» »

Podnapisi. A zna kdo to zadevo rešit?

Podnapisi. A zna kdo to zadevo rešit?

Frutek ::

Pri gledanju Dvx filmov na TV-ju se mi ne prikazujejo podnapisi. NA monitorju imam vse ok, podnapise kakor želim, na Tv-ju pa podnapisov od nikoder. Uporabljam BSPlayer, isto je tudi pri VPlayerju. Edina možnost je da imam podnapise prek filma (Draw subtitles to Owerlay surface), vendar pa je to bolj slaba rešitev.Ko zaženem Play se mi na TV-ju slika takoj raztegne v FullScreen in ves čas ostane tako, ne glede kaj delam na monitorju...;((
Uporabljam GF2 32MbRama z NVidia najnovejšim gonilnikom. Sliko mi je uspelo super zrihtat.:P Mislim da je štos v nastavitvah za grafično.
Pomagajte PLZ!
  • spremenilo: Frutek ()

Trubadur ::

Menu-->other menu-->subtittles-->subtittles position-->select

Pol si pa naštimi kjr jih hočeš met.Če kej ni jasn vpraš
Berite Thomasa!

Frutek ::

Poznam to zadevo. Problem je v tem da podnapisov sploh ni. S to funkcijo lahko spreminjam položaj na monitorju, na TV pa podnapsiov ni. Kot sem že napisal se pojavijo le če so na filmu (sliki), to pa ni fanj ker je že tako ozek film.

mato22 ::

Kaj pa funkcija "Draw subtitles to overlay surface?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

Frutek ::

Ta funkcija ti postavi podnapise čez film. Praviloma morajo biti podnapisi v črnem pasu pod filmom.

Trubadur ::

Mislm da vem kaj je problem.

Pejt tm k maš barve podnapisov in dej na belo.Če maš najnovejš bs player je najbrž to (privzeta nastavitev je črna)
Berite Thomasa!

Frutek ::

Ne dela.

Tiger ::

Dobi TV Tool.

(sic) ::

Meni se zdi, da treba nekaj overlay ali panscan naštimat... Pred kratkim je bila ena taka tema...

Frutek ::

TVTool je bolj kot ne brca v temo. Dvomim da bi to rešilo probleme. Slika je čisto OK, celo presenečen sem nad kvaliteto. Sam sicer bolj sumim Nvidia driver, zato pa rabim pomoč občinstva...
Še naprej pričakujem vaše predloge, jest pa bom šel v akcijo jutri.lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frutek ()

Tiger ::

Ok, naj razložim, če uporabljaš overlay potem to pomeni da se na TV pošilja samo slika filma (ne pa tudi črni robovi, ki jih generira bsplayer), torej v bsplayerju izklopi overlay. Seveda se potem lahko zgodi, da filma na TV ne boš videl.

Če ne želiš, da ti vsak film na TV prikaže v fullscreen odklopi opcijo v nastavitvah za Geforce, in sicer daš napravo za prikaz celega zaslona na Onemogočeno.

TVTool sem ti svetoval zato, ker ti ta prikaže sliko na TV točno tako kot je na monitorju. Da ne omenjam, da zna TV Tool sliko na TV razširiti in se tako znebiš vseh črnih robov.

BTW: Morda si vedel ali pa tudi ne, da Bsplayer omogoča tudi Custom Pan-Scan. Torej če se ti film zdi preozek (verjetno zato ker je v razmerju 2.4 : 1), z Custom Pan-scan malce povečaj (s tem malo odreže na robovih) na razmerje 16:9.

Frutek ::

Točno tako. Če dam napravo za prikaz celotnega zaslona onemogočeno, se mi zgodi da ne vidim filma v oknu BSplayerja. Se mi zdi (nisem pred svojim PC-jem) da vidim podnapise.Bom poskušal še s tistim overlayem...
Se pravi da mi BsPlayer ne pošilja svojih črnih robov, ampak so to eni drugi (če prav razumem)?

Frutek ::

Zgleda da je res edina rešitev TvTool, čeprav nisem pristaš tega. Imam verzijo 6.8 in se mi zdi da je slika dosti slabša kot pa direktno preko Nvidie. A ima kdo kakšno novejšo verzijo, ki ni demo in ti ne izklopi po 15 minutah?

gojc1 ::

ko gledaa film na tv-ju izklopi monitor v nastavitvah graficne kartice. samo je ku** ko ga zelis nazaj uklopit ker moras skoraj vedeti kje kaj pise.

neki123 ::

Mal znižej resusucijo monitorju in zmanjšaj osveževalno frekvenco, pa bo delal. 800*600 in 60Hz bi moralo delat.

Frutek ::

Evo mene opet...
Ne boste verjeli, sram me je povedat, ampak da meni ni stvar delovala je kriva takooo banalna zadeva. No comments.
No zdej je vse ok. Slika je kar v redu, boljša kot s TvToolom.Glede na to, da sem jest kar nov v teh zadevah in mi niso vse stvari čisto jasne (predvsem okoli raznih formatov, pa petvorbe, ...), vas bom še nadlegoval. Vseeno thnx za vse predloge ki ste mi jih dali.


btw, Zakaj je v BsPlayerju slika zrcalno obrnjena, v RadHatu pa čist ok? Kaj moram odkljukati....?

lp,Frutek

Aspirinix ::

Med gledanjem filma maš verjetno v trayu izrisano ikono kodeka. Če je DirectVobSub, samo desno kliknešna ono zeleno puščico in izbereš možnost original picture. Ko pa je DivxG400. Klikni nastavitve in izberi fliping tako, da ti bo sliko obrnilo normalno.

Anazor ::


Podnapisi se mi na TV pokažejo na sliki , vendar je moteče, če je slika ozka (16:9). Ko hočem nastaviti podnapise na črni rob, mi pokaže usodno napako. Če pa je slika čez cel ekran, takrat so podnapisi lepo v spodnjem robu.

Kako zadevo urediti, da bi se podnapisi pojavili na črnem robu.

Zanima me kako si to rešil Frutek, oziroma kdorkoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Anazor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri TV-out s PODNAPISI

Oddelek: Pomoč in nasveti
51338 (1275) darkolord
»

nwiev

Oddelek: Zvok in slika
111302 (1107) bbobst
»

Nič Divx na TV spljoh

Oddelek: Zvok in slika
101473 (1274) tha_man
»

Filma se ne vidi naTV-ju, na monitorju pa ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
221702 (1294) Pro2Type
»

nVIEW ter filmi na TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51223 (1083) Tiger

Več podobnih tem