» »

Urnik na Fakulteti za elektrotehniko

Urnik na Fakulteti za elektrotehniko

xmudelx ::

Vpisal sem se v prvi letnik elektrotehnike. Zanima me kakšen urnik imajo študenti v prvem letniku (približno). Kdaj približno se predavanja začnejo, kdaj končajo? Mogoče tudi kak prost dan?

freesty ::

Kje pa bos studiral? Poglej urnik prejsnega letnika pa bos videl.

MeGreat ::

Predavanja niso obvezna, jaz nisem nič hodil. Če bi čas namenjen predavanjem namenil učenju bi imel same desetke :))

DOOM_er ::

ko sem bil jaz v prvem letniku smo imeli ponavadi tako da smo začeli ob 11h ali 12h pa tja do 6h. Prostega dneva nisem imel nikoli.

Je pa odvisno katera skupina si in kako si razporediš vaje
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

bluefish ::

Urnik je tule: http://urnik.fe.uni-lj.si/groups.php
Za datum nastavi nek dan v poletnem semestru.

Načeloma je odvisno, v kateri skupini si. Se pa večinoma predavanja ter vaje pričnejo zjutraj ob osmih, kdaj tudi začetek popoldneva. Vmes lahko fašeš kako nekajurno luknjo. Star program je imel frej petek, pri bolonjskem vidim, da tega ni več.
Če ti določen termin res ne odgovarja, lahko menjaš skupino pri avditornih vajah ter predavanjih.

SaXsIm ::

Kakor kdaj. Zelo redko imaš kakšen dan popolnoma prost. Recimo moj urnik v prvem letniku je bil takšen, da sem imel v ponedeljek ob 5h popoldne 3 ure avditornih vaj iz fizike pri Gyergeku, vendar sem jih kmalu nehal obiskovati. Potem ob torkih sem bil cel dan na faksu (od 8h do 12h, od 2h do 7h), včasih tudi manj, odvisno od laboratorijskih vaj (na 14 dni, delitev skupine na podskupine). Ob sredah sem začenjal okoli 9h in končeval nekje ob 3h, ob četrtkih mislim, da je bilo ur bolj malo, v petek pa sem ponavadi imel samo predavanje OET od pol 8h do 9h. Je pa tudi res, da sem v drugem semestru padel v skupino pri laboratorijskih pri OET, ki je imela vaje ob petkih ob 4h do pol 7h. Kako sem preklinjal...

Seveda predavanj ni obvezno obiskovati, medtem ko so pri avditornih vajah začeli nekaj komplicirati, letos sem hotel obiskovati ene vaje iz prvega letnika, pa se ne moreš več prestavljati iz skupine v skupino, preverjali so prisotnost in podobno.
Svetujem ti, da na avditorne vaje hodiš, pa tudi predavanja niso tako napačna (če prav jih sam nisem veliko obiskoval). Predavatelji so namreč precej zabavni (Sinigoj - OET, Fajfar - programiranje), teme zanimive (Stanovnik - fizika) ali pa pač samo dobri pedagogi (Dolinar - Matematika).
SaXsIm

xmudelx ::

Hvala vsem za odgovore. :)

Racko ::

SaXsIm je izjavil:

Kakor kdaj. Zelo redko imaš kakšen dan popolnoma prost. Recimo moj urnik v prvem letniku je bil takšen, da sem imel v ponedeljek ob 5h popoldne 3 ure avditornih vaj iz fizike pri Gyergeku, vendar sem jih kmalu nehal obiskovati. Potem ob torkih sem bil cel dan na faksu (od 8h do 12h, od 2h do 7h), včasih tudi manj, odvisno od laboratorijskih vaj (na 14 dni, delitev skupine na podskupine). Ob sredah sem začenjal okoli 9h in končeval nekje ob 3h, ob četrtkih mislim, da je bilo ur bolj malo, v petek pa sem ponavadi imel samo predavanje OET od pol 8h do 9h. Je pa tudi res, da sem v drugem semestru padel v skupino pri laboratorijskih pri OET, ki je imela vaje ob petkih ob 4h do pol 7h. Kako sem preklinjal...

Seveda predavanj ni obvezno obiskovati, medtem ko so pri avditornih vajah začeli nekaj komplicirati, letos sem hotel obiskovati ene vaje iz prvega letnika, pa se ne moreš več prestavljati iz skupine v skupino, preverjali so prisotnost in podobno.
Svetujem ti, da na avditorne vaje hodiš, pa tudi predavanja niso tako napačna (če prav jih sam nisem veliko obiskoval). Predavatelji so namreč precej zabavni (Sinigoj - OET, Fajfar - programiranje), teme zanimive (Stanovnik - fizika) ali pa pač samo dobri pedagogi (Dolinar - Matematika).

Pa od kje ta fama, da Gyergyek ni vreden obiskov? On je eden boljših asistentov v prvem letniku, je pa res, da kot en izmed redkih kliče pred tablo in da ima nasploh rahlo svojski način podajanja snovi. Ampak učinkovit.

Glede urnika: v prvem semestru pretežno popoldne (no, tudi termin od 9.00 do 21.00 se ti lahko pripeti), v drugem pa bolj ali manj dopoldne. Tja do treh največ.

bluefish ::

Gyergyek je OK, samo z malce več energije bi lahko podajal snov. Žitko prav tako.

ducttape ::

LOL Gyergyek, k njemu je letos hodilo v najboljšem primeru 5 študentov na skupino. Ostali smo zelo hitro pobegnili k Fošnariču, kjer smo občasno sedeli na mizah, ker ni bilo dovolj stolov za vse. :))

DOOM_er ::

Jap, Fošnarič, Melita, Perne, Humar, teli asistenti so res najbolši. Sploh Fošnarič ma izjemen pedagoški čut, osebno bi in Igliča in Stanovnika zamenjal z njim.
Robots will steal your job. But that's OK

SaXsIm ::

Problem Gyergeka je v tem, da ti določene naloge razlaga s trojnimi integrali in še parimi zadevami, o katerih v prvem semestru prvega letnika nimaš pojma. Pa včasih se izgubi v svojih razlagah, sledi pa mu redko kdo. Saj ni slab, ampak. Fošnarič je bil boljši, ja. Se mi je pa zdelo, da se tudi Stanovnik dokaj trudi razložiti snov.
SaXsIm

Smurf ::

Meni se je tudi Gyergyek zdel cisto ok, kot pravi bluefish malo vec energije ne bi skodilo, a se da preziveti. Stanovnik se mi je naceloma tudi zdel ok (res pa, da sem bil le na predavanjih moderne fizke, drugo pa sem izpustil zaradi predhodnega znanja).

CleanPower ::

yo, mene zanima če se da v 1. letniku zamenjati samo avditorne vaje pri fiziki. Namesto da bi hodil h Gyergyeku, bi hodil k Fošnariču, to pa samo zaradi časovnega ustrezanja, ne zaradi predavatelja oz. asistenta. Se to da? Na koga se moram obrniti za to?
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Zero0ne ::

CleanPower je izjavil:

yo, mene zanima če se da v 1. letniku zamenjati samo avditorne vaje pri fiziki. Namesto da bi hodil h Gyergyeku, bi hodil k Fošnariču, to pa samo zaradi časovnega ustrezanja, ne zaradi predavatelja oz. asistenta. Se to da? Na koga se moram obrniti za to?


Ni problema, vsaj ko sem jaz hodil v prvi letnik si pač hodil vaje h komur ti odgovarja, prostora je (bilo) povsod zadosti, prisotnosti pa tudi nihče ni preverjal.
uname -o

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zero0ne ()

TehDucky ::

Pojdi k Gyergyeku pa mu povej kako stoji na temu. Sicer sem sam k njemu hodil, je pa eden izmed sošolcev zaradi iste zadeve (časovno ustrezanje) šel k Fošnariču (lansko leto). Pojdi do obeh profesorjev, saj načeloma ni problemov, razen tistih izpitov, ki so med letom, vsaj mi smo jih imeli.

CleanPower ::

kakšni izpiti med letom?
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

bluefish ::

Doslej problemov z menjanjem asistentov ni bilo. Ne vem pa, kako je na novem programu.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

TehDucky ::

Ja neki manjši izpiti so bli pri Igliču za fiziko lansko leto. Na koncu semestra je pri izpitu bila vredno nekaj pik, kaka ocena, mogoče če ne narediš ustnega, da samo to ponavljaš. Načeloma pa ni problem menjat assistentov, bolj je problem menjati profesorja na izpitu. Rabiš tehten razlog.

bluefish ::

Heh, če bi bilo možno predavatelje kar tako menjavati, bi verjetno Slivnik predaval praznim klopem. :)

Blinder ::

ne smeš spraševat o urniku. Komunisti(starejši od 40 let) te bodo obsojali, da si lenoba, ker ti ni všeč ustat ob 4.30 "zjutraj" kot so morali oni v vojski. Pa v današnjih časih vsi gledajo postrani študente.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mipe ::

No, po "krčenju" javnega sektorja bodo malo bolj drugače gledali študente, he, he.

Smurf ::

bluefish je izjavil:

Heh, če bi bilo možno predavatelje kar tako menjavati, bi verjetno Slivnik predaval praznim klopem. :)

Pa Slivnik je bil se kar soliden, ni bil presezek, ampak zame je bil se nekako poslusljiv. Se najdejo slabsi.

CleanPower ::

Pa kva je s tem Sinigojem a on misle da je bog; bodi to, bodi uno...
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

Sirko20 ::

Sinigoj ima en svoj sistem, ki ga noben ne razume. Od OE je najbolj pošten Križaj, ki uči na VSŠ programu.
pazite se me, znam bit nevarn :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij na FE

Oddelek: Šola
122183 (1576) ticox
»

Fak. FE LJ

Oddelek: Šola
202110 (1624) gansta
»

Razdelitev v skupine na FE v LJ

Oddelek: Šola
81058 (934) Jackal
»

Elektrotehnika faks

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
123522 (3234) pitagora
»

UNI ali VSŠ - to je ZDAJ vprašanje? (na elektro mislm)

Oddelek: Šola
171791 (725) TribesMan

Več podobnih tem