» »

Trans punce / ženske

Trans punce / ženske

Temo vidijo: vsi
««
7 / 16
»»

win95<3 ::

@imagodei: lepo da si spremenil napadali slog pisanja v bolj prijaznega in se lepo argumentiral mojo zmoto. Primerjava z klingoni/napoleoni je bila res zgresena.

Se pa ne strinjam z tem, ces da je tisto kar ona misli da je.

Noben ti ne očita tega, da sprejemaš zdravo za gotovo tisto, kar so te učili od malih nog: da so fantki tisti, ki imajo lulčka med nogami, deklice pa tiste, ki imajo luliko.


Ampak to je splosna definicija. To je zgolj beseda za oznacevanje necesar, kar je v tem primeru zenska. Zenske in avtorica teme zagotovo niso "identicne" saj se je le ta rodil-a kot moski(ze to jo mocno loci od zensk pa ceprav noces priznat), vsaj fizicno. Ne trdim da je moski, ampak zenska prav gotovo ne more biti, je nekaj vmesnega za kar nimamo definicije. In trdovratno tiscat te osebe med zenske se mi zdi nesmiselno, ker ze dejstvo da se je rodila kot moski jo definitivno loci od zensk. In po drugi strani spet ne razumem obistne zelje po temu, da te imajo vsi za zensko. Ce se mas za zensko a ti ni to dovolj ? Zakaj potrebujes odobravanje okolice ? Moje ugibanje mi pravi, da za to da tudi sama nisi sigurna (v zenskem spolu pisem, ker vem da je moski zate zalitev, kar pa ni moj namen) kaj si in ko bi te okolica sprejela za zensko (ce to si ali pa ne) bi dobila tisto priznanje pa ceprav lazno.

In ravno ti imagodei, ki mi pises da ni vse tako kot smo se v vrtcu ucili delujes po principu ce ni moski je pa zenska (ker si se tako v vrtcu naucil ? )

Pithlit ::

SplitCookie je izjavil:

Na koncu lahko zaključiš, da imajo vsi ostali več težav s takimi osebami kakor pa one same s sabo.

Kakor tudi to, da očitno vsi ostali, bolj od osebe same, najbolje vedo kaj ta oseba dejansko ve in čuti in kaj bi morala čutiti in vedeti.


Dobro povedano.

win95<3 je izjavil:

Se pa ne strinjam z tem, ces da je tisto kar ona misli da je.

Ja šment... kdo pa bo definiral njen spol? Ti? Jaz? Lolek in Bolek?

Nihče. Ampak prav nihče na tem svetu (and beyond! To infinity!) nima niti najmanjše pravice definirati spola neke druge osebe. V nasprotnem primeru... lahko jaz definiram tvojega (pa boš lepo tiho in z nasmeškom sprejel)?

Hudič je ko se osnov ne razume. Ampak ja, vsi nosimo križ družbenih stigem. Takšnih in drugačnih. Nekaterim uspe pogledati skozi, drugim ne. V bistvu nič novega.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

win95<3 ::

Legitimen je pa zato ker jo kljub očitnemu gnevu sprejema kot žensko... in to spoštujem. Ni rekel "bi ga pobruhal", niti "bi ga/jo pobruha


Jaz jo omenjam tudi kot zensko, ceprav je za to nimam (zgolj na njeno zeljo jo tako naslavljam), nimam je niti za moskega ! In kako jo on sprejema kot zensko ?!? Ce bi jo tip pobruhal !! Zakaj ? Ker ni zenska !!!

Jaz tu ne pisem, da ni ona zenska zato, ker mene to tako moti, zarad mene ce se bo bolje pocitila ji lahko recem zenska, pa ceprav bom vedel da to ni. Zgolj zelim razcistit da hruske pa jabolka niso isto pa cetudi spremenimo definicijo besede hruska tako da bojo notri sodila tudi do sedaj znana jabolka (le da v tem primeru jabolka se nimajo poimenovanja)!

Ja šment... kdo pa bo definiral njen spol? Ti? Jaz? Lolek in Bolek?


Vsi ! Ja cisto vsi ! Ona bo zase zenska, zame nekaj vmes, zate zenska, za ene moski in tako dalje. Get over with it. Ce sem jaz zate zenska je potem nekaj narobe s teboj, ker za vse ostale sem moski, ampak ti ne nasprotujem izvoli, mene to ne moti dokler mi ne vpijes v javnosti da sem zenska in me z tem ponizujes pred drugimi. Kakor tudi jaz ne o Maji da je moski ali kaj podobnega. To da omenjam da ni zenska je zavoljo debate in ne zavoljo tega, ker bi jo zelel ponizati ali kaj podobnega ! Kot sem rekel hruske niso jabolka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Pithlit ::

win95<3 je izjavil:

Ampak to je splosna definicija.

Ne. Ni. To je stara. Tista ki jo učijo od 'vedno'. In to je eden križev družbene stigmatizacije. Definicija spola je ta da je spol definiran med tvojimi uhlji. Kar sem jaz že parkrat povedala, pa imagodei tudi (in je dal linke... pa mu še vedno trmasto oporekate) pa še vsaj en uporabnik.

win95<3 je izjavil:

Jaz jo omenjam tudi kot zensko, ceprav je za to nimam (zgolj na njeno zeljo jo tako naslavljam), nimam je niti za moskega ! In kako jo on sprejema kot zensko ?!? Ce bi jo tip pobruhal !! Zakaj ? Ker ni zenska !!!

Ti bom takole povedala (pa razumi če hočeš):
Ne briga me kaj si ti misliš... briga me kaj počneš.

Nič ni narobe s tem da si ti misliš da ona ni ženska, ali pa jaz, ali pa... ne vem, imagodei ni moški. Dokler nas pravilno naslavljaš. Štekaš?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Double_J ::

Ok, to bi še dodal, potem pa nazaj na temo, ker to je offtopic. Zaradi mene bi žensko lahko tudi marsovec... pa ne gre tu za to, da bi me tej objekti rajcali. To je tako, kot da bi ti rekel, da me rajca dildo, če gledam žensko z njim.

Tako da win953, tebi so pač všeč trannyi, meni pa ženske. Zato pač nočeš, da bi si Maja rezala, ker se ti zdi takšna boljša.;)
Dve šivanki...

win95<3 ::

Vidis jaz se trudim komunicirati neosebno brez vpletanja custev, kar ocitno ti ne zmores. Ce te ne briga kaj jaz mislim zakaj mi tako trdovratno in genericno odgovarjas ?!?

In kot sem ze napisal po stari definiciji ni zenska po novi (tvoji-vasi) je ... Mislim od kod potreba za prirejanje definicije za osebo, ki je precej razlicna od zensk (vsaj telesno) in vse na kar se sklicujes je to, da je spol dolocen v glavi te osebe in tisto mosko telo v katerem se je rodila nima nobene vloge... Kot sem napisal in ocitno spet moram, ker to gre vse mimo tebe ... Zakaj dejstvo, da se one ne pocuti kot moski pomeni, da je avtomaticno zenska ?!? Jaz na moske, zenske in Majo gledam kot na 3 razlicne pojme in nevem zakaj bi ti rada pod vso silo to skrcila na 2, zavoljo koga ? Kaj ce bi debeluhi zahtevali, da se beseda debel preimenuje/zdruzi z besedo suh ? In bi bili vsi suhi yeey:)

Ti ocitno se vedno iz trmoglavosti ne zelis dojeti kaj pomeni definicja besede zenska in zakaj se definicija uporablja ! Uporablja se za locenje med razlicnimi pojmi ! In ker zenska in Maja nista niti priblizno isti/podobni.

žénska -e ž (e??) oseba ženskega spola, navadno dorasla: prišla je neka ženska; majhna, mlada, modrooka, temnolasa, vitka ženska; mirna, prijazna, prijetna ženska; noseča, poročena ženska; ženska srednjih let; čustvovanje ženske matere; razlike med moškim in žensko


Med definicijo je tudi pridevnik noseca, kar pa transseksualec ne more biti ! In ne mi prosim spet z neplodnimi zenskami, ker so neplodne zaradi bolezni in ne zaradi svojega spola, ker Maja je vec kot ocitno plodna a le v prejsnem telesu, ki pa ni zensko !

Jaz se tukaj sklicujem zgolj na definicijo besede zenska, nevem zakaj ste tako zagrebli da bi pod vso silo radi jabolke preimenovali v hruske pa ceprav se locijo od njih.


Tako da win953, tebi so pač všeč trannyi, meni pa ženske. Zato pač nočeš, da bi si Maja rezala, ker se ti zdi takšna boljša.


Tu se pa stinjava definitivno :D Saj ne pravim da bo potem turn off ampak predlog pac v Sloveniji ze tako ni ponudbe pa bi vsaj eno "skodo" preprecil :)):P (hec) ce njej pase naj naredi, saj je njena stvar in ne moja in se zmeraj ce jo kdaj spoznam bo pri meni imela moznosti tudi brez bingelja. Se pa strinjam ja da tisto kar sva midva debatirala ni cisto crnobelo, ampak sva ga mal trollala, vsaj jaz sem na zacetku tako mislil pa sem te mal nazaj zbadal:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Pithlit ::

win95<3 je izjavil:

Mislim od kod potreba za prirejanje definicije za osebo, ki je precej razlicna od zensk (vsaj telesno)

Zato ker je nastala potreba po tem in zato ker dokazano stara ne drži več.

win95<3 je izjavil:

in vse na kar se sklicujes je to, da je spol dolocen v glavi te osebe in tisto mosko telo v katerem se je rodila nima nobene vloge...

Ker je to res.

win95<3 je izjavil:

Zakaj dejstvo, da se one ne pocuti kot moski pomeni, da je avtomaticno zenska ?!?

Zato ker se čuti ženska in se tako tudi identificira. Kaj tu ni jasno? Saj ti je sama povedala. Ni fora v tem da se ne čuti moškega.

win95<3 je izjavil:

Jaz na moske, zenske in Majo gledam kot na 3 razlicne pojme in nevem zakaj bi ti rada pod vso silo to skrcila na 2, zavoljo koga ?

Mogoče zavoljo tega ker je Maja že v prvem postu povedala da je ženska? Kdo daje tebi pravico da trdiš karkoli drugega? Sveti duh?

Jaz nikakor spolov ne krčim na dva. Sem že izjavila, tudi v tej temi, da je spolov več. Ampak Maja se identificira kot ženska. Še malo pa te razglasim za večspolnika. Saj te lahko, ane? Mislim... če se ti lahko odločaš namesto nekoga (ki sam dobro ve kaj je) pol se tudi jaz lahko namesto tebe. Ziher ne boš imel nič proti.

win95<3 je izjavil:

Kaj ce bi debeluhi zahtevali, da se beseda debel preimenuje/zdruzi z besedo suh ? In bi bili vsi suhi yeey

Oh ti uboga slovenščina... kako te nekateri mrcvarijo. 'Debel' in 'suh' sta pridevnika. Tako kot 'trans'. Saj veš... 'debel moški', 'suh moški', 'trans moški'... čist vsi so moški.

win95<3 je izjavil:

Med definicijo je tudi pridevnik noseca

In? A ženske so lahko zdaj pa samo noseče? Trans ne morejo biti ali kako? Kaj pa vijoličaste? Slepe? Debele?

win95<3 je izjavil:

Jaz se tukaj sklicujem zgolj na definicijo besede zenska, nevem zakaj ste tako zagrebli da bi pod vso silo radi jabolke preimenovali v hruske pa ceprav se locijo od njih.

Zato ker hruška je hruška. Pa naj bo trans ali pa debela.

Glede čustev in debate pa... raje nebi. Ne s takimi izlivi.
Life is as complicated as we make it...

Double_J ::

hja pithlit... ne vem če bo šlo s temle.

Črnec ni pridevnik, črn je pridevnik. Ali sem jaz potem črnec lahko?
Dve šivanki...

Pithlit ::

Ne bi bil edini.
Life is as complicated as we make it...

win95<3 ::

Pithlit je dokazala, da je debate kot take ne zanima, zanima jo zgolj vsiljevanje svojega mnenja. Jaz sem ze parkrat poudaril, da gre za moje mnenje in vedno vrtam v Pithlit in nazaj dobim spet genericne odgovore z pridihom zaljenja...

Sveti duh resno ? Zdaj me z vernikom zmerjas ?

Med definicijo je tudi pridevnik noseca

In? A ženske so lahko zdaj pa samo noseče? Trans ne morejo biti ali kako? Kaj pa vijoličaste? Slepe? Debele?


Ne po SSKJ ne morejo biti ! Noseca je pridevnik, katerega je za transseksualca nemogoce uporabiti v smiselnem stavku, ker nosec transseksualec ne obstaja ! Lahko predelamo definicijo in bo tudi pojmovana kot zenska, samo zakaj bi razlicne stvari kupckali kot eno ?

Oh ti uboga slovenščina... kako te nekateri mrcvarijo. 'Debel' in 'suh' sta pridevnika. Tako kot 'trans'. Saj veš... 'debel moški', 'suh moški', 'trans moški'... čist vsi so moški.


Kaj zelis povedat da MOSKI spol (beseda moski) ni pridevnik ? Kaj pa je ? Prosim drzi se debate in se izogibaj zaljenju, ker z tem ostalim lezbijkam ne delas usluge ...

Zato ker se čuti ženska in se tako tudi identificira


Pa ti ves koliko ljudi se cuti in identificira za razlicne stvari pa bodisi zaradi nevroze,psihoze ali pa splosne zmede ?!? Moje MNENJE je da je taksno pocetje zmotno, saj se identificirajo za nekaj kar niso in bi si zgolj zeleli biti.

Zabodi no glavo se bolj v pesek in ignoriraj tisto kar ti ne pase, ker ocitno bralno razumevanje imas, vendar te maco/lezbo ego blokira karkoli si priznati in vsaj poizkusati razumeti, ker jaz sem vse kar sem prebral tudi skusal razumeti in tudi razumel vidik iz katerega ti gledas in popolnoma razumem zakaj to trdis ampak moje mnenje je drugacno in nic bolj ali manj pravilno kot tvoje ! Jaz za razliko od tebe ne vsiljujem nikomur svojega prepricanja, podam ga zgolj zavoljo debate in tudi ne pricakujem da se bojo vsi strinjali. Ampak ti drugega ne pocnes kot da se ponavljas kot papigaj, obcutek imam kot da sploh ne razumes kaj preberes. Imagodei se je lepo potrudil in napisal razlago zakaj tako misli in me je preprical. Ti pa ...

Ce mislis debatirati z menoj na isti nacin se sploh ne trudi, ker na isti kov tvojih replik vec ne odgovarjam, ker je brezpredmetno - cez eno uho noter cez drugi ven in hitro refleksno tipkat z hrbtenjaco se preden pride vse v tvoje tako opevane medusesne mozgane, kjer ni vazno ce si konj ali krava, ker ce si mislis da si koruza ...

Double_J ::

Ne bi bil edini.


Vprašanje je, koliko ljudi bi me imelo za črnca, ne koliko je črncev.:)
Dve šivanki...

Pithlit ::

win95<3 je izjavil:

Pithlit je dokazala, da je debate kot take ne zanima, zanima jo zgolj vsiljevanje svojega mnenja. Jaz sem ze parkrat poudaril, da gre za moje mnenje

Mi smo ti pa že večkrat dokazali da tvoje mnenje (v tem primeru) ne velja.

win95<3 je izjavil:

ker nosec transseksualec ne obstaja !

Ah bejž no? Google "Thomas Beatie".

A ko bodo trans ženske čez kako desetletje lahko rojevale boš pa nov izgovor poiskal?

win95<3 je izjavil:

Pa ti ves koliko ljudi se cuti in identificira za razlicne stvari pa bodisi zaradi nevroze,psihoze ali pa splosne zmede ?!? Moje MNENJE je da je taksno pocetje zmotno, saj se identificirajo za nekaj kar niso in bi si zgolj zeleli biti.

Mogoče res. Ampak trans ženske so res ženske. Si ne želijo biti ženske. Čisto in absolutno resnično. Pa ti lahko to še ne vem kako obračaš okoli. Brain, hardwired, imagodei, link? Čist dokazano. Že pred leti. Ampak seveda je tvoje _mnenje_ edino merodajno, ane? Kar znanost dokaže je lari fari. In pol se čudiš da svetega duha vpletam?

win95<3 je izjavil:

Imagodei se je lepo potrudil in napisal razlago zakaj tako misli in me je preprical. Ti pa ...

On ti je podal dejstva. Točno takšna kot jaz. Z njim se strinjaš... z mano pa ne. Go figure.

win95<3 je izjavil:

pride vse v tvoje tako opevane medusesne mozgane, kjer ni vazno ce si konj ali krava, ker ce si mislis da si koruza ...

Zdaj bom pa prosila za citat. Tako kot sem prej prosila za citat kako jaz kogarkoli napadam ker ne mara Maje. Kje sem že kaj takega rekla?

In ti mene obtožuješ da vpletam v debato čustva medtem ko sam ne moreš zadržati idiotizmov? Jojmene...

Double_J je izjavil:

Vprašanje je, koliko ljudi bi me imelo za črnca, ne koliko je črncev.:)

Čista resnica. Verjetno ne veliko. Predvsem zato ker tako stanje ni ne kategorizirano, ne raziskano, ne kakorkoli dokazljivo (v nasprotju s transseksualnostjo). Mogoče pa kdaj bo... kolikor je meni znano se psihiatri resno ukvarjajo s problemom črncev ki so sveto prepričani (povsem prepričani, tako da jih nihče na tem svetu ne bo prepričal drugače) da bi morali biti rojeni kot belci. Če velja obratno pa ne vem.
Life is as complicated as we make it...

PurpleMoo ::

SplitCookie je izjavil:

Na koncu lahko zaključiš, da imajo vsi ostali več težav s takimi osebami kakor pa one same s sabo.

Kakor tudi to, da očitno vsi ostali, bolj od osebe same, najbolje vedo kaj ta oseba dejansko ve in čuti in kaj bi morala čutiti in vedeti.


Heh, dobro povedano.

Matako ::

Pithlit je izjavil:


Hudič je ko se osnov ne razume. Ampak ja, vsi nosimo križ družbenih stigem. Takšnih in drugačnih. Nekaterim uspe pogledati skozi, drugim ne. V bistvu nič novega.


Hudič je, ko smo pretirano defenzivni. Takrat postanemo neprijetni za debato in iztrošimo temo.

Samo je razumljivo - težko je.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

jype ::

MajaVee> Heh, dobro povedano.

Še vedno priporočam kakšno severnejšo metropolo, če imaš možnost. Ljudje so enostavno bistveno manj obremenjeni z občutkom dolžnosti, da druge spravijo v red po svoji podobi.

SplitCookie ::

Defenzivnost je osnova ohranjanja osebne integritete in jo bi morali čislati, v nasprotnem primeru dobimo spine-less osebke.
Ohranjati vse dokler ne pride do 'ohranjanja' osebne inteligence/neumnosti, potem se pa konča.

MajaVee verjetno precej dobro ve kako težko je ohranjati lasten razum, dobro voljo in osebno percepcijo v okolju ki te hoče na vsak način prepričati drugače in če jim to na lahek način ne uspe, posežejo po bolj 'primitivnih' metodah kot so žaljenje, ignoriranje, mobbing, brainwashing, terapijah (sploh če si otrok ali kako podobno nezmožen upiranja 'avtoriteti)

Prideš do ugotovitve, da včasih, se vsi ostali motijo. (kar, po manjšem razmisleku, opaziš, da ni nič novega: vsi samo sledijo drug drugemu in neke 'dodane vrednosti v obliki inteligence in razmisleka' - ni (slepec slepca vodi))

Sam bi celotno vprašanje sfokusiral samo na tole: Res misliš, da se želiš spremeniti in to ne izvira iz kakšnih čudnih vplivov okolja/družine?
Samo to se je Maja vprašala že neštetokrat in je zadeva pretty much pointless; je to bolj osebno zadoščanje spraševalca ?

On the other hand: ko greš analizirati v kakšnem okolju si odraščal, ti sicer marsikaj rata jasno, kako se bojiš nekaterih stvari, imaš raznorazne travme, predsodke, način razmišljanja, dela, obnašanja, aktivnosti

Hudič je ko se osnov ne razume. Ampak ja, vsi nosimo križ družbenih stigem. Takšnih in drugačnih. Nekaterim uspe pogledati skozi, drugim ne. V bistvu nič novega.


Dobro povedano.

Biti kakorkoli drugačen - je v trenutni družbi precej težko in se bo skoraj popolnoma vsak trudil tebe 'spreobrniti' v pravo 'vero'.

Zgodovina sprememb…

Matako ::

SplitCookie je izjavil:

Defenzivnost je osnova ohranjanja osebne integritete in jo bi morali čislati, v nasprotnem primeru dobimo spine-less osebke.


Govoril sem o _pretirani_ defenzivnosti. Tudi kozarec rujnega na dan je zdrav, stankaj po par steklenic in si ničvreden pijanec.


Pridevniki so bistveni saj vsebujejo koristno informacijo. Berite jih!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

SplitCookie ::

jype je izjavil:

MajaVee> Heh, dobro povedano.

Še vedno priporočam kakšno severnejšo metropolo, če imaš možnost. Ljudje so enostavno bistveno manj obremenjeni z občutkom dolžnosti, da druge spravijo v red po svoji podobi.


Ali pa kakšno precej bolj odprto družbo ala Brazilija.


Čisto mimo grede: V bistvu je z večino strahov tako: Hraniš jih s tem ko se ne soočiš z njimi.
Poleg tega je tudi marsikaj v življenju treba doživeti, preden začneš zadevo razumevati ali sploh soditi.

Zgodovina sprememb…

SplitCookie ::

Matako je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Defenzivnost je osnova ohranjanja osebne integritete in jo bi morali čislati, v nasprotnem primeru dobimo spine-less osebke.


Govoril sem o _pretirani_ defenzivnosti. Tudi kozarec rujnega na dan je zdrav, stankaj po par steklenic in si ničvreden pijanec.


Pridevniki so bistveni saj vsebujejo koristno informacijo. Berite jih!


Se je izgubilo nekje vmes pri branju.

Sam sicer ne opredeljujem 'ustreznosti' defenzivnosti kot količine, temveč kot način razmišljanja.

PurpleMoo ::

SplitCookie je izjavil:

Sam bi celotno vprašanje sfokusiral samo na tole: Res misliš, da se želiš spremeniti in to ne izvira iz kakšnih čudnih vplivov okolja/družine?
Samo to se je Maja vprašala že neštetokrat in je zadeva pretty much pointless; je to bolj osebno zadoščanje spraševalca ?


Res je. Že, da sem sama sprejela dejstvo, da sem trans, je trajalo kar nekaj časa in se je bilo potrebno precej poglobiti v lastno psiho in razmišljanje. Mislila sem, da je vzrok hude depresije vse kaj drugega (ne preveč dobri odnosi med določenimi družinskimi člani, zmerjanje, zafrkavanje in pretepanje, ki sem ga bila deležna kot otrok, možnost klinične depresije, itd.).

@jype: Tudi o tem sem že razmišljala, vendar pa najprej mislim končati šolanje, pa se potem odseliti v tujino, če že (severne države, Kanada, in podobne).

SplitCookie ::

PurpleMoo je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Sam bi celotno vprašanje sfokusiral samo na tole: Res misliš, da se želiš spremeniti in to ne izvira iz kakšnih čudnih vplivov okolja/družine?
Samo to se je Maja vprašala že neštetokrat in je zadeva pretty much pointless; je to bolj osebno zadoščanje spraševalca ?


Res je. Že, da sem sama sprejela dejstvo, da sem trans, je trajalo kar nekaj časa in se je bilo potrebno precej poglobiti v lastno psiho in razmišljanje. Mislila sem, da je vzrok hude depresije vse kaj drugega (ne preveč dobri odnosi med določenimi družinskimi člani, zmerjanje, zafrkavanje in pretepanje, ki sem ga bila deležna kot otrok, možnost klinične depresije, itd.).


To me res impresionira, da je človek kot organizem sposoben take mere samo-reference, da pogrunta, da nekaj z njim ni vredu in nato sčasoma dejansko zgrunta, kaj to je.

On the other hand je povprečna slovenska družina precej v riti (ostanek socializma, vojn, vere in podobnih trdih režimov)

imagodei ::

win95<3 je izjavil:

Zenske in avtorica teme zagotovo niso "identicne" saj se je le ta rodil-a kot moski(ze to jo mocno loci od zensk pa ceprav noces priznat), vsaj fizicno. Ne trdim da je moski, ampak zenska prav gotovo ne more biti, je nekaj vmesnega za kar nimamo definicije.

Glej, dokler boš spol povezova izrazito s spolnimi organi, boš živel v zmoti. Spol je stvar celotnega razvoja živega bitja: od blastociste, preko embrija, preko fetusa, do otroka in končno do odrasle osebe. Največji pomen pri tem pa imajo prvi tedni, pogojno meseci otrokovega razvoja. Spolni organi so zgolj zunanji odraz spola, ki običajno sovpada s tistim, za kar se oseba identificira; včasih pa pak ne. Moški in ženske se razvijemo iz enakih celic, iz enakega tkiva. Če vse deluje pravilno, pride do spolne diferenciacije (tako v možganih, kot v morfologiji telesa), če pa ne deluje vse OK, pa pride do odstopanj. Otroci se rodijo lahko z dvomljivimi genitalijami, z mikropenisom... XY otroci se lahko rodijo s funkcionalnimi ženskimi organi, vendar s testisi v telesu (kar pripelje med puberteto do sekundarnih moških znakov) ali pa obratno - XX otroci se rodijo s funkcionalnimi moškimi organi, brez testisov.

Kaj vse se dogaja na mikro nivoju med prvimi tedni gestacije je težko spremljat. V zarodkovem telesu (ali v maternici) lahko pride do hormonskega neravnovesja; lahko že samo telo zarodka sfali in oddaja premalo testosterona v kritični fazi; lahko iz takšnih in drugačnih razlogov celice niso ustrezno občutljive na androgene. Mogoče je mati v kritičnem trenutku izpostavljena hrani, ki vsebuje nenormalno visoke vrednosti hormonov. Ko zarodkovo telo predstavlja nekaj 10.000 ali 100.000 celic, po večini še ne dokončno diferenciranih, ima vsak zunanji vpliv lahko na "končni produkt" t.i. butterfly effect. Ne govorim zdaj, da lahko iz človeškega zarodka zraste hobotnica; valjda obstajajo mehanizmi, ki sprožijo spontani splav v primeru prehudih okvar; vendar pa v okviru neke tolerance prihaja pod zunanjimi vplivi do neke kaotičnosti v razvoju. Toliko stvari je med sabo prepletenih, toliko genov se vklaplja in izklaplja, nekateri lahko malo kasnijo, nekateri se lahko vklopijo malo prezgodaj...

V luči današnjih dognanj je precej pretenciozno, da bi spolzabetonirali glede na to, kaj otroku binglja (ali ne binglja) med nogami.

V veliki sliki se spol ne odraža kot ON/OFF stikalo. Ne gre za binarno logiko. Prej boš ovrgel definicijo spola glede na telesne pritikline, hitreje se bomo v tej debati premaknili naprej.

win95<3 je izjavil:

In ravno ti imagodei, ki mi pises da ni vse tako kot smo se v vrtcu ucili delujes po principu ce ni moski je pa zenska (ker si se tako v vrtcu naucil ? )

A? Od kod ti pa zdaj to?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

jype ::

MajaVee> (ne preveč dobri odnosi med določenimi družinskimi člani, zmerjanje, zafrkavanje in pretepanje, ki sem ga bila deležna kot otrok, možnost klinične depresije, itd.).

Average childhood! Meni je pomagalo predvsem to, da sem lahko videl preko tega in enostavno potrpel, da je minilo.

PurpleMoo ::

@jype: Enako je bilo pri meni, vendar, ko sem bila v fazi iskanja razlogov, so bili zgoraj našteti samo možni vzroki. Ne mislim, da je katera od tistih stvari kakorkoli pripomogla k temu, da sem spreminjam spol. Me je pa najverjetneje naredilo osebnostno močnejšo.

figula ::

Maja, pojdi prosim v svoj profil in napiši, da si ženska.
Bodi ponosna na to. In dobrodošla med nami ženskami:).

Pošiljam ti Helen Reddy: I am a woman
(

Če moram, lahko storim karkoli,
močna sem,
nepremagljiva sem,
ženska sem.

Kot vedno pravim hčerki: lepo se imej in pazi nase.:)

jype ::

MajaVee> Ne mislim, da je katera od tistih stvari kakorkoli pripomogla k temu, da sem spreminjam spol.

Še več - moški so pri nas zelo pogosto vzgojeni v intelektualne hlode, ki samorefleksije sploh niso sposobni. V resnici imaš po moje še srečo, da si ženska.

first_line ::

Večina tukaj pisočih me spomni na Meatwada. Svet sprejemate čez oči, vidite točno to kar vam drugi na zunaj kažejo.
Sicer pa tudi po spremembi spola tranvestiti niso zadovoljni. Sami v sebi še zmeraj poznajo resnico. Krivi se pa druge ker jih sprejemajo take kot so in ne kot kar hočejo biti. Gremo biti vsi hipijske ovce. Z zaprtimi očmi se lahko sprehajaš po avtocesti in te ne bo noben povozil.

jype ::

See?

PurpleMoo ::

@figula: Nisem vedela, da je spol sploh omenjen v profilu (ne klikam na njih). Popravljeno. In hvala :D

@jype: Imam srečo. Lepo je biti ženska. :)

@first_line: Težko rečem karkoli za transvestite, nobenega ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

win95<3 ::

Bom probal se tako napisati: Zame in za vecino ljudi je zenska celota mozgani+ telo, ce za vas ni, okej! Tukaj je govora o definiranju zenskega spola, kjer bi se tudi vecina zensk ce bi bile pretirano obcutljive (kot mnogi tukaj) pocutile uzaljene, da jih nekdo enaci z nekom kot je Maja (ceprav se mi to zdi bedasto, ce ne ze primitivno, ampak nekoliko potrdi moje trditve). Lahko jo imate za zensko, jaz za xy, nekdo drug za moskega, vednar to ne spremeni tistega kar Maja v resnici je (pa naj bo to karkoli). Jaz je ne zelim spremeniti in nimam problemov z tem kaj ona je, vsaj ne v taksni obliki v kateri bi jo hotel spremeniti kot osebo, ker me moti samo poimenovanje... Sem zgolj zelel debatirati o samem poimenovanju te osebe, kar je mogoce res brezpredmetno, ker sem ze napisal, da Maja bo to kar je pa ce jo imenujemo zenska,moski ali pa likalnik (le da v mojem pogledu ni nicesar izmed tega). Vse je stvar percepcije , kot mnoge stvari na svetu in lazete ce recete, da je Maja kot ostale zenske, ker roditi se v napacnem telesu ni isto kot da se zenska rodi z dodatnem prstom. Lahko ima identicne mozgane kot Megan Fox pa jo bo njena kamuflaza-telo naredilo razlicno od ostalih zensk (in to ne v smislu drugacne barve las ali cesa podobnega)in zame je to precej vecja stvar kot pa neka telesna hiba, ker telo je kompletno z izjemo mozgan mosko. Vglavnem za nekoga bo zenska(za vas, ki vam je vazno samo kako se ona identificira)za druge pac ne, dejstvo je pa da bo Maja to kar je neglede na poimenovanje.

Ze od zacetka je moj namen poudariti razlicno dojemanje besed in vsak ima pravico do tega, dokler to ne vsiljuje drugim in vecinoma Majo gledamo na isti nacin in bi jo tudi dozivljali bolj ali manj enako, razlika je samo v etiketi z katero jo oznacujemo ! Razpisal sem se zgolj zaradi defenzivnosti nekaterih, ki so me zeleli zatrti ze v sami kali teorije. Zelel sem, da debata poteka v smislu "kaj naredi zensko zensko" ampak vsi nasprotniki v debati so gladko rekli, da so to mozgani in basta, pika, finito ! In zavoljo debate se ponavadi isce stvari v katerih se ne strinjamo in vsak pove svoj pogled na zadevo in skusa nasprotnika tudi razumeti kaj hoce povedat in ali ima tisto kar pove vsaj nek smisel. Meni znanstvene raziskave na tem podrocu ne pomenijo vsega, ker pomen besede je odvisen od druzbe je isto kot da se kregamo z grki o tem ali imamo mi z prikimavanjev v pritrdilen odgovor kaj bolj prav kot oni ko za pritrdilen odgovor odkimavajo. Vse je stvar dogovora kaj bo imelo dolocen pomen. In ce 99% sveta misli, da Maja ni zenska (iz kakernegakoli razloga pac) pac to za njih tudi ne bo bila in pika ! In jaz to pocnem zgolj zato, ker je ne zelim zaliti pa ceprav ne verjamem v to.

Point tega kar sem zelel povedati pa je to, da Majo bo vsak dozivljal po svoje in da za besedo z katero jo poimenuje ni nujno, da odraza odnos do nje(ce jo ima za zensko jo dozivlja pozitivno in obratno). Seveda lahko ji ugodimo in ji recemo da je zenska(da je ne uzalimo), pa ceprav jo sami dozivljamo cisto drugace kot zensko. In njenega problema v druzbi ne bo resilo to, da bi jo vsi zaceli naslavljat kot zensko ce je pa tako tudi ne dozivljajo, vec kot ociten kazatelj je ta, da ko vecina moskih izve v kaksnem telesu se je rodila je za njih konec moznosti za zvezo, ker je ne dojemajo kot zenske in to je njihova pravica ! Kakor je tudi pravica Maje, da se identificira kakorkoli ze zeli, ker vsak dozivlja samega sebe na svoj nacin, ki je skoraj vedno drugacen od nacina kot ga vidi ostali svet.


@imagodei : se opravicujem, sem vec kot ocitno nekaj narobe razumel oziroma bolj verjetno zamesal avtorja sporocila, ker sem bral se ene starejse poste in tu je se pozna ura.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Wox ::

A lahko kakšna tema o ženskah mine brez feminističnih izpadov?
Commodore 64

first_line ::

Wox je izjavil:

A lahko kakšna tema o ženskah mine brez feminističnih izpadov?


Saj to ni tema o ženskah.

win95<3 ::

first_line je izjavil:

Wox je izjavil:

A lahko kakšna tema o ženskah mine brez feminističnih izpadov?


Saj to ni tema o ženskah.


Saj to je to ! Za ene je za druge ni, ceprav pogosto slednje pomeni tudi negativen odnos do nje, kar pa se ne pomeni, da jo vsi dozivljamo negativno zgolj zaradi tega, ker je ne enacimo z zenskami. Bi skoraj rekel da sem bolj strpen kot ona, ker ce je nimamo za zensko nas dozivlja kot nekaj negativnega, ker to jemlje kot nespostovanje. Jaz pa na to gledam zgolj kot na se eno besedo z katero se poimenuje neka stvar in v njenem primeru se mi zenska ne zdi primerna beseda za poimenovanje. Zakaj potem obstaja beseda transseksualci , ce pa so to v resnici zenske ? Ze to namiguje na to kako drugacni so od zensk...

jype ::

win95<3> v njenem primeru se mi zenska ne zdi primerna beseda za poimenovanje.

Tudi homo sapiens je očitno neprimerna beseda za poimenovanje mnogih v tej temi, pa se jo kljub temu uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Wox ::

Če pravi da je ženska, potem je ženska. Pa si lahko ti misliš o njej karkoli, ona bo še vedno ženska. Ker človek je to, kar on misli da je. In če človek misli, da je pes je pač pes, pa se ti lahko na glavo postaviš. Tvoje, moje, naše mnenje o tem ali je ženska ali ni nje ne briga. Kapiraš?
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Matako ()

FlyingBee ::

mah vsi vemo o čem se gre pa eni še vedno nasprotujejo, dvomijo, žalijo ... v bistvu brez dvoma ne bi bilo kaj za pisat, v endar vsak v sebi ve kdaj piše bedarije in kdaj nasprotuje samo zato ker je to v človeški naravi

Maja, ne se kaj dosti sekirat, ker enkrat boš dobre drugič slabe volje pa ne zaradi Ž ali M ampak ker si pač človek tako kot vsi ostali tukaj (predvidevam) in če ti kdor koli napiše na ta račun nekaj slabega ali lepega je to samo vzrok - posledica in nimamo pravice nikogar obtoževati ničesar ker slej ko prej sami iste napake naredimo ali pa podobne in eni so to že spoznali drugi pa bodo tupili svoje skoz in skoz

first_line ::

win95<3 je izjavil:


Saj to je to ! Za ene je za druge ni, ceprav pogosto slednje pomeni tudi negativen odnos do nje, kar pa se ne pomeni, da jo vsi dozivljamo negativno zgolj zaradi tega, ker je ne enacimo z zenskami. Bi skoraj rekel da sem bolj strpen kot ona, ker ce je nimamo za zensko nas dozivlja kot nekaj negativnega, ker to jemlje kot nespostovanje. Jaz pa na to gledam zgolj kot na se eno besedo z katero se poimenuje neka stvar in v njenem primeru se mi zenska ne zdi primerna beseda za poimenovanje. Zakaj potem obstaja beseda transseksualci , ce pa so to v resnici zenske ? Ze to namiguje na to kako drugacni so od zensk...


Če bi imel prijatelja ki bi se odločil za tak korak ga ne bi pretepal, mu grozil in mu grafite risal doma po bajti.

Sploh nikjer ne govorim o sovraštvu do oseb ki se hočejo spremeniti, najsibo fizično ali psihično. Oziroma ne čutim sovraštva do drugih/drugačnih. Tudi živali imam rad, čeprav hodijo po štirih, dveh ali letajo po zraku. Pa ribe imam tudi rad četudi ne spadajo v nobeno od prej naštetih.

Tu o sovraštvu govorijo samo ljudje ki ne morejo sprejemati drugače mislečih ljudi ki imajo lastno mnenje. Me prav zanima kako se ti ljudje obnašajo v živo zunaj na cesti? Gotovo njihovo vedenje ne odstopa niti za delček od večine trenutno popularne kulture.

Keyser Soze ::

first_line je izjavil:

Če bi imel prijatelja ki bi se odločil za tak korak ga ne bi pretepal, mu grozil in mu grafite risal doma po bajti.

Sploh nikjer ne govorim o sovraštvu do oseb ki se hočejo spremeniti, najsibo fizično ali psihično. Oziroma ne čutim sovraštva do drugih/drugačnih. Tudi živali imam rad, čeprav hodijo po štirih, dveh ali letajo po zraku. Pa ribe imam tudi rad četudi ne spadajo v nobeno od prej naštetih.

Tu o sovraštvu govorijo samo ljudje ki ne morejo sprejemati drugače mislečih ljudi ki imajo lastno mnenje. Me prav zanima kako se ti ljudje obnašajo v živo zunaj na cesti? Gotovo njihovo vedenje ne odstopa niti za delček od večine trenutno popularne kulture.

Ne me narobe razumet, first_line namreč.

Me žalosti, da v tej temi precej več strpnosti premore "persona non grata" kot pa ostali. Počasi bom začel dvomiti o smiselnosti upoštevanja "nazivanja" na S&Tju.
OM, F, G!

Looooooka ::

Zakaj se pa tok silite vse zreducirat na 2 spola?
S tem dejansko delate vec skode kot koristi trannyjem.
Namesto, da lepo sprejmejo to kar so jih silite v izbiro enega ali drugega spola...ko je pa vec kot ocitno, da se je narava odlocila, da bodo pac nekaj svojega.
In ko ste tko lepo omenjal drzave, kjer majo to "reseno"...tam majo tud 3 razlicne wc-je in jih ne silijo v to, da se majo za zenske.
Pa se noben izmed njih zato ne pocuti slabo :)

PurpleMoo ::

@Stojansto: Verjemi, da se niti malo ne sekiram. Če bi si delala skrbi o mnenju drugih, bi že zdavnaj pristala na psihiatričnem oddelku. :)

Matako ::

Wox je izjavil:

In če človek misli, da je pes je pač pes, pa se ti lahko na glavo postaviš.


Patološko zanikanje je dejansko ena težjih duševnih motenj ravno zato, ker je težko vzpostaviti kontakt s pacientom izven njegovega "sveta".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

FlyingBee ::

PurpleMoo je izjavil:

@Stojansto: Verjemi, da se niti malo ne sekiram. Če bi si delala skrbi o mnenju drugih, bi že zdavnaj pristala na psihiatričnem oddelku. :)


ne mislim na komentarje anonimnežev, ki lahko marsikaj napišemo, mislil sem na realne dogodivščine, ki jih imaš na svoji zanimivi poti, ne pričakuj dolgotrajnega odobravanja in da te pretrese nekaj kr že zdaj veš, da se bo zgodilo, ko fantu, ki misli, da si ženska, poveš da nisi bila rojena kot ženska in si kot odrasla oseba šele dosegla to kar si sedak, ker tak fant bo prvo pomislil, da je prevaran in šele potem vse drugo

first_line ::

Ja strpni govorijo kako tu drugačni ne morejo živeti, kako je družba zavožena...
Verjetno ne živimo v istem svetu? Zunaj na cesti me nihče ne napada, grozi... pa tudi sam nisem izvajal agresije nad drugimi brez tehtnega razloga.

Sprva sem mislil da bo to tema kjer mi bo Salome grozila s smrtjo ker sem drugačen. In sem prijetno presenečen nad zrelostjo in informiranostjo MajaVee. Vidim da počne isto kot počnem jaz sam- na zunaj odraža stanje svojega duha.
Rabi edino še jajca da stopi prek pridig duhovno superiornih in razvitih osebkov.

PurpleMoo ::

@Stojansto: Tega se zavedam in pričakujem tudi, da dotična oseba ne bo želela imeti nič z mano. Pričakujem najslabše, upam na najboljše. :)

čuhalev ::

Maja, povedala si že, kako te doživljajo doma, sedaj pa me zanima, kako te doživljajo sovrstniki, torej ljudje s katerimi si odraščala v osnovni ter srednji šoli. Si jim sama povedala za spremembo ali so jo sami opazili.

win95<3 ::

win95 v njenem primeru se mi zenska ne zdi primerna beseda za poimenovanje.

Tudi homo sapiens je očitno neprimerna beseda za poimenovanje mnogih v tej temi, pa se jo kljub temu uporablja.


Ne, ker nobene definicija homosapiensa ne opredeljuje tega, da bi morali vsi imeti isto mnenje ! Ce ciljas na to da mentalno ali kako drugace nisem na nivoju homo sapeiensa pa samo kaze na tvojo nestrpnost do drugace mislecih in zato tudi dvolicnost.

Če pravi da je ženska, potem je ženska. Pa si lahko ti misliš o njej karkoli, ona bo še vedno ženska. Ker človek je to, kar on misli da je. In če človek misli, da je pes je pač pes, pa se ti lahko na glavo postaviš. Tvoje, moje, naše mnenje o tem ali je ženska ali ni nje ne briga. Kapiraš?


In kaj sem jaz napisal drugacnega ? Ona se ima za zensko, jaz je nimam, ti jo imas za zensko in vsak ima pravico da jo ima za kar hoce ! Zame ni zenska, kar pa se ne pomeni, da je ti ne smes imeti za zensko. In zate je lahko ona zenska v taksni meri kot je zame xy ... Vsakomur svoje, samo ne vsiljuj svojih prepricanj ostalim, ker je meja med seznanjanju ostalih z lastnem mnenju in vsesplosnem posiljevanju, kot to rad pocnje Jype, ki bo zagotovo udaril spet in to tako, da se sploh ne bo navezovalo na bistvo mojega komentarja, ampak bo zgolj random opazka z katero upa, da me bo pripravil do tega, da bom zacel pisati neracionalne umotvore z katerimi bo dokazal v kaksni zmoti sem bil se celo pred totalnem kolapsu samokontrole...

@Looooooka: tocno to sem napisal ze med prvimi posti, kjer mi nihce razen avtorice ni zelel odgovarjat, ampak so se zapicili v druge stvari in je bila nadalja debata nemogoce. Torej ponavljam kako ona ve, da se pocuti zensko ? Ker se pocuti drugace od ostalih moskih,zato tudi ni moski in ker ni moski, da je potem to zagotovo zenska ? Dobil sem dogovor od Maje, da so jo kot otroka zanimala dekliska oblacila. Seveda saj so samo 2 vrsti oblacil moska in zenska ! Sicer pa nobeno oblacilo ni zensko ali mosko samo po sebi, ampak je stvar druzbe. In to da si se raje oblacila v dekliska oblacila kot v fantovska pove o tvojem spolu ravno toliko kot, da si vanilijo imela rajsi od cokolade ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Double_J ::

@Stojansto: Tega se zavedam in pričakujem tudi, da dotična oseba ne bo želela imeti nič z mano. Pričakujem najslabše, upam na najboljše. :)


Ja ne vem... med pogovorom jih vprašaj kaj si mislijo o transseksualcih. Tu se bo že vedelo koliko je ura.

Drugače pa... saj lahko hodiš na zmenke s fanti, vendar jih vse zavrneš. Potem boš počutila in veljala za nedosegljivo.
Dve šivanki...

imagodei ::

win95<3 je izjavil:

Bom probal se tako napisati: Zame in za vecino ljudi je zenska celota mozgani+ telo, ce za vas ni, okej!

Saj zato gre - čustva na stran, racionalno je treba pogledat. Včasih smo verjeli, da se Sonce suče okoli Zemlje, pa smo prišli do novih spoznanj in danes vemo, da temu ni tako. Včasih so verjeli, da pitje živega srebra podaljšuje življenje, danes vemo, da je živo srebro strupena kovina. Včasih smo mislili, da spol definirata penis oz. vulva, danes pa vemo, da je to samo zunanji odraz genetskega blueprinta - pri katerem pa gre kdaj lahko kaj narobe.

Na emocionalni ravni bi bilo tudi meni nekoliko zoprno, če bi mi dekle na petem zmenku, potem ko bi se z njo že orenk "žvalil" in morda celo spustil v spolni odnos, povedalo, da je bila včasih fiziološko moški. Je pa res, da so judeo-krščansko-islamske religije iz spolnosti, spolne identitete in spolne usmerjenosti naredile cel cirkus: ogromno škode in pranja možganov. Kot da neko omnipotentno bitje v ogrooooooooomnem vesolju res zgublja čas z neko drobtinico v zakotnem delu neke galaksije in ga nadvse zanima, a si ga mečem na roke oz. ali tiščim svoj penis v anus drugega moškega. Ti memi so vam ostali tudi, če niste bili vzgojeni v verni familiji, ker so jih major religije uspešno razširile med generalno populacijo.

V nekaterih delih sveta se sploh ne obremenjujejo s tem. Če nekdo pravi da je ženska, pa mu med nogami binglja penis, mu pač priznajo njegove občutke in basta.

win95<3 je izjavil:

Vse je stvar percepcije ,

Točno tako. In prevladujoča (napačna) percepcija v tem delu sveta in v tej družbi je, da te genitalije dokončno in nepreklicno spolno opredelijo. Kot je pa povedal že Varys, pa je vse odvisno od tega, kaj ljudje verjamejo da drži. Zato je tako pomembno, da spreminjamo družbeno klimo.

win95<3 je izjavil:

kot mnoge stvari na svetu in lazete ce recete, da je Maja kot ostale zenske, ker roditi se v napacnem telesu ni isto kot da se zenska rodi z dodatnem prstom.

Maja seveda ni kot ostale ženske in tega se zaveda. Nisem ujel, ali je že šla na operacijo spremebe spola, ampak če ni šla, jo na to nenehno opozarja penis med njenimi nogami. Skratka, nihče se ne pretvarja, da je Maja "kot ostale ženske". Je pa še vedno ženska. Ženska, pri kateri je razvoj (najverjetneje že v prvih tednih njenega obstoja, ko je bila še zarodek v maternici) šel po napačni poti, zato se ni v celoti maskulinizirala, tako kot bi narekovali njeni geni.

win95<3 je izjavil:

Ze od zacetka je moj namen poudariti razlicno dojemanje besed in vsak ima pravico do tega,

Seveda imaš do tega vso pravico; ampak če ti privatno besedo "rdeča" razumeš kot da opisuje barvo trave in gozda, se bridko motiš in živiš v hudi zablodi. Niso redki tisti, ki še danes verjamejo, da je svet star 6.000 let in da je svetopisemski bog ves živelj ter celotno stvarstvo ustvaril v sedmih dneh, nespremenljivo in dokončno. Gre za velik del zemeljske populacije, ne za zanemarljiv odstotek. In čeprav so trdno prepričani in globoko verjamejo v svojo zablodo, je resnica drastično drugačna. Nič ne pomaga, če tulijo 6.000 let, če pa znanost jasno govori, da se starost Zemlje meri v milijardah let. Enako tebi nič ne pomaga, če tuliš "ni ženska", če znanost ve povedat, da "gender identity" ni stvar bingeljna.
- Hoc est qui sumus -

Wox ::

@win95: Moj zadnji prispevek se navezuje na tiste, ki pravijo, da debata ne teče o ženski ampak moškem. Ti si seveda lahko misliš kar koli o OP, pa to ne spremeni dejstva, da se OP počuti kot ženska, torej je ženska. In ti v tej smeri s svojim mišljenjem, ki je mimogrede povsem legitimno, ne boš nič spremenil. In če se miselno ne premakneš, ne moreš prispevati v tej temi nič konstruktivnega.
Commodore 64

PurpleMoo ::

@jaakaa: Tisti, s katerimi sem obdržala stike, me sprejemajo (večina tudi podpirajo).

@win95: Malo težko je razložiti osebi, ki tega občutka nikoli ni doživela. Ko sem bila še otrok, oz. sem stopila v puberteto, nisem mogla sprejeti telesnih sprememb. Nisem se počutila kot moški, moj miselni proces ni moški (to so opazili tudi prijatelji moškega spola, ki so imeli težave razumeti moje misli). Dostikrat so me v šoli (tudi srednji) zafrkavali, da se obnašam kot ženska. Drugače se nikoli nisem znala. Ne vem, kako je biti moški, nikoli se nisem znala identificirati z njimi. Vse, kar je bilo vidnega na meni, celoten razvoj telesa, se mi je gnusil. Poraščenost, spolni organ, glas, izgled. Prezirala sem samo sebe in sovražila lastno telo do te mere, da sem ga fizično kaznovala. Počutila sem se, kot da me je izdalo. Da je moj sovražnik.

Ne vem še, kako drugače naj razložim.

@Double J: Ne razumem, zakaj bi želela biti nedosegljiva, če je že začetn tema o tem, da si želim partnerja.
««
7 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64071643 (62632) vostok_1

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8310690 (8823) ahac

Več podobnih tem