» »

Kateri telefon?

Kateri telefon?

Pezdicek ::

Imam možnost: Arc S ali pa Nexus S. Oba za enako ceno.


Kako dolgo ima nexus S obljubljene posodobitve od googla?

kmetek ::

nexus s da.

djordjevic ::

Nexus S, no-brainer.
No grave is deep enough to keep us in chains.

JerryP ::

Kot predhodnika ti priporocam nexus s, nadgradnje naj bi imel 18 mesecev od zacetka prodaje tako da je zadnjo vecjo verzijo dobil z jellybeanom. Neuradno pa bi znal dobivati nadgradnje se lep cas.

Po drugi strani je pa xperia arc s, ki je softwersko se na ics in bo tam tudi ostala, ima boljsi 8mp fotkic, ima pa probleme z pokanjem ohisja po dolocenem casu normalne uporabe.

me gusta ::

Da se še jaz malo navežem na to temo, kaj mi bolj priporočate: Samsung Omnia W ali Nokia Lumia 710?

LP

JerryP ::

Hja tole sta si dost podobne telefona na wp7.5 platformi. Na eni strani samsung z amoled zaslonom in boljšo 1500mah baterijo. Na drugi strani pa nokia z brezplačno navigacijo.

GeForce ::

Odgovor na OP - definitivno Nexus S, verjemi ne želiš si imeti Xperie, poleg pokanja ohišja (ki mimogede, pri arc S ni popravljen v garanciji, kot je to pri navadni Xperia arc) imaš še noro počasen ICS update (prvih nekaj dni deluje super, potem pa bolje da ne omenjam). :P

SLO_Matej ::

me gusta je izjavil:

Da se še jaz malo navežem na to temo, kaj mi bolj priporočate: Samsung Omnia W ali Nokia Lumia 710?

LP

https://slo-tech.com/forum/t485844/p365...

Uporabnik, kateremu sem svetoval, se je potem odločil za Omnio W in pravi, da je super zadovoljen. ;)

me gusta ::

pa je možnost, da imam tudi na Omnii navigacijo brezplačno? ukvarjam se tudi z geocachingom in bi mi prišla prav..

SLO_Matej ::

Offline navigacijo?

Se da, vendar ne zastonj oz. tudi tako, vendar ne legalno. >:D

Če ne pa počakaj na WP8 telefone, kjer mislim, da bodo vsi Windows Phoni, ne samo Nokie deležni brezplačne, offline Nokia Drive navigacije. :)

me gusta ::

aha, ja saj ni važno če je legalno >:D Samo, če pa čakam na WP8 bodo pa telefoni potem spet dražji.. :8) pa saj se bo verjetno WP7 telefone dalo updejatat na WP8, ali ne?

SLO_Matej ::

me gusta je izjavil:

aha, ja saj ni važno če je legalno >:D Samo, če pa čakam na WP8 bodo pa telefoni potem spet dražji.. :8) pa saj se bo verjetno WP7 telefone dalo updejatat na WP8, ali ne?

Ja, najbrž bo tudi kakšen cenejši model, kot je sedaj npr. Lumia 610. Ne, WP7 naprave žal ne bodo dobile nadgradnje na WP8, ker WP8 temelji na povsem novem, enakem jedru, kot običajni Windows 8 za PC-je. Bodo pa WP7 naprave dobile WP7.8, ki bo po zaenkrat znanih informacijah, na WP7 naprave prinesel enak Start zaslon. Kaj vse še bo, pa zaenkrat še ni znano.

puffs ::

Kje vam je pa počlo ohišje na arc S?

GeForce ::

 Cracks

Cracks

Pri mojem je še nekoliko bolj vidno/razširjeno/...

puffs ::

:\
Ti je padel po tleh or sth? Garancija verjetno tega ne krije?

GeForce ::

To je bilo že pred padcem po tleh :)) Je pa to serijska napaka modelov arc in arc S, le da Sony to priznava le za model arc (brez S). Tako da če se ti to naredi na Xperia arc, ti popravijo pod garancijo, če pa se ti to naredi na Xperia arc S, garancija ne krije tega. Žalostno vem ja ;((:P

kmetek ::

SAMSUNG GALAXY W I8150 ali HTC EVO 3D? oba sta po 149€ mobitel splošna akcija.

djordjevic ::

Evo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

trololo2 ::

me gusta je izjavil:

Da se še jaz malo navežem na to temo, kaj mi bolj priporočate: Samsung Omnia W ali Nokia Lumia 710?

LP


Jasno Omnio W zaradi AMOLED zaslona. Plus pri mobitelu je zdaj v splošni akciji resnično dirt cheap (100€).

Aramis ::

Kaj pa Galayx s 2 ali galaxy nexus?

SLO_Matej ::

Če so ti bolj pomembne posodobitve sistema (da imaš bolj ažurno verzijo sistema) in čisti Android, potem Galaxy Nexus. Če želiš boljši fotoaparat in mislim, da tudi baterijo, potem SGS II.

Aramis ::

Za kamero mi je vseeno. A je baterija res toliko boljša pri SGS2?

4.1 bo SGS2 dobil ali ne več... uradno?

RejZoR ::

Neki se govori, da je JellyBean v testiranju za SGS2 ampak kaj več kot to pa zaenkrat še ni znano...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

KruceFix ::

Še meni pomagajte. Kmalu mi poteče pogodba s Tušmobilom. Ker paket vesolje veselja ne obstaja več, ga moram zamenjat. Ker se ne spoznam na te zadeve, me zanima s katerim paketom z mesečnim stroškom 20 do 25 € bi dobil soliden telefon (kateri) in ugodne ostale storitve?

Najlepša Vam hvala!
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

kmetek ::

free20....

KruceFix ::

To že. Kako bi skombiniral, dal bi za cca. 20 - 25 € dobil kar seda soliden telefon in ostale storitve (manjši paket+opcije ali večji paket+manjše opcije). Telefon podoben Htc Desire HD, sem se ga kar navadil, še vseeno bi pa rad menjal.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Damiani ::

V službi so obljubili nove telefone. Na glavno izbiro so dali Samsung Galaxy 3 in pa iPhone (po vsej verjetnosti bo 5). Odprte so tudi druge možnosti, sam..... Glede Androidov so rekli da je galaxy 3 največ kar je od Andoida, sam me moti njegova velikost (po specifikacijah). Telefon vedno nosim v hlačnem žepu. Pri iPhonu (oz. samem applu) mi pa nekaj drugih zadev ni všeč:
-sama politika appla,
-"zasužnjevanja delavcev"(čeprav verjetno v podobnih razmerah sestavljajo tudi Samsunge),
-glejga šminkerja, sam da je vn pršu ga je že nabavu (očitno nisem rad v pozornosti),
-nimam izkušenj z njim (kapirov ga itag bom, sam je ios res tolk boljši?),
-glede na specifikacije ima slabšo batarijo od Samsunga.,

Sedaj uporabljam Androida in nimam nobene posebne aplikacije, katera bi pogrešal s prestopom. Večina jih je itak na obeh sistemih.

Aja ima iPhone kakšne probleme s bluetooh prostoročnim telefoniranjem (Opel Isignia). Sedaj prostoročno veliko uporabljam in bi mi bil to hud udarec če nebi deloval. Glede na applovo politiko, pa se ne čudim da bi bilo v stilu "It's not a bug, it's a feature".

Je še kakšen drug Android, poleg Galaxyja, ki je špica in v podobnem rangu? Priročna majhnost mi veliko pomeni.

Mam problem ker nevem kater telefon bi vzel. Mi pa stari dela probleme in bi se novega telefona razveselil. :) Bom pa danes šel pogledat Galaxy-ja da vidim velikost, jutri bo prepozno zaradi gužve na simobilu.


LP,

SLO_Matej ::

Kaj pa kaj z Windows Phonom npr.?

Kakšne Lumie npr.: Lumia 800 ali Lumia 900, če se mudi ali če počakate na nove z Windows Phone 8 - Lumia 820 ali Lumia 920.

Goody ::

SLO_Matej je izjavil:

Kaj pa kaj z Windows Phonom npr.?

Kakšne Lumie npr.: Lumia 800 ali Lumia 900, če se mudi ali če počakate na nove z Windows Phone 8 - Lumia 820 ali Lumia 920.


Samo tebe in tvoje windows fone smo še čakali v tej temi ;))

SLO_Matej ::

Hvala, pa sem le prišel, kajneda? :)

Treba razširiti ponudbo, mar ne? Konkurenca je vedno dobrodošla, ali ne?

Damiani ::

Windows phone mi nekako ne leži. Slab tržni delež, posledično manj aplikacij. Redno uporabljam dve aplikaciji, kateri tečeta na ios in andoidu. Menjati ti dve aplikaciji pa ne mislim, ker bi zgubil leto dni podatkov.

Goody ::

Damiani je izjavil:

Windows phone mi nekako ne leži. Slab tržni delež, posledično manj aplikacij. Redno uporabljam dve aplikaciji, kateri tečeta na ios in andoidu. Menjati ti dve aplikaciji pa ne mislim, ker bi zgubil leto dni podatkov.


Kateri?

Damiani ::

Sm opazu da je endomondo na voljo tudi za windows, money lover-ja pa po hitrem pogledu nisem našel. Pa ne mi sedaj vsiljevat windowse, ker se mi v osnovi ne dopadejo.

Goody ::

Damiani je izjavil:

Sm opazu da je endomondo na voljo tudi za windows, money lover-ja pa po hitrem pogledu nisem našel. Pa ne mi sedaj vsiljevat windowse, ker se mi v osnovi ne dopadejo.


;), brez skrbi da ti jih jaz ne bom, SLO_Matej bo pa ziher še poiskušal.

Goody ::

Drugače pa glede tvoje dileme: sam imam doma s3 in iPhone 4s (prvega žena, drugega jaz), pa me osebno s3 dosti bolj prepriča. Tudi velikost me osebno ne moti (sem probal tudi nositi po žepih, pa me zaradi tankosti prav nič ne moti). Drugače nekje kot s3 (malenkost slabši po karakteristikah) je HTC One S, ki je manjši (4.3), lažji in še tanjši.

mm46 ::

Goody je izjavil:

Drugače nekje kot s3 (malenkost slabši po karakteristikah) je HTC One S, ki je manjši (4.3), lažji in še tanjši.

Na žalost se pri nas prodaja one S s slabšim procesorjem.
Bi pa pogledal še one X... v primerjavi z s3, po mojem mnenju, bolje izdelan (unibody), veliko lepše sede v roko, boljši zaslon. Ima pa slabšo in neodstranjljivo baterijo in nima sd card slota

Goody ::

mm46 je izjavil:

Goody je izjavil:

Drugače nekje kot s3 (malenkost slabši po karakteristikah) je HTC One S, ki je manjši (4.3), lažji in še tanjši.

Na žalost se pri nas prodaja one S s slabšim procesorjem.
Bi pa pogledal še one X... v primerjavi z s3, po mojem mnenju, bolje izdelan (unibody), veliko lepše sede v roko, boljši zaslon. Ima pa slabšo in neodstranjljivo baterijo in nima sd card slota


Viš sto ljudi, 100 čudi... Sam sem neposredno primerjal s3 in one x, pa mislim ravno kontra kot ti: torej po moje ima s3 boljši zaslon in lepše barve, sede lepše v roko, je prijetnejši v roki, da bi bil one x bolje narejen pa tudi nisem opazil (glede na poste o odstopanju ekrana uporabnikov, je verjetno še slabše). One s, mi je pa preprosto lep in sem skoraj prepričan da se slabši procesor pri normalni uporabi niti ne opazi. Opazi se verjetno zgolj v benchmarkih in kakšni igri, ali se motim? Ima pa One S (zopet po mojem mnenju) opazno slabši ekran kot s3.

RejZoR ::

HTC že dolgo škrtari na zaslonu in fotoaparatih celo na najbolj high end modelih. Samsung po drugi strani, če ima telefon SuperAMOLED zaslon je to že zelo dobro, če ima dvojko pa sploh. Kamere imajo super tud bolj low end modeli. Mi pa je všeč, da HTC sili k uporabi full touch kontrol. Mehanski knofi pri Samsungu so mi tečno, ker se radi prožijo po žepih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mm46 ::

Goody je izjavil:


Viš sto ljudi, 100 čudi... Sam sem neposredno primerjal s3 in one x, pa mislim ravno kontra kot ti: torej po moje ima s3 boljši zaslon in lepše barve, sede lepše v roko, je prijetnejši v roki, da bi bil one x bolje narejen pa tudi nisem opazil (glede na poste o odstopanju ekrana uporabnikov, je verjetno še slabše).

Meni pri s3 ni bla všeč glossy plastika, ki daje občutek cenenosti, je malo širši in tanjši od one x in mi zato, kot sem napisal meni težje upravljanje... no pa tudi oblikovno mi ni všeč, sam to je stvar osebnega okusa
Glede zaslona pa... trenutno imam g. nexusa s praktično enakim zaslonom kot sgs3 in mi je v primerjavi z dobrim ips lcd (one x, iphone 4s) čist beden, predvsem zaradi poraznih belih in sivih odtenkov, ki vlečejo na zeleno ali modro in nasploh je precej temnejši kot lcd konkurenca (to potrdijo tudi meritve v testih)...zame definitvno najslabši del telefona s katerim sem sicer zelo zadovoljen.

Goody je izjavil:

One s, mi je pa preprosto lep in sem skoraj prepričan da se slabši procesor pri normalni uporabi niti ne opazi. Opazi se verjetno zgolj v benchmarkih in kakšni igri, ali se motim? Ima pa One S (zopet po mojem mnenju) opazno slabši ekran kot s3.

Uporabnik, ki je imel S4 verzijo in je kasneje zaradi popravila kot nadomestni telefon dobil S3 verzijo pravi, da se še kako pozna razlika. S3 (imel ga je npr sensation), je bil počasnejši od dual core exynos v sgs2, medtem ko S4 dela probleme trenutnim quadom:)

RejZoR je izjavil:

HTC že dolgo škrtari na zaslonu in fotoaparatih celo na najbolj high end modelih. Samsung po drugi strani, če ima telefon SuperAMOLED zaslon je to že zelo dobro, če ima dvojko pa sploh. Kamere imajo super tud bolj low end modeli. Mi pa je všeč, da HTC sili k uporabi full touch kontrol. Mehanski knofi pri Samsungu so mi tečno, ker se radi prožijo po žepih...

Do one x je to držalo, kamera na desire je bla porazna, pinky amoled zaslon pa ne dosti boljši:) Za one linijo telefonov pa berem večinoma pohvale glede kamere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm46 ()

BadWolf ::

počasi bo treba nov telefon
s3, iphone 5 ali mal počakat na novga nexusa?

Bolf3nk ::

počakaš na s 4

BCSman ::

a je kak pameten querty android?

BadWolf ::

S4 bo šele drug let

Damiani ::

sem bil na simobilu, pa se mi ful dopade s3, sam njegova velikost mi je pa še vedno strašna. Se kr ne prestavljam da bi ga imel v kavbojkah. Poleg tega se mi ne zdi odporen na torzijo. Ios mi je pa čudn. nima widgetov. Nevem kako je s koledarjem. Navaden uporabnik sploh ponavadi opazi dogodke na njemu, če ga dnevno ne spremljaš?

Goody ::

Damiani je izjavil:

sem bil na simobilu, pa se mi ful dopade s3, sam njegova velikost mi je pa še vedno strašna. Se kr ne prestavljam da bi ga imel v kavbojkah. Poleg tega se mi ne zdi odporen na torzijo. Ios mi je pa čudn. nima widgetov. Nevem kako je s koledarjem. Navaden uporabnik sploh ponavadi opazi dogodke na njemu, če ga dnevno ne spremljaš?


Si pa dej tole recimo tole alu zadnjo ploščo gor http://www.ebay.com/itm/261088751785. Glede iOS koledarja moraš kliknit na ikonco ali pa dol potegnit z vrha ekrana notifikacije. (tole zadnje mi je na iOS všeč).

cebelar123 ::

SLO_Matej je izjavil:

Kaj pa kaj z Windows Phonom npr.?

Kakšne Lumie npr.: Lumia 800 ali Lumia 900, če se mudi ali če počakate na nove z Windows Phone 8 - Lumia 820 ali Lumia 920.



Jaz se tudi navdušujem nad 920tko ampak mi ni jasno kako to da ni FM radia. Za taki denar bi rad da ima telefon tako stvar.

freesty ::

Verjetno si lahko aplikacijo dol cuknes pa je stvar resena. Antena so ponavadi tak slusalke.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Goody ::

freesty je izjavil:

Verjetno si lahko aplikacijo dol cuknes pa je stvar resena. Antena so ponavadi tak slusalke.


;) To bo pa težka če nima FM sprejemnika...

bdoxx ::

ma pa ga ativ s xD

SLO_Matej ::

Damiani je izjavil:

sem bil na simobilu, pa se mi ful dopade s3, sam njegova velikost mi je pa še vedno strašna. Se kr ne prestavljam da bi ga imel v kavbojkah. Poleg tega se mi ne zdi odporen na torzijo. Ios mi je pa čudn. nima widgetov. Nevem kako je s koledarjem. Navaden uporabnik sploh ponavadi opazi dogodke na njemu, če ga dnevno ne spremljaš?

No, pri Windows Phonu je tole s koledarjem rešeno super z živo ploščico (live tile), pa tudi na lock screenu ti kaže prihajajoče dogodke.
 Windows Phone 7.5 Start zaslon - Calendar live tile

Windows Phone 7.5 Start zaslon - Calendar live tile



Aplikacij pa tudi ni tako malo (že prek sto tisoč); http://www.windowsphone.com/en-us/store

No, samo povem, da ne bo kakšnih prezgodnjih stereotipov, kot so že bili ravno tukaj ... :)

Goody je izjavil:

freesty je izjavil:

Verjetno si lahko aplikacijo dol cuknes pa je stvar resena. Antena so ponavadi tak slusalke.


;) To bo pa težka če nima FM sprejemnika...

Se da z aplikacijo TuneIn Radio, ki ti potem za poslušanje radia koristi prenos podatkov in ne rabiš slušalk kot antene. Seveda si lahko priljubljeno radijsko postajo pripneš na Start zaslon. :) Me pa čudi, da Lumia 920 ne bi imela FM sprejemnika ...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725595 (22217) zadetek
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827250 (5695) lvlOne
»

Xperia S ali Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11225246 (21135) freesty
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028296 (22459) leiito
»

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

Oddelek: Mobilne tehnologije
224799 (4500) Alessio983

Več podobnih tem