» »

Računalnik se sesuva

Računalnik se sesuva

Koci ::

Pred kratkim sem kupil novo matično ploščo (QDI Kudoz E333) in procesor (AMD Athlon XP 2000+), problem pa je v tem, da se mi računalnik kmalu po tistem, ko ga zaženem zmrzne. Temperatura je normalna, vse ostalo tudi, zanimivo pa je, da mi ne zmrzne, če imam procesor na nižji frekfenci. V čem bi bil problem?

Ostala konfuguracija:
grafična Geforce 2MX 200 (Leadtek)
disk IBM DTLA 20MB
notranji modem Net Dragon 56k
CD-rom 52xkrat
pekač Sony 12/8/40.
napajalnik 250W.
Panta rei!!
  • spremenil: Koci ()

ElectricMan ::

mislim, da imaš preslab napajalnik

AngelOfDeath ::

preslabo pritrjen hladilnik na proc?

Koci ::

temperatura procesorja je normalna - 46 stopinj
Panta rei!!

AngelOfDeath ::

potem bo verjetno res napajalnik

matic ::

disk IBM DTLA 20MB
8-O

Pomoje pa da imas premajhen disk! 8-)

Probaj s 300W napajalnikom.. ceprav, ponvadi se racunalo sploh ne prizge OKej ce je presvoh napjalnik. Po kolkem casu ti pa zmrzne?
-----------------------------------------
podpis: _____________

Koci ::

Po eno petih, šestih sekundah
Panta rei!!

Boško ::

99% je kriva previsoka temp. procesorja čeprat se ti ne zdi!!! Lahko je hladilnik gor tako da se pregreva le del jedra. Ker če pride v 5 sekundah do 40 stopinj zunanji senzor, pol 100posto tukaj nekj ne štima!

:)

L.p.

matic ::

hmmm.. res je malo cudno.. ampak, to da je po 5,6 sekundah 40 stopinj je (skoraj) normalno.. vseeno pa ni cisto.. jaz ko prizgem racunalo ima tudi procesor ze nekihsalbih 35 stopinj in po 6 sekundah jih je nekje 37. Potem se segreje na (39) 41 do 45 (49) in tam deluje normalno..
Probaj bolj pritrdit hladilnik na CPU! Ali pa ga probaj samo s prsti malo bolj pritisnit na CPU in ga (ne pretrdo) tisci, ko racunalnik prizges.. pa poglej ce bo kaj bolje..

In pa probaj zamenjat napajalnik. Probaj kje dobit na posodo 300W, drugace ga pa kupi.. tako ali pa tako ti bo prisel prav! 250W je cedalje bolj premalo..
-----------------------------------------
podpis: _____________

neki123 ::

probej priklopit na 380 V. Mogoče ma premal elektrike.

matic ::

Ma dej brisi neki123 s takimi izjavami.. :|
-----------------------------------------
podpis: _____________

Koci ::

ja neki 123 tebe so priklopil na 380 ko si bil še mali. Se ti še zdaj pozna:P
Panta rei!!

Koci ::

je možno. Zdaj mam procesor na 1425 mhz (normalno bi blo 1666 mhz) pa mam temperaturo pri normalnem delu 55 stopinj. Bom probal hladilnik bolj pritrdit.
Panta rei!!

matic ::

Kater hladilnik pa imas?
DOBRO poglej, da si ga ziher tudi prav obrnil!!! Saj vem, zdej bos rekel.. ja waaaw.. kako naj ga pa se drugac sploh obrnem.. Se ZELO velikrat zgodi da folk narobe obrne!!!
Ce gledas iz tlorisa in ga obracas v smeri urinega kazalca, je izmed 4 leg, pravilna samo 1 lega!
Ce pogledas od spodaj ima eno "stopnicko" hladilnik in tista mora biti obicajno na tistem delu, kjer je plastika in gor pise "Socket..."
Nekako takole zgleda stopnicka:

--->         |_______|-

Upam da stekas.. Preveri!! Ker ce ni tako obrnen potem stopnicka ne sede na tisti "socket" napis in hladilnik ne dotika samega procesorja, ceprav na otip se hladilnik drzi ko konj! ;)
-----------------------------------------
podpis: _____________

Koci ::

Volcano 6+CU. Predpisan je za procesorje do 2.500+
matic: bom preveril
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

matic ::

No, ce se ne motim imajo Volcanoti vsi to stopnicko.. Moj je Volcano 7+ ce se ne motim (cel je iz Cu) in ima "stengo". Itaq ima vecina hladilnikov to stengo!
-----------------------------------------
podpis: _____________

Koci ::

no po vseh zajebancijah sm na koncu ugotovil, da imam narobe obrnjen hladilnik. Matic si mel prav. Sm te na servisih so tudi eni lički, ga vprašam, kaj bi blo lahk narobe pa mi pravi, da je 200 procentov preslab napajalnik in da lahk pri njih kupim močnejšega. Kr nekaj ti naložijo brezveze, da bi pol pri njih kupil drugega.
Panta rei!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koci ()

MadMax ::

Ker jim sploh ne pade na pamet, da bi tak genijalc naredu tako začetniško napako;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Koci ::

:P
Panta rei!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
647322 (5485) ziga1990
»

Problemček s hlajenjem i7 920 CPE

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171798 (1393) TOP
»

Navijanje AMD 64 3000+???

Oddelek: Navijanje
461729 (1105) tiborrr
»

Gigabyte in Athlon XP2000 težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
10864 (684) ru7
»

ali bi vi kupili tole sr*???

Oddelek: Kaj kupiti
181564 (1263) miranpozar

Več podobnih tem