» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
188 / 188
»
»»

cebelar123 ::

Arey je izjavil:

Ne ni, verjamem pa da se dobro dela. Pri solarnih urah se menja baterijo po cca 10-15 letih.

In kako sploh opaziš, da kaj ni vredu z baterijo?

GrimReaper3 ::

Sem naredil eno primerjavo med Seiko 6R35 in Sellita SW200-1.

Seiko 6R35
dial up - Rate 24s/day, Beat Error 0.5ms
dial down - Rate 3s/day, Beat Error 0.4ms
crown up - Rate -1s/day, Beat Error 0.6ms
crown down - Rate 7s/day, Beat Error 0.1ms
12h up - Rate 22s/day, Beat Error 0.9ms
6h up - Rate 1s/day, Beat Error 0.2ms

povprečje vseh 6 pozicij: Rate +9.3s/day, Beat Error 0.45ms

Gre pa še v minus, če bo treba. Crown up, spuščena dial down za 45° - Rate -10s/day, Beat Error 0.4ms
Lansko leto sem že vrnil nazaj enega Alpinista, ker sem jo testiral samo v dial up. Tista je imela +26s na dan. Ampak očitno se jo da lepo skompenzirati, ko je v mirovanju, ker ima glede na pozicijo lahko močen plus ali pa močen minus.
Še vedno je pa večina AliExpress NH35A ur bolje zreguliranih.


Sellita SW200-1 (sem jo sam zreguliral)
dial up - Rate -2s/day, Beat Error 0.3ms
dial down - Rate 1s/day, Beat Error 0.2ms
crown up - Rate -1s/day, Beat Error 0.2ms
crown down - Rate 2s/day, Beat Error 0.5ms
12h up - Rate 3s/day, Beat Error 0.4ms
6h up - Rate -2s/day, Beat Error 0.1ms

povprečje vseh 6 pozicij: Rate +1.7s/day, Beat Error 0.28ms
Po 5 dneh nošenja je prehitevala en teden za 9,0s, en teden pa za +1,3s. Koliko bo odstopala šele v naslednjih par letih. Tako da je tudi najbolj točno zregulirana še daleč od najcenejšega Quartza. Mojadva Quartz shitterja iz AliExpress imata +3,5s in -1,5s na teden.


Kot se mi je že prej dozdevalo, Seiko 4R/6R imajo zelo veliko pozicijsko variacijo, ETA/Sellita pa zelo majhno. Ampak idealnega mehanizma ni, ker Sellita ima pa velike probleme z ročnim navijanjem. Res pa da sem jo v 9 mesecih navil ene 500-1000x.
Čeprav zanimivo, ko sem nosil ETA 2824-2 celih 5 let, pa sem jo vsak začetek tedna navil za 20 obratov, se pravi skupaj vsaj ene 5000x, pa ni imela nobenih problemov. Tako da bi rekel, da so novi ETA C07.621 mehanizmi enako dobri. Zaradi tega bi imel najraje od vseh eno uro s tem mehanizmom.

Zgodovina sprememb…

Arey ::

cebelar123 je izjavil:

Arey je izjavil:

Ne ni, verjamem pa da se dobro dela. Pri solarnih urah se menja baterijo po cca 10-15 letih.

In kako sploh opaziš, da kaj ni vredu z baterijo?

Premalo vem o teh specificnih baterijah ampak ponavadi zacne pesat kemija in kapaciteta. Na neki todki ti pac ura ne bo vec zdrzala noci ko ni napajanja s soncnih celic.

cebelar123 ::

Arey je izjavil:

cebelar123 je izjavil:

Arey je izjavil:

Ne ni, verjamem pa da se dobro dela. Pri solarnih urah se menja baterijo po cca 10-15 letih.

In kako sploh opaziš, da kaj ni vredu z baterijo?

Premalo vem o teh specificnih baterijah ampak ponavadi zacne pesat kemija in kapaciteta. Na neki todki ti pac ura ne bo vec zdrzala noci ko ni napajanja s soncnih celic.


Najbrz bi prej ko slej.
Ima pa ura funkcijo ala sleep mode. Po dolocenem casu , ce ne zazna premika se kazalci nehajo premikati in lcd paneli se izklopijo.
Takoj ko zazna premik pa se nastavi pravilni cas.

Bo se dolgo delala v temi :)

gregc1 ::

evo dobil uro. ze v petek. sem narocil pri drugemu ponudniku. malo drazje. oz. mogoce je celo isti ponudnik. dal sem 90€. mi je kr super ura. je malo mansa kot sem pricakoval. vendar lepo pade na zapestje. tipke so trde. kitajci majo veliko mehkejse. mislim da jo bom kar obdrzal. una za 67€ pa ne vem kaj bom. imam cas priblizno 3mesece da se odlocim. mogoce pa ne skenslam narocila in imam potem dve :)hvala vsem, ki ste se potrudili in mi svetovali kaj in kako

Samael ::

Nasvet. Še tole klikni: https://www.aliexpress.com/item/1005004... (2PCS Glass Protector For Casio DW-5600 €3.57x1)
Zaslon ima, kot vidiš, precej globok ugrez. Zaščitno steklo tako sploh ne bo vidno. Še vedel ne boš, da ga imaš čez.

Jaz sem naročil še tule rezervni pas https://www.aliexpress.com/item/1005005... za €1.85 ampak najbrž sem pretiraval in ga bom imel v predalu naslednjih 10 let.
Samael != Samuel

GrimReaper3 ::

Ta mesec sem dobil 3 akvizicije.

1. Revelot Hexmariner R11 Glacier Luminova Steel



Najbolj pomembna stvar pri diverjih, ki jo gre vsak najprej probat. Kvaliteta vrtenja bezela je nekaj srednjega, vrti se lahko, nima backplaya ter je poravnan na 12h. Torej nič posebnega, razen če si navajen na AliExpress ure kjer jih več kot pol nima poravnanega.
Sicer je pa kvaliteta vrtenja še pri Christopher Ward samo nekaj srednjega. Do sedaj sem uspel dobiti samo 3 ure z dobrim (vse AliExpress) in 1 z zelo dobrim (Rolex replika, pač zdaj so že enake kot original, zato je vse tako dobro).

Zapestnica je imela ostre robove, celo toliko da mi je takoj omrtvičila zapestje. Tako sem imel do sedaj samo 10 let nazaj Planet Ocean 42 mm s 175 g. Ta ima pa 42 mm in 168 g. Moje zapestje pa komaj 170 mm.
Ampak se da rešiti, sem vzel diamantno pilico in popilil spodnje robove zapestnice na nekaj manj kot 1 mm. Enako vse robove claspa. Na koncu na fino še z brusno palico, ne vem koliko je granulacija, okoli P600, druga najbolj groba iz mojega kompleta, bolj na fino nima smisla, ker se ne vidi.

Prej:



Potem:



Potem sem jo še nastavil, ker je po 14,5 urah (domov pridem 15:00, v službo grem 5:30, tako da merim 14,5 ur v mirovanju) prehitevala za 11 do 21s glede na 4 različne pozicije.
Delal sem z Watch Accuracy Meter mobilno aplikacijo. To uro sicer mikrofon slabo zaznava, jo samo v poziciji crown up, če dam telefon da gleda čez mizo. Edino odprto mi je zaznaval tudi v dial down.
pred nastavljanjem - Rate 14s/day, Beat Error 0.3ms
zelo veliko (pač hočeš malo in se premakne za skoraj pol milimetra) premaknil v minus - dial down - Rate -28s/day, Beat Error 0.3ms
zelo malo (komaj vidno) premaknil v plus - dial down - Rate -7s/day, Beat Error 0.4ms, malo kasneje Rate -5s/day, Beat Error 0.3ms

No in je po 10 urah mirovanja v poziciji dial up na samo +0,7s. Tako sploh ni važno kam bo šla v tistih 9,5 urah na zapestju, to ne more odstopati za več kot +/-30s na 5 dni. V bistvu mi regulacija ne bi mogla uspeti bolje in hitreje, za NH35A je to to.



2. Nodus Sector Sport Glacial
NH38A mehanizem, Swiss Super-LumiNova BGW9 Grade A, on the fly micro adjustment clasp



Malo razočaran, je že prišla s praskami na bezelu. Enako ostri robovi na zapestnici, posebej pa na 12 in 6 strani claspa. Sem enako vse pobrusil.
To že sami regulirajo v L.A., po 5 dneh nošenja je imela +27s, bolje za ta mehanizem skoraj ne gre, čeprav imam tudi uri z -4s in +21,5s, ampak to sem testiral samo po 1 teden.



3. Seiko Prospex Alpinist Glacier Mountaineer Extreme Dragon Limited Edition SPB339J1, 263/500


Ta ima dve vdrtini na levi strani ohišja, ampak nista vidni na zapestju, ena je ravno na spodnjem robu, ena pa pod spodnjim robom. Pač grey market seller (Chrono24). Ne vem pa kako jim to uspe, samo s prstanom skoraj nemogoče, ker nista samo praski. Seiko pa ne verjamem da bi dal tako iz tovarne.
Točna je povsod razen v poziciji dial up kjer prehiteva za okoli 20s na 14,5 ur. Jo bom pač dal v eno drugo pozicijo v mirovanju.

Dal sem pa 315, 615 in 765EUR.



AliExpress ur imam pa itak že nešteto. Še nekako najraje nosim Pagani Design PD-1780, predvsem ker je silikonski pašček res dober ter je tako moja najbolj priljubljena Quartz ura, za takrat ko nimam časa nastavljati ure. Jaz mislim da mora vsak imeti vsaj eno Quartz uro, jaz jih imam zdaj že 6.
Enako je s kronografom, ampak to zna biti eno in isto, ker avtomatski so kar dragi.


Seiko VH88 mechaquartz. Mehanizem sicer ni idealen, ko daš med nastavljanjem nazaj noter krono, se minutni kazalec premakne do pol črtice. Tako da moraš izkoristiti gravitacijo, da se ti potem ne premakne.
Pa še opazil sem da minutni kazalec zaostaja do pol minute, tudi če je bil nastavljen točno prejšnji dan. Lahko sicer da je pri enakih minutah vedno enako točen, nisem raziskal toliko podrobno. Ampak je pa res da lahko kaže npr. 21,5 ko je sekundni kazalec na 60, potem pa ne veš ali je 21 ali 22min čez. Enako je pri VH31.
Sicer sem pa podobne quirke opazil tudi pri nekaterih mojih NH35A.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Problem s Seikoti je, da težko prepoznaš ponaredek, ker ima lahko originalni mehanizem.

GrimReaper3 ::

Nisem videl prav veliko Seiko replik. Tukaj je samo Grand Seiko, pa še to samo 2 modela:
https://trustytime888.io/index.php?main...

Na AliExpress pa eni zelo slabi panda kronografi, seveda s slikami originala, za 50€ drugače dobiš največji shitter.

Da bi kdo repliciral Seiko ure srednjega ranga, pa da bi lahko dobil 6R35 mehanizem, je pa nična verjetnost. Ker kakor vem ima Seiko za zunanje proizvajalce v glavnem samo NH35A in NH38A, pa še nekaj Quartz mehanizmov.

Joze_K ::

GrimReaper3 je izjavil:

Nisem videl prav veliko Seiko replik. Tukaj je samo Grand Seiko, pa še to samo 2 modela:
https://trustytime888.io/index.php?main...

Na AliExpress pa eni zelo slabi panda kronografi, seveda s slikami originala, za 50€ drugače dobiš največji shitter.

Da bi kdo repliciral Seiko ure srednjega ranga, pa da bi lahko dobil 6R35 mehanizem, je pa nična verjetnost. Ker kakor vem ima Seiko za zunanje proizvajalce v glavnem samo NH35A in NH38A, pa še nekaj Quartz mehanizmov.


ok, zanimiva stran...

- kako je s kvalitetami teh replik?
- ali so te ure podvržene zaplembi s strani carine? (ponaredki)

Okapi ::

GrimReaper3 je izjavil:

Nisem videl prav veliko Seiko replik. Tukaj je samo Grand Seiko, pa še to samo 2 modela:
https://trustytime888.io/index.php?main...

Na AliExpress pa eni zelo slabi panda kronografi, seveda s slikami originala, za 50EUR drugače dobiš največji shitter.

Da bi kdo repliciral Seiko ure srednjega ranga, pa da bi lahko dobil 6R35 mehanizem, je pa nična verjetnost. Ker kakor vem ima Seiko za zunanje proizvajalce v glavnem samo NH35A in NH38A, pa še nekaj Quartz mehanizmov.

Ne bodi preveč naiven.

Seikov ne dobiš kot replike, ampak ponarejene prodajajo kot original, po ceni originala, oziroma ravno toliko ceneje, da kupca premamijo, da ne kupi pri uradnem prodajalcu.

Vrednost originalnega mehanizma pri Seiku, recimo pri Alpinistu za 700 evrov, je nekje 15- 20%. 6R25 dobiš kot rezervni del za 150 evrov.
https://www.spareparts-watches.com/prod...

Ponarejenega Alpinista z originalnim mehanizmom prodajo po 500-600 evrov, kupec misli, da je ugodno kupil original, ponarejevalec je pa zaslužil 300-400 evrov (njegov strošek je bil 150 evrov Seikov mehanizem in 50 evrov ponarejeno vse ostalo).

Vrednosti so samo okvirne, za ilustracijo.

Ljudje mislijo, da poceni ur ne ponareja, ampak se motijo. Samo da ponarejenih Seikov, Casiov... ne dobiš kot "replike", za 10% originalne cene, ampak jih prodajajo za 70-80% originalne cene, kot originale. In ker so v njih lahko originalni mehanizmi, jih je zelo težko prepoznati kot ponaredke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ales ::

GrimReaper3 je izjavil:

Da bi kdo repliciral Seiko ure srednjega ranga, pa da bi lahko dobil 6R35 mehanizem, je pa nična verjetnost. Ker kakor vem ima Seiko za zunanje proizvajalce v glavnem samo NH35A in NH38A, pa še nekaj Quartz mehanizmov.

Seikova ponudba mehanizmov za OEM je kar obsežna, lahko jo vidiš tu: https://www.timemodule.com/

Pa tudi ilegalne kopije Seikovih mehanizmov se že zdavnaj proizvajajo. Ni sploh potrebe, da ponarejevalci uporabijo originale.

Že pred desetletji so masovno ponarejali Seiko 5, torej najcenejše modele Seika. Tega marsikdo ne verjame, dokler ne vidi slike takih ur. Mislijo, da ker so bili Seiko 5 relativno poceni, ni računice. Pa se motijo, ravno zato je bila računica, ker so se te ure masovno prodajale.

Danes je še malo drugačna scena, ker je industrijska proizvodnja šla toliko naprej, da je tehnična izvedba še toliko lažja.

Kakor je Okapi napisal, te zadeve se ne prodajajo kot replike, temveč kot originali. In to pogosto v trgovinah, kjer tega ne bi pričakovali...

GrimReaper3 ::

To verjamem, ampak da bi mi kdo rekel da moja ni original, mu pa ne bi nikoli verjel. Vem da se da BP ponarediti tudi papirje, ampak verjetno ne gredo ponarejati kar vsakega modela. Za Alpinista 355 in 339 sem skoraj siguren da ni ponaredka.

Sicer pa, če jo je tako težko prepoznati, in če dela kot mora, ali je sploh važno?

GrimReaper3 ::

Joze_K je izjavil:

ok, zanimiva stran...

- kako je s kvalitetami teh replik?
- ali so te ure podvržene zaplembi s strani carine? (ponaredki)

Odvisno od modela do modela. Imaš tudi tako imenovane NWBIG, not worth buying in gen, ker so praktično enake originalu.
Zame je to že Rolex od Clean factory, meni deluje enak originalu, pa čeprav nisem nikoli držal v roki originala. Kvaliteta je res neverjetna, si ne bi mislil do kam so prišli v zadnjih 10 letih. Ker 10 let nazaj sem imel od BP factory, nek srednji rang, in so bili takoj problemi. Ta nova pa daje občutek kot da bo delala 20 let, je kvaliteta res enaka originalu, z mehanizmom vred.
Pa da za 500EUR dobiš tako obdelavo, sploh pri claspu je neverjetno kako je vse lepo zaobljeno in spolirano, to ne dobiš pri originalu za 2000EUR ter moraš pri originalih za 500EUR narediti kar sam, kot sem opisal v prejšnjem postu.
Še en detajl, na spodnjo stran lugov dajo zaščitni rumeni trak, še pri originalu do 1000EUR se zna zgoditi da je kakšen lug opraskan.

No če bi dobil v roke original, bi šel najprej gledati za bezel playom, bi rekel da ga original za 20k ne bi smel imeti. Pa probal bi delovanje Glidelocka, pri repliki se zatika, ker je železo na železo namesto teflona.

Ampak je pa še vedno replika in če nisi človek za to, ti ne bo všeč. Jaz sem dal skozi replike že 10 let nazaj in potem še lansko leto. Bi rekel da mi jo je bolje nositi kot 99% AliExpress ur, ampak raje pa nosim originale za okoli 1000EUR. Ker se ne gre za to kar vedo ostali, gre se za to kaj veš ti, da je samo replika.

Omege po drugi strani niso vredne svojega denarja, vsaka ima svoje probleme, ali preslab QC ali kakšen problem z mehanizmom. To je pa res popolnoma enako kot 10 let nazaj, nobenega napredka, ker pač niso tako popularne kot Rolex.
Sicer pa Omege že original niso ne vem kaj, vsaj zapestnice, povsem ostri robovi spodaj ter nobenega taperja (zožanja) kot ga ima Rolex iz 20 na 16 mm.
To temo sem našel zadnjič od enih ostrih robov tudi na ohišju ure, da govorijo na Omega forumu od P600 brusnega papirja, je en velik lol.
https://omegaforums.net/threads/sharp-e...

Drugače sem jaz napram tem ljudem na teh replika forumih kot je RWI, precej noob, recimo za 2/10 glede znanja. Pač me ne zanimajo toliko, prvič ker še vedno veliko stanejo, boljše okoli 500EUR, dodaš 2x toliko in dobiš že dober švicarski ali japonski original.
Vseeno če bi imel več denarja, bi kupil vsaj še Submariner Hulka.

Mimo carine te ure sploh ne gredo, jaz sem še vse dobil direktno do doma.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Zadnje case se mi reklama za te ure prikazuje.
Zgleda zanimivo.


otago ::

Se že ve, katera je ta astronavtska ura za Petra Prevca? Bulova?

https://www.rtvslo.si/sport/zimski-spor...

Okapi ::

Nič zelo posebnega IMHO - skoraj sigurno klasičen Omega Speedmaster "Moonwatch".
https://www.omegawatches.com/watches/sp...



Kvečjemu mogoče digitalna različica, čeprav dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
188 / 188
»
»»