» »

Acerjev šef vidno nenavdušen nad Microsoftovim pohodom v hardware

1
2
3 4

Ramon dekers ::

Icematxyz je izjavil:

Drugače pa, če te zanima namestitev gonilnika za HP LaserJet 1018 na Ubuntu 12.04 vprašaj. Za vse ostale najstnike, ki bi pa natolcevali v tri dni pa menim, da je nekako čas, da če imajo kakšno konkretno težavo naj vprašajo, če je rešljiva ali ne drugače pa se naj ne smešijo več z nepoznavanjem področja.

To da ne znaš in se raje obnašaš, kot najstnik ne pomeni, da je težava Ubuntu.



Smešno, takrat sem preguncal vse forume, zabil cajta još in još, potem pa si rekel če se moram hecat za en kurčev driver za printer kaj bo v primeru nekompatibilnosti fotiča...Doh.

Icematxyz ::

Smešno, takrat sem preguncal vse forume, zabil cajta još in još, potem pa si rekel če se moram hecat za en kurčev driver za printer kaj bo v primeru nekompatibilnosti fotiča...Doh.


Me načeloma ne zanima, kaj si počel takrat in kaj je v drugih temah kdo počel na tem področju leta 1991. Posodobi znanje.

Ramon dekers ::

Torej Ubuntu, ki je pa brezplačen.


Ubuntu je zmazek ki ni premeren kot OS za uporabnika pač pa samo za serverje. Za vse ostalo so winsi nevem pa kako je z ios.

Me načeloma ne zanima, kaj si počel takrat in kaj je v drugih temah kdo počel na tem področju leta 1991. Posodobi znanje.


Čemu, če mi pa win 7 funkcionirajo brez problema in sem zadovoljen z njimi. Uporabniško prijazen in fukncionalen sistem. Nevem zakaj bi bilo potrebno menjavati nekaj kar dela.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: b3D_950 ()

Icematxyz ::

Ramon dekers je izjavil:

Torej Ubuntu, ki je pa brezplačen.


Ubuntu je zmazek ki ni premeren kot OS za uporabnika pač pa samo za serverje. Za vse ostalo so winsi nevem pa kako je z ios.


Še dobro potem, da bi sam brez težav na njem uporabljal HP LaserJet 1018, če bi si ga lastil in Fotoaparat in da me takšno pavšalno mnenje niti ne zanima. Kvečjemu, da ne bi kdo tega resno vzel za to še kaj napišem na takšno natolcevanje.

Torej če ima kdo kakšno konkretno težavo naj vpraša in se ne obnaša, kot najstnik, glede natolcevanja na podlagi "teorije" iz leta 1991 pa škoda besed.

MrStein ::

Konkretnih primerov je forum poln.

"pavšalno mnenje" pa imaš kvečjemu ti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Konkretnih primerov je forum poln.

"pavšalno mnenje" pa imaš kvečjemu ti.


O torej težavah s Windows OS? S pavšalnim mnenjem pa sem mislil na uporabnika @Jst, tvoje natolcevanje BREZ KAKRŠNIH KOLI ARGUMENTOV ni torej niti to.

Zgodovina sprememb…

Ramon dekers ::

Če bi bilo vse oh in sploh kul super in duper z ubuntujem, fedoro, mintom in ostalim linuxo cr.... bi sigurno marsikdo to zamenjal, tako pa se večini ne ljubi hecat s kompatibilnostjo. Naprava mora delovati takoj ko jo vstaviš in ne da ti iščeš katera naprav bo (kot si sam omenil) kompatibilna s tvojim OS. Tnx, but no tnx

Icematxyz ::

Naprava mora delovati takoj ko jo vstaviš


Točno tako in za to uporabljam Ubuntu. A misliš, da se imam sam čas več kot pri namestitvi med 15 do 30 minut (odvisno od tega ali gre za HDD ali SSD) se ukvarjati s OS? Še to je načeloma preveč da in za to naj bo se strinjam na policah več izbire, kjer bo Ubuntu prednameščen.

MrStein ::

Ravno prej* sem navedel primer, ko to ne dela. A imamo spet Apple^WLinux Reality distortion field na delu?

* nekaj dni - grafika. Niti VESA driver ne dela OK.

Icematxyz je izjavil:

Hvala lepa, bom rajši kupil tisto programsko oppremo ki jo kompatibilna z vsako - večino strojne opreme.


Torej Ubuntu, ki je pa brezplačen.


Icematxyz je izjavil:


Kupiš takšno strojno opremo, ki nudi Linux podporo


Odloči se. Je kompatibilna z "vsako" ali le določenimi, ki imajo podporo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: b3D_950 ()

Icematxyz ::

Ravno prej* sem navedel primer, ko to ne dela. A imamo spet Apple^WLinux Reality distortion field na delu?


MrStein je izjavil:

Najstniki imajo. In mislijo, da so vsi drugi ljudje tudi najstniki.


To si navedel da, kot običajno.

Odloči se. Je kompatibilna z "vsako" ali le določenimi, ki imajo podporo?


A Windows je pa kompatibilen z vsako strojno opremo? Če je tvoj odgovor slučajno NE prosim mene ne obremenjuj več s takšnimi vprašanji!

MrStein ::

Izmikanje in spreminjanje teme? Delam se presenečenega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Izmikanje in spreminjanje teme? Delam se presenečenega.


Torej je če prav razumem tvoj odgovor NE? In torej če je ne, kaj bi še ti naj jaz odgovoril, če je že v osnovi tvoja teorija bila zgrajena na temelju, ki ga torej ni?

MrStein ::

Sem te lepo citiral. (se pa strinjam, da je tvoje pisanje bolj uboga osnova)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Če pa te konkretno zanima pa OK na prenosniku, ki ga uporabljam Ubuntu nudi mnogo več, kot Apple ali Windows. Več kot Apple za to, ker lahko izberem željen kos strojne opreme, kateri mi najbolj odgovarja in ni na voljo le eden ali dva "združljiva" in od Windows več, ker deluje na Ubuntu vse kar je vgrajeno v prenosnik in periferija, ki jo uporabljam out-of-the-box in tega Windows ne nudi.

Še kaj te zanima ali se boš delal spet presenečenega, da je temu tako?

Gandalfar ::

Pa kaj te tako zelo boli, da se nekdo na internetu moti? :)

Icematxyz ::

Gandalfar je izjavil:

Pa kaj te tako zelo boli, da se nekdo na internetu moti? :)


Da.

techfreak :) ::

Več kot Apple za to, ker lahko izberem željen kos strojne opreme, kateri mi najbolj odgovarja in ni na voljo le eden ali dva "združljiva" in od Windows več, ker deluje na Ubuntu vse kar je vgrajeno v prenosnik in periferija, ki jo uporabljam out-of-the-box in tega Windows ne nudi.

Ultrabooki so pri vseh proizvajalcih ponavadi zelo omejeni z strojno opremo, torej nimaš vedno izbire. Ljudi, ki jim periferija ne deluje na Linuxa je pa neprimerno več kot pa takšnih, ki jim. Osebno poskušam kupiti opremo, ki deluje na vseh treh platformah, ampak se najdejo izjeme kjer je kaj takšnega dražje ali pa sploh ni v primernem cenovnem razredu.

Icematxyz ::

Sam pa pri nakupu bolj iščem strojno opremo na kateri deluje dobro Ubuntu in doslej sem jo še vedno brez večjih težav našel in to v vseh cenovnih razredih in enako je torej tudi s periferijo. Acer pa me torej ne moti, če zapolni na tržišču še kakšno nišo na tem področju.

Ko bom pa želel poganjati vse te tri OS-e pa bom verjetno moral bolj skrbno izbirati strojno opremo in periferijo, bi verjel.

jype ::

techfreak :)> Ljudi, ki jim periferija ne deluje na Linuxa je pa neprimerno več kot pa takšnih, ki jim.

Vir?

techfreak :) ::

Za vse tri OSe gledam pri izbiri periferije, ne strojne opreme (kar je napaka, ker Linux nima preveč rad mojega prenosnika). Pri periferiji je pa tako, da vzamem tisto kar je povsod podprto, ker nikoli ne vem kdaj bom prešaltal na kaj drugega.

jype je izjavil:

techfreak :)> Ljudi, ki jim periferija ne deluje na Linuxa je pa neprimerno več kot pa takšnih, ki jim.

Vir?

Ej ne rabiš vira, logika in logično sklepanje je dovolj. Sploh pa je tko 99% gonilnikov in programov za Linux only opremo odprtokodnih, torej ni večjih težav pri portanju tega na Windows.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Za vse tri OSe gledam pri izbiri periferije, ne strojne opreme (kar je napaka, ker Linux nima preveč rad mojega prenosnika). Pri periferiji je pa tako, da vzamem tisto kar je povsod podprto, ker nikoli ne vem kdaj bom prešaltal na kaj drugega.


Torej, če te prav razumem ti težav ne povzroča Ubuntu/Linux, ampak periferija, ki mora delovati na nekem drugem OS in za to sklepaš pač te kompromise.

Ej ne rabiš vira, logika in logično sklepanje je dovolj.


Ti je uporabnik @Gandalfar višje podal dobro iztočnico.

Sploh pa je tko 99% gonilnikov in programov za Linux only opremo odprtokodnih, torej ni večjih težav pri portanju tega na Windows.


In koliko takšnih uporabljaš, gonilnikov torej na Windows, če izpustiš torej kakšno DIY elektroniko?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

In koliko takšnih uporabljaš?

0, nič. Ampak uporabljam (in tudi drugi) več takšne, ki je dobro podprta samo na Windowsu.

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

In koliko takšnih uporabljaš?

0, nič. Ampak uporabljam (in tudi drugi) več takšne, ki je dobro podprta samo na Windowsu.


No tukaj pa ti jaz lahko dam konkreten primer. Nvidia zaprto kodni gonilnik za Windows/Linux in L4D2 igra, ki s tem gonilnikom bolje izkorišča strojno opremo pod Linux.

Rabiš vir?

Jst ::

Šalabajzersko je sploh nameščati OS, kjer potem nič ne dela, pa naj bo to linux, win ali *bsd.
To je osnova.


Ja, to povej Dellu, ki je prodajal prenosnik z prednameščenim ubuntujem, ne da bi poskrbel za support.


---

Za tebe Icematrxyz, pa ne bom klical kolega za serijsko številko prenosnika.

Dal sem ti zgoraj URADNO IZJAVO Della, da umika prenosnike z ubuntujem, ti pa natolcuješ naprej, kako JAZ trollam???

Meni prenosnik, na kateremu imam openSuse tudi dela vse. Ja VSE! Ne moreš verjeti! Edino za Android ni software-a, da bi preko prenosnika telefon dostopal do interneta ali obratno. Ampak mojega prenosnika niso oglaševali "Dell prenosnik z Ubuntujem vas popelje v lepši svet."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Proti N primerom (samo v zadnjem tednu na forumu, si sam sodeloval v temah), ti daš primer igre, ki sploh ni dostopna?

Troll par exellence, res.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jst ::

MrStein: Največja fora je, da jaz uporabljam linux (openSuse) že od dialup-a (2000) in sem Suse takrat tudi kupil. Icematxyz je pa začel uporabljati ubuntu nekaj let nazaj in je sedaj največji maher tukaj in referenca kaj je res in kaj ni.

Icematxyz: Jaz nisem grajal ubuntu, ampak Dell, kateri ni poskrbel za delujoč prenosnik. Prenosnik, ki ga je človek kupil z operacijskim sistemom. VSI prenosniki, ki jih v EU lahko kupiš, in imajo prednaložen MSjev OS (Vista še mogoče kje, Win7), bodo imeli poštimane vse driverje za vse naprave (+ polno crapware-a) z pripadajočimi programi (ki so ponavadi crap). Zakaj bi se človek, ki je kupil prenosnik z prednameščenim operacijskim sistemom, moral obračati na izdelovalca operacijskega sistema, ne pa na support proizvajalca, katerega prenosnik je kupil? Logic FAIL!

Kaj da takšen prenosnik kupi 60 letni človek, ki bo prenosnik uporabljal za obdelavo fotk. Če mu kaj ne bo delalo, se bo obrnil na support proizvajalca prenosnika.

Tako kot ko kupiš router, pa ti nekaj ne dela, ne greš jokati na linux support forume, ampak na proizvajalčev support.

Če ti to ni jasno, potem živiš v nekem čudnem svetu.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MrStein ::

Itak.
(jaz sem "skočil na voz" tam v devetdesetih, bom pogledal, če se v kakem zgodovinskem zapisu najdem)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

Ramon dekers je izjavil:

Kakšen linux neki. Sranje od sranja, si nastavim in poiščem vse potem pa se jebem za ene driverje za laserski tiskalnik, berem po forumih zabijem več kot 1 dan,

Hec, jaz sem kliknu printer configuration -> new printer in mi je samo najdlo vse printerje na mrezi, in jih samo od sebe nastavilo, na windowsih pa moram vedno rocno nastavljat (vpisovat naslov, na win7 driverji koncno pridejo zraven).

MrStein ::

Hec je, da je ena taka zgodba z Linux napram 99 zgodb z Windows.

(za uporabnika seveda ni hec, če mu kaj ne dela)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

Za tebe Icematrxyz, pa ne bom klical kolega za serijsko številko prenosnika.


Model obeh prenosnikov bo torej zadostoval.

Dal sem ti zgoraj URADNO IZJAVO Della, da umika prenosnike z ubuntujem, ti pa natolcuješ naprej, kako JAZ trollam???


Zanimivo torej, da v Indiji širijo program in da čakamo tudi na ultrabook Sputnik.

Meni prenosnik, na kateremu imam openSuse tudi dela vse. Ja VSE! Ne moreš verjeti! Edino za Android ni software-a, da bi preko prenosnika telefon dostopal do interneta ali obratno. Ampak mojega prenosnika niso oglaševali "Dell prenosnik z Ubuntujem vas popelje v lepši svet."


Ta pa zmaga sedaj, uporablja Linux na prenosniku in mu dela vse. Kdo bi si mislil.

MrStein je izjavil:

Proti N primerom (samo v zadnjem tednu na forumu, si sam sodeloval v temah), ti daš primer igre, ki sploh ni dostopna?

Troll par exellence, res.


Troll par exellence, res.

MrStein: Največja fora je, da jaz uporabljam linux (openSuse) že od dialup-a (2000) in sem Suse takrat tudi kupil. Icematxyz je pa začel uporabljati ubuntu nekaj let nazaj in je sedaj največji maher tukaj in referenca kaj je res in kaj ni.


A to te torej moti, dobro da smo sedaj to razčistili in da vem kaj te žuli.

Icematxyz: Jaz nisem grajal ubuntu, ampak Dell, kateri ni poskrbel za delujoč prenosnik. Prenosnik, ki ga je človek kupil z operacijskim sistemom. VSI prenosniki, ki jih v EU lahko kupiš, in imajo prednaložen MSjev OS (Vista še mogoče kje, Win7), bodo imeli poštimane vse driverje za vse naprave (+ polno crapware-a) z pripadajočimi programi (ki so ponavadi crap). Zakaj bi se človek, ki je kupil prenosnik z prednameščenim operacijskim sistemom, moral obračati na izdelovalca operacijskega sistema, ne pa na support proizvajalca, katerega prenosnik je kupil? Logic FAIL!

Kaj da takšen prenosnik kupi 60 letni človek, ki bo prenosnik uporabljal za obdelavo fotk. Če mu kaj ne bo delalo, se bo obrnil na support proizvajalca prenosnika.

Tako kot ko kupiš router, pa ti nekaj ne dela, ne greš jokati na linux support forume, ampak na proizvajalčev support.

Če ti to ni jasno, potem živiš v nekem čudnem svetu.


Supporta za Ubuntu ni težko dobiti od plačljivih opcij, kot jih nudi Canonical do podjetij, ki ti prodajo strojno opremo s prednameščenim Ubuntu OS in nudijo tudi support.

Itak.
(jaz sem "skočil na voz" tam v devetdesetih, bom pogledal, če se v kakem zgodovinskem zapisu najdem)


Dela pa ti drugače tudi OS, ki uporablja Linux jedro super na prenosniku?

jype ::

MrStein> Hec je, da je ena taka zgodba z Linux napram 99 zgodb z Windows.

Če bi imel kaj opravka z Windows bi seveda vedel, da to niti približno ne drži.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Icematxyz ::

Drugače pa uporabnik @Jst če se potrudim v temi z osnovno in dodatno razlago o LibreOffice in ti napišem, kako zamenjaš bližnjico za prikaz dialoga za iskanje se reče vsaj hvala?

Če že o nekem supportu natolcuješ a ne da? In o maherjih in tako naprej...

Truga ::

99 kaksnih zgodb? Jaz vsakic ko pucam PC v sluzbi (beri formatiram, ker se menjajo uporabniki parkrat na leto in hocejo valda zvez PC) rocno nastavljam printerje. Na meku in lunixu tega ni, jih najde samo. Shocking, I know.

MrStein ::

Sem dal print dialog, po enem kliku mi pokaže vse printerje v organizaciji (tudi tiste na drugem koncu Slovenije).
Windows.
Shocking. Res.

> 99 kaksnih zgodb?

Pa kaj eni res mižite na oba očesa? Za vsaki "juhu, ena stvar mi dela na Linux" je 99 "dela mi na Windows, sploh ne delam cirkusa zaradi tega". Oziroma za en "eh, na Windows mi tole ne dela" je 99 "joj, na Linux mi to ne dela". Tu na forumu, prav tako na drugih forumih, pri sodelavcih itd.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Truga ::

Jaz imam cist drugacne izkusnje iz prve roke.

Icematxyz ::

Pa kaj eni res mižite na oba očesa? Za vsaki "juhu, ena stvar mi dela na Linux" je 99 "dela mi na Windows, sploh ne delam cirkusa zaradi tega". Oziroma za en "eh, na Windows mi tole ne dela" je 99 "joj, na Linux mi to ne dela". Tu na forumu, prav tako na drugih forumih, pri sodelavcih itd.


Natolcevanje par exellence, res. Razlagaj to komu drugemu.

In pa uporabniku @Jst deluje Linux na prenosniku super mimogrede, ker ponavadi vzameš pavšalne trditve drugih in jih predstavljaš kot dejstva na koncu se pa ponavadi pokaže bolj realna slika a ne da.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Icematxyz je izjavil:

Pa kaj eni res mižite na oba očesa? Za vsaki "juhu, ena stvar mi dela na Linux" je 99 "dela mi na Windows, sploh ne delam cirkusa zaradi tega". Oziroma za en "eh, na Windows mi tole ne dela" je 99 "joj, na Linux mi to ne dela". Tu na forumu, prav tako na drugih forumih, pri sodelavcih itd.


Natolcevanje par exellence, res. Razlagaj to komu drugemu.

In pa uporabniku @Jst deluje Linux na prenosniku super mimogrede, ker ponavadi vzameš trditve drugih in jih predstavljaš kot dejstva na koncu se pa ponavadi pokaže bolj realna slika a ne da.



A fino boli, ce ima nekdo drug prav?

Icematxyz ::

A fino boli, ce ima nekdo drug prav?


Uporabniku @Jst Linux na prenosniku deluje super in načeloma se je tukaj vsa ta zgodba z moje strani končala, ker tisti pravi razlog za natolcevanje, ki ga je tudi navedel me pa načeloma ne zanima, oziroma to ne spremeni torej praktično ničesar.

jype ::

MrStein> Sem dal print dialog, po enem kliku mi pokaže vse printerje v organizaciji (tudi tiste na drugem koncu Slovenije).

Fino, tvojim sodelavcem pa ravno tistega ne najde, na katerega bi radi tiskali.

Dr_M ::

Icematxyz je izjavil:

A fino boli, ce ima nekdo drug prav?


Uporabniku @Jst Linux na prenosniku deluje super in načeloma se je tukaj vsa ta zgodba z moje strani končala, ker tisti pravi razlog za natolcevanje, ki ga je tudi navedel me pa načeloma ne zanima, oziroma to ne spremeni torej praktično ničesar.


Ocitno nisi razumel, kaj je hotel MrStein povedat.

MrStein ::

Saj. Sindrom zaprtih oči, žal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Icematxyz ::

@MrStein

Zgodba na kateri si gradil je bila zame višje končana, če se ne strinjaš pa uporabniku @Jst razloži, da na njegovem prenosniku, kjer poganja openSUSE, kot je bilo rečeno wifi ne dela, webcam ne dela, bluetooth ne dela, hot keys ne delajo vse,... tiskanje torej ne dela, če nisem kaj pozabil.

Dodaj pač vse po spisku, kar trdiš in ker sta stara mačka na področju Linux bosta hitro prišla skupaj.

@Jst

V bistvu situacija je zelo preprosta in nadaljnja razprava verjetno sama sebi namen. Vsem prijateljem odslej priporočaj ta prenosnik, ki ga uporabljaš in nanj nameščen openSUSE. Sam v tem ne vidim težave in nasploh torej sam praviš, da v tem en vidiš težave, če te prav razumem in torej nadaljna razprava se mi zdi nesmiselna, razen če meniš, da bi Ubuntu na tej strojni opremi deloval bistveno drugače. Če tako meniš OK, pač meniš, sam se ne strinjam, ampak to je pa tudi vse.

@Dr_M

Preberi si zadnji odgovor uporabnika @MrStein in to so njegovi argumenti ponavadi v takšnih temah s katerimi želi podkrepiti neke teze na podlagi kakšnega eseja, ki se znajde v temi in tako naprej, kar se pa ponavadi izkaže za kar nekaj.

Torej, če so ti takšni argumenti dovolj potem pač sprejemaj teze postavljene na takšnih argumentih, kaj naj rečem drugega, sam pa seveda tega ne morem.

MrStein ::

Hehe, jaz da eseje pišem. :)

PS: Enkrat boš dojel, da Jst ni edini človek na planetu, niti ni njegov omenjeni laptop edini računalnik. Enkrat...

Če pa zmoreš sekundo v realnost:
- PowerVR grafika dela v Windows out-of-the-box, na Linux niti v VESA načinu
- nVidia in AMD grafe vse delajo v Windows na polno (zmogljivost), ti pa se obešaš na en showcase, ki dela verjetno le na eni kombinaciji hardvera (in softvera), ki konec koncev sploh ni javno dostopen
To so argumenti. Temelječi na realnosti.
Lahko bi našteval celo A4 stran, ampak čemu, če ti filter sproti briše in sploh do zavesti ne pride?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Hehe, jaz da eseje pišem. :)

PS: Enkrat boš dojel, da Jst ni edini človek na planetu, niti ni njegov omenjeni laptop edini računalnik. Enkrat...


Ne na njegovih pa si gradil spet tezo v tej temi in torej rešita to do konca vidva in odmislita mene in Ubuntu, verjetno bosta zlahka po vsem povedanem prišla skupaj ti le navedi seznam in on bo potrdil torej.

PowerVR grafika dela v Windows out-of-the-box, na Linux niti v VESA načinu


In kaj sem jaz v razno raznih temah o tej strojni opremi svetoval uporabnikom? Enako torej zaenkrat na področju Nvidia Optimus.

nVidia in AMD grafe vse delajo v Windows na polno (zmogljivost), ti pa se obešaš na en showcase, ki dela verjetno le na eni kombinaciji hardvera (in softvera), ki konec koncev sploh ni javno dostopen
To so argumenti. Temelječi na realnosti.


Se pravi da to so načeloma argumenti, omenjen showcase in pa sedaj se osredotoči na drugega uporabnika in ne na mene, ker verjamem, da boš imel dela, ker mu torej prav VSE DELA!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Edino za Android ni software-a, da bi preko prenosnika telefon dostopal do interneta ali obratno.


Načeloma le klikneš na gumb in to je to.

techfreak :) ::

In kaj sem jaz v razno raznih temah o tej strojni opremi svetoval uporabnikom? Enako torej zaenkrat na področju Nvidia Optimus.

Uporabniki, ne kupovat prenosnikov z Nvidia Optimus ... pa ne kupovat tistih z AMD Switchable Graphics. Sploh ne kupovat prenosnika, raj ruter kupte, je vsej popolnoma podprt pod Lunixom.

Icematxyz ::

Ne za prenosnike je trenutno najboljša izbira Intel in to tista strojna oprema za katere piše gonilnike sam in to sem že tudi sam nekajkrat povedal, če AMD in Nvidia ne bi naredila nič odmevnega bi to počasi najverjetneje veljalo še za namizje in za to se je Nvidia hitro odzvala in rezultat je tukaj na področju poganjanja iger pod Linux, AMD pa pač preizkusiš preden kupiš in se odločiš potem ko vidiš ali deluje brezhibno ali se pojavi kakšna težava.

Če hoče Nvidia nazaj na prenosnike potem mora za začetek podpreti Nvidia Optimus pod Linux da. Ostalo pa razloži uporabniku @Jst, da ti malo razloži, kako točno je to, če ti pod Linux vse deluje.

jype ::

MrStein> To so argumenti. Temelječi na realnosti.

Windows se mi na SX-10 niti zbootat ne znajo. To je pač ta kilava realnost.

Hkrati si pa čisto pozabil, da če proizvajalec ne objavi natančne specifikacije chipseta, nihče ne more narediti kvalitetnih gonilnikov. Če je proizvajalec zabit, potem takih gonilnikov pač ni, kakšne mentalne kapacitete je pa uporabnik, ki od tako zabitega proizvajalca kupuje strojno opremo, je pa tudi zelo očitno.

Icematxyz ::

Kompleksno je to področje okrog gonilnikov pod Linux da in morda je to poglavitni razlog, zakaj toliko uporabnikov po forumih natolcuje. Na primer nekomu, ki ne ve dosti o Linux je verjetno težko razložiti zakaj je Linus dvignil sredinec, če pa nenazadnje določena AAA igra na Nvidia strojni opremi najbolje izkorišča strojno opremo prav pod Linux in Nvidia s svojo strojno opremo nima težav s poganjanjem naprav s Android.

Takšne zadeve potem verjetno botrujejo temu nerazumevanju področja in za to sam ponavadi se potrudim in podam dodatno razlago pa ne za to, ker me torej moti, ker se nekdo moti, ampak že za to, ker pač s tem ni seznanjen in ga očitno področje zanima. Če pa koga to vendarle poglobljeno ne zanima pa pač vstaviš plošček in so za vse ostalo poskrbeli drugi.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Windows se mi na SX-10 niti zbootat ne znajo. To je pač ta kilava realnost.

Pogovarjamo se o trgu PCjev.

kakšne mentalne kapacitete je pa uporabnik, ki od tako zabitega proizvajalca kupuje strojno opremo, je pa tudi zelo očitno.

Kaj pa če kupec nima izbire?

Ne za prenosnike je trenutno najboljša izbira Intel

Intel vsekakor preseneča s HD Graphics 4000, vendar ni ravno možnost, če želiš pravo grafiko.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft predstavil osvežitve družine Surface, vključno z novimi slušalkami in Andro

Oddelek: Novice / Ostale najave
2411729 (9838) Mavrik
»

Microsoft ponuja Surface RT šolam

Oddelek: Novice / Windows Mobile
188165 (6443) nekikr
»

Microsoft objavil cene Surface tabletov, ne bodo cenejši od iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6819463 (16058) Lonsarg
»

Acerjev šef vidno nenavdušen nad Microsoftovim pohodom v hardware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
17531555 (27968) Icematxyz
»

Microsoft Surface, drugič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18439602 (31493) CaqKa

Več podobnih tem