» »

Crashanje/rebootanje PCja

Crashanje/rebootanje PCja

taske ::

Živjo,

muči me sledeči problem. Pred nekaj dnevi se je moj pc začel sam od sebe resetirati, skoraj vedno se je to zgodilo med igranjem ali zagonom kakšne igre. Zdaj se to dogaja vedno bolj pogosto, tudi med zagonom npr. VLC media playerja. Dxdiag ni zaznal nobenih napak, zato sem najpre posumil na pregrevanje grafične kartice (geforce 470).
V idle modu se temperatura le te giblje okol 50-55°C, med igranjem pa do ~85°C, stric Google sicer pravi da je to za mojo grafično še sprejemljiva cona. Enable-ou sem tudi BSOD, a se ta preprosto ne pojavi, računalnik se resetira, včasih nato tudi zmrzne takoj po zagonu in ga je treba manually shut downat.

Ima kdo kakšno idejo kako bi se zadeve lotil?

Hvala za odgovor in lp

6151 ::

Poskusi zamenjati napajalnik.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

maticK8 ::

kakšen Pc imaš?? (komponente v njem)

si pomislil da probleme lahko povzroča CPU ali RAM???

stock ::

Sliši se kot CPU, da pa bi ta imel težave pa sta lahko vzrok tako plata kot PSU. Glede na požrešnost kartice nebi bilo slabo preveriti najprej kar napajalnik, pa potem rame plato itd.

Definitivno se je najlažje zadeve lotit z zamenjavo komponent, jaz bi začel pri PSUju pa probal.

Tomson ::

Heh, podobni problemi kot so se malo nazaj pojavili pri meni ... :)

Možni krivci po vrstnem redu: RAM, CPU, PLATA, NAPAJALNIK



PS: Imaš mogoče navit CPU?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

taske ::

CPU ni navit. S kolegom sva celotno zadevo temeljito spucala (večina komponent je bila katastrofalno zaprašenih) a to ni rešilo problema (je pa znižalo temperaturo CPUja, grafična se še vedno giblje v idle krogih 50-60°C in v obremenitvi okoli 80°C). Žal njegov PSU ni imel potrebnih priključkov za moj CPU tako da nisva uspela probati zamenjave PSU-ja. Probal bom odstraniti in ponovno vstaviti RAM-e.

Kar se pa komponent tiče :
PSU- LC6550GP Silent Giant v2.2 550W
CPU- Phenom II x6 1055T
Grafična- GeForce GTX 470 1280MB
RAM- Corsair PC3-12800 XPG 4096MB

Hvala za vse odgovore in lp!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: taske ()

stock ::

Kolko je pa star tale PSU glede na požrešnost kartice in CPUja bi skoraj lahko le ta bil počasi načet.

taske ::

Celotna mašina je stara manj kot 2 leti, kupljena/sestavljena je bila oktobra 2010.

stock ::

Ja to je ravno dober čas, da odleti kaj takega. Probaj močnejši napajalnik prej ne obš vedel, po možnosti kak kvalitetnejši ali pa LC nad 650+W Jaz bi stavil, da gre napajalnik počasi k vragom, mogoče bi se ga dalo tudi pod garancijo zamenjat ali popraviti, če se seveda ugotovi da je le ta okvarjen.

taske ::

Ravnokar sem poskusil odstraniti in ponovno vstaviti RAM-e a se je celotna zadeva spet sesula pri obremenitvi.

Bom celotno zadevo kar lepo peljal na servis (PSU je v garanciji 5let tako da nevem kakšne se grejo da po 2-h letih začne take zganjat :) ) pa pustil naj se oni s tem ubadajo saj je moje računalniško znanje močno omejeno.

Še enkrat hvala vsem za odgovore in pomoč!
lp

stock ::

Ja, zadeva je taka, da je ta napajalnik 24/7 delal na polno in mu lah sam čestitaš za dosedanje odlično delo xD

lp

Tomson ::

Teli LCji imajo res očitno problem pri 2letih, kolegu tudi začel nagajat prejšnji teden. Resetiranje, nekaj časa noče zagnat, itd...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Random restart računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7511713 (9758) Pero_SLO
»

Resetiranje računalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
142216 (2034) Seagram
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495440 (4901) CyberAD
»

ATI AGP ne zažene sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593390 (2649) boset
»

sistem zamrzne po nekaj urni neuporabi računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
81795 (1583) P3T3R

Več podobnih tem