» »

Problemi z matično ploščo

Problemi z matično ploščo

tooshort77 ::

Živjo. Imam problem z računalnikom oz po mojem z matično ploščo. Pred dobrimi 3 meseci sem kupil zvočno kartico na PCI slot, ki jo bios ni zaznal čeprav sem integrirano zvočno izklopil. po nekaj slabe volje premaknem zvočno kartico v drugi PCI slot in na srečo jo računalnik zazna. Zdaj imam novo težavo. Pred tednom mi začne računalnik štekat in opazim da trdemu disku bijejo zadnje ure, nakar ga zamenjam z novim (inštaliram windowse itd) drugi disk slave pustim priklopljen kot je bil. Fora ki jo ne razumem je sledeča: v biosu če nastavim 1st boot na disk kjer so nameščeni windowsi mi napiše da ni sistema oz. naj vstavim disk za inštalacijo čeprav nimam diske vezane v raid. Torej 1st boot mora biti disk na katerem sploh ni inštalacije windowsov ker drugače ne pridem v sistem, tudi če odklopim slave disk ne pridem v windowse. A je mogoče že kdo imel take težave ali je problem z inštalacijo windowsov. Jaz osebno mislim da je kriva matična plošča. Tudi bios sem posodobil ampak problem je isti, pa še včasih mi kar začne štekat miška ali celo film nakar ponovni zagon reši napako :( . LP

amigo_no1 ::

Odstrani star defekten disk in naredi windows setup repair.
http://michaelstevenstech.com/XPrepairi...

tooshort77 ::

star defekten disk je že v kanti. Na novem disku se pojavljajo problemi sicer mi je pa tudi ta ideja že padla na pamet. Bom slave odklopil pa windows repair bomo vidli kaj bo.

tooshort77 ::

Plata je bila fuč tako da rešil težavo z nakupom nove. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
292045 (1636) GummyBear
»

Instalacija windows Xp se prekine....

Oddelek: Pomoč in nasveti
131132 (952) amigo_no1
»

Nerešljiv problem: Windows XP particija se nenehno sesuva

Oddelek: Operacijski sistemi
242629 (2033) R33D3M33R
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51731 (1613) andrej_brucek
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453251 (2275) Blind

Več podobnih tem