» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
83 / 188
»»

Okapi ::

Ko že ravno o ponaredkih, zdaj sta znana že dva zanesljiva dokaza mešanja ponarejenih in kopiranih ur. Kopirane so tiste, ki so po obliki zelo podobne (ali praktično enake) kateremu od znanih modelov, ni pa ponarejena blagovna znamka.

Pred časom sem na svoji Bagelsportovi kopiji Explorerja opazil ponarejeno Rolexovo kronico na šipci. Se pravi Bagelsporte bodisi delajo v isti "tovarni" kot ponarejene Rolexe, ali pa vsaj nabavljajo določene sestavne dele pri istih dobaviteljih.

Ravnokar sem pa naročil še Rodino, ki je kopija "bauhausovske" Stowe.



Notri je lepo okrašen Sea-Gullov mehanizem ST3600. Ampak pozor - na pokrovčku piše Stowa, Made in Germany8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

boolsheat ::

Uf, noro. 8-O

NoOrdinary ::

Okapi je izjavil:

Poštar prinesel dve novi urici. Pravzaprav stari, obe sta iz začetka 70ih.

Citizen Cosmotron sem že omenjal ...
...
...
Cosmotroni naj bi bili tudi zelo točni, kako se bo v tem pogledu izkazal moj, bom pa še preveril.

V glavnem, ena od tehnično najbolj zanimivih ur.


Uau, pomoje se nisem na slo-tech prijavil že 10 let samo tole je pa noro :D Sploh prvič slišim za take hibride, datum in sinhronizacija sta samo še pika na i. Pa dizajn s tem ostrimi koti. Ena izmed najbolj carskih ur kar sem jih videl, res svaka čast za nakup. Ali na desni strani številčnice manjkajo pike ali je to samo svetloba? V glavnem mal povej kako to teče.
brez ideje sem za podpis

Okapi ::

Ja, tam je svetleča barva odpadla na par mestih. Tudi modra barva na številčnici je desno od oznake za 9 malo spraskana. Mogoče je kdo uro kaj odpiral in čistil, pa mu ni čisto uspelo.

Točna sicer ni najbolj, okoli 20 sekund na dan prehiteva. Glede na starost in možnost, da nikoli ni bila servisirana, to niti ni slabo, in verjetno bi lahko točnost popravil že s preprosto regulacijo. Ura ima namreč tudi mikroregulator.



Ampak za zdaj je ne mislim odpirati oziroma drezati vanjo, ob priliki pa jo bom nesel pokazati "svojemu" urarju, da jo malo očisti in naolji. Recimo dnevi se včasih malo zataknejo in jim je treba ročno pomagati (kar je k sreči preprosto - samo pritisneš na krono).

Drugače pa teče lepo, sekundni kazalec se premika lepo gladko, kot se spodobi za 36.000 bph.

Škoda samo, da nima zadaj šipce - sedaj je treba vsakemu razlagati, kako je videti tak hibriden mehanizem, oziroma kazati slike.

O.

leiito ::

K3kec je izjavil:

Še en primer fejka, ki se je prodal učeri.

Skratka, folk je pripravljen kupovat ure višjega ranga brez znanja...


Pa ne samo ure, ampak kako veš, da je ta fake? eBay umakne listing ob prvem dvomu, ti praviš, da je de facto fake, te ure so pa še vedno tam, nekako se ne zdi logično.

Okapi ::

Ebay ne preverja sam, ga mora kdo opozoriti na ponaredek. In sum primerno utemeljiti.

O.

K3kec ::

leiito je izjavil:

K3kec je izjavil:

Še en primer fejka, ki se je prodal učeri.

Skratka, folk je pripravljen kupovat ure višjega ranga brez znanja...


Pa ne samo ure, ampak kako veš, da je ta fake? eBay umakne listing ob prvem dvomu, ti praviš, da je de facto fake, te ure so pa še vedno tam, nekako se ne zdi logično.

Nevem kaj se teb zdi nelogično, obe uri sta pobrane z Rolexovega največjega neuradnega foruma, tako da ni dvoma o tem da niso fejk, in obe ure sta bili prijavljene s strani večih uporabnikov prej omenjenega foruma, ki pregledujejo ebay in prijavljajo ponaredke.

Zakaj neke ure ebay umakne in nekatere ne pa nevem, se boš moral obrnit na ebay.

leiito ::

Nelogično, ali pa vsaj malo verjetno je, da ne bi nihče kontaktiral eBay in/ali da eBay po tem obvestilu ne bi umaknil listinga.

Sicer se pa tudi meni zdi prvi Rolex sumljiv, ne trdim, da ni fejk, še manj da ljudje ne delajo neumnosti.

Kateri forum to, kak link?

K3kec ::

leiito je izjavil:

Nelogično, ali pa vsaj malo verjetno je, da ne bi nihče kontaktiral eBay in/ali da eBay po tem obvestilu ne bi umaknil listinga.

Sicer se pa tudi meni zdi prvi Rolex sumljiv, ne trdim, da ni fejk, še manj da ljudje ne delajo neumnosti.

Kateri forum to, kak link?

Saj sem napisal, da sta bili obe uri prijavljene na ebayu. Pogoolej Rolex forum pa imaš pod prvim zadetkom;)

AaBoy ::

Okapi je izjavil:

Ko že ravno o ponaredkih, zdaj sta znana že dva zanesljiva dokaza mešanja ponarejenih in kopiranih ur. Kopirane so tiste, ki so po obliki zelo podobne (ali praktično enake) kateremu od znanih modelov, ni pa ponarejena blagovna znamka.

Pred časom sem na svoji Bagelsportovi kopiji Explorerja opazil ponarejeno Rolexovo kronico na šipci. Se pravi Bagelsporte bodisi delajo v isti "tovarni" kot ponarejene Rolexe, ali pa vsaj nabavljajo določene sestavne dele pri istih dobaviteljih.

Ravnokar sem pa naročil še Rodino, ki je kopija "bauhausovske" Stowe.



Notri je lepo okrašen Sea-Gullov mehanizem ST3600. Ampak pozor - na pokrovčku piše Stowa, Made in Germany8-O



Smem samo vprašat kje si jo pa kupil ali samo najdem na netu najcenejšo varianto?

Okapi ::

Pri Times International. Preverjena trgovina, to je že 4. ura, ki sem jo tu kupil (pred tem po enega Beijinga, Sea-gulla in Shanghaia).

http://www.good-stuffs.com/Rodina-ST360...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

carlito149 ::

Jaz pa rabim nasvet katero skatlo kupit za 6 ur, da niso cisto stisnjene skupaj.
Cena do 40€.

boolsheat ::

186USD je pa kar dosti, ne bi rajši Korejca z japonskim srčkom za ta denar? :)
http://shop2.tisellkr.cafe24.com/produc...

Okapi ::

Ja, ni ravno poceni, vzel sem jo predvsem zaradi mehanizma.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

boolsheat ::

Bi morda koga zanimal spodnji flieger?
http://www.ticinowatches.com/product/pi...

perci ::

Lep. Škoda, da ni automatic.

Spy ::

boolsheat je izjavil:

Bi morda koga zanimal spodnji flieger?
http://www.ticinowatches.com/product/pi...


Full je luškan!

Imaš novega ali 2nd hand?

Cervantes ::

Če koga zanimajo rabljeni rolexi ipd - tukaj.

K3kec ::

Cervantes je izjavil:

Če koga zanimajo rabljeni rolexi ipd - tukaj.

Tukaj je potrebno opozoriti da so rabljene ure dražje kot na marketu, tako da se splača samo z vidika da imaš precej denarja in ti ni treba skrbet za delovanje/originalnost ure.

Furbo ::

Cervantes je izjavil:

Če koga zanimajo rabljeni rolexi ipd - tukaj.


Cene tule so čist bolane.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

boolsheat ::

Spy je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Bi morda koga zanimal spodnji flieger?
http://www.ticinowatches.com/product/pi...


Full je luškan!

Imaš novega ali 2nd hand?


2nd hand. Več se pa lahko zmenima privat.

s51as ::

Živjo,
Še ena (malo opraskana ;() urica tokrat iz Aliexpressa :)
Mi prav paše zdaj v teh hladnejših jesenskih dneh.

 Ura

Ura

It's just me myself and I

leiito ::

K3kec je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Če koga zanimajo rabljeni rolexi ipd - tukaj.

Tukaj je potrebno opozoriti da so rabljene ure dražje kot na marketu, tako da se splača samo z vidika da imaš precej denarja in ti ni treba skrbet za delovanje/originalnost ure.


Na katermu marketu to?

Furbo ::

Če kupiš direktno od človeka, ki se je svoje ure naveličal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

leiito ::

Direktno težko kupiš, vsaj v Sloveniji.

Furbo ::

Jaz sem kupil že štiri, nič težkega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

leiito ::

kaj če bit težkega, samo roko daš v žep, ampak ponudbe ni, vsaj jaz je ne vidim, razen nekaj malega na minutki.

boolsheat ::

Kakšen cenovni rang?

leiito ::

Cervantes ::

Furbo je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Če koga zanimajo rabljeni rolexi ipd - tukaj.


Cene tule so čist bolane.

Zajamčeno not fake.
12 mesecev garancije.
Narejen servis,
Bolane cene? Najdi mi Submarinerja pod 3000GBP.

leiito ::

Kolikor sem gledal, so cene podobne kot na Chrono24.

K3kec ::

Cervantes je izjavil:


Bolane cene? Najdi mi Submarinerja pod 3000GBP.

Evo, v dveh minutah. Če bi šel iskat po forumih, kjer so cene nižje, ker na Chronotu vglavnem prodajajo preprodajalci, bi dobil še nižje cene...

Stipex ::

Okapi ::

Pri teh modnih urah je tako, da vzameš tisto, ki ti je pač najbolj všeč, kakovost sama je bolj ali manj v drugem planu, pa tudi kakšnih posebnih razlik med njimi ni. Drugače je pa Fossil neprimerno bolj resna urarska firma kot MVMT, ki prodaja preproste, 20 evrov vredne kitajske ure po 5x ceni.

Drugače pa, včeraj sem si končno omislil malo boljšo fotografsko opremo, med drugim tudi zato, da bom lahko naredil kakšno lepšo fotko ur. Sicer moram urediti še "mini studio", z razsvetljavo, zaenkrat se samo malo igram pri dnevni svetlobi in preizkušam opremo, oziroma se jo učim uporabljati. Sem bolj "old-skool", kar se fotografiranja tiče, fotoaparati s 1001 nastavitvijo me spravljajo v zadrego.;)



O.

boolsheat ::

Pri Fossilu boš sigurno dobil več ure kot pri MVTMT al kaj so, ki že na sliki deluje "kitajsko". Pa tudi črno na črno -> vidljivost = 0 (nič), nerodno četudi rabiš uro samo kot modni dodatek... ;)

Prvi Fossil je pa, če je podatek pri Lečniku pravilen 50mm, gre za veliko uro, ki jo je definitivno smiselno prej pomeriti, če nimaš neke "debele" roke. Pri drugi je 44mm, to gre čez, vseeno pa je za pomerit.

Drugače pa nikar se ne odločaj za uro na podlagi paščka! Pašček zanemari. Pašček se flikne dol in si kupiš par različnih, ki so ti všeč in pašejo k uri in tiste potem menjavaš... Sploh, če ti je všeč NATO sistem, imaš paček zamenjan v sekundi dvajeset. Nekatere ure imajo sicer nadležen sistem menjava paščka (takšen zob), tiste izloči, ostale pa lahko upoštevaš, četudi imajo kovinske pačke, glavno, da ti je všeč ura.

Drugače pa, morda ti bo všeč kaj takega? Tudi, če se naveličaš boš prej dobil kupca kot pa za neko generično modno urco po moje.
https://shop.laco.de/en/Pilot-Watches/G...

boolsheat ::

E, še chrono za zmerno ceno:
https://shop.laco.de/en/Trier.html




Lep, čeprav morda za koga kak mm premali.

Zgodovina sprememb…

Stipex ::

Hvala za nasvete. Odločil sem se za nakup 1. ure na mojem seznamu: Fossil - JR1486. Takoj ko sem jo zagledal v živo mi je bila totalno všeč.

Takole zgleda na moji roki:
 fossil

fossil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

perci ::

imo malo velika za tvojo roko

Okapi ::

V tem je ravno trik. Pač stvar okusa, meni se tudi skejterske hlače zdijo smešne;)

perci ::

mnja, a bi 100 mm tudi bilo zgolj "stvar okusa"

S temle se zatakneš za vsako štrlečo stvar, mimo katere greš :)

boolsheat ::

Pa mislim, da je v redu, fora te ure je ravno to, da je velika pač. :) Ni švoh urca. A pašček je pravo usnje?

perci ::

ma sej, samo moje mnenje je bilo - hvala bogu, da mu je všeč

Okapi ::

Če hočeš uro, da se kam zatakne, vzameš takole;)

Stipex ::

boolsheat je izjavil:

Pa mislim, da je v redu, fora te ure je ravno to, da je velika pač. :) Ni švoh urca. A pašček je pravo usnje?

Je ja. Piše genuine leather, authentic Fossil. Kr precej kvalitetna za ta denar, se mi zdi, čeprav veliko drugih ur ne poznam :)

Darko! ::

Okapi je izjavil:

Če hočeš uro, da se kam zatakne, vzameš takole;)



OMG
Tole pa zgleda kot peklenski stroj, ki ga bo vsak hip razneslo !
:)

Furbo ::

Jaz ne bi šel v kako ameriško šolo s tem na roki :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Darko! ::

Furbo je izjavil:

Jaz ne bi šel v kako ameriško šolo s tem na roki :)


... ali pa recimo,da se poizkusiš vkrcat na letalo :)

WarpedGone ::

Me je asociralo na steampunk kulturo in sm šel mal googlat... OMG me want!:

 dracula watch

dracula watch





Zbogom in hvala za vse ribe

Cervantes ::

Okapi, kje se dobi tole?
Million dollars!:D

Okapi ::

Ljubiteljska samogradnja. Podrobnosti so tule:
http://www.johngineer.com/blog/?p=1595
««
83 / 188
»»