» »

tajniško poslovanje - viri literature?

tajniško poslovanje - viri literature?

xsum1 ::

Okej, torej za izpit imam ta predmet oz Pisarniško tehniška dela mu pravijo in imam tukaj 3. učbenike za delanje izpiskov in ne najdem skoraj nič noter kar bi mi konkretno odgovoril na vprašanja, ki so mi jih dali za izpit, lahko kdo mal pomaga?

Vprašanja:

- Naštejte naloge kompetence kadrovske funkcije
- Opišite pomen planiranja kadrovskih potreb
- Kaj vse kadrovnik upošteva pri izdelavi načrta potreb po kadrih?
- Razložite pomen akta o sistemizaciji delovnega mesta
- Izdelajte opis delovnega mesta v skladu z aktom o sistemizaciji (kaj tu točno hočejo od mene?)
- Razložite kaj pomeni tarifna skupina pri vrednotenju delovnega mesta
- Opredelite pojem humanizacije del. mesta spozna pomen akta o sistemizaciji del. mest (čudno vprašanje?)
- Naštejte in opišite korake pridobivanja novih delavcev
- Izdelajte razpis za delovno mesto na Zavodu za zaposlovanje po navodilu (uporabite obrazec PD1 in PD2 (to je ustni izpit, kako tukaj gre zraven izpolnjevanje obrazcev?)
- Naštejte kriterije, ki jih je smiselno upoštevati pri izbiri kandidatov. Pojasnite posamezni kriterij
- Naštejte bistvene sestavine pogodbe o zaposlitvi. Katere so zakonske podlage za njeno sestavo?
- Opišite vsebino in pojasnite pomen delovne knjižice. Ali je to obvezni dokument zaposlenega?
- Opišite vsebino personalne mape
- Opišite pomen kadrovske evidence
- Na podlagi danih podatkov izpolnite obrazec M-1 - Prijava podatkov o pokojninskem in invalidskem ter zdravstvenem zavarovanju, zavarovanju za starševsko varstvo, zavarovanje za primer brezposelnosti in o sklenitvi del. razmerja
Potem pa še piše za obrazec M-2 IN M-3, DA JE TREBA TUD IZPOLNIT -TOREJ ŠE ENKRAT tole je ustni izpit in jaz bom tam morala izpolnjevat te obrazce? [:?]

-Opišite razliko med pokojninskim in invalidskim zavarovanjem, obveznim zdravstvenim zavarovanjem ter prostovoljnim dodatnim zdravstvenim zavarovanjem delavca
  • spremenilo: xsum1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpuščanje v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5812305 (9318) solatko
»

Avtorska pogodba, vprašanja

Oddelek: Loža
4110064 (8696) LeQuack
»

študentsko delo in elementi delovnega razmerja

Oddelek: Loža
153683 (3365) Tilen
»

Delodajalec zbira podatke o svojih zaposlenih. Katere lahko ?

Oddelek: Problemi človeštva
356664 (5006) BlueRunner

Več podobnih tem