» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
84 / 188
»»

Cervantes ::

Perfektno. Če bi bil biker... na ja...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Mr_Globus ()

boolsheat ::

S tem vragom sigurno ni zdravo it letet... :))

erkgheoruugh ::

Mi lahko kdo pove kateri model je tole na sliki in koliko pride? Ali pa kaj podobnega za do 200EUR? tole na prvi sliki v objavi

Zgodovina sprememb…

infiniteLoop ::

Meni vleče na Seiko 5 miltary, ki sem ga tudi sam zalezoval. Ampak številke so drugačne. Mogoče kakšna posebna izdaja ali modifikacija.
None of us is as dumb as all of us.

Zgodovina sprememb…

erkgheoruugh ::

Ja tudi serija SARG je podobna, ampak pri tem mi je všeč še izpis dneva v tednu.
Sam ne najdem pa točno tega modela.

K3kec ::

Seiko SNKF11K1

Okapi ::

Podobna, ampak ne bo držalo. Pravi odgovor (od lastnika ure) je:


The watch is a SNZG13 with the following mods:
SNFK11 dial from Monster Watches
SRP043 hour/minute hands from Monster Watches
Domed sapphire crystal from Yobokies
22mm leather strap

K3kec ::

To je potem neka "frankenštajn" ura

Okapi ::

Ljubiteljsko predelana. Frankensteinske so tiste, ko hoče kdo podtakniti tako sestavljeno uro kot originalen model.
Predelovanje Seikov je med ljubitelji zelo priljubljeno, med drugim zato, ker je velika izbira nadomestnih delov (kazalcev, številčnic ...) za posamezne mehanizme oziroma ohišja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PARTyZAN ::

Če smo že pri eksotiki, en tip izdeluje ročne ure z lampami:



Googlajte "Nixie tube wrist watch".

Aja, nekdo je na prejšnji strani nalinkal Laco Fliegeruhr C, obstaja kakšna spletna trgovina, ki jo prodaja kaj ugodneje kot na uradni spletni strani?

boolsheat ::

Na ebayu imaš enega rabljenega za 160€.

Okapi ::

Rodina prišla (no, UPS jo je pripeljal). Mimogrede - ime pomeni domovina po rusko, čeprav je ura 100% kitajska. Je pa menda nekoč obstajala tudi ruska znamka ur Rodina, ki so jo očitno Kitajci prekopirali.

Še vedno ne vem čisto dobro, kako ima možakar urejeno logistiko, ampak ure, ki jih prodaja na good-stuffs.com, pridejo iz Nizozemske in zanje ni treba plačati nobenih uvoznih dajatev. Čeprav trgovina je v resnici kitajska, iz Shanghaia. Se mi zdi, da je trik v vrednosti, ki jo prijavi pri uvozu na Nizozemsko. Priložen je namreč račun, na katerem piše 12 USD, in očitno tamkajšnji cariniki to upoštevajo.

Sicer pa še dobro, ker dobrih 160 evrov ni ravno poceni za v bistvu vseeno precej preprosto uro. Je sodobno velika, 41 x 12 mm, ravno toliko še, da ni prevelika. Na prvi pogled lepo narejena, z modrimi kazalci (ki so sicer večinoma videti bolj črni kot modri). Sicer sem precej prepričan, da modra barva ni posledica toplotne obdelave, ampak kemijske, kar je precej cenejši in preprostejši postopek, je pa res, da razlike v praksi ni mogoče videti. Šipca naj bi bila safirna, če gre verjeti prodajalcu.

Mehanizem je Seagull ST3600, velik, na ročno navijanje, v osnovi namenjen žepnim uram. V sodobno velikih zapestnih urah je tak velik mehanizem precej lepše videti (če ima ura šipco tudi zadaj in mehanizem vidiš). Običajni mehanizmi so namreč vsi po vrsti zelo majhni in so v veliki uri videti kar malce smešni. Seagull je lepo okrašen in skeletno narejen, tako da vidiš več kolesc kot običajno. Na timegrapherju se je kar solidno izkazal, kakšnih 10 do 15 sekund na dan bo prehiteval.

Sicer pa je ura, vsaj s sprednje strani, natančna kopija Stowinega modela Antea, in očitno prihaja iz iste "tovarne", kjer delajo tudi ponarejene Stowe. Dokaz je zadnja stran ure, kjer na pokrovčku piše Stowa, Made in Germany. Verjetno je izdelovalec Rodin tako malo prihranil pri stroških, saj je bilo treba narediti samo novo številčnico, ne pa tudi novega pokrovčka. Mimogrede, ponarejene Stowe je mogoče zelo preprosto prepoznati ravno po Seagullovem mehanizmu, ki je sicer lep, a čisto drugačen od tistega, ki je v Stowah.

V glavnem, zanimiva urica, če nimaš prehudih moralnih predsodkov v zvezi s ponaredki. Zanimivo bi bilo narediti tudi malo bolj poglobljeno primerjavo z izvirnikom, ki stane dobrih tisoč evrov. Namreč, glede natančnosti izdelave, kakovosti materialov, točnosti mehanizma ...

Še par slikic.



(šele zdaj, ko sem malo bolje pogledal fotko, sem opazil, da ima še zaščitno folijo zadaj;) )

boolsheat ::

Saj bo Jorg naredil red sedaj, ko je obveščen o dogajanju. :P
Sicer pa Antea je ena najlepših ur, enkrat bo padel original. 8-)

K3kec ::

Kako lahko to pride skozi carino?

Okapi ::

Še ena bližinska fotka Seagullovega mehanizma. Obdelava je sicer daleč od vrhunske, je pa vseeno na pogled eden lepših mehanizmov, ki jih je mogoče dobiti v urah, cenejših od 200 evrov. Če ne celo kar najlepši. Modri vijaki, rubini, medeninasta zobata kolesca ... Ker je "skeletoniziran", je mogoče tudi zelo lepo videti, kako pravzaprav mehanska ura deluje.

perci ::

Nizozemski carininiki namenoma mižijo na obe očesi, ker s tem spodbujajo razvoj Rotterdamskega pristanišča. Kitajci pošiljajo testne pošiljke (testne kontejnerje) po vseh evropskih pristaniščih. Ko ugotovijo, da gre skozi, pošljejo naslednjič več kontejnerjev itd. Na nizozemskem gre veliko skozi.

Skratka, v interesu Nizozemskega gospodarstva je, da spuščajo robo naprej.

Okapi ::

K3kec je izjavil:

Kako lahko to pride skozi carino?
A misliš zaradi vrednosti, ali ker zadaj piše Stowa?

Ura je poslana po UPSu iz Nizozemske in ni šla čez našo carino. Na Nizozemskem očitno te pošiljke prepakirajo oziroma prenaslovijo. Kako ima možakar urejen uvoz na Nizozemsko, pa v resnici pojma nimam. Verjetno nizozemski cariniki upoštevajo ceno na računu (12 dolarjev). Oziroma mižijo na obe očesi, kot ugotavlja perci.

Kar se napisa Stowa tiče, pa je tako majhen, da moraš uro zelo dobro pogledati, oziroma moraš vedeti, kam moraš pogledati, da ga sploh opaziš. Vprašanje tudi, kako bi cariniki sploh reagirali, če bi ta napis opazili. Ker sicer ni nobenega dvoma, da je ura znamke Rodina - piše na številčnici, na pasku in na (lepi) škatlici. Se pravi noče biti ponaredek, pokrovček je videti kot napaka.

Ups, zmotili smo se in na uro dali napačen pokrovček. Za neljubo napako se iskreno opravičujemo.;)



Poleg tega je Stowa majhna firma in skoraj sigurno ni pooblastila Carine, da v njenem imenu nadzoruje uvoz ponaredkov. Tako da verjetno bi šla ura skozi, tudi če bi pisalo Stowa na številčnici.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

K3kec ::

Okapi je izjavil:

K3kec je izjavil:

Kako lahko to pride skozi carino?
A misliš zaradi vrednosti, ali ker zadaj piše Stowa?

Stowa, made in Germany in podobno. Ker če se Stowa ne sekira za to, vrjetno na vsako sranje ne morejo napisati made in Germany, ker naj bi se zadeve preverjale. Je pa Perci že odgovoril na to...

johanblond ::

Okapi je izjavil:

Še ena bližinska fotka Seagullovega mehanizma. Obdelava je sicer daleč od vrhunske, je pa vseeno na pogled eden lepših mehanizmov, ki jih je mogoče dobiti v urah, cenejših od 200 evrov. Če ne celo kar najlepši. Modri vijaki, rubini, medeninasta zobata kolesca ... Ker je "skeletoniziran", je mogoče tudi zelo lepo videti, kako pravzaprav mehanska ura deluje.



Okapi, s tvojo novo fotografsko opremo se je ta tema pomaknila na povsem nov nivo, pa sem mislil, da na še bolje sploh ne more iti :-).

Super fotke

PS: Če odmislimo ponaredek, mehanizem res dobro izgleda.

cebelar123 ::

PARTyZAN je izjavil:

Če smo že pri eksotiki, en tip izdeluje ročne ure z lampami:



Googlajte "Nixie tube wrist watch".

Aja, nekdo je na prejšnji strani nalinkal Laco Fliegeruhr C, obstaja kakšna spletna trgovina, ki jo prodaja kaj ugodneje kot na uradni spletni strani?


Najbolj znana oseba ki nosi tole uro


Drugače pa sem jaz zelo navdušen nad namiznimi urami z lampami, ampak so mi predrage.

Zgodovina sprememb…

leiito ::

glih pri izdelovanju ur, tile modeli ponujajo, če ima kdo idejo za dizajn, produkcijo od a do z. Doslej narejeno zgleda odlično in če se ne mudi, je crowdfinancing dober način kako poceni priti do izvirne in dobre ure http://miamiwatch.company/portfolio/

http://bit.ly/1K6My0A

https://www.kickstarter.com/projects/st...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Okapi ::

Nedavno smo omenjali ponarejene ure, ki jih kot originale drago prodajajo na ebayu. Tule je en lep primer ponarejenega Rolexa Explorerja II z ebaya. Cena je že pri 5200 dolarjih, 11 potencialnih kupcev je nasedlo prevarantu.

http://www.ebay.com/itm/ROLEX-EXPLORER-...

Če le veš, kaj moraš gledati, takoj prepoznaš tak ponaredek. Pravi Rolex ima oranžni kazalec za 24 ur (gmt) pritrjen nad urnim kazalcem, večina ponaredkov pa ga ima pod urnim kazalcem, ker ima takšno razporeditev velika večina cenejših mehanizmov. Prevarant z ebaye verjetno tega niti ne ve, ker je dal gor slike, na katerih se jasno vidi, da je oranžni kazalec pod urnim.

Ponaredek - urni kazalec gre čez oranžnega.



Izvirnik. Oranžen kazalec je nad urnim.



Vedeti je treba še nekaj. Če je oranžni kazalec pod urnim, je ura 100% ponaredek. Če je nad urnim, pa ni 100% izvirnik, pozoren je treba biti še na druge stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Cervantes ::

Oh ti Rolexi. Jaz ob svoji penziji še vedno sanjam kakšnega Explorerja x270 ali Submarinerja x060.
Kot bi rekel W.S. "dreams... objavim naknadno"... Fucking Altzheimer.

Zgodovina sprememb…

McMallar ::

Meni pa je pri Rolex-u vsec Cellini Dual Time samo cena je pa prevec lepa. Zaenkrat... :)
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Furbo ::

Lušten je ja, samo cena.. pa jaz ga nikoli ne bi imel prilike gor dat :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ssitcm ::

Slovenski prispevek na Kickstarteju.

perci ::

No, mal si se pa že lahko potrudili in se znebili kremena :(

PARTyZAN ::

Jaz ignoriram vse kar ni Quartz. Ura mora bit točna, ne da se mi ukvarjat s konstantnim nastavljanjem.

Crossfire ::

ssitcm je izjavil:

Slovenski prispevek na Kickstarteju.

Tej uri nekaj manjka...za žepno uro je čisto premalo elegantna...to, da ni primerne zvočne kulise je tudi velik minus...
Raje kakšno stotko zraven, pa kak art deco pocket watch iz 20's ;)

Okapi ::

Žepne ure na "kremenov kristal" dobiš na aliexpressu od 5 evrov naprej. Sicer so večinoma bolj staromodnega, ne hipsterskega videza, ampak za narediti ni tale slovenska ura nič dražja (oziroma je celo cenejša, ker nima pokrovčka). Skratka, še en primer, ko poskušajo nevednim kupcem za 100 evrov prodati 10 evrov vredno uro. Tudi "švicarski mehanizem" v njej ne stane več kot pet evrov, če jih kupiš malo več.

O.

K3kec ::

PARTyZAN je izjavil:

Jaz ignoriram vse kar ni Quartz. Ura mora bit točna, ne da se mi ukvarjat s konstantnim nastavljanjem.

Brez veze da potem sploh kupuješ uro in posezi raje po raznih "gadgetih", ki so namenjeni med drugim tudi za prikazovanje časa, če ti mobilni telefon ne zadostuje. Ker ure so že dolgo nazaj prerasle svojo funkcijo in so postale nakit.

Okapi je izjavil:

Žepne ure na "kremenov kristal" dobiš na aliexpressu od 5 evrov naprej. Sicer so večinoma bolj staromodnega, ne hipsterskega videza, ampak za narediti ni tale slovenska ura nič dražja (oziroma je celo cenejša, ker nima pokrovčka). Skratka, še en primer, ko poskušajo nevednim kupcem za 100 evrov prodati 10 evrov vredno uro. Tudi "švicarski mehanizem" v njej ne stane več kot pet evrov, če jih kupiš malo več.

O.

Na kickstarterju morš razumet, da gre v glavnem za hipster skupnost in zaradi tega bo pomoje projekt dobil financiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K3kec ()

PARTyZAN ::

Kekc: Ne, ni brez veze. Hiter pogled na zapestje mi je bolj praktičen, kot jemanje mobilnega telefona iz žepa. Če že moram imet zapestno uro, pa seveda, želim da je tudi lepa. Pa ne me narobe razumet, vem kakšnega kalibra uporabniki so v tej temi, in jih popolnoma razumem. Samo hotel sem izpostavit, da niste edini. Vsak ima svoje potrebe.

Okapi ::

Jaz nimam čisto nič proti dobri in lepi "električni" uri. Jih imam kar nekaj. Tegale Seikota dam recimo vedno rad na roko.

perci ::

no ja, ampak žepni kvarc? 8-O

Okapi, tale pasek je original?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

cebelar123 ::

Vem da ne spada v to temo ampak rabim pomoč okoli stenske ure. Foter bi rad imel stensko uro katera bi se videla tudi ponoči. Lahko je tudi vremenska postaja ampak mora imeti dovolj velike številke za čas, kar pa zna biti pri vremenskih postajah problem. Laserska ura odpade se mu ne dopade.

Ima kdo kakšen predlog?

Shkorc ::

V spalnici imam tole urco, z dvema slojema črnega pleksi stekla spredaj, drugače preveč sveti: http://www.rakuten.de/produkt/imc-manuf...

cebelar123 ::

Pa se iz 3 do 4m vidi koliko je ura? V obzir vzami, da vid ni več prfekten.

boolsheat ::

Okapi ::

perci je izjavil:

Okapi, tale pasek je original?
A na Seikotu? Ja, original.

AaBoy ::

Mam vprašanje glede te ure, je proizvajalec zakaj?

Mondaine

Okapi ::

Kar solidne so. Nič pretresljivega sicer, ampak vseeno precej varen nakup.

boolsheat ::

Vprašanje za Okapija, navijanje ST3600, koliko obratov je varnih oziroma kako prepoznati, da je ura navita do konca, da se mehanizem ne poškoduje?

Okapi ::

Lepo začutiš, da ne gre več. Moraš biti štor brez najmanjšega občutka v prstih, da jo od tam naprej poskušaš še bolj naviti, in to tako močno, da kaj polomiš.

O.

boolsheat ::

A veš, rajši vprašam, sem navajen avtomatov. Drugače pa res čudovito bije ta mehanizem.

deleted ::

http://aufdemkerbholz.de/holzuhr-adelhe...

Urarski guruji, je ta ura ok?

Kaj bi blo še podobnega? Taka minimalistična mora bit, preprosta, vse te velike ure so mi preveč vpadljive, nimam preveč širokega zapestja, stil pa mi je všeč tak preprost, naraven al pa kavbojski bolj, ne vem, kako bi to opisal ... :)

Furbo ::

Ta ura je res ful ful majhna in bo vpadljiva že zaradi tega, ker bo folk domneval, da furaš žensko urco.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

leiito ::

deleted je izjavil:

http://aufdemkerbholz.de/holzuhr-adelhe...

Urarski guruji, je ta ura ok?

Kaj bi blo še podobnega? Taka minimalistična mora bit, preprosta, vse te velike ure so mi preveč vpadljive, nimam preveč širokega zapestja, stil pa mi je všeč tak preprost, naraven al pa kavbojski bolj, ne vem, kako bi to opisal ... :)


Tako je, ne se pustit motit. Kavbojski škornji, klobuk pa ta ura, vpadljivo nevpadljiv stil.

boolsheat ::

Zgleda kot ženska ura, pa pač quartz, prvič slišim za znamko. A lesene ure so ti všeč?
http://www.woodway.si/lesene-ure

Samo s tem boš vpadljiv. :) Najdi kakega malega fligerčka na usnjenem paščku, npr. 36mm:

deleted ::

Ja, tista je res malo majhna, vidim sedaj ...
Lepa tale urca, hvala boolsheat, pride v izbor :)

Mi ni tako pomembno, da je lesena. Bolj, da je preprostega izgleda, da ni taka futuristična ipd. Če ima kdo še kak predlog kar na plano z njim.

boolsheat ::

Poglej si še kakšne "bauhaus" stil ure, ure tipa Nomos in Antea, če ti je všeč, lahko potem najdeš cenejše alternative (Aristo, Junkers, Zeno iz glave vem, da imajo takšne stile ur tudi).
««
84 / 188
»»