» »

Delo v javni upravi

Delo v javni upravi

Temo vidijo: vsi
1
2
»

barakus ::

Jaz bi dodal to, da je že samo okolje oz. sistem JU tak, da ne spodbuja produktivnosti, zagnanosti, pridnosti. Ni nujno, da so vsi zaposleni v JU slabi delavci, vendar preprosto nimajo motivacije, saj ves njihov trud sistem ne nagradi oz. je zadušen. Verjamem, da se marsikateri mlad zaposlen trudi in želi biti učinkovit, vendar kmalu uvidi, da njegov trud ni cenjen, da ga sodelavci grdo gledajo, ker dela več kot oni, kar bi jih lahko pokazalo v slabi luči, da sistem ni fleksibilen in zahteva izvajanje nelogičnih stvari, ki so neučinkovite in nimajo nobenega smisla ter da je težko karkoli spremenit, ker je interes večine ohranjanje status quo in da sistem pojma optimizacije ne pozna. Potem taka oseba ali podleže sistemu in postane del njega ali pač gre drugam.

Mislim, da ta odločitev ni nujno povezana samo s sposobnostjo posameznika ampak tudi s karakternimi lastnostmi in drugimi okoliščinami. Vsekakor pa dolgoročno delo v takih okoliščinah delavca poleni in deprimira.

Hočem povedat, da se meni osebno ne jeza na posamezne zaposlene ne zdi smiselna. Bolje bi bilo razmišljati kako popraviti sistem, kar pa vsekakor ni trivialno.

Ramon dekers ::

Nima veze več vlada, lahko bi bil Mohamed&co, Jankovič&co, kakorkoli ga/jo že imenuješ ni več rešitve.

V Sloveniji je vsega dovolj in bo vsega dovolj edini problem je ker si tega ne bo mogel nihče privoščiti, razen peščica ki se jim cedi med in mleko.

EDIT: v JU upravi vsaj še imajo plače, hej 700 - 800EUR pa je le na mesec za razliko od zasebnega sektorja, kjer plača je ali pa je ni pa še to kar je, je navadno manj kot v JU.
Parlament se razpusti, razlglasi se bankrot potem pa pod avstrijski protektorat.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Parlament se razpusti, razlglasi se bankrot potem pa pod avstrijski protektorat.


Prej bo konec sveta, kot pa da bi se uresničila tvoja prerokba.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Ramon dekers ::

prvi dve sta še kako realni opciji, zadnja opcije spada pod moje mokre sanje.

BALAST ::

Ne bodi tako črnogled! Odpustiti je potrebno samo okoli 20% JU pa bomo brez dolgov v dveh letih.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

jype ::

Lakotnik29> hmmmm:

To (plačilo na podlagi izobrazbe) dejansko obstaja. Jaz nisem zapisal, da je plačilo odvisno samo od izobrazbe.

BALAST> Ne bodi tako črnogled! Odpustiti je potrebno samo okoli 20% JU pa bomo brez dolgov v dveh letih.

Ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

In ko smo mislil da bo sedaj bolje pride Strabag (katerega lastnik je banka tako da kapital ni problem) in melje s svojimi podnudbami, ki bo zmlel še to kar imamo.


Kaj si pa mislil? Če se lokalni ponudniki zaradi pohlepa samouničijo, bojo posle prevzeli drugi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

St235 ::

jype :: danes, 19:40:16

pirat> Vezava plačila zgolj na raven dosežene izobrazbe je pa absoluten 'fail'

Ja, eden od večjih pri nas.


no no jure, ne bluzi, jasno si se strinjal, da je eden večjih failov pri nas, da je v JU plača odvisna samo od izbrazbe kar je navaden bullshit. Izobrazba neposredno na plačo minimalno vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jype ::

Lakotnik29> no no jure, ne bluzi, jasno si se strinjal, da je eden večjih failov pri nas, da je v JU plača odvisna samo od izbrazbe kar je navaden bullshit. Izobrazba neposredno na plačo minimalno vpliva.

Ne, ti ne bluzi. Za isto delovno mesto se pri različni izobrazbi plača različno plačo. To je velika napaka.

Jaz nisem niti približno trdil tistega, kar si tebi zdi, da sem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Izobrazba neposredno na plačo minimalno vpliva.


Iz vsaj enega razgovora za službo v JU pred leti, ti lahko nasprotujem s konkretnimi ciframi. Je bila ponudba - max 750€ neto za gimnazijskega maturanta, ~1200€ neto, če spravim skup faks. Plus, dokler sem še kot študent delal na Arnesu, so mi povedali isto. Če se hočeš zaposliti naredi faks, drugače je plača prenizka.

Pa sem šal delat v privat sektor.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mastah ::

izobrazba vpliva v državni upravi kjer maš z diplomo min cca 800€ neto, brez pa cca 550€.

St235 ::

Dedalus/mastah stvari jemljeta iz konteksta. Z diplomo nisi na istem delovnem mestu kot brez nje, tako da je logično da je plača različna.

Na istem delovnem mestu je razlika v plači par €. konkretno med uni dipl in mag je razlika cc 40€, oziroma malo manj.

Če ste res tako neumni da verjamete, da je to eden večjih problemov JU...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

paggy ::

Glede na to da delam v JU je največji problem to da je 90% kadra ženskega spola. Ne me narobe razumet ampak za kolektiv je najhuje če ni v njem vsaj 20% moških.

Glede izobrazbe pa je tako, da ne moreš priti na določeno mesto, če nimaš faksa in s tem je povezan tudi plačilni razred. Torej če imaš SŠ je to max. 25 do 30 razred, kar v € pomeni od 700-800€ neto na mesec. Drugačna pesem je pri raznih podsekretaarjih, razred 40+, ki pa dobivajo nad 1,5 k € neto, delajo pa to da prelagajo delo na nižje zaposlene.

Pa še ena nebuloza, ki se mi je zgodila ta teden in se mi je skor odpelal. Če hoče ministrstvo dobit denar od ministrstva za finance, mu mora posredovati določene dokumente. Glede na to da sem pričakoval da smo zelena uprava sem jim vse skeniral in poslal po mejlu. No sem pa dobil še bol debilen odgovor, da je v pravilniku napisano: lahko v elektronski obliki, vendar mora en ZzP vsebovati tudi natisnjene dokumente

V glavnem, težko je starim kuram, od 45 let naprej, vbit kakšno novost v glavo.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

gzibret ::

jype je izjavil:

francek1> Največji problem JU niso plače

So, ampak so prenizke. Enako kot prepoceni stoli so v JU tudi prebutasti zaposleni, kar pa niti ni njihova krivda. IMHO mora imeti popolnoma vsak najnižji uradnik za šalterjem moč svojega šefa spravit ob službo, če ga ta ne posluša, hkrati pa vsak šef dolžnost, da se znebi zaposlenega, če ta stagnira. Če hočeš ljudi, ki bodo v takem okolju delali, potrebuješ visoke plače.


To rabimo, to je treba. Pa ne samo v javni upravi, to bi morali uvest tudi v večjih podjetjih. V resnici pa danes šefovske pozicije nemalokrat zasedajo popolnoma nekompetentni ljudje. In khrati se v firmi iz nevemkakega razloga tolerira tudi največje luzerje.
Vse je za neki dobr!

knesz ::

Za primer ti povem, da se za 24 urno delo kupijo stoli, ki so namenjeni 50 kilskim tajnicam, potem pa, ko tak stol crkne vsak mesec, popravljajo zadevo v nedogled(vsak servis pa stane min. 100 EUR) namesto, da bi nabavili enega Aerona z 12 letno garancijo in mir. Potem pa se nabavni še hvalijo, kako so prihranili...


Saj so nekaj podobnega naredili z nakupom novih prenosnikov, pa so v luft skočili medija in raja, češ, kako zapravljajo denar za prenosnike po 1000€ (se mi zdi, da je bila neka taka cifra), ko bi pa lahko nabavili Acerje po 550€. Še tukaj na ST ste bili nekateri zelo glasni glede tega :)

jype ::

Lakotnik29> Če ste res tako neumni da verjamete, da je to eden večjih problemov JU...

Ne, to pa ne. Je ena večjih neumnosti, a ni problematična z nobenega razen simptomatskega in filozofskega vidika.

St235 ::

Jap vedno se srečaš stem. Karkoli boš kupil bo a. predrago, ker je imel bratrance od soseda cenejše b. zanič, ker je imel stric od sodelavca boljše. Potem pač zadevo rešijo transparentno, uzakonijo koncept najugodnejšega ponudnika, zbiranje ponudb itd... Potem ti pa finančna služba zavrne podpis naročilnice za objavo razpisa v uradnem listu, ker nisi zbral treh ponudnikov.

knesz ::

St235 je izjavil:

Jap vedno se srečaš stem. Karkoli boš kupil bo a. predrago, ker je imel bratrance od soseda cenejše b. zanič, ker je imel stric od sodelavca boljše. Potem pač zadevo rešijo transparentno, uzakonijo koncept najugodnejšega ponudnika, zbiranje ponudb itd... Potem ti pa finančna služba zavrne podpis naročilnice za objavo razpisa v uradnem listu, ker nisi zbral treh ponudnikov.

Verjetno bi isti odgovor napisal, če bi kupili zgoraj omenjene stole. Jaz še vedno trdim, da so pri prenosnikih naredili dober deal (enkrat za spremembo).

jype ::

knesz> Še tukaj na ST ste bili nekateri zelo glasni glede tega :)

Ja, zdelo se mi je obsceno, da se kdorkoli pritožuje nad takim prenosnikom, glede na to da jih državni zbor itak nujno potrebuje.

knesz> Jaz še vedno trdim, da so pri prenosnikih naredili dober deal (enkrat za spremembo).

Saj Lakotnik29 se strinja s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

St235 je izjavil:

Jap vedno se srečaš stem. Karkoli boš kupil bo a. predrago, ker je imel bratrance od soseda cenejše b. zanič, ker je imel stric od sodelavca boljše. Potem pač zadevo rešijo transparentno, uzakonijo koncept najugodnejšega ponudnika, zbiranje ponudb itd... Potem ti pa finančna služba zavrne podpis naročilnice za objavo razpisa v uradnem listu, ker nisi zbral treh ponudnikov.

No, in kako bi ti rešil to, da se potem ne bi dogajalo, da nekdo kupi stvar pri svojem stricu po ceni dobre robe s kvaliteto najcenejše? Seveda je treba tudi upoštevat kako "lahko" je koga zamenjat v Sloveniji, da se ne bi zavrtel noben števec.

Daedalus ::

Dedalus/mastah stvari jemljeta iz konteksta. Z diplomo nisi na istem delovnem mestu kot brez nje, tako da je logično da je plača različna.


V obeh primerih bi opravljal isto delo tudi po diplomi. Tako da je sprememba naziva delovnega mesta zgolj olepšava, ki z dejanskim stanjem nima neke povezave.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Fritz ::

St235 je izjavil:

Jap vedno se srečaš stem. Karkoli boš kupil bo a. predrago, ker je imel bratrance od soseda cenejše b. zanič, ker je imel stric od sodelavca boljše. Potem pač zadevo rešijo transparentno, uzakonijo koncept najugodnejšega ponudnika, zbiranje ponudb itd... Potem ti pa finančna služba zavrne podpis naročilnice za objavo razpisa v uradnem listu, ker nisi zbral treh ponudnikov.


Transparentnost nima nič s konceptom najugodnejšega ponudnika (dobro da nisi napisal najcenejšega). Vsepovsod kjer se porablja proračunski denar bi zadeve morale biti 100% transparentne. Najugodnejše kratkoročno, srednjeročno ali dolgoročno pa ni vedno najcenejše. Dober odločevalec bo znal npr. dražji nakup vedno brez težav pojasniti, še posebej na podlagi izkušenj kot so omenjene v primeru s stoli. Če so pa predpisi idiotsko napisani pa zato niso krivi delavci temveč tisti, ki takšne predpise sprejemajo, predvsem Vlada, parlament, ministrstva in vodstva. In kljub tem zelo omejujočim in deloma neumnim predpisom niso uspeli zajeziti sistemske korupcije in korupcije pri največjih poslih, kjer se takšne omejitve da zlahka zaobiti s pogodbami, ki so pisane v škodo ene od strani (proračunskega porabnika).

Učinkovita državna uprava je odgovornost Vlade in zakonodajalca. Tudi jaz ne vidim nobenega problema, če bi direktor DURS-a imel 10.000€ plače, kriminalist 3.000€ in predsednik vlade 20.000, če bi imeli učinkovito, državljanom prijazno in transparentno državno upravo. zdaj se pa vprašajte komu in zakaj je v interesu, da tega nimamo pa vam bo marsikaj bolj jasno.

Nekateri pišete, kot da uradniki za šalterjem upravljajo s celotno JU!? In še to, da bi delavci iz JU šli v gospodarstvo je potrebna ponudba delovnih mest. Če se ne motim, teh ni ravno veliko. Zatorej je možnost za zmanjšanje zaposlenih le naravni odliv ali odpuščanje. Je pa tudi odpuščanje možno kombinirati s prekvalifikacijo v smeri zadovoljevanja potreb gospodarstva.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Fritz ::

Pogoj za učinkovitost je seveda odgovornost posameznika na določeni poziciji oz. odgovornost za opravljeno delo. Plača bi zatorej morala biti odvisna od odgovornosti, torej realne odgovornosti kjer bi tisti, ki delajo slabo, bili zaradi slabega dela kaznovani ali odpuščeni. Vse to se da narediti transparentno, na podlagi vsem znanih kriterijev in tako, da velja za vse, od najnižjega delavca pa vse do direktorja ali ministra.

Višje kot je nekdo na lestvici, večjo odgovornost ima, saj je odgovoren tudi za delo svojih podrejenih.

Kriminalisti na NPU, ki bi se naj ukvarjali s kriminalom kjer se obračajo na desetine mio. €, imajo plače kot uradniki, ki v pisarnah opravljajo ne posebej zahtevno birokratsko delo. Ali mislite, da Vlada (katerakoli že je), ki tako zastavi zadevo, želi res učinkovit pregon kriminala belih ovratnikov in korupcije ali pa gre morda le za politični marketing?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

St235 ::

Točno to sem hotel poudarit. samo v realnosti pa se najugodnejši zreducira na najcenejši, ker vse ostalo pomeni prvo stran slovenskih novic.

Brane22 ::

ko že govorimo o JU, koneckoncev ti lahko plačajo samo učinek.

Ta pa je bolj marogast at best.

Najnovejši štos:

Dobim opomin pred izvršbo za €400 s carinske uprave Sežana. Pokličem in izkaže se,d a je nalogodajalec Okrajno SOdišče v LJ, ki ni poknjižilo moje polovice plačila za zapuščinsko razpravo izpred dveh let.
Pokličem LJ enoto in ljerka potrdi, da ima zavedeni obe plačili, le da mojega niso knjižili, ker je bil formalno plačnik brat.
OK, vse lepo in prav. Torej je opomin preklican ? Ne. Ljerka v SE insistira na tem,d a izvršbe ne bo preklicala, dokler ne dobi naloga za to od Ljerke v LJ in da bo izvršba sicer 19.8. Ljerka v LJ pravi, da mora dat preklic natipkat in da to ne gre kar tako. Sploh pa, ker so na dopustih , pošta ne bo šla ven pred 17-tim. Poznavajoč njihovo prakso, bo to komot en teden pozneje. Faksa ne more poslati, ker ona ni zato tam.

Se pravi, lahko si dovolijo to, kar si nihče drugi v SLO ne more- ti izvedejo izvršbo, čeprav VEDO, da je stvar plačana in tega tudi ne osporavajo.8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

jype ::

No, zaradi takih reči jaz pričakujem, da imajo visoke plače in da vsako tako "težavo" rešijo v največ treh minutah.

Brane22 ::

Pa zapuščinska razprava je bla tud za koga ubit.

Trajala je 15 minut, začela se je pa z neumnimi vprašanji sodnice o vrenosti stanovanja itd. 30 sekund za tem sem videl, da dokumentacije, ki sem jo s toliko napora pripravil NIMAJO. Rekla mi je, da imajo probleme z dokumentacijo in to je to.

O premaknitvi datuma razprave so me obvestili malo manj ko preko goloba pismonoše, o zgubljeni dokumentaciji pa še to ne.

In smo se kar tam na brzino "zglihali" za vrednosti, pozabili neodplačan kredit ( tega sicer ni bilo tako veliko, pa vendar) in to je to.

_Dobesedno_15_minut_ čistega nategovanja in poniževanja me je stalo 2 x €400. Za kar sedaj priznavajo da so prejeli plačili, radi bi pa še tretjo polovico. WTF ?

Včasih dvomim, da sploh imajo prijavljeno to dejavnost. Da ni kakšen Sale s Kosez za foro odprl "Sodišče" in sedaj umira od smeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

krneki0001 ::

Brane, aprila se mi je rodila hčerka. Ker sem rabil njeno davčno številko, sem se odpravil na davčno upravo. Tam so me poslali na občino, ker ne morejo nič narediti, dokler hčerka ni vpisana v register prebivalstva.
Na občini so mi povedali, da je hčerka 61 na seznamu za vpis novorojenčkov tisti mesec. Seveda naj bi to bilo narejeno v parih dneh. Zadovoljen z odgovorom sem se pač odpravil domov.

Ta vpis je potem trajal skoraj 5 tednov (20 delovnih dni, ker so bili vmes prazniki). Toliko o delu JU in o količini dela. Upam, da so si za tako težko delo (3 vpise na dan v register prebivalstva), vzeli vsaj 3 tedne dopusta in si izplačali kakšno lepo nagrado.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Utk ::

jype je izjavil:

No, zaradi takih reči jaz pričakujem, da imajo visoke plače in da vsako tako "težavo" rešijo v največ treh minutah.

To lahko ti pričakuješ čez 10-15 let. Kaj bi naredil s tem recimo do konca leta? Nekje od 2002 do 2008 so te stvari kar lepo napredovale, potem pa konec.

Ramon dekers ::

Daedalus je izjavil:

In ko smo mislil da bo sedaj bolje pride Strabag (katerega lastnik je banka tako da kapital ni problem) in melje s svojimi podnudbami, ki bo zmlel še to kar imamo.


Kaj si pa mislil? Če se lokalni ponudniki zaradi pohlepa samouničijo, bojo posle prevzeli drugi.



Kakšnega pohlepa neki? Si nepismen? Pohlepne so bile velike firme kot je Vegrad zaradi njih so propadle še manjše. Manjše firme niso dobivale kreditov, imele so večje pritiske...No upam da bo slej ko prej vse šlo pa da gremo od začetka.

kamuee ::

barakus je izjavil:

Jaz bi dodal to, da je že samo okolje oz. sistem JU tak, da ne spodbuja produktivnosti, zagnanosti, pridnosti. Ni nujno, da so vsi zaposleni v JU slabi delavci, vendar preprosto nimajo motivacije, saj ves njihov trud sistem ne nagradi oz. je zadušen. Verjamem, da se marsikateri mlad zaposlen trudi in želi biti učinkovit, vendar kmalu uvidi, da njegov trud ni cenjen, da ga sodelavci grdo gledajo, ker dela več kot oni, kar bi jih lahko pokazalo v slabi luči, da sistem ni fleksibilen in zahteva izvajanje nelogičnih stvari, ki so neučinkovite in nimajo nobenega smisla ter da je težko karkoli spremenit, ker je interes večine ohranjanje status quo in da sistem pojma optimizacije ne pozna. Potem taka oseba ali podleže sistemu in postane del njega ali pač gre drugam.

Mislim, da ta odločitev ni nujno povezana samo s sposobnostjo posameznika ampak tudi s karakternimi lastnostmi in drugimi okoliščinami. Vsekakor pa dolgoročno delo v takih okoliščinah delavca poleni in deprimira.

Hočem povedat, da se meni osebno ne jeza na posamezne zaposlene ne zdi smiselna. Bolje bi bilo razmišljati kako popraviti sistem, kar pa vsekakor ni trivialno.


Jest jim takoj dam motivacijo da sm jim šef, in to bi bila, če neboš delau tko ko treba boš šou na cesto, tak pogoj bi mogl dobit pa bi vsi delal, ne pa da pridem na občinski urad, čakam ko lolek k ni nobenga, delavke pa pr sosedi v kafiču sedijo pa se menijo kak se po riti čoha na šihtu, haloo ....

Sam kr delajo v JU jim noben ne serje nč in so neobremenjene z poslom in imajo preveč cajta same s sabo te babe pa še večina jih same s sabo na znajo žvet, pol pa depra pade pa bla bla, pol se pa nad nami ko iščemo pomoč ali samo info stresajo svojo jezo, neznanje, itd...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Daedalus ::

Kakšnega pohlepa neki? Si nepismen? Pohlepne so bile velike firme kot je Vegrad zaradi njih so propadle še manjše. Manjše firme niso dobivale kreditov, imele so večje pritiske...No upam da bo slej ko prej vse šlo pa da gremo od začetka.


In kako to zanika mojo ugotovitev? Manjše firme pa normalno, da so šle v kurac. Če imaš samo enega naročnika, se ti točno to zgodi, ko naročnik propade.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Ramon dekers ::

@Kaj si pa mislil? Če se lokalni ponudniki zaradi pohlepa samouničijo, bojo posle prevzeli drugi.

Nevem kaj točno si mislil s tem ampak kako lahko lokalni ponudnik uniči sam sebe? Večji izvajalci so uničili lokalne (manjše) ponudnike, sedaj ko smo opazili kako so izvajali svoje nizke cene v ponudbi vidimo da smo v riti dobesedno, niti nihče ni preverjal kako so lahko izvajali tako nizke ponudbe.Javni razpisi in najcenejše ponudbe pa dobiš ven podn in upostošenje.

Dejansko bi moral JS izvajati tudi kakšen nadzor pa se mu jebe, nobene odgovornosti, transparentnosti, malo tamo malo vamo...lahko noč Slovenija.

Fritz ::

Ramon dekers je izjavil:


Dejansko bi moral JS izvajati tudi kakšen nadzor pa se mu jebe, nobene odgovornosti, transparentnosti, malo tamo malo vamo...lahko noč Slovenija.


Kakšen nadzor, če so si večji izvajalci sami pisali pogodbe, ki so jih z njimi sklepala državna podjetja in agencije? Če imaš relativno slabo plačane uradnike, ki nimajo nobene odgovornosti in luknjast pravni sistem, na drugi strani pa se operira z ogromnimi vsotami denarja, potem je samoumevno, da se bo korupcija razmahnila na škodo vseh razen tistih, ki se pri tem neposredno okoriščajo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Daedalus ::

Nevem kaj točno si mislil s tem ampak kako lahko lokalni ponudnik uniči sam sebe? Večji izvajalci so uničili lokalne (manjše) ponudnike, sedaj ko smo opazili kako so izvajali svoje nizke cene v ponudbi vidimo da smo v riti dobesedno, niti nihče ni preverjal kako so lahko izvajali tako nizke ponudbe.


Glede na to, da smo del skupnega trga EU, besedno zvezo lokalni ponudniki uporabljam za označevanje slovenskih podjetij. Ki so se samouničila.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

cebelar123 ::

Bom tukaj vprašal, da nebom odpiral nove teme. Mislim da ima veliko mladih, kateri so zaposleni v javni uravi za določen čas ali polovičen delovnik, ne more dobiti službe ker nekdo noče iti v penzijo, čeprav izpolnjuje oba pogoja za upokojitev. Torej delovno dobo in starostno dobo.
Zanima me ali lahko takemu primerku v nedogled podaljšujejo pogodbo ali je tukaj kje kakšen zakon, ki to po novem preprečuje.

MIHAc27 ::

Še večji problem, kot to da nekdo noče v penzijo, je ta, da ko le-ta le oddide njegovo mesto ostane prazno.

Tašča je delala v parlamentu (v kuhinji) in ko je šla enostavno je ni nihče nadomestil. Je bilo že prej veliko dela, potem pa še več za tiste, ki so ostali....

klemenSLO ::

A ni po novem (dopolnitve zakona lansko leto) tako da se ti pogodba avtomatsko prekine ko izppolneš pogoje za upokojitev ?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Furs po 4 letih terja že plačan dolg

Oddelek: Loža
296069 (4823) noraguta
»

Inšpektorat ni ukrepal proti organom, ki kljub zahtevi niso dali informacij javnega z (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
8921920 (16403) PaX_MaN
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10118062 (14883) Pithlit
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531141486 (132784) poweroff

Več podobnih tem