» »

sistem zamrzne po nekaj urni neuporabi računalnika

sistem zamrzne po nekaj urni neuporabi računalnika

P3T3R ::

Imam problem:
Kadar grem zvečer spat, ugasnem računalnik. Zjutraj se zbudim, prižgim računalnik. Windows se brez problema zažene. Čez nekaj časa pa računalnik zamrzne. Nato ga samo ponovno zaženem in deluje naprej brez problemov. Kaj bi lahko bilo to krivo, da stalno pri prvem zagonu sistem zamrzne?

moj računalnik:
-Windows XP Professional + SP2
-osnovna plošča: Gigabyte GA-965P-S3
-intel core 2 duo E6400
-2x512 MB DDR2 667MHz RAM (dual channel)
-HDD 300 GB SATA (16MB buffer) Maxtor
-Grafična kartica: Gainward Geforce 7600GT 256MB
-Napajalnik: Q-TEC PSU 500W Big Fan
-Sony NEC Optiarc AD-7173A
-TV kartica: Winfast TV2000xp Expert
-disketni pogon
  • spremenil: P3T3R ()

asus ::

Temperature imaš vse vredu?Drugače pa testiraj rame z memetest86 pa nasploh stabilnost z orthosom.Probaj tudi z novim biosom, ker je možno da je kak bug

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

bluefish ::

poglej v event viewer, kaj se zgodi tik pred izklopom.

P3T3R ::

temparature se gibljejo okoli:
37°C (system)
40°C (CPU)
50°C (Grafična kartica)

Stestiral sem še RAM-e z memetest86 in stabilnost računalnika z orthosom in pri obeh je bil test brez napak. Sistem je deloval v redu tudi pri polni obremenitvi z orthosom. BIOS pa sem že nadgradil, ker sem na BIOS že posumil, če bi bil mogoče kriv za to.

bluefish ::

Event Viewer najdeš v Control Panel > Administrative Tools.
Ko boš odprl EV poglej pod System ali Programs.

P3T3R ::

Vem kje je pregledovalnik dogodkov.
Ampak ne vem točno kateri čas je računalnik zamrznil da bi pogledal kaj se je ta čas naredilo. je pa med tem časom bila samo ena napaka:

Vrsta dogodka: Napaka
Vir dogodka: Service Control Manager
Zvrst dogodka: Brez
ID dogodka: 7000
Datum: 2.1.2007
Ura: 10:08:53
Uporabnik: --
Računalnik: PETER
Opis:
Cardex storitev se ni uspela zagnati, zaradi te napake:
Datoteke, ki že obstaja, ni mogoče še enkrat ustvariti.

Če želite več informacij, si oglejte center za pomoč in podporo na http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...

Ta napaka se pa pojavlja v pregledovalnik dogodkov tudi tedaj, ko računalnik zaganjam po tem ko mi zašteka. Tak da ta napaka po tem takem nebi smela bit velik problem.

Bom jutri, ko bom vklopil računalnik, in ko bo zamrznil, bom si zapisal čas in točno pogledal, kaj se je tedaj zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P3T3R ()

P3T3R ::

Danes sem še enkrat točno pogledal v pregledovalnik dogodkov, če je prišlo do kakšne napake v času zagona računalnika in do tedaj, ko je zamrznil. Pa ni bilo nobene napake. Zadnji log, pred zmrznitvijo windowsa, je bil v pogledovalnik dogodkov zapisan 9 minut prej ko je zamrznil.
Tako da zdaj več sploh ne vem za kaj mi stalno, ko zaženem računalnik prvič v nekem dnevu zamrzne po nekaj minutah, nato pa po resetiranju računalnik deluje v redu.

Je pa še en problem, da stalno ko vklučim računalnik v električno omrežje in ga zaženem se računalnik začne zaganjat in v 1. sekundi se vgasne in ponovno začne zaganjati in se normalno zažene. Nato pa lahko računalnik vgašujem koliko želim in nikoli se nebo tak zagnal, da bi se zagnal in po 1 sekundi vgasnil in zagnal.
Samo stalno ko ga izklučim iz električnega omrežja in ga vklopim nazaj se mi tako prižgi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P3T3R ()

DustWolf ::

Lahko bi bila kriva napetost iz napajalnika (preden se navadi na normalno delovanje lahko napetosti nihajo, kar povzroči zmrz). Podoben efekt dosežeš tudi z pokvarjenimi kondenzatorčki na poljubni kartici v računalniku.

Če pa se izkaže da je za pojativev napake strogo pomembno da se naložijo windowsi pa je za tovrsten problem najbolj lahko kriv kak neopazen konflikt med gonilniki.

P3T3R ::

Ugotovil sem, da sistem zamrzne ali se resetira po nekaj minutah, kadar po prvem zagonu računalnika zaženem internetno povezavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: P3T3R ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zruši se mi IE, FF, Safari (win7)

Oddelek: Pomoč in nasveti
121202 (1080) Rock0
»

Blokiranje dela funkcij računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141224 (990) amigo_no1
»

lokacija windows log files

Oddelek: Pomoč in nasveti
6991 (925) amigo_no1
»

winlogon.exe problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
51411 (1343) AmokRun
»

Računalnik se ugasne v igri ?!?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261621 (1275) Meizu

Več podobnih tem