» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
17 / 32
»»

rio972 ::

Vidim, da imajo 3G USB dongli v glavnem standardne A pluge (tiste velike). Torej bi potreboval še OTG kabel z micro B (tamali trapezast) na drugi strani.

Mi je že zadnjič srce zaigralo, ker imam en tak OTG kabel od Nokie. Dokler nisem videl, da ima micro A (tamali pravokoten), ki ne paše v luknjo. Bemti standarde :)

medenko ::

damjanll je izjavil:

don't feed the troll ;)


imaš prav, bolje biti tiho pa naj si vsak misli svoje.

JayKay ::

kdor hoce update:
settings -> apps -> all -> google services framework -> clear data in force stop
restart in pol pocekiraj za update. meni je v drugo dl update :-)

Okapi ::

Dela, iz prve.;)
Hvala za info.

Zdaj pa samo še upgrade na telefonu čakam, Sonyju gre to bolj počasi od rok.;(

O.

yayo ::

JayKay je izjavil:

kdor hoce update:
settings -> apps -> all -> google services framework -> clear data in force stop
restart in pol pocekiraj za update. meni je v drugo dl update :-)

Sem isto naredil že včeraj pa se mi ni ljubilo reklamirati, da ne bi tukaj nekaterim povzročal predinfarktno stanje... :))

JayKay ::

yayo you've got to spread the love

PINki ::

NightHawk je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me ali je možno pri nexusu 7 predvajati youtube in ob enem delati nekaj drugega, recimo brskati po spletu?

Ne vem, če deluje tudi z YT ali samo z video datotekami na telefonu. Preizkusi.
http://www.guidingtech.com/11835/multit...

damjan1980 ::

BlaY0 je izjavil:


Pojdi nazaj na stran 13 kjer sem dejansko začel


se pravi spemas s svojo kitajsko jajco zdaj ze 5 strani. imas resne dusevne probleme, komplekse, ali samo prevec casa? modertorji na tem forumu ne obstajajo da bi brisali vso to nesnago? ker uporabnega o N7 zaradi takih sralcev ze dolgo ni bilo za prebrat. kaj ce bi si svojo temo odprli in tam srali okoli kitajskih jajc?

yayo ::

No, no s takim razpihovanjem "flame wars" ne bomo prišli nikamor. Dokler bo pljuvanje bodo kreganja, tisto "kitajsko jajce" sem jaz priporočil kolegom, ki źelijo poceni priti skozi. O moderator stuff tukaj pa ne bi niti začel... :))
EDIT
zanimiva dvojezičnost mojega sporočila je courtesy of Android tipkovnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

stb ::

V Angliji pri Currys in na ebay-u so 16GB modeli že po 190 GBP (=235 EUR), pri nas jih pa trgovci še kar držijo pri 280 EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

sulaco ::

stb: vendar je poštnina v npr. Nemčijo še dodatnih 25funtov=30€; 235+30=265€ kar je dražje, kot pri naših sosedih! Če bi jih pa prosil, da pošljejo v Slovenijo, bi bilo pa še dodatnih 10€-kot je v navadi, ko jih obvestiš, da je Slovenija v EU :)

P.S. Mene bolj kot BlaYo-vi izpadi zanima, Kaj je sedaj z DVIGNJENIM EKRANOM ?? A imate to vsi ? Zakaj se o te nič ne govori? Se bo to popravljalo??

medenko ::

stb je izjavil:

V Angliji pri Currys in na ebay-u so 16GB modeli že po 190 GBP (=235 EUR), pri nas jih pa trgovci še kar držijo pri 280 EUR...


samo 1 letna garancija, pri nas 2 letna.....

JawKnee ::

sulaco je izjavil:

stb: vendar je poštnina v npr. Nemčijo še dodatnih 25funtov=30€; 235+30=265€ kar je dražje, kot pri naših sosedih! Če bi jih pa prosil, da pošljejo v Slovenijo, bi bilo pa še dodatnih 10€-kot je v navadi, ko jih obvestiš, da je Slovenija v EU :)

P.S. Mene bolj kot BlaYo-vi izpadi zanima, Kaj je sedaj z DVIGNJENIM EKRANOM ?? A imate to vsi ? Zakaj se o te nič ne govori? Se bo to popravljalo??



Jaz sem tudi eden izmed nesrecnikov z dvignjenim zaslonom na levi strani in me tudi zanima ali bi popravilo lahko slo pod garancijo? Kdo je sedaj uradni serviser za asus, tocno nexus 7 pri nas? In ali mislite, da lahko pri svojemu n7, ki je ameriski, uveljavljam garancijo pri nas?

Lp

kmetek ::

Sistem1 pokličeš in vprašaš.

PALOMINO ::

Pozdrav,

svoj Nexus 7 sem dobil tudi jaz, sedaj pa iščem eno zaslonsko folijo - mat, da se ne bodo toliko videli prstni odtisi.
Našel sem tole:

http://www.tehnet.si/spigen-sgp/google-...

Je sicer med dražjimi ampak mam slabe izkušnje s folijami iz eBay-a po 4,99 in podobno...

Zanima me ali ima kdo od vas matirano folijo in kako se obnese - me zanima iz prve roke?

Okapi ::

Uf, 10% cene cele tablica jaz ne bi dal za folijo, neglede na to, kako dobra je.;)

PALOMINO ::

Mnja, sem vseeno naročil, sem imel kodo za popust 15%, pa da vidmo...če bo stvar ok.
Bom sporočil.

hdmi ::

a lahko kdo od vas ki ima NEXUS 7 in FIFA 13 pc proa ce fifa ultimate team web app dela na nexus 7-ki
:)

kuglvinkl ::

Yo niggaz, enugh.

BlaY0 ::

medenko je izjavil:

stb je izjavil:

V Angliji pri Currys in na ebay-u so 16GB modeli že po 190 GBP (=235 EUR), pri nas jih pa trgovci še kar držijo pri 280 EUR...


samo 1 letna garancija, pri nas 2 letna.....

2 leti na stvarne napake po EU direktivi, kupljeno kjer koli v EU.

kuglvinkl je izjavil:

Yo niggaz, enugh.

Sej lahko še kej pobrišeš, ne samo zadnjega posta, ki si ga slučajno uspel zaznati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kmetek ::

in kolikokrat se uveljavlja stvarna napaka? imel sem asus tf-101 in smo skupaj z servisom preverili, da ima 1 letno....kdo bo potem uveljavljal 2 letno in kje?

nurmaln ::

BlaY0 je izjavil:


2 leti na stvarne napake po EU direktivi, kupljeno kjer koli v EU.


Teoretično res, v praksi pač ne. Verjetno bi tudi za HP prenosnike pri nas na sodišču lahko dosegel da ti priznajo 2 leti, pa se še v to folk ne spušča. Bi rad videl kdo se bo šel tožbe proti prodajalcu v nemčiji.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

BlaY0 ::

Ne vem kaj spet trabunjate pa ste pametni. Stvarno napako lahko uveljavljaš 2 leti, uveljavljaš jo pa pri proizvajalcu oziroma pri prodajalcu pa jo potem on naprej pri proizvajalcu. Kakšne tožbe? O čem ti to?

kmetek je izjavil:

in kolikokrat se uveljavlja stvarna napaka? imel sem asus tf-101 in smo skupaj z servisom preverili, da ima 1 letno....kdo bo potem uveljavljal 2 letno in kje?

Kaj si preveril? Garancijo? Uveljavljanje garancije nima nobene zveze z uveljavljanjem stvarne napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Okapi ::

Pa to ti je jasno, kaj je stvarna napaka? Ker če ti crkne zaslon, ali procesor, ali karkoli, to ni stvarna napaka.

O.

yayo ::

sulaco je izjavil:



P.S. Mene bolj kot BlaYo-vi izpadi zanima, Kaj je sedaj z DVIGNJENIM EKRANOM ?? A imate to vsi ? Zakaj se o te nič ne govori? Se bo to popravljalo??


Moj je perfekten. Ponavadi je tako, da so zadovoljni lastniki tiho, tisti, ki pa imajo probleme so pa glasni. Kar lahko naredi zgrešen vtis.

BlaY0 ::

Okapi je izjavil:

Pa to ti je jasno, kaj je stvarna napaka? Ker če ti crkne zaslon, ali procesor, ali karkoli, to ni stvarna napaka.

Kako pa ti to veš? A si jasnoviden? Kako sploh veš kaj ti je crknilo?

Z vidika potrošnika gre za stvarno napako... stvar nima več bisvenih lastnosti, ki so bile zanjo oglaševane. To je, da zaslon deluje, ko prižgeš napravo.

Okapi ::

Ja, vso srečo pri dokazovanju ti želim.>:D

O.

kuglvinkl ::

BlaY0, lahko te malo ohladim s prepovedjo sodelovanja v temi, če ne razumeš, da ti pravim NEHAJ.

Bor H ::

Tole zdj je debata glede garancije/stvarne napake nasploh....

kuglvinkl ::

Ja odprite si novo temo, ne?...

damjanll ::

Spekulira se, da bo ta teden prisla ven 32GB razlicica, ki naj bi nadomestila 16GB:

http://www.itproportal.com/2012/10/15/e...

Za isto ceno... bomo vidli

kpkp ::

Na eni španski strani je bil preorder za 32GB ja pa bil 30€ več, tako da 32BG varjanta bo sigurno in to kmalu, za ceno bomo pa še videli.

sulaco ::

No mogoče bodo pa z prihodom 32GB verzije porihtali tudi napihnjenost displaja...ker na forumih ljudje pišejo o treh (3!) zaporednih nexusih7 z identičnim display problemom. Zato jaz vedno počakam z novimi gadgeti, saj uporabniki hitro poiščejo šibke točke :(

hdmi ::

a lahko kdo od vas ki ima NEXUS 7 in FIFA 13 pc proba ce fifa ultimate team web app dela na nexus 7-ki
:)

Dejan99 ::

Mogoče kdo ve, kje v Sloveniji (oz. EU preko spleta) bi dobil original Travel Cover za Nexus7? Našel sem samo US prodajalce, ki ceno nabijejo 2x + poštnina je draga.

PINki ::

Kje ga lahko sprobam? V Ljubljani.

thramos ::

Big Bang v City Parku.

PINki ::

Ok. Hvala!

matija_g ::

Jaz sem kupil svojega pri Comshopu in ne vidim nobene napihnjenosti.
Kar se tiče 32GB verzije, je res da bi jo imel raje kot 16GB,
ampak po drugi strani, nisem pripravljen še nekaj mesecev čakati.
Pri moderni elektroniki je pač tako, da je boljši model vedno nekje za vogalom.

Mimogrede, Grand Theft Auto se mi na Nexusu obnaša veliko lepše kot na telefonu.

kmetek ::

PINKI: Comshopih vseh.

chercc ::

no danes sem bil na korak do tega, da ga odnesem na blagajno v big bangu, ampak sem reku, da bom še prej sprobu dve tri stvari. čeprav sem bil ves čas prepričan, da je 7" zame več kot dovolj, sedaj več nisem prepričan. jutri še grem preizkusit sliderja od asusa(vem, da ni tako moderen, ampak namesto, da si dokupujem tipkovnico za nexusa, mogoče boljše vzet tablico, ki tipkovnico že ima), Transformer TF 300T in pa sony xperia tablet s(ta novi model), pa se bom lažje odloču. po eni strani je vsekakor boljša 7" za internet in pač random stvari, ki jih je težje delat na 3,4" ekranu telefona, po drugi strani pa nisem prepričan, če je res toliko bolj prenosen od katerega 10" kandidata( v žep mi preverjeno nexus ne gre, za torbico pa mi je vseeno, če imam par " večjo). poročam jutri o svoji odločitvi

JawKnee ::

Teh par " se zelo pozna, saj je 10" vsaj se enkrat vecji. Kar se pa tashn tice, ti bo sla 7" v katerokol normalne velikosti tasne (te najbolj pogoste), za 10" pa rabis ze laptop/netbook naramno torbo ali nahrbtnik. Sam tolk v vednost ;)

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, kar se razlike v velikosti tiče - razlika ni "par " ", ampak je 10" tablica praktično še enkrat večja od 7".
In 7" ni samo bolj priročen za prenašanje, tudi za branje v postelji je recimo primernejši.

O.

chercc ::

ravno tako kot ni razlika ravno mala, ni ravno enkrat večji, al pa sem nekaj narobe vidu, ko sem dal nexusa gor na transformerja. v glavnem, neznam se odločit=) imam 8,9" netboka in če bi baterija zdržala dlje od 1,5h sploh nebi razmišljal o nakupu tablice, okej pa zaslon na dotik mi manjka pri netboku =)

avani ::

Skratka, meni se njegova "majhnost" super obnese, ker ga lahko vtaknem v vsak žep. prav tako mi je na njega lažje tipkat, dam lepo v portrait mode pa ga lahko malo dvignem na mizo.

chercc ::

mah js sm pač človek, ki desetkrat premisli preden se spravi v nakup neke zadeve, na koncu tak bo verjetno nexus=)

PINki ::

Sem ga preizkusil danes v BB. Glede na to, da že imam S2 mislim, da bi bila samo igrača več na polici, saj vse zmore tudi telefon. Če bi imel slabši telefon bi ga verjetno nabavil, tako pa mislim da me samo mika, da ga kupim, čeprav ne bo toliko v uporabi ali pač.

Sem zadnje čase len ratal in filme/serije rad gledam v postelji in sem ga zato želel kupiti. Samo dati 250€+ za to opravilo mi je too much, glede na to, da že imam dober telefon.

Mogoče kdaj v prihodnosti...

plavko61 ::

Sem končno dobil Nexus 7, zdaj pa mi gre tako na živce tale telefon UI. Je že kdo Nexus 7 rotal in preklopil na "Full Tablet UI"?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Mitja86 ::

Jaz sem rootal in imam trenutno na njem Glazed JellyBean|V2.0|Android 4.1.2|Speed|Stability|Features|10-14-12| , ki ima možnost Full Tablet UI vendar mi ta pogled še ni čisto všeč kajti preveč je še bugov v romih glede tega in bom tako raje še malo počakal, da porihtajo potem pa itak Full Tablet UI! :D Drugače se pa splača rootat, Nexus 7 postane še odzivnejši kot v stock in pa navsezadnje tale rom, ki ga imam sedaj vsebuje tudi Beats Audio XLOUD ter Sony Bravia Engine kar opazno popravi zvok ter malo tudi sliko zaslona tako da toplo priporočam root! ;)

Še vedno mi nihče ni odgovoril glede folije, dati na Nexusa ali ne in pa če, katero?

plavko61 ::

Mitja86 je izjavil:

Jaz sem rootal in imam trenutno na njem Glazed JellyBean|V2.0|Android 4.1.2|Speed|Stability|Features|10-14-12| , ki ima možnost Full Tablet UI vendar mi ta pogled še ni čisto všeč kajti preveč je še bugov v romih glede tega in bom tako raje še malo počakal, da porihtajo potem pa itak Full Tablet UI! :D Drugače se pa splača rootat, Nexus 7 postane še odzivnejši kot v stock in pa navsezadnje tale rom, ki ga imam sedaj vsebuje tudi Beats Audio XLOUD ter Sony Bravia Engine kar opazno popravi zvok ter malo tudi sliko zaslona tako da toplo priporočam root! ;)

Še vedno mi nihče ni odgovoril glede folije, dati na Nexusa ali ne in pa če, katero?


A se kaj izboljša uporabnost Chrome browserja in pogled spletnih strani, če greš na TabletUI?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...
««
17 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263048 (2778) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516507 (7394) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025059 (21097) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929513 (15881) Bluzer13

Več podobnih tem