» »

Kaj ima CD-ROM veze z miško?

Kaj ima CD-ROM veze z miško?

R33D3M33R ::

Torej imel sem problem. Pozabil sem zapreti pladenj za CDROM in ker sem zelo neroden sem trčil vanj, ob pritiskih na gumb se CDROM ni več odzval in zaustavil sem sistem. S precejšnim pokom se vse popravil in zagnal. Računalnik pa ni zaznal več miške in se je neprestano zaganjal v varnem načinu.
Poskusil sem:
1. novo miško (neuspeh)
2.odstraniti miško (sistem je zaštekal)
3.nove gonilnike (neuspeh)
4.restore (pustil skoraj dve uri brez da bi se kaj dogajalo na disku)
5. namestiti windows čez staro verzijo (računalnik se sploh zagnal ni več)
6. format je rešil problem

Kaj je šlo narobe? CDROM je ok, miška je ok. Pisalo mi je da gonilnikov ni naloženih. Nimam pojma kaj je bilo narobe.
Prosim za kak predlog kako to rešim manj agresivno če se mi slučajno še kdaj zgodi kaj podobnega saj sem izgubil vse savegame ;((
Pa windows imam Win Me Slo (ne mi pravit da so zanič ker to že vem :D )
LP
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Maxtor ::

Manjka par pomembnih podatkov.

Si udaril v CD-rom tako da se je tudi ohišje premaknilo, ali je bil udarec bolj mali?

Si lahko računalnik normalno ugasnil, ali je zaštekal?

Je miška po "trčenju" še delovala, dokler nisi sistema ugasnil?

Ko boš na to odgovoril, bom lahko podal zaključek, ali pa tudi ne:D

R33D3M33R ::

Udarec je bil kar precejšen in je počilo. Poskušal sem zapreti pladenj pa motorček ni več potegnil. Računalnik se ni normalno ugasnil, ker niti nisem čakal da bi se ampak sem v paniki enostavno izklopil kabel. Miška je pa delala po trčenju.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

BlazP ::

Mimogrede: Win Me Slo so ful zanic:D

Maxtor ::

Uh, tole bo pa težko. Obstaja možnost, da ko si ruknil v CD-rom, se je stresel tudi disk, ki je ravnokar hotel nekaj nekje zapisati, ti pa si mu s tem premaknil glavo in je vpisal na drugo lokacijo preko česa pomembnega. To je možno, da se je zgodilo, ni pa nujno, samo ugibam.

Je pa precej čudno tole. Ali pa je premik ohišja povzročil kje kakšen kratek stik, kar predstavlja šok za disk, pa je zato prišlo do tega.

Edino kar lahko z gotovostjo trdim je to, da je kriv disk, saj si rekel, da je format pomagal. Če bi bila katera druga komponeneta kriva, s formatom ne bi rešil nič, stvar še vedno ne bi delala.

Pa CD-ROM in miš nimata ničesar skupnega. To se je zgodilo zgolj slučajno, da miš ni delala, vsaj moje mnenje je tako.


Aja, pa mimogrede, Windows ME je zanič:D :D :D

TylerDurden ::

Ko je moj IBM dobil slabe sektorje, jih je dobil ravno na delu diska, kamor so se snemali podatki od driverjev za geforcea. Posledica: ob vsakem zagonu napaka, nastavitve vaše graf. kartice so napačne, ponovna inštalacija detonatorjev, ko sem ugasnil in spet prižgal spet isto.
Tako da, po mojem je res disk, možno pa, da se ti je skuril PS2 port.
Let\'s make some soap ...

R33D3M33R ::

Ne PS2 port na srečo dela. Me je pa čudilo da je zaradi tega miš šteknila. Glede Windowsov: Vem da so zanič, ampak trenutno jih že mam skor en teden brez da bi kaj hudo zaštekalo :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

astras ::

pocaki se dva tedna :)

lp

R33D3M33R ::

lol :D

Torej ne bi mi bilo treba formatirat če bi ročno šaril po disku in se igral z gonilniki? Samo potem bi moral še verjetno register nastavljat...eh...začaran krog, ki se lahko konča samo s formatom :|
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

astras ::

res je, in najmanj nervov gre :)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik crash-a po 30min

Oddelek: Pomoč in nasveti
17926 (680) Chimera
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222113 (1794) Duhec
»

zakaj miska ne deluje??

Oddelek: Strojna oprema
387606 (6892) ecstasy
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282564 (1430) *ziga*
»

CD razletel na 100 kosov v pogonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
232266 (1428) 'FireSTORM'

Več podobnih tem