» »

Trans punce / ženske

Trans punce / ženske

Temo vidijo: vsi
««
3 / 16
»»

PurpleMoo ::

Da smo si na jasnem:

transvestit: moški, ki se oblači v ženska oblačila (in ponavadi uporablja makeup in lasulje), vendar je zadovoljen z dejstvom, da je moški.
transseksualec / transseksualka: oseba, ki si želi menjave spola, fizično.

Zelo velika razlika.

first_line ::

Koliko pa je v Sloveniji takih ladybojev? Mislim, ne Sestre- kateri je že tisti naš diva. Ampak dejansko takih da niti na drugi pogled/glas ne bi ugotovil what's up?

Invictus ::

Lahko preveriš na Metelkovi v Tiffaniju če te tako zanima ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rias Gremory ::

@kr1ženska
Ne strinjam se z:
Ljedje so veliki, majhni, suhi, debeli, geji, lezbike, pa saj smo že vse sprejeli.

Preveč je konzervativnih ljudi in zaprto mislečih ljudi (tudi sam sem kdaj tak).
Nekdo je nekje enkrat napisal (vsaj približek sem poskušal napisati): "Napredek bo čez 30 let ko bo večina konzervativcev pomrlo"
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Ker je večina fantov tukaj polna predsodkov in ne znajo pravilno zadev interpretirat ... ... ... Salome ne bi bil Salome, če jim res ne bi pokazal jošk in jim začel prigovarjat naj mu poližejo bradavičke.

Ker ti pa znaš ane? Zato pa Salome direkt označiš kot moškega?

WarpedGone je izjavil:

Nihče te ne more tako dobro razumet, kot nekdo ki ima vsaj podobne če ne enake težave kot ti sam. Tvoja najbolša stava je zato partner, ki se je enako kot ti rodil v napačnem telesu. Si pač ženska v moškem telesu, obstaja mnogo moških v ženskem telesu.

Maja je ženska. Zakaj jo je treba žalit? Poleg tvoj predlog glupost. Ja, ni lepšega kot določene ljudi spravit v geto da se ti ni treba ukvarjat z njimi ane? Med sabo naj se mečkajo... V resnici pa je takih parov (trans moški/trans ženska) prekleto malo. Najboljša stava je partner ki te ima rad tako kot si. Kot že povedano 'trans' je samo pridevnik in nikakor ne definira človeka.

guest #44 je izjavil:

Vprašat se je treba kolk folka bi šlo v kaj takega, če ne bi bilo stigme družbe zadaj.

Pa sej sem podala cifre... Ocena se giblje nekje pri 1 na 3000 ljudi (ki bi šli skozi operativno spremembo spola - je pa za par faktorjev večje število trans ljudi ki so čisto zadovoljni z družbeno in 'hormonsko' spremembo, brez operativne).

kr1ženska je izjavil:

Če govorimo o transvestitu (sprememba spola ženske v moškega)

Transvestiti imajo s transseksualci bore malo skupnega.
Transvestiti so moški ki nosijo ženska oblačila. Ponavadi se to povezuje s fetišizmom, pa temu ni vedno tako. Vendar so kljub temu ... moški.
Transseksualci pa so ženske. Pač, rodile so se z napačnimi atributi... big deal.

(ne bom komplicirala z ženskami ki spremenijo spol v moškega, domnevam da imamo vsi vpleteni dovolj razuma da lahko vse obrnemo tudi kontra).

kr1ženska je izjavil:

Največji problem pri iskanju partnerja je bil, ker je obvladal vsa moška dela a bil je ženska. Moški mu niso mogli slediti, mu ničesar ponuditi, znal je tisto kar znajo oni, če se je šlo za motorje ali avte celo bolje. Polek tega je znal še razmišljati kot oni. Moški so se zelo hitro umaknili, se ga ustrašili.

Ona. Za boga milega saj ni tako težko. Daj se malo v njeno kožo... kako ki bilo tebi če bi te vsi obravnavali kot moškega? In ne... prav nobene razliike ni med njo in tabo kar se tega tiče.

If it talks like a duck, walks like a duck... it's probably a duck. Saj vem, družbeno kondicioniranje je hudič. Sploh s tako šovinističnim jezikom kot je slovenščina (pa ni edini tak jezik). Angleščina je precej bolj prijazna.

first_line je izjavil:

Koliko pa je v Sloveniji takih ladybojev? Mislim, ne Sestre- kateri je že tisti naš diva. Ampak dejansko takih da niti na drugi pogled/glas ne bi ugotovil what's up?

Cifre podane na prejšnji strani. Uradno okoli 4 na leto. Neuradno verjetno vsaj še enkrat toliko ker mnogi stvari uredijo mimo uradnih kanalov ki so.... hmmm... zelo počasni in nefleksibilni. Uradni proces pri nas namreč traja 4 leta (v popolnoma idelnem primeru, torej brez raznih birokratskih zapletov ter glupih čakalnih dob - seveda ob predpostavki da naša javna zdravstvena blagajna da svoj žegen).

Kogar zanima:
Najprej je treba do psihiatra. Tukaj že imamo 3 mesece čakalne dobe. Pol nas čaka 2 leti psiho terapije preden psihiater predstavi primer na komisiji za spremembo spola (se pravi spet kak mesec čakanja). ČE se komisija odloči za nadaljevanje postopka nas psihiater napoti do endokrinologa za hormonsko terapijo. Čakalna doba na endokrinologiji je še pred kratkim bila 6 mesecev. Nato spet 2 leti terapije (tokrat hormonske, hkrati psihoterapija še vedno poteka). Po teh dveh letih gremo spet na komisijo ki odloča (tokrat) o operativni spremembi spola. Opet kak mesec čakanja. Lahko tudi več ker se ta komisija sestaja le 2 krat na leto. ČE se komisija odloči za operativno spremembo spola... nas psihiater napoti do plastičnega kirurga. Čakalna doba? Najmanj eno leto.

V praksi torej sprememba spola pri nas traja okoli 6 let. V primerjavi z ameriškim sistemom kjer(od predpostavki da ima človek dovolj denarja - nekje okoli 30k USD) se ta ista stvar opravi v roku enega leta... Je stvar naravnost smešna.

Pa da ne bo kdo mislil da pri nas zavarovalnica kar tako vse časti...

Tisti ki mislijo da trasseksualci to počnejo kar tako, za zabavo... ali pa zato da bodo folk okol prenašal... se hudo, hudo moti. Sprememba spola je absolutno zadnja rešilna bilka. Če to spremembo 'sponzorira' zavarovalnica... traja hudo predolgo da bi to počeli za zabavo. Če pa mora človek sam to sponzorirat, hja, ko bo vse končano bo zapravil nekje med 100k pa 200k evri. Just for fun eh?
Life is as complicated as we make it...

win95<3 ::

Nevem no ampak vecina, ki nas rajcajo tranny si ne zelimo ravno nekoga, ki si je operiral tudi spolni organ, ker vagino lahko dobis tudi pri zenskah (eni bi rekli da celo boljso/naravno). Mene so ze kot najstnika privlacila dekleta, ki so se obnasala malo bolj po fantovsko in so igrale recimo nogomet ter se niso obnasale kot barbike oziroma tipicno punckasto. Pred petimi leti nekje ko sem bil 18 se je to razsirilo se na transseksualce, ceprav me moski ne privlacijo pa mora imeti tanny med nogami original splovilo, ker to je tisto kar da tej zenski podobi se dodano vrednost in bi bilo noro seksat z nekomu za katerega priblizno ves kaj mu pase in da ti je podoben. Zame je tko: shemale z penisom > zenska > shemale brez penisa oziroma z vagino, z slednjo bi lahko bil, ampak je najmansja verjetnost za to, da bi tocno to iskal oziroma da bi bil z njo in bi mi morala oseba toliko bolj ustrezat, medtem ko bi pri prvi varianti bil pripravljen kar nekaj stvari vec pogledati skozi prste. Seveda realno gledano bom koncal z zensko, ker v Sloveniji pac to ni razsirjeno in pa tudi sam nisem tak tip cloveka, ki bi svoja hotenja razlagal sirsi okolici, ker bi iskanje bilo definitivno lazje, tako pa ima sanse kot na loteriji. "Priti ven iz omare" bi bil pripravljen samo ko bi nekoga nasel in videl da imava realne sanse, ker takrat bi bilo definitivno lazje prenasati negativne odzive okolice, medtem pa da se izjasnes in ostanes sam in z veliko oznako kaj si ni ravno najbolj zdravo v Sloveniji. No se vedno obstaja moznost tujina, ampak to so bolj sanje.

Kaj sem res edini tukaj, ki ga privlacijo shemale ? Ali pa ste samo preleni za narediti nov acc, kot sem ga jaz, ker mi iz originalnega ni do priznavanja taksnih stvari, ker obstaja moznost za razkritje identitete...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: win95<3 ()

Shegevara ::

Sem že kdaj zasledil kakšno temo po drugih predvsem ameriških forumih in moram rečt, da je slo-tech absolutno več nivojev bolj strpen glede transsexualnosti od druge internacionalne raje na internetu. Res je, da je ene par smešnih čudakov se pojavilo tukaj, za katere bi bilo čudovito, če bi postali kaj bolj strpni do LGBT scene, je jih pa presneto manj kot sem pričakoval. Res sem z veseljem prebral to temo in se tudi kaj zanimivega naučil.

Drugje bi debata obstala na nivoju:
kakšen absoluten peder si, če bi se družil s transsexualko.


Lep Pozdrav.

Pithlit ::

Tko je ko moderatorji začnejo uporabljat Mjölnir. Marsikje v tujini (sploh na medijskih portalih) se moderatorji sploh ne vtikajo v debato.

win95:
Ne. Nisi edini. Sam večino tistih ki so podobnega mišljenja je preveč sram da bi še sami sebi to priznali.
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

Ja pa trans moški si naj najde trans punco, pa je problem rešen z vseh strani ane?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

freesty ::

Kako le, če se pa vsi po omarah skrivajo.

Mordecai ::

Da komentiram na izvorni post:
Ja bilo bi cool, ena uresničena fantazija več, za daljši rok pa malo verjetno. Sicer bi pa bilo fantastično nekoga takega poznati, ker so v moji neposredni bližini sami običnjaki.

Mi pa nekaj ne da miru. Če imaš rada moške in si bila moški pomeni, da si gej, ki je spremenil spol ali sem pa čisto mimo...?

freesty ::

Ne vem, če ima to kaj opraviti s spolno nagnjenostjo.
Če vzameš, da je ona ženska ujeta v moškem telesu potem ni gay, ker je ženska. Ženske, ki imajo rade moške niso gay.

Mene pa zanima a tisto med nogami uporabljaš aktivno al ti samo visi tam kot nek višek?
Pa še nekaj, nekje sem prebral, da si se hotla tega sama rešit in si se udarjala v jajca? Hah sori, sam če si trans to še ni izgovor, da si neumen.

PurpleMoo ::

@Mordecai:
Bi bilo nekako smiselno, pa ni tako. Namreč prej, ko sem izgledala kot moški, si nisem mogla predstavljati, da bi bila z drugim moškim. Me ni privlačilo niti najmanj.

Dočim pa zdaj, ko izgledam tudi kot ženska, pa se zelo enostavno vidim z moškim, in bi se mi zdelo tudi nekaj povsem običajnega.

@freesty:
Am, ne uporabljam aktivno. Sicer me načeloma ne bi motilo, če bi me partner tam otipaval (ker sem se sprijaznila, da kar imam med nogami pač imam, dokler še imam). Ampak da bi pa bile vloge zamenjane, ali pa kakorkoli, pa skoraj sigurno ne.
Za tisto je pa to pač tako, da sem bila zelo mlada, nisem razumela, kaj se dogaja z mojim telesom, da ni tako, kakršno bi moralo biti, in ne vem. Probaš narediti kar se da, da bi situacijo spremenil na bolje. Obstajajo dosti hujši primeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

oo7 ::

Moški bo vedno moški in ženska bo vedno ženska pa lahko,da še 1000 operacij čez.Problem je samo v glavi in nikjer drugje.Sprijazneš se z dejstvom če se nemoreš pa trpiš.

PaX_MaN ::

Mordecai je izjavil:

Mi pa nekaj ne da miru. Če imaš rada moške in si bila moški pomeni, da si gej, ki je spremenil spol ali sem pa čisto mimo...?

To je, kot nazorno debatirajo Pithlit, win95 in OP, odvisno od tega, kako definiraš žensko/moškega in kdaj to nisi/ni (več): ko misliš/veš da si/nisi ("ujetost" v telesu), XY/XX kromosomi ("naravnost"), manko/zamenjava primarnih spolnih organov (operacije), itn;

še dohtarji ne vedo vsega (problem hermafroditov in kirurško določanje spola ob rojstvu in ves clusterfuck ob napačni odločitvi).

Iz tega razloga je pač milijon ljudi, milijon čudi in odgovorov, in se mi zdi da je debata okoli tega dokaj brezpredmetna.

Kako bi se vi odzvali na to? Kaj bi porekli, če sploh kaj? Po dolgem premisleku, glede na to, da je fantastična deklina in sta se res dobro ujela, bi jo poklicali? Bi jo še hoteli videti?

Pojma nimam. Povem ko/če se mi to zgodi.

Res me zanimajo vaši odgovori, da vidim, če imam sploh kakšno možnost, da najdem partnerja v Sloveniji.

Možnost je trenutno 1:1700000, če ne iščeš med mladoletnimi.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

msjr ::

Eh sama definicija spola je zelo fluidna zadeva (http://digilib.bc.edu/reserves/sc001/fe..., tako da, manj se človek sekira, bolje je. Tako ali tako najhujše deviacije nastanejo prav v krogih, kjer se seksualnost, pa naj bo takšna ali drugačna zatira (Kinsley).

Meanwhile, če bi se ujel s tako osebo (po spremembi spola pa sploh), mislim, da ne bi imel kakšnih problemov. Mislim tudi, da je vsaj v Ljubljani dosti ljudi, ki smo odprte glave, vsaj jaz se gibljem v takih krogih, kjer ne bi bilo problema (žal jih poznam tudi nekaj, s katerimi sem imel že hude debate o podobnih stvareh).

Le pogum in želim ti veliko ljubezni in sreče v življenju!

34054 ::

Če je spol ideja, - ker se počutim kot ženska, to tudi sem, - telo torej ne definira spola. V čem je potem smiselnost dragih in zdravju gotovo neprijaznih posegov?

Lahko poskušam razumeti vse tegobe ki jih taka oseba doživlja, ampak, je poseg v telo (ki pač je kot je) res smiselna rešitev? Mar ne bi bilo mogoče pustiti telesa kot je, in se sprijazniti z dejstvom: sem pač takšna ženska.

Gre pri posegu v telo, za berglo, ki jo takšna oseba poda sama sebi, da lažje premaga nekaj, kar je potrebno premagati na mentalni ravni? Je namen takšnega posega v tem, da te družba sprejema oz. vidi kot to, kar se ti čutiš da si, torej žensko namesto moškega?

Če gre za zadovoljevanje družbe, potem se mi zdi precej nesmiselno, - družbo je namreč precej težko (in nesmiselno) zadovoljevati, - in bo, če bo le izvohala da se je oseba rodila, (po družbenih merilih) kot -moški- in nato -spremenila spol-, popolnoma enako kritično reagirala. Poseg torej gor ali dol, mogoče bo v slednjem primeru reakcija še bolj dramatična.

Če gre za pomagalo samemu sebi, - potem se mi tudi zdi neučinkovito, namreč ti poznaš vso svojo zgodbo, in pred sabo ne moreš pobegniti, lahko se zgolj sprejmeš. Slednje sicer zahteva dosti napora, nikakor pa ni nemogoče. Nekako se mi zdi, da so takšni posegi bolj šminka (in to precej nezdrava), kot pa dejansko reševanje notranjega konflikta.

---

Odg. na vprašanje: zagotovo ne bi pobegnil - ravno nasprotno; za zvezo pa je tudi bolj malo možnosti. Ideja da si v bistvu -moški- bi mi ubila vso spolno slo*. V bistvu sem že kar precej razmišljal o vsem skupaj, kako nas neki neumni predsodki ovirajo. Če bi lahko obstajali brez njih (še posebej tistih ki jih čutimo sami do sebe), kakšno čudovito življenje bi to lahko bilo.

* Čeprav, kdo ve. Ljubezen, poželenje, lepota, itd... vse je tako težko in brezpredmetno definirati. Vse je subjektivno, vse je podvrženo nekemu notranjemu dojemanju in vse je spremenljivo.

Wrop ::

Jaz mislim, da je spolna usmeritev odvisna od tega kater spol ti je privlačen - všeč. Se pravi, če si moški in so ti všeš ženske si hetero, če moški si homo, če oboji si bi. Sem jaz ne štejem razna morebitna ekperimentiranja. Če je ženska ujeta v moškem telesu, ne vem zakaj bi jo drugače tretiral. Tega se ne spomniš kar en dan, ampak je to prisotno že od rojstva.
Mislim tudi, da bi preobrazbo iz moške fizične podobe v žensko fizično podobo morala financirati zdravstvena blagajna. Kolikor vem je to nekje v Južni Ameriki že tako urejeno.

V prihodnosti, ko bo tehnologija in medicina napredovala si bodo verjetno bolj odprti ljudje menjavali spol tudi zgolj iz firbca, potem pa spet nazaj.

Če te skrbi kako dobiti partnerja, mislim, da si lahko brez skrbi, saj se bo sigurno našel kdo, ki ga to ne bo motilo. Tudi v Sloveniji. Ne bo pa to čez noč.

Matako ::

kr1ženska je izjavil:


Največji problem pri iskanju partnerja je bil, ker je obvladal vsa moška dela a bil je ženska.


Aja in kaj je moško delo? Vprašanje je na mestu, ker po svoje je škoda, da si gre kdo razmesariti genitalije samo zato, ker ni vedel/a, da obstajajo odlične varilke in kapitanke tankarjev.

Zdi se mi, da se tukaj zavija vijake s kladivom.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pyr0Beast ::

>Moja izkušnja je takšna da nekatere ženske zelo hitro zaključijo "moški so prasci".

Sej so. (Smo)
Veliki
in večina


>Sem že kdaj zasledil kakšno temo po drugih predvsem ameriških forumih in moram rečt, da je slo-tech absolutno več nivojev bolj strpen glede transsexualnosti od druge internacionalne raje na internetu. Res je, da je ene par smešnih čudakov se pojavilo tukaj, za katere bi bilo čudovito, če bi postali kaj bolj strpni do LGBT scene, je jih pa presneto manj kot sem pričakoval. Res sem z veseljem prebral to temo in se tudi kaj zanimivega naučil.

Samo zato ker je tema bolj rdeča ko opičja rit
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Matako je izjavil:

kr1ženska je izjavil:


Največji problem pri iskanju partnerja je bil, ker je obvladal vsa moška dela a bil je ženska.


Aja in kaj je moško delo? Vprašanje je na mestu, ker po svoje je škoda, da si gre kdo razmesariti genitalije samo zato, ker ni vedel/a, da obstajajo odlične varilke in kapitanke tankarjev.

Zdi se mi, da se tukaj zavija vijake s kladivom.


>
>
http://nsfwyoutube.com/watch?v=V5bYDhZB...

I am fine with that
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

34054 ::

Pyr0Beast je izjavil:

>Moja izkušnja je takšna da nekatere ženske zelo hitro zaključijo "moški so prasci".

Sej so. (Smo)
Veliki
in večina


Seveda so nekateri ljudje prava zloba, ampak to ni prav nič podvrženo spolu. Čisto odkrito rečeno je to blatenje in seksizem, že šlo malo čez rob. Poskušajte pogledati kakšen mainstream film ki je priletel iz Hollywooda v zadnjih 10 letih, in se čudite koliko feminističnega (če se sploh lahko temu še tako reče) sranja je v le teh zapakiranega. Potem pa imamo sovražne ženske in moške ki se počutijo krivi, pa sami ne vedo zakaj, na koncu pa s(m)o seveda vsi nesrečni - in ne vemo več če naj še iščemo partnerja ali ostanemo kar sami, ker vse skupaj itak nima smisla.

Pyr0Beast ::

Pa kar lepo je. Ker se dece uči da so 'ta glavni' v družini in se jim ne ugovarja ipd. traparije.

Feminizem je pa tudi eno blesavo gibanje samo po sebi - delajo isto štalo kakor deci.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pithlit ::

oo7 je izjavil:

Moški bo vedno moški in ženska bo vedno ženska pa lahko,da še 1000 operacij čez.Problem je samo v glavi in nikjer drugje.

Se strinjam. Popolnoma. Problem je samo v glavah ljudi ki razmišljajo tako kot ti.

PaX_MaN je izjavil:

To je, kot nazorno debatirajo Pithlit, win95 in OP, odvisno od tega, kako definiraš žensko/moškega in kdaj to nisi/ni (več): ko misliš/veš da si/nisi ("ujetost" v telesu), XY/XX kromosomi ("naravnost"), manko/zamenjava primarnih spolnih organov (operacije), itn;

Mah največji problem je, da je večina folka sveto prepričana, da je ta XY/XX edina merodajna informacija. Pa sploh ne vejo da obstaja kar nekaj povsem legitimnih variacij... in to dokaj pogostih. Še manj pa vejo da kromosomi vplivajo le na fizične lastnosti, na psiho (kjer se spol dejansko definira) pa ne.

Pa s tem ne bi bilo nič narobe če ne bi vztrajno nosili plašnic in se bali malo pogledat naokoli.

34054 je izjavil:

Če je spol ideja, - ker se počutim kot ženska, to tudi sem, - telo torej ne definira spola. V čem je potem smiselnost dragih in zdravju gotovo neprijaznih posegov?

V tem da je ta precep med psiho in fizično realnostjo za mnoge prevelik za 'deal with it'. Preprosto se ne da. Pol maš pa na izbiro ali spremeniš spol... ali pa rezerviraš permanentne počitnice na bližnjem britofu.

Meni je izbira jasna. Življenje je prelepo in prezabavno za ga kar takole proč vržt. Vsaj probat moraš...

Glede unih teorij 'če gre za...'... Ne gre za zadovoljevanje potreb kogarkoli razen lastnih. Če si žejen greš nekaj popit (v nasprotnem primeru se ti bo rok trajanja hitro iztekel), če si zmatran greš počivat (tudi to bo kaj hitro konec)... če si ženska, katere telo je po spletu okoliščin moško... hja, pač to popraviš (in tukaj... se precej pogosto tragično konča če se ne ukrepa - siucidalnost je precej višja ko pri katerikoli drugi skupini ljudi). V bistvu trans osebe gredo skozi spremembo spola izključno zato da lažje živijo same s sabo. Kar se družbenih interakcij tiče življenje ne postane prav nič boljše, prej nasprotno.

Pyr0Beast je izjavil:

Feminizem je pa tudi eno blesavo gibanje samo po sebi - delajo isto štalo kakor deci.

Vsi smo glih kar se tega tiče.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Pyr0Beast ::

>Res me zanimajo vaši odgovori, da vidim, če imam sploh kakšno možnost, da najdem partnerja v Sloveniji.

Cirka 10.000 folka, ti bo ustrezalo. Ožji izbor si narediš že če se izogneš poklicnim šolam ter greš v smeri folka iz gimnazije/fakultete (manj primitivcev)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Wox ::

Commodore 64

Matako ::

Dobro ampak OP je v začetku dal primer, ko mu pove recimo na koncu prvega zmenka. To se tehnično smatra za "prej pove".

EDIT: odgovor na zbrisan post na temo, da ni ok, če prej ne pove, sicer je (zakaj je bilo to zbrisano?).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Pithlit ::

Ni tolk fajn kakor vsi pravijo. Ne za tiste ki so 'mal bol not padli' (preveč holywood-a zraven, mogoče). Za vse ostale pa... ja, odstre pogled.

Ma vie en rose
Different for girls
In že prej omenjena serija: Hit&Miss

Pa še dokaj populistična (in za vse nekje v študentskih letih, ali tam blizu, tudi dokaj v redu) doku serija: TransGeneration

Pa brez skrbi... noben še ni ratal 'peder' zaradi gledanja takih filmov.
Life is as complicated as we make it...

pobalinka2 ::

Okej, prebrala sem vse od starta pa do konca. Moj odgovor in razmišljanje v to tematiko skorajda ne paše, saj sem ženska, v straight razmerju, ki mi več kot ugaja. Priznam tudi, da sem kar se drugačnosti tiče zelo konzervativna. Vendar to opredeljujem tako: meni osebno to NE paše, ampak če paše nekomu drugemu, je to njegova svobodna volja. S tem ciljam na vse - LGBT. Pa imam kar nekaj biseksualnih/lezbičnih prijateljic, transeksualca pa osebno še ne poznam nobenega. Vse skupaj začini še majhen kraj iz katerega prihajam, vzgoja, ki sem je bila deležna & družba, ki me obdaja in ti lahko (žal) rečem le, da (če bi bila moški) zveze s teboj nebi mogla imeti. Vsekakor nebi vstala od mize, te zalila s kozarcem vina in stekla stran; vendar več od prijateljstva nebi mogla dati.

Želim ti vso srečo na tvoji poti, iskreno. Upam pa, da kot narod postanemo vsi bolj odprti tudi do tega; to da si drugačna, še ne pomeni, da ne obstajaš, da nisi človeško bitje, ki si zasluži priložnosti in spoštovanja. Žaljivim in bolečim komentarjem pa ne polagaj preveč pozornosti, ker konec koncev si se za ta korak odločila zase - ne za druge.

** tudi sama sem, kot nekaj drugih komentatorjev, pomislila, da bi morda takšno razmerje najbolj uspevalo dvema transeksualcema (moškemu & ženski), ki bi prestala operacijo menjave organov - glede na to, da si spolnosti želiš kot ženska, z vagino.

*** malo heca; zavidam ti, da nimaš težav z menstruacijo (si pa predstavljam kako boleče je dejstvo, da otrok po 'naravni poti' ne boš mogla imeti)

LP,
M.

Keyser Soze ::

Pithlit je izjavil:

Rememeber, gender is what's between your ears... sex is what's between your legs.

Tole bi pa komot obrnil okoli. Čisto odvisno v kakšni situaciji moraš pametovat.

P.S.: @OP - kje se pa večino časa zdržuješ? Ponavadi se ljudje s specifičnimi težavami hitro najdejo med sabo, in kot je predlagal že WarpedOne, morda tam spoznaš svojo zrcalno sliko s katero boš lahko 100% kompatibilna. Rinit v tole našo družbo se mi zdi malce nespametno. Slovenci smo še vedno dokaj zaprt narod. Ne rečem, da ne probat, samo ne it takoj po liniji največjega odpora.
OM, F, G!

Pithlit ::

Keyser Soze je izjavil:

Tole bi pa komot obrnil okoli. Čisto odvisno v kakšni situaciji moraš pametovat.

Težko bo okol obrnit. Razen seveda za tiste ki ne ločijo med spolom in spolovilom.
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

Maja je ženska. Zakaj jo je treba žalit?

Ljudje ne razumejo niti tega kar je napisano in pol naj razumejo tuja občutja? No go.

Poleg tvoj predlog glupost.

Super argumentirano... Čista posledica čustvenega refleka, ker so te moje besede zabolele.

Ja, ni lepšega kot določene ljudi spravit v geto da se ti ni treba ukvarjat z njimi ane?

Wot?
A ker ji svetujem da naj najprej išče sebi sorodne karakterje jo spravljam v geto?
A ko moški išče žensko svojemu karakterju sorodno ženske spravlja v geto? Vejk up.

Med sabo naj se mečkajo...

Mečkajo se naj tisti, ki se želijo mečkat med sabo.
Ti želiš, da se z njimi mečkajo tudi tisti, katerim ni do tega?
Ni treba da se mi dopadejo vse ženske, morajo pa se mi dopadit vsi transseksualci, da nism slučajno XYZ?

V resnici pa je takih parov (trans moški/trans ženska) prekleto malo.

Vprašaj se raje zakaj je temu tako.
Moja hipoteza je, da transseksualec globoko v svoji podzavesti sovraži svoj problem in zato želi biti s človekom ki je "boljši" kot on sam i.e. v telesu pravega spola. Sedaj pa zlivaj gnojnico...

Najboljša stava je partner ki te ima rad tako kot si. Kot že povedano 'trans' je samo pridevnik in nikakor ne definira človeka.

Seveda.
Problem je, da od nikogar ne moreš in ne smeš zahtevat da te ima rad.
Če 'straght' nima rad transseksualca to ne pomeni da je XYZ ampak da ga enostavno nima rad. Live with it.
Zbogom in hvala za vse ribe

Pithlit ::

WarpedGone je izjavil:

Ljudje ne razumejo niti tega kar je napisano in pol naj razumejo tuja občutja? No go.

Saj ni treba razumet kaka tuja občutja. Meni je pač jasno da se Majo pa Jožico pa Cvetko pa Salome... tretira kot ženske. Janeza, Mirkota, Boruta in Sigismunda pa kot moške. Ni neke grozne znanosti.

WarpedGone je izjavil:

A ker ji svetujem da naj najprej išče sebi sorodne karakterje jo spravljam v geto?

Ne. Razen če misliš da je biti 'trans' del karakterja. Potem pa ti niti približno ne razumeš kaj se dogaja. Kar pa si napisal, torej, "trans oseba naj si poišče trans partnerja" pa je spravljanje folka v geto.

WarpedGone je izjavil:

A ko moški išče žensko svojemu karakterju sorodno ženske spravlja v geto?

Nikakor. Ampak ti tega nisi napisal.

WarpedGone je izjavil:

Ni treba da se mi dopadejo vse ženske, morajo pa se mi dopadit vsi transseksualci, da nism slučajno XYZ?

Nikoli nisem nič takega napisala. Karikirala sem le tvoj predlog (trans on trans). Ampak zgleda da čustva meglijo bralne sposobnosti. Kar se mene tiče se ti lahko dopadejo zmaji pa te ne bom prav nič čudno gledala. In sploh ni treba da se ti katerakoli trans ženska dopade, tudi nimam nič proti.

WarpedGone je izjavil:

Moja hipoteza je, da transseksualec globoko v svoji podzavesti sovraži svoj problem in zato želi biti s človekom ki je "boljši" kot on sam i.e. v telesu pravega spola. Sedaj pa zlivaj gnojnico...

Trans osebe imajo popolnoma enake želje kot vsi drugi. Radi bi si našli osebo ki jih ljubi. Simpl. Nekateri najdejo trans partnerja... večina pa si najde cis partnerja (go google "cis person"). S tem pa da postavljaš takšno hipotezo (torej da trans ljudje iščejo partnerja ki je "boljši" od njih) direktno žališ trans ljudi s tem da jih označuješ za 'slabše'.

WarpedGone je izjavil:

Problem je, da od nikogar ne moreš in ne smeš zahtevat da te ima rad.
Če 'straght' nima rad transseksualca to ne pomeni da je XYZ ampak da ga enostavno nima rad. Live with it.

Se strinjam. Pa tega sploh nihče zahteva. Ne vem od kje si to pobral.
Life is as complicated as we make it...

tpleko ::

PurpleMoo je izjavil:

fantje, spoznate čudovito punco, ima super humor, izgleda res luštno (čeprav je mogoče malce visoka in ima široka ramena), ful se zaštekata. Nato pa na koncu zmenka ali dveh, po večerji, po kinu, ali karkoli, vam pove, da je trans, in da je prej, dolgo nazaj, bila moški.

Kako bi se vi odzvali na to?


obdržal bi jo. posebej, če še ima tiča (ne si ga odrezat) in če izgleda čimbolj kot ženska, ne kot moški. sploh nisem gej in me moški zelo odbijajo, ampak na transice pa občasno drkam. sicer me ne morejo obnoreti tako kot prave ženske, občasno za popestritev so pa dobre. :D

guest #44 ::

win95<3 je izjavil:

Nevem no ampak vecina, ki nas rajcajo tranny si ne zelimo ravno nekoga, ki si je operiral tudi spolni organ, ker vagino lahko dobis tudi pri zenskah (eni bi rekli da celo boljso/naravno). Mene so ze kot najstnika privlacila dekleta, ki so se obnasala malo bolj po fantovsko in so igrale recimo nogomet ter se niso obnasale kot barbike oziroma tipicno punckasto. Pred petimi leti nekje ko sem bil 18 se je to razsirilo se na transseksualce, ceprav me moski ne privlacijo pa mora imeti tanny med nogami original splovilo, ker to je tisto kar da tej zenski podobi se dodano vrednost in bi bilo noro seksat z nekomu za katerega priblizno ves kaj mu pase in da ti je podoben. Zame je tko: shemale z penisom > zenska > shemale brez penisa oziroma z vagino, z slednjo bi lahko bil, ampak je najmansja verjetnost za to, da bi tocno to iskal oziroma da bi bil z njo in bi mi morala oseba toliko bolj ustrezat, medtem ko bi pri prvi varianti bil pripravljen kar nekaj stvari vec pogledati skozi prste. Seveda realno gledano bom koncal z zensko, ker v Sloveniji pac to ni razsirjeno in pa tudi sam nisem tak tip cloveka, ki bi svoja hotenja razlagal sirsi okolici, ker bi iskanje bilo definitivno lazje, tako pa ima sanse kot na loteriji. "Priti ven iz omare" bi bil pripravljen samo ko bi nekoga nasel in videl da imava realne sanse, ker takrat bi bilo definitivno lazje prenasati negativne odzive okolice, medtem pa da se izjasnes in ostanes sam in z veliko oznako kaj si ni ravno najbolj zdravo v Sloveniji. No se vedno obstaja moznost tujina, ampak to so bolj sanje.

Kaj sem res edini tukaj, ki ga privlacijo shemale ? Ali pa ste samo preleni za narediti nov acc, kot sem ga jaz, ker mi iz originalnega ni do priznavanja taksnih stvari, ker obstaja moznost za razkritje identitete...



Sej o temu sem jaz govoru, ne o tem koliko ljudi si spremeni spol.

Koliko folka dejansko pali na take scene. IMO kar veliko, sam problem je spet v nazadnjaški okolici. Kot je že nekdo omenil, v San Franciscu je vrjetno to dost bolj commonplace.

WarpedGone ::

Saj ni treba razumet kaka tuja občutja.

Partnerske zveze brez tega enostavno ni.

Kar pa si napisal, torej, "trans oseba naj si poišče trans partnerja" pa je spravljanje folka v geto.

Vraga.
Maja sprašuje al naj kr obupa al je še kje kej možnosti.
Napisal sem le, da ima VEČ MOŽNOSTI med njej podobobnimi kot med njej nepodobnimi. Če je to getoizacija, potem je politična korektnost presegla vse meje dobrega okusa.

Kar se mene tiče se ti lahko dopadejo zmaji pa te ne bom prav nič čudno gledala.

Ko pa transseksualki predlagam da začne 'iskat' med transeksualci, me pa obtožuješ getoizacije. Bollocks.

Debeli ljudje imajo več šans da najdejo partnerja med debelimi ljudmi kot pa med suhimi. Fact of life.
Zbogom in hvala za vse ribe

lambda ::

PurpleMoo je izjavil:

Kakorkoli že, zanima me slednje: fantje, spoznate čudovito punco, ima super humor, izgleda res luštno (čeprav je mogoče malce visoka in ima široka ramena), ful se zaštekata. Nato pa na koncu zmenka ali dveh, po večerji, po kinu, ali karkoli, vam pove, da je trans, in da je prej, dolgo nazaj, bila moški.

Kako bi se vi odzvali na to? Kaj bi porekli, če sploh kaj? Po dolgem premisleku, glede na to, da je fantastična deklina in sta se res dobro ujela, bi jo poklicali? Bi jo še hoteli videti?

Bil bi precej osupel, ko bi dojel situacijo, bi pa povedal po pravici, da sva seveda lahko prijatelja (in s tem tudi ne bi imel nobene bistvene težave), karkoli več pa na žalost ne bo šlo. Dokaj prepričan sem, da bi taka informacija podzavestno povzročila tudi instant turnoff.

Pithlit > 100% ženska (ali pa 100% moški) pa ne obstaja. Karkoli že si, si lahko nekje vmes.

Če sem fiziološko moški, se počutim kot moški in me privlačijo izključno ženske, kaj sem potem drugega kot 100 % moški? Brez zamere, ampak redefiniraš besedo spol in jo obravnavaš v filozofskih okvirih.

jype ::

nubes> Če sem fiziološko moški, se počutim kot moški in me privlačijo izključno ženske, kaj sem potem drugega kot 100 % moški?

Naiven.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

lambda ::

jype > Naiven.

Dokler nimamo kriterijev za to, kdo je 90 % moški, kdo pa 95 %, je vse skupaj precej na trlih tleh. Me pa lahko prepričaš v nasprotno s tem, da podaš definicije.

jype ::

Težko govoriš o številkah, lahko pa govoriš o občutjih, ki izvirajo iz hormonskega delovanja, ki je atipično za tvoj spol.

tpleko ::

to govoriš iz osebnih izkušenj?:D

jype ::

Absolutno.

Pithlit ::

lambda je izjavil:

Če sem fiziološko moški, se počutim kot moški in me privlačijo izključno ženske, kaj sem potem drugega kot 100 % moški? Brez zamere, ampak redefiniraš besedo spol in jo obravnavaš v filozofskih okvirih.

Mogoče se celo zavedaš da po tvojih žilah v tem trenutku zelo verjetno kroži več estradiola kot pri marsikateri ženski.

Če pa te kak psihiater dobi v roke bo tudi ziher kaj izbrskal.

Pa saj je dost simpl dejstvo da absolutnih polov pri spolu pač nihče ne dosega. Če gledamo skrajno tehnično (torej povsem ignoriramo psiho in vse s tem povezano) ti že endokrini sistem to onemogoča. Pol pa pride še en kup mentalnega 'sranja' ki zadevo še mnogo bolj zakomplicira.

Pa še to. Pri ženskah se nivo estradiola s starostjo niža. Pri moških pa ne. Obratno velja za testosteron. S starostjo se pri moških niža, pri ženskah pa ne. Če sem malo žleht (pa ekstremno poenostavim zadevo) si ti z vsakim dnevom manj moški. Think about it. Pa ženske so tud vsak dan manj ženske.

Trans osebe pa so skoz na istem, saj je njihov endokrini sistem nadzorovan od zunaj in je nivo spolnih hormonov več ali manj konstanten. Lepo, ane?
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Ne bom pametoval, kako je biti trans, ker s tem nimam izkušenj. Imam pa izkušnjo s srečanjem trans ženske/moškega (glede tega sem še vedno zmeden).

Namreč, enkrat sem prek interneta srečal simpatično dekle, vsaj tako sem menil. Tako se je obnašala in ves čas je koketirala z mano, pa sem zagrabil. Po nekaj časa klepetanja pa je načela temo transseksualcev in mi nazadnje razkrila, da je sama trans.

Šokiralo me je bolj kot ne. Stvar je namreš v tem, da se mi, vsaj po spolni strani, moški gnusijo. Tako deluje moje telo, tak občutek dobim. Ko enkrat dobim informacijo, da je neka ženska nekoč bila moški, se mi s tem avtomatično zagabi, tako da odpade. Vsaj kot potencialni spolni/življenjski partner. Vendar s poznanstvom/prijateljstvom ni težav, to sem rekel, vendar je bila oseba preveč užaljena, da je podivjala in me začela javno žaliti/blatiti/zalezovati. Ko sem spoznal še to njeno plat, je bilo s tem vsega dokončno konec. Ne navsezadnje je tudi osebnost pomembna.

Je pa res, da sva imela burno debato. Pač ne razumem, kako lahko nekdo čuti, da je v napačnem telesu. Razum mi pravi, da je mogoče, ne navsezadnje se to dokaj pogosto dogaja. Vendar mi telo pravi, da je to nekaj sprevrženega, kot incest, in se avtomatično zablokira.

To je moja izkušnja. Moški ali ženska, pod masko vsakega se skriva marsikaj. Zato ne padam več na lepo besedo ne lepe oči. Človeka raje bolje spoznam, preden se čustveno zapletem z njim. Ne bi z moškim, ne bi s trans. Privlači me le naravna ženska. Še najbolj tomboy tipa, kar pa nekoliko zaplete zadevo, kajti pri teh je večja verjetnost, da gre za trans.

Sedaj, ko sem se spomnil na tisto osebo, sem malo poizvedel. Kaže, da si je prislužila sloves težke osebe, vzkipljive feministke z zajetnim slovarjem žaljivk, ki se je vsi izogibajo. Tudi če bi bila naravna ženska, se ne bi obneslo. Svojemu cisspolnemu nagonu se lahko le zahvalim, da mi je prihranil večje težave.

Tako je to pri meni. Živi in pusti živeti, ko pa se enkrat kdo začne vmešavati v moje življenje in se igrati z mojimi čustvi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Matako ::

Mipe je izjavil:


Sedaj, ko sem se spomnil na tisto osebo, sem malo poizvedel. Kaže, da si je prislužila sloves težke osebe, vzkipljive feministke z zajetnim slovarjem žaljivk, ki se je vsi izogibajo.


Za življenje zunaj mainstreama moraš biti posebno stabilna osebnost s povdarkom na BMK tehniki. Nadpovprečno skuliran. Takih je zelo zelo malo. Sicer ti bo slej kot prej počil živec zaradi ogromnih psihičnih pritiskov, ki jih družba izvaja nad takimi ljudmi - v glavnem ne zavedno in ne zlonamerno (čeprav tudi!) Zato je možnost, da med transići najdeš nekoga, ki je že malce na robu oz. mu je že odneslo ketno zelo velika. Jbg življenje že za seljake ni lahko, kaj šele za nekoga, ki mora biti nonstop v defenzivi.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Mipe ::

Prav zares. Zato včasih pomislim, če nisem te osebe ravno jaz pahnil čez rob.

Ma, ne. Zadostoval bi kdorkoli.

Matako ::

IMO jih ne more noben posameznik. Mogoče se imaš za zajebanega, ampak za res "pahniti nekoga čez rob" rabiš leta. Vprašaj kak ločen par. :D
/\/\.K.

first_line ::

Moški ki jemlje estrogen ni ženska, ampak moški z ginekomastijo.
Moški ki jemlje estrogen in mu ne binglja več med nogami je pa evnuh z ginekomastijo.

Pustimo kako zelo je to škodljivo zdravju.

Da se spol definira s tem si kar misliš da si, je pa podobno kot bi rekel da je butelj pameten ker misli da je pamtetn, morilec nedolžen ker se je odločil da ne bo več moril...

Jaz sem se odločil da sem od sedaj naprej žirafa. Ker sem žirafa ki lahko tipka na računalnik imam zagotovljeno uspešno kariero v šovbiznisu. Nestrpno pričakujem intervju za na 24ur.

Matako ::

first_line je izjavil:


Da se spol definira s tem si kar misliš da si, je pa podobno kot bi rekel da je butelj pameten ker misli da je pamtetn, morilec nedolžen ker se je odločil da ne bo več moril...



Spominja na prizor iz serije Married with Children ko tamali Bundy vpraša sestro, ki je ravno prijavila nek kretenizem: "pa kako si lahko _tako_ neumna?", una pa "ha, to so devetdeseta, lahko sem karkoli hočem!!"
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

first_line ::

He he, Bundy bi znal kaj povedati v tej temi.
««
3 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64071664 (62653) vostok_1

Sprememba spola in upokojitev kot? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8310694 (8827) ahac

Več podobnih tem