» »

Nvidia GTX 570 vs GTX 580

Nvidia GTX 570 vs GTX 580

«
1
2 3

integral15 ::

Zdravo fantje, rabim malo pomoci. Zbiram med tema dvema graficnama pa se nemorem odlocit katera je bolsa ali je 580 vredna svojega denarja ali se bol splaca 570. Hvala za odgovore.

BALAST ::

gtx570, pa bolje da vzameš nereferenčni hladilnik (2,3 ventilatorji)

Sssaga ::

Če ne veš kam z denarjem, potem 580 :P

Tilen ::

Imas SSD in spodoben LCD Monitor? Če je tvoj odgovor 2x DA in če imaš dovolj denarja potem vzami 580.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

integral15 ::

In ka ti bo ssd in kaj ti bo monitor najvec kar potrebujes za tako grafo je sposoben procesor da bos mel iskorisceno graficno. Drugace ne nimam ssd imam pa dober monitor. Poleg pa ni mi pomemben denar sm sprasujem ce je vredna 580 tega denarja al se bol splaca kupt 570. hvala

IvoJan ::

integral15 je izjavil:

In ka ti bo ssd in kaj ti bo monitor najvec kar potrebujes za tako grafo je sposoben procesor da bos mel iskorisceno graficno. Drugace ne nimam ssd imam pa dober monitor. Poleg pa ni mi pomemben denar sm sprasujem ce je vredna 580 tega denarja al se bol splaca kupt 570. hvala


s tem je mislil da bi lahko kupil GTX570 in razliko med 570 in 580 vlozil v SSD. ce ne dojames kaj ti hoce povedat ga ni treba napadat ane?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

integral15 ::

napadat ?? kdo pa ker kermu hoce sm povedal sm mu poleg tega pa sprasujem za graficno ne pa za diske.

IvoJan ::

jao...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

integral15 ::

poleg tega nima veze graficna z diskom da bi z ssd pokriv razliko omg no prosim odgovore za graficno... za 100EUR neb dubu ssd kvecm 80gb se to ne

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Dejstrum
Očitno ne poznaš delovanja sistema z SSD

Za tolk dnarja porabit, definitivno 570 in SSD. Zakaj? Probaj pa boš videl, kako se SSD pozna na odzivnosti in na vsem ostalem, kar ti ne prinese ne hitrejši procesor ne hitrejša grafična.
Dedek je kupil nov komp: i7 in še par stvari, nakar se mi je potožil, da zadeva dela isto hitro kot c2d, ki ga je imel prej. Sm mu predlagal SSD, da ga je dal noter-> kot dan in noč, zadeva je kar poletela.

In ne, mislim, da se ne splača dat še 100 evrov več za grafično, ker je ne izkoristiš. SSD pa, ves čas. Tko da če gledaš na sistem kot overall, potem 570 in kakšen 60GB ssd za sistem.

Tako da če malo razbereš med vrsticami: vzemi 570 in je. Če pa si želiš 580, izvoli jo kupit.

ameba ::

Na tuki maš pimerjavo

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Po temu sodeč se ne splača ......

integral15 ::

Pa ne gre se glede hitrosti sistma ojoj ampak glede graficne in stekanja v igrah fps kar ni niti malo odvisen od trdega diska.

ameba ::

Sssaga ::

Če je nekomu prioriteta igranje iger, bo raje kupil 580 GTX, kot pa 570 in SSD, lol

Mislim, da je vsem jasno zakaj. ;)

Jaz vem, da bi.

frudi ::

Vsak, ki si je že privoščil SSD, se s tem ne bo strinjal.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

IvoJan ::

vsak ki ve kaka je razlika med 570 in 580 bi raje kupil ssd.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

glistovje ::

za ceno ene gtx580 si jaz sestavim ceu komp na katerem se igre igrajo na full :P

po vsej verjetnosti ma avtor teme lcd 1280x1024 pa hoče gtx570-580 :D

Sssaga ::

lololol

Praviš, da bom imel boljši performans v SAMI igri ob ganjanju igre na SSD?

Pa mi pol dokaži! Jaz jih imam polno, da sam HDD ne vpliva na performans v igri (pa pustmo pr mir loading pa to sranje, važn je gameplay! BMK za ostalo)

M-XXXX ::

Nihče ni tega rekel, skoraj vsi pa v eno "vpijejo" da če še nimaš SSD-ja najprej to nabavi pa potem v ostale malenkosti investiraj kot so 580 namesto 570. SSD je najboljša investicija za vsak PC!

Sssaga ::

Tako je že bolje :)

Razumem kakšne so prednosti SSD-ja, a za gaming only freake (ki jih ni malo) nepotrebna in stran vržen keš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

integral15 ::

koncn pamtn odgovor uceri pa v eno KUPI SSD ko da ma kej veze z graficno. Ojoj vse bol me vlece na 570 OC lepo navito tovarnisko in to je to klical sem malo po trgovinah teh spletnih pa so mi vecina rekl da je 580 preplacana da je neopazna razlika med 570 in 580.

IvoJan ::

ja kaj ti pa mi govorimo?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ameba ::

Pa poglej test tm gor k sm ti ga jst dau .....
Isto kokr da bi kupu avto z 150 pa 180 konji ... Pridobiš minimalno .....

M-XXXX ::

ameba je izjavil:

Pa poglej test tm gor k sm ti ga jst dau .....
Isto kokr da bi kupu avto z 150 pa 180 konji ... Pridobiš minimalno .....

Jah razlika je kar opazna:P Mogoče bi bilo pametno dodat bolje kupit 150KM avto z odličnimi gumami kot 180KM avto z gumami katere bodo zdržale le 150km/h vožnjo :)

Bananovec ::

Eno vprasanje zate: Zakaj prosis za nasvete, ce jih ne znas sprejeti? Ce ne verjames na besedo, pac ne verjemi. Ampak potem tudi za nasvet ne prosi!
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

integral15 ::

tema: Nvidia GTX 570 vs GTX 580
odgovor: Eno vprasanje zate: Zakaj prosis za nasvete, ce jih ne znas sprejeti? Ce ne verjames na besedo, pac ne verjemi. Ampak potem tudi za nasvet ne prosi!

Niti malo primeren za temo falu si jo drugace pa se poznam na pcje in vem kaj je slabo in kaj je dobro jest sm spraseval razliko med 570 in 580 in ne neke SSD diske pa svasta noben mi ni napisal to kar sm jest odgovoru prej da raje uzemi 570 OC kokr 580.....

bluefish ::

Poglej, testov obeh kartic je več kot dovolj. Prav tako je bilo že ogromno povedanega glede price/performance razmerja za vsako kartico. Odločitev bi morala biti tako dokaj enostavna. Da, če imaš vrh glave denarja, potem kupi 580, vendar s 570 tudi ne boš zgrešil.
Seveda pa nisi niti malo omenil, na kaki resoluciji igraš. Pri 1280 x 1024 je hud overkill že 460.

integral15 ::

igram na resoluciji 1650 x 1050

bluefish ::

Potem bo 570 povsem dovolj. No, že 560 bi zadovoljivo opravljala delo kar nekaj časa.

jazbec ::

kupi gtx560 ti
gtx570 in gtx580 sta overkill

ameba ::

Jazbec a nisi glih ti pisu da je GTX 560 navita 460 in da je to nateg, pri nakupu te kartice ?

Nej kup gtx 570 in ma mer ....

jazbec ::

js tega nikoli nism pisal-si me zamenjal s kom drugim

no mojem mnenje je gtx570+nov monitor (24inčen, full hd, led lcd)

TOP ::

ameba je izjavil:

Jazbec a nisi glih ti pisu da je GTX 560 navita 460 in da je to nateg, pri nakupu te kartice ?

Nej kup gtx 570 in ma mer ....

Kje pa si ti tole prebral,ker jaz tud nisem nikjer taga zasledu,da bi Jazbec tole napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

integral15 ::

nasel teste po teh testih sodec je kr velka razlika med 570 in 580 http://www.guru3d.com/article/geforce-g...
http://www.guru3d.com/article/geforce-g...

glistovje ::

in kaj če ti gtx580 na 1650x1050 ? Explain yourself! lol

dj zaupaj nam še procesor kateri imaš? po izjavi "o svoji resoluciji" sklepam da maš c2d e7500 :)) sm uganu? xD

ameba ::

TOP je izjavil:

ameba je izjavil:

Jazbec a nisi glih ti pisu da je GTX 560 navita 460 in da je to nateg, pri nakupu te kartice ?

Nej kup gtx 570 in ma mer ....

Kje pa si ti tole prebral,ker jaz tud nisem nikjer taga zasledu,da bi Jazbec tole napisal.



Ma v eni temi vem da so se prepiral o teh grafičnih karticah. Al si biu pa ti TOP, vem da je vsaj sodeloval v pogovoru :-)
Sicer sm sam hotu povedat, kero nej kup :-)

integral15 ::

glistovje

Tvoje sklepanje je primerno tvojemu IQ-ju se pravi vecji ne kot tvoja stevilka nog. Imam proc intel Q9650. Sploh pa nima veze resolucija z procesorjem po cem si to ti sklepov nvm imam 22 palcen monitor. http://www.samsung.com/sg/consumer/pc-p...

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Direktne veze resolucija s procesorjem res nima, vendar lahko CPU omejuje grafično. Monitor pa imaš seveda lahko 30", pa ni nič ne pomaga, če je max ločljivost 1650 x 1050, kot si omenil prej. Lahko torej siliš še naprej in kupiš 580, vendar bo glede na trenutno stanje stran vržen denar.

integral15 ::

Ja to vem ce bi imel svoh procesor se sploh nebi menu o takih graficnih bi preje procesor zamenjal preden bi sel graficno menjat. Zdaj pa imam proste roke glede graficne. Morda v prihodnej nabavim vecji monitor zato. razmisljal sem celo o 24ki nvm to bom se vidu......

TOP ::

Ne vem zakaj se sploh eni martrate in ga prepričujete,da naj ne kupi 580,ker nima smisla,on pač svojo ve.Če ima denar naj jo kupi.Bo že kasneje ugotovu,če sploh bo,da je brez veze,dajat toliko več.

integral15 ::

To je ravno tako kot bi reku kupm renoja bmvja se mi ne splaca brezveze dajat tolk vec ceprav je bmv bolsi. Men se gre da bom mel graficno 3 leta brez da bi kdaj kaj zastekal a je zdaj dovolj jasno sem obozevalec iger gamer al kok bi temu reku in graficno nucam za IGRE ne pa za word pa filme... Sodec po testh 570 in 580 je velika razlika. Vase mnenje da je brez veze nabavit 580 velja trenutno. Ces pol leta 1 leto mogoce celo 2 pri 3reh se pa neha ce je 580 overkiller pri tej resoluciji kot jo imam zdaj bo ces 3 leta ravno prav moje razlislanje.

BALAST ::

Pa kupi BMW, nihče ti ne brani. Če hočeš met 3 leta mir, je pa zdajle res gtx580 najboljša izbira.

IvoJan ::

Ce hoces imeti cez 3 leta mir si kupi 2x gtx590 da bi zaziher. Pri tvoji resoluciji razlike med gtx570 in gtx580 ne bos opazil.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|64gb 6000 CL30 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

integral15 ::

pa v roku 1 leta nameravam zamenjat tudi monitor 24" LED. Vem strinjam se z vasi mnenji sam jest ne mislim menjat graficne vsakih 2 let ker mi je ze dovol hocem neki ornk da bo mir za en cajt

bluefish ::

Če gledaš na dolgi rok, se ti bolj splača kupiti eno grafiko srednjega razreda in jo pozneje prodati ter kupiti njeno naslednico. Primerjava z avti je tukaj zgrešena.

No, če boš res kupil nov monitor z vsaj FullHD resolucijo, potem je še kar smiselno, čeprav bo verjetno takrat že nova serija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BALAST ::

Ali pa kupi čez 3 leta še eno gtx580 in ju poveže v SLI, zagotovo bosta skupaj le malo slabše od najmočnejše grafične v 2014.

integral15 ::

Ja to itak tehnologija gre naprej. Tako je klical sem v trgovino belbled in se pozanimal majster mi je rekel odvisn za kaj jo uporabljas sm reku za igre potem se ti pa splaca uzet 580 ker jo bos zihr iskoristu das malo vec denarja in imas. Ni to reklama da bi pr nemu kupu ker je sploh nima pac povedal mi je realno stanje tk da vsem hvala za koristen in nekoristne odgovore. :D

mihec87 ::

Faceplant..tema..

Če sem prodajalec samokolnic, pa me kliče stranka da rabi samokolnico za prevažanje zemlje bom rekel da zlato saj bom na njej več pokasiral..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

TOP ::

Jaz se uprašam,zakaj hudiča sploh uprašaš za pomoč,ko pa si že prepričan kaj boš kupu.Nehaj nabijat tvoje teorije in jo že kupi,ker tole je že smešno.Vsak ki ti nekaj napiše imaš že pripravljen odgovor,da greš takoj proti.Mislim ej halo.

integral15 ::

Ej al ste obcutlivi kot dojenckove ritke resno vsi prec uzaljeni omg no. Sprasevalo se je o graficnih a vi ste prec skrenili iz teme in zaceli najprej z diski... ce bi gledal sam vasa mnenja bi bil smesan kot kura se zdej neb vedu kaj uzet. Dobr da obstajajo se kaki drugi forumi. ja imam takojsne odgovore ker sem se pozanimal se drugje in povem kaj sm zvedu in hitrejje prisel do dejstva da je 580 definitivno bolsa in ce si gamer se ti jo splaca uzet pa da ne nameravas vsake 2 leti menjat, vi ste mi pa govorili celo o 560ki pa dobr no. Poleg tega sm pa napisal malo pomoci to pomen da sm bil ze odlocen sm tisto bi al nebi me je se dajalo. Tema zaklucena


Lp
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17332159 (28590) galu
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612784 (11321) jazbec
»

gtx580 vs gtx560 Ti sli

Oddelek: Pomoč in nasveti
353061 (2625) galu
»

GTX 570 prihaja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
224756 (4048) Machiavelli

Več podobnih tem