz lastnih izkušenj.

Lp


To da so 68xx glasne je postalo v zadnjih dveh letih skoraj ze pravilo (ne samo XFX). In jaz lahko govorim iz lastnih izkusenj. Zagotovo pa so bili nekateri primerki tudi (malo) tisje. Gigabyte 7770 s 100mm ventom je tudi pri konstantnem vec urnem full loudu se vedno precej tiha; kljub temu, da se temp suce okoli 70°C.

Tisti ki isce zgolj moc in mu je vseeno za hrup in porabo, bi seveda svetoval 68xx. Ostalim pa 7770.

bajsibajsi ::

miraldi je izjavil:

Dobro razmišljaš se splača mal dodat :-)


K**** se splaca! Splace se ti, ce imas toliko denarja oz. si toliko pripravljen potrositi.

Lahko si kupis pa 7770 za vec kot pol manj denarja, katera ti bo takisto poganjala vecino starih, novih in prihajajocih iger (le da z nizjimi detajli). In jo cez kaksno leto, leto in pol... prodas in kupis ponovno novo v nizjem/srednjem segmentu, kar ti bo ponovno zadostovalo za vecino ali vse igre. Ali pa prodas omenjeno za npr. 70 evrov cez eno leto, dodas se preostanek (kakih 130 evrov, ki so ti ostali s pametnim nakupom od razlike do 7850) in kupis takrat solidno kartico novejse generacije.

To slepo nabijanje je kr neki. Vec kot 100% vsote, zgolj zato da imas precej hudo kartico, ne pomeni vedno edina in najpametnejsa izbira. Sploh pa to nikakor ni "se splaca mal dodat". Splaca se ti kaj prebrati, pa nauciti mal potwikati masino in nastavitve in v zepu obdrzati kak evro... kupiti se kaj drugega, varcevati, podariti komu kaj.

Ne pa placati npr. 150 evrov vec zato, da bos imel boljse sence v igri in bo trava malo bolj valovala...

Ja, 7850 je "super" kartica, ampak cena le te je v povprecju kakih 250 evrov. Kar je pa za marsikoga ze precej manj super.

nejc5 ::

Dejansko imaš prav. Bi raje videl če bi dal tistih 100€ za kakšen hdd. Verjetno bom se res za to odločil ker nisem neki hudi gamer da mora biti vse na ultra high. No če bi bil potem nebi jemal mašine za 500€.

stock ::

ja 7850 je cca 50% hitrejša od 7770, kar v igrah pomeni iz 20 na 30 fps. Zavedat se moraš, da še letos pridejo ven špili, ki bodo na fullHD že 7850 spravl na kolena. Kar pomeni 7770 na mid-low detail. Zato pa pravim, da če se počak še malo, do konca meseca, npr. Zna bit kakšna 7850 že pod 200€

krispe ::

Nevem od kod enim takšne ideje.

6850/6870 se v full loadu segrevajo do 70°C in so zelo tihe, lastim si obe zato vem kaj govorim.

ČE kupuješ grafično do 150€, definitivno vzami HD 6870, HD 7770 še je slabša od HD 6850 in se ne more primerjat z HD 6870.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

nejc5 ::

stock je izjavil:

ja 7850 je cca 50% hitrejša od 7770, kar v igrah pomeni iz 20 na 30 fps. Zavedat se moraš, da še letos pridejo ven špili, ki bodo na fullHD že 7850 spravl na kolena. Kar pomeni 7770 na mid-low detail. Zato pa pravim, da če se počak še malo, do konca meseca, npr. Zna bit kakšna 7850 že pod 200€

Daj mi povej za eno takšno igro da vidim če se mi splača dodat 100€ za teh par iger ki jih bom igral.

bajsibajsi ::

krispe je izjavil:

Nevem od kod enim takšne ideje.

6850/6870 se v full loadu segrevajo do 70°C in so zelo tihe, lastim si obe zato vem kaj govorim.



Lahko poves tocno kateri kartici si lastis?

Zato ker mocno dvomim, da govoris resnico oz. ti milo receno ne verjamem v kolikor kartici nista model s kaksnim boljsim (drazjim) hlajenjem (npr. directcu, twin..itd). Ravno tako nisem preprican, ce vec kaj pomeni full load in s katerim programom spremljas/logiras temperaturo. Vse 3 6850, ki sem jim imel sem z lahkoto spravil preko 70°C pri 60% ventih.

krispe ::

Obe sta Sapphire HD 6850/6870.

Testiral sem pa v Crysis 2. Nekje 1 uro sem igral in medtem mi je GPU-z v ozadju beležil stanje kartice (temperatura, ventilator, gpu load itd).
GPU load je bil skozi celo uro 100%, temperatura je prilezla do 69°C in ventilator do 45%.

Probal sem tudi z ATI Tool, tam je kartica šla do 71°C

Treba omenit, da imata oba računalnika HAF ohišje, ki odlično hladi komponente. Trenutno mam v sobi 25°C, temperaturi senzorji v ohišju pa kažejo temperaturo med 26 in 28°C
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

nejc5 ::

Nič dečki hvala za pomoč bom kar ostal pri Sapphire HD7770 OC za 130€ pri hoh.de

krispe ::

nejc5 je izjavil:

Nič dečki hvala za pomoč bom kar ostal pri Sapphire HD7770 OC za 130€ pri hoh.de


Da ti nebo žal
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

nejc5 ::

Med 7770 OC ter stock 6870 ni tako velike razlike. Prav tako bom jo v prihodnosti zamenjal.

freesty ::

ja pa 7000 serija dosti bolje prebavlja tesselation.

darkkk ::

nejc5 je izjavil:

Nič dečki hvala za pomoč bom kar ostal pri Sapphire HD7770 OC za 130€ pri hoh.de


7770 dobiš v swedata za 131€, sam FYI, pa maš iz slovenije. Pa podobne cene majo tudi ostale slo trgovine.

bajsibajsi ::

Dinokomp je imel Gigabyte 7770 OC za 117 evrov.

stock ::

nejc5 je izjavil:

stock je izjavil:

ja 7850 je cca 50% hitrejša od 7770, kar v igrah pomeni iz 20 na 30 fps. Zavedat se moraš, da še letos pridejo ven špili, ki bodo na fullHD že 7850 spravl na kolena. Kar pomeni 7770 na mid-low detail. Zato pa pravim, da če se počak še malo, do konca meseca, npr. Zna bit kakšna 7850 že pod 200€

Daj mi povej za eno takšno igro da vidim če se mi splača dodat 100€ za teh par iger ki jih bom igral.



Ja sej to pa mi ne vemo kolko boš igral, če ne boš dosti škoda kupovat 7770. Kot sem napisl bodo in so že špili, ki jim je 7850 komaj kos, z 7770 pa bo že v štartu problem kaj šele s prihajajočimi igrami. Seveda na za na low bo dobra še 2leti sigurno. Samo povem pač, koliko približno je hitrejša za koliko €. Odloči se pa sam, tudi jaz nebi kupoval 7850 za kolikor igram še za 7770 se nebi stegnil.

Kot pa že napisano če si se za 7770 odločil, jo tudi v slo dobiš za dober denar in se za tako mali nakup ne splača naročat iz tujine.

klemenSLO ::

nisi napisal na kakšni resolucijo boš igral. predvidevam da na kakem 24" ekranu s 1980*1080. Če je tako daj pol morda raje kak evro več. Če pa maš 22" al pa manj pol pa lohk kaj cenejšega vzameš
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

GPUpoweR ::

Pozdrav,

kaj pravite o nakupu dveh 7770 ali dveh GTX 550 Ti ter ju povežem med sabo v CF oz. SLI?

Performance je večji/boljši od single 7850 - cenovno pa je nekje enako, ali celo ceneje.



Lp

freesty ::

Mislim, da ce das 2x130€ za 2x7770 se bolj splaca dat se 30€ zraven pa imas 7950, ki je boljsa, majn pokuri pa še problemov nimaš z CF.
Pa 7770 ima 1GB rama kar je spet omejitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

GPUpoweR ::

freesty je izjavil:

Mislim, da ce das 2x130€ za 2x7770 se bolj splaca dat se 30€ zraven pa imas 7950, ki je boljsa, majn pokuri pa še problemov nimaš z CF.
Pa 7770 ima 1GB rama kar je spet omejitev.

Kupil bi 2x tole: http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten... ali 2x tole: http://www.hoh.de/hardware/grafikkarten...

Razlika do 7950 je več kot 30€, katerih pa žal nimam. Torej CF 7770 ali SLI GTX 550 Ti ali eno 7850 ?

Glede porabe in oddajanja toplote me sploh ne skrbi. Kakšni pa so kaj problemi s CF?

Hmmm... glede tega 1GB ne vidim problemov/omejitev, vsaj po rezultatih testov sodeč.

Lp

bajsibajsi ::

V takem primeru bi sam raje imel eno 7850.

GPUpoweR ::

bajsibajsi je izjavil:

V takem primeru bi sam raje imel eno 7850.

Hmmmm... zakaj?

Mene zanima le performance, vse ostalo je zanemarljivo.

PS: Vem tudi, da bom dve grafični težje prodal...

Lp

freesty ::

Kolicina rama te bo ovirala. 1Gb je premalo za taksno procesorsko moc.

Poogoglaj vram choke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

GPUpoweR ::

Pri čem me bo ovirala? Ne razumem...

1Gb je premalo za taksno procesorsko moc.
Tega tudi ne razumem? Na kaj točno ciljaš?

Po rezultatih testov sodeč ravno ne razumem.

Pač rad bi čim več FPSjev za čim manjši denar pa sem nekako opazil to "rešitev", ki sem jo omenil.

freesty ::

Primer: BF3 1920x1080 (ultra) porabi nekje 2GB vrama. 1x7770 itq ne more laufat na taki nastavitvi igre. 2x7770 pa bi lahko vendar ne bos mogel, ker imas samo 1GB vrama. Torej bos moral vseeno znizati nastavitve. Ce pa ne bos znizal bos pa videl kaj je vram choke. To pomeni, da ti igra zatrokira, da se ram sprazni.

GPUpoweR ::

freesty je izjavil:

Primer: BF3 1920x1080 (ultra) porabi nekje 2GB vrama. 1x7770 itq ne more laufat na taki nastavitvi igre. 2x7770 pa bi lahko vendar ne bos mogel, ker imas samo 1GB vrama. Torej bos moral vseeno znizati nastavitve. Ce pa ne bos znizal bos pa videl kaj je vram choke. To pomeni, da ti igra zatrokira, da se ram sprazni.

Aha... ja no tega ravno nočem.

Torej je nekako rešitev, če vzamem recimo tole 2x: http://www.it-markt.at/de/gehause-karte... ?

Lp

Siddh ::

to je ddr3 kartica, to je šele počasno

vzami samo eno kartico 7850 ali 7870 in potem ko boš mel malo denarja odveč, kupiš še eno tako


«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
707643 (5972) Nemixxx
»

Katera grafična kartica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10719678 (15893) nuclear
»

Kompatibilnost grafične

Oddelek: Strojna oprema
355291 (4781) AlienRR
»

Srednje zmogljiv PC

Oddelek: Kaj kupiti
275927 (5392) LenartB
»

Nakup računalnik za 600-700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5022560 (21381) _kuhi_

Več podobnih tem