» »

USB 3.0 ključ

USB 3.0 ključ

Temo vidijo: vsi
««
3 / 24
»»

Han ::

SanDisk je takole zaključil zadevo: We have been researching your issue along with our engineering department, to see what might be causing this malfunction. Please allow us to confirm once more that the fact that your Extreme USB drive is working fine on newer systems connected directly to the computer indicates that it is indeed a compatibility issue. However, due to the age of your PCI Express cards we cannot test that far back with these flash drives; therefore I am afraid although we do believe it is an incompatibility issue we would not be able to confirm that 100%.

Moreover we would recommend formatting your flash drives to exFAT as this is the default file format for memory devices of 64GB and above. Thank you for your kind cooperation; we remain at your service for any additional information you may require.


Tovarniško je ključek formatiran na FAT32... ;((

MrStein ::

due to the age of your PCI Express cards ???
Torej ti trdijo, da je USB 3.0 kos hardvera prestar, da bi ga sploh imeli kje v predalu?
Saj to ne more biti starejše kot 1-2 leti.
Kateri čipset imaš točno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kmetek ::

kingston/transcend to so giganti na področju rač. opreme....fok8 kateri model 16gb usb3.0 za 15€? kajti ne dosti ceneje jih imaš v slo.

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fokz8 ::

kmetek je izjavil:

kingston/transcend to so giganti na področju rač. opreme....fok8 kateri model 16gb usb3.0 za 15€? kajti ne dosti ceneje jih imaš v slo.


tegale: http://www.ebay.com/itm/TRANSCEND-Jetfl...

Han ::

Na Sharkoon in Transcend karticah je uPD720200a kontroler.

Prijatelju je ključek začuda delal na Sharkoon kartici, katero je vtaknil v mašino z že nameščenim Windows 7. Sistem je bojda kartico zaznal in namestil nek generičen NEC gonilnik iz leta 2009. Ko je kartico flešnil na 4.0.2.0 firmware, je sistem ni več zaznal. Ko je naložil Renesasov gonilnik, ključek ni več deloval... Zato sem doma svojo Sharkoon kartico flešnil nazaj na 4.0.1.5 firmware in preko Windows update neuspešno skušal priti do Necovega gonilnika. Nato sem preizkusil tri najstarejše sistemske gonilnike (vsi so bili Renesas podpisani). Rezultat je bil vedno isti - ali je sistem javil napako ali pa se je Cruzer v nedogled "zbujal", kot da ne bi dobil dovolj energije za zagon... Kadarkoli sem v kartico vtaknil A-DATA USB 3.0 ključek, je deloval brezhibno.

MrStein ::

misek je izjavil:

Sam sem si privoščil SanDisk 64GB Extreme USB 3.0. Žal doma nimam sistema z USB 3.0, tako da bom test pognal v ponedeljek v službi.
Ampak glede na teste tukaj je zaključek, da je to kar spodoben ključ.

A ti kaj nagaja?
Eni so omenjali probleme pri formatiranju na NTFS. Čeprav je možno, da so kot prvo zadevo formatirali in sledeči problemi bi se pojavili tudi če ne bi...

Zanimivo, zgleda da 64GB modelov več ni za dobit, vsaj večina trgovin pravi (na spletni strani), da ni v skladišču, eni pa so ga kar iz ponudbe umaknili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mat xxl ::

64 gb modeli se BP dobijo VPC uvozniki imajo na lagerju, vsaj za Adata Pro USB 3 lahko to trdim, sem jih ravno včeraj nabavljal. Žal pa ne morem z imeni firm, sicer vam ne bi nič pomagalo, ker nimajo maloprodaje, če pa jih kdo rabi več kosov vsaj 5, mu pa lahko pomagam. Trgovci jih realno bolj nimajo, ker cene padajo in čipi so skozi hitrejši in ti 64 gb so, že kar dragi in je po mojem to bolj razlog, čeprav pravi trgovci ali internetne trgovine vam to BP dobavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

MrStein ::

Sem mislil na konkretni model SanDisk Cruzer Extreme 64GB
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

misek ::

MrStein, zaenkrat deluje bp z NTFS na USB 2.0 priključku in USB 3.0.
Pri formatiranju prav tako nisem imel težav. Pa sem preizkusil vse tipe (glej moje prejšnje poste). Sem pa ga jaz kupil v avstriji.

mat xxl ::

MrStein je izjavil:

Sem mislil na konkretni model SanDisk Cruzer Extreme 64GB


Teh pa res ni, ternutno nedobavljivo, oziroma ni poznan niti datum dobave, predvidoma pa v roku 30 dni.

MrStein ::

Zanimivo. A je 64GB verzija šla toliko bolj v prodajo kot 16 in 32, ali pa so imeli že v štartu manjše zaloge?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

intel 60gb ssd in sata -> usb priključek bi bilo prepočasno ?
Ker cene hitrih 64gb ključkov niso male.

misek ::

Jaz sem si kupil tako veliki ključek zaradi enostavne uporabe. Do sedaj sem za večje stvari uporabljal 2.5" zunanje ohišje, ki pa ima posebej še kratek kabel. In za uporabo je potrebno vse skupaj priključit.

Han ::

Danes je 64 GB optimum glede na ceno, zato večje povpraševanje od ponudbe ne preseneča.

Žal so s Cruzerji takšne in drugačne težave. Poleg nekompatibilnosti s starejšimi sistemi in nekaterimi Apple računalniki je tu še relativno slaba kvaliteta, saj jih veliko ne deluje že pri prvem priklopu, veliko pa jih pocrka v roku nekaj dni. Ključek kot tak je na pogled všečen, mehanizem za izmet/skrivanje priključka je odličen, izredno lahko plastično ohišje pa daje izdelku precej cenen občutek. Škoda, da niso ostali pri preizkušenem Titanium dizajnu...

Han ::

Evo, dobil Corsair Flash Voyager CMFVYGT3A-64GB. S FAT32 sem ga preformatiral na NTFS. Deluje brezhibno. :)

MrStein ::

Si Sandisk-u povedal serijsko?

PS: Kje pa je benchmark ???
;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Sem. E-tec je menda nekaj kompliciral z menjavo, ker je SanDisk tam deloval (testirali so na novejšem PC). Medtem so krepko dvignili ceno Voyagerju, 64 GB Cruzerji pa so spet na voljo za dobrih 60 Eur...

Bo benchmark relevanten na P45 plati s Transcend USB 3.0 kartico in navadnim diskom, ki zmore 100 MB/s?

Han ::

Benchmark definitivno ni relevanten za Seq Read/Write (zmogel naj bi 220/110 MB/s) in za 512K Read, saj imam prepočasen trdi disk. Poleg tega je bil ključek testiran na Transcend PCIe kartici. Zapisovanje je v primerjavi s SanDisk Cruzerjem Extreme porazno.

Corsair Flash Voyager GT 64GB USB 3.0

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

misek ::

A CrystalDiskMark za test USB ključka uporablja disk? Ne bere in piše samo iz ram-a?

Han ::

Med testom je disk ves čas brundal.

MrStein ::

Premalo RAM-a, pa je swap-al?
CDM dela samo s testiranim diskom. Načeloma lahko HDD izpuliš, startaš s CD-ja ali USB ključka in potem poženeš CDM.
Resource Monitor (Windows 7) to pove, kateri proces in kam je dostopal do diska.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

CDM uporabla sam ram. Drgač bi jst težko dobu 500MB+ na ssdju v kombinaciji z diskom, ki zmore komaj 80MB...

Swappanje na disk zarad premal rama ali kaj druga je možni krivec tukaj :D
#brezpodpisa

Han ::

V testni mašini je Q9550 in 8 GB DDR2 @ 800 MHz. Potem je verjetno kaj s kartico ali ključem...

Han ::

Voyager GT na integriranem USB 3.0 (H67 chipset)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

misek ::

Hitro branje ampak pisanje mu pa ne leži preveč? Sekvenčno je še ok, ostalo pa...

hojnikb ::

Sam res, ka je s temi usb kjuči da majo tak švoh random write ...
#brezpodpisa

MrStein ::

Zanič kontroler verjetno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Tule uporabnik shinato poroča, da je tudi imel težave, potem so mu zamenjali in novi dela brez problema. Mogoče je bila kaka serija s tovarniško napako?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

demon#666 ::

Pozdravljeni!
Kateri USB ključek priporočate ta hip? Rabim 16GB in čim hitrejši prenos, budget cca 20€. Gledal sem tega Patriota, lastim si Patriot Xporter XT Rage 8GB (usb 2.0) in sem bil zelo zadovoljen s prenosom.
LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

MrStein ::

Sem dobil danes naričen SanDisk Extreme 64GB in ... ima težave.
Tovarniško posnete fajle prebere, posneti pa je uspeli en in pol fajla, vse drugo zmrzne, in potem vem ključ ni dostopen, dokler ga na novo ne priklopim. Sem že kontaktiral trgovca oziroma SanDisk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Anney ::

Danes sem za drobiž dobil ključek Verbatim Store 'n' Go(R) V3 USB 3.0 Drive - 32GB in ga sprobal.
Rezultati so sledeči.

Matična Asus P8Z68-V LX

Priklop v USB 2.0 (sprednja stran računalnika)
 usb2

usb2



priklop v USB 3.0 (zadaj)
 usb3

usb3



Zakaj je tako majhna razlika v pisanju pa ne vem?

MrStein ::

Ker tam ni omejitev hitrost povezave, ampak ključ sam.
Tule sicer piše, da bi naj pisal z 25 MB/s : http://geizhals.at/768404

Lahko še poskusiš na kakem drugem PC.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Anney ::

Mal hecno je, sem mislil da bo vsaj okrog 15-18 MB/s write, glede na to, da je uradno 25 MB/s.

Sem pa zasledil tudi podatek za write do 12 MB/S, če je temu tako potem je to vse kar premore ta ključek.

Trenutno nimam kakšnega z 3.0 usb vhodom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

ZaLoMaT ::

Imam eno prošnjo, če bi mi svetovali, kaj je bolšje da kupim?

Transcend 760 ?16.39
ali
Transcend 700 ?15.69

Želja je 32gb, usb 3.0, dober p/p.

Anney ::

Tukaj si jih malo poglej, mislim pa da vse kar je v rangu cca 20EUR je isti šmorn. :)

http://uk.hardware.info/productgroup/32...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

hojnikb ::

Anney je izjavil:

Mal hecno je, sem mislil da bo vsaj okrog 15-18 MB/s write, glede na to, da je uradno 25 MB/s.

Sem pa zasledil tudi podatek za write do 12 MB/S, če je temu tako potem je to vse kar premore ta ključek.

Trenutno nimam kakšnega z 3.0 usb vhodom.

formatiraj z sdformatterjem in poročaj :D
Za foro še stestiraj z 100MB fajlom
#brezpodpisa

medenko ::

tale transcend serija 700/760 niso hitri preveč....

listje123 ::

amigo_no1 je izjavil:

Špar ima 32Gb za 15E (-50%).

Ima še zmeraj akcijo?
Ali pa kaka druga trgovina za tako poceni?

hojnikb ::

listje123 je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Špar ima 32Gb za 15E (-50%).

Ima še zmeraj akcijo?
Ali pa kaka druga trgovina za tako poceni?

Sam temu se izogni, razn če ti je kul izjemno počasen write speed.. 8-O
#brezpodpisa

Anney ::

hojnikb je izjavil:

Anney je izjavil:

Mal hecno je, sem mislil da bo vsaj okrog 15-18 MB/s write, glede na to, da je uradno 25 MB/s.

Sem pa zasledil tudi podatek za write do 12 MB/S, če je temu tako potem je to vse kar premore ta ključek.

Trenutno nimam kakšnega z 3.0 usb vhodom.


formatiraj z sdformatterjem in poročaj :D
Za foro še stestiraj z 100MB fajlom


Isto je, sej za takšen denar je čisto dovolj :) Dobil sem rezultat 11,10 MB/s(write) (ni omembe vredno)

na 100MB pa je rezultat takšen:

NTSC
 ntsc 100mb

ntsc 100mb



FAT32 (sdformatter):
 fat32 100mb

fat32 100mb

hojnikb ::

heh tlc flash dela svoje (v branju je dober, v pisanju pa pogrne..)
#brezpodpisa

Anney ::

Bo držal pregovor, malo denarja malo muzike :)

Han ::

@ZaLoMaT: A-DATA S102 PRO. Kvaliteten, zanesljiv, 100% kompatibilen, dokaj hiter. Edino za snemanje TV programa direktno s TV ni primeren.

@MrStein: Mi zdaj verjameš, da so problemi s tem ključem? Menda je celo Sandisk po nekaj mesecih končno doumel, da so dali na trg manj kot na pol delujoč izdelek...

MrStein ::

Ja, to je očitno, da imajo neko serijsko napako.

Sem dobil z oznako BN120823463B (serijska ali kaj že pomeni) in je defektna (brat še gre, pisanje pa zašteka po nekaj MB).

Sem poslal nazaj in dobil zamenjavo z številko &ltvpišem čez par minut>
Ta pa dela OK.

Primer kopiranja na ključek:
 Sandisk Extreme USB 3.0 64GB

Sandisk Extreme USB 3.0 64GB

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Serijska : BN121023463B


CrystalDiskMark tule: https://slo-tech.com/forum/t82704/p3843...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Razni Live OS-i se štartajo v sekundah !
Se res pozna razlika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kuglvinkl ::

Ok, pol to je za nabavit.

MrStein ::

Pazi če imaš NEC/Renesa uPD720200 chipset. S tem ima neke težave.
Sicer zadnja verzija driverja (2.1.39 - se dobi recimo tule) zgleda da dela OK, ampak sem dobil eno korupcijo pri 10 velikih skopiranih fajlov (filmi in CD image, torej okoli 1GB veliki).

S starejšimi driverji je kar odklopil ključek po nekaj prometa.
Na Linux in Win8 ni bilo težav za opazit, oba imata lasten USB3 gonilnik.

PS: A obstaja verzija diff-a, ki nima težav s tako velikim fajli? Smo leta 2012 za Linusovo voljo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

JamesQ ::

Živjo.

Stari 16GB USB ključek je spustil dušo. Kateri USB3.0 64 GB ključek je trenutno najboljši za nakup? Gledal sem Sandisk Cruzer Extreme 64GB in pa Kingston dataTraveler HyperX 64GB.

Najlepša hvala za nasvete.

LDŽ
««
3 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509535 (5684) Han
»

USB ključ, čim hitrejši

Oddelek: Strojna oprema
223077 (1435) zzitop
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6714050 (11625) knap
»

USB ključek

Oddelek: Kaj kupiti
283776 (2942) mailer
»

Hiter usb 3.0 ključek

Oddelek: Kaj kupiti
305109 (4197) trojnis252

Več podobnih tem