» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
18 / 32
»»

Mitja86 ::

A veš da tega pa nisem poskusil, ko sem imel Tablet UI, bom danes poskusil stesirat, če bo čas pa ti povem

tattoo ::

PINki je izjavil:

Sem ga preizkusil danes v BB. Glede na to, da že imam S2 mislim, da bi bila samo igrača več na polici, saj vse zmore tudi telefon. Če bi imel slabši telefon bi ga verjetno nabavil, tako pa mislim da me samo mika, da ga kupim, čeprav ne bo toliko v uporabi ali pač.

Sem zadnje čase len ratal in filme/serije rad gledam v postelji in sem ga zato želel kupiti. Samo dati 250€+ za to opravilo mi je too much, glede na to, da že imam dober telefon.

Mogoče kdaj v prihodnosti...


Kaj pa kvaliteta v zaslonu, je velika razlika ali ne? Namreč berem veliko pdf-ja in bi rabil kakšno tablico ali telefon ala Galaxy Note in sedaj sem v dvomih kaj kupit, predvsem mi je pomembna kvaliteta zaslona, da te tudi po kakšnih 2 urah branja ne boli glava ali se ti oči solzijo, itd.

Okapi ::

M-tehnika ima v soboto in nedeljo 10% popust. Nisem čisto siguren, če na čisto vse, ampak če je na vse, bo N7 prišel 252 €.

andrej02 ::

Tisti, ki ima možnost kupiti N7 na firmo ga naj gre iskat v Trst ali pa Milje. Sva šla včeraj s kolegom in plačala 413€ za 2 N7 16GB :).


P.S. Tablica je nora :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej02 ()

Company ::

Kam pa v Miljah/Trstu? Kakšna določena trgovina?

Hvala!

yayo ::

Par strani nazaj sem jaz podal nekaj informacij o trgovinah v Miljah in Trstu. ;)

andrej02 ::

V teli sva jih kupila:
http://www.unieuro.it/punti-vendita/mug...

Drugače pa MediaWorld:
http://www.mediaworld.it/punti-vendita/...

A je mogoče še kdo odprl svoj Nexus 7 in opazil, da manjkata dva vijaka?

PINki ::

tattoo je izjavil:

PINki je izjavil:

Sem ga preizkusil danes v BB. Glede na to, da že imam S2 mislim, da bi bila samo igrača več na polici, saj vse zmore tudi telefon. Če bi imel slabši telefon bi ga verjetno nabavil, tako pa mislim da me samo mika, da ga kupim, čeprav ne bo toliko v uporabi ali pač.

Sem zadnje čase len ratal in filme/serije rad gledam v postelji in sem ga zato želel kupiti. Samo dati 250€+ za to opravilo mi je too much, glede na to, da že imam dober telefon.

Mogoče kdaj v prihodnosti...


Kaj pa kvaliteta v zaslonu, je velika razlika ali ne? Namreč berem veliko pdf-ja in bi rabil kakšno tablico ali telefon ala Galaxy Note in sedaj sem v dvomih kaj kupit, predvsem mi je pomembna kvaliteta zaslona, da te tudi po kakšnih 2 urah branja ne boli glava ali se ti oči solzijo, itd.

Sicer text nisem primerjal, sem pa poslal eno sliko slikano z sgs2, na nexus 7 in na full brightness primerjal kvaliteto. Nekako se mi je zdelo da n7 lepse pokaze, ne vem ali to naredi resolucija ali pa to,da sem navajen na barve samoleda in mi malce spremembe ugaja. Pojma nimam, vendar je dobra tablica.

yayo ::

andrej02 je izjavil:



A je mogoče še kdo odprl svoj Nexus 7 in opazil, da manjkata dva vijaka?


http://forum.xda-developers.com/showthr...

Magic1 ::

Magic

einstein :P ::

Magic1 je izjavil:

Wooow to pa je čudež:
http://trgovina.mercator.si/tehnika/rac...



zakaj?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

yayo ::

Verjetno zaradi cene.

Uporabnik ::

ja, sam prej še ni blo popusta, zdej pa že je

yayo ::

Ker čez mesec izide 32gb verzija za enako ceno se morajo znebiti zaloge...

thramos ::

Slovenski prodajalec lahko na tem malem, majcenem trgu ponudi cene konkurenčne tujini? :O

Gre za zaroto?

kmetek ::

ne gre, samo mercator pili folk na hrani in se odpove deležu zaslužki. podobno kot leclerc.

joze67 ::

Je sicer OffT, ampak zakaj bi M to delal?
M-T in M-živilska sta fizično ločeni trgovini (vsaj v Lj je tako - na Brnčičevi je zraven Hura, v BTC pa sploh nič). Torej kupcev ne boš prepričal v nakup (dražjega) mleka, piva, kar je še takih stvari.

Alamar ::

Predvidena dostava pa 7 dni. V praksi pa verjetno še več.

MacGyver141 ::

Popust je samo 2 dni. Jutri še velja, v nedeljo pa bo spet 279.90€

chercc ::

No pa se moj nexus že veselo polni, pa da me boste lahko malo popljuvali, nisem ga kupil v mercatorju za 250€( če želiš na originalen račun popust ne velja), ampak v big bangu za 305€ ( nexus + 3 leta se zgodi). Pokomentiral ga bom jutri ali v nedeljo, saj ga danes verjetno nebom kaj prida uporabljal, ker še imam službene opravke.

rdr1000 ::

Nexus me je dokaj razočaral. Pa mi gre lastni iPad 2 na živce. Vsa opažanja spodaj se nanašajo na 4.1.2.

Plusi:
- kompakten
- dober zaslon, lepo berljiv
- večinoma dobro odziven
- JB je korak naprej

Minusi:
- baterija ni bogve kaj, vsaj kakšno uro manj kot iPad
- manjka mi fizični gumb za izhod, kot ga imata S3 ali jabolko
- in najhujše: katastrofalno pomikanje po zaslonih v nekaterih aplikacijah, scrolling, recimo v Chromu na določenih spletnih straneh. Na S3 lepo zaženeš zaslon gor ali dol, in ga potem na pravem mestu zaustaviš. Tukaj na nekaterih straneh ekran pomikaš, kot da imaš lepljive prste, in postajaš depresiven. Firefox je boljši, a ne bistveno. Zdi se mi, da se problem pojavi tudi v Google Play in nekaterih aplikacijah, recimo LinkedIn in Facebook, a manj izrazito. Najhuje je na Google Groups v Chromu. Itak. Težava je poznana; iščete lahko "slow scrolling chrome nexus 7", "scrolling lag" in podobno. Po par dneh pobijanja procesov, brisanja predpomnilnika, gledanja soodvisnosti aplikacij in podobnega, sklepam, da ne gre za težavo strojne opreme, pač pa za probleme JB. Googlovega stališča o tem nisem našel.

Niham med prodajo tablice in željo po tem, da bi vseeno opazoval, ali bo 4.2 to s... popravil. Pa sem spet tam, kjer sem bil z iOS na iPadu s hrošči v vsaki različici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rdr1000 ()

JawKnee ::

Sploh se nisi se dobro navadil in ze dajes brezvezne minuse, ki so bolj kot minusi, le davki na zamenjavo naprave. Baterija je za tablico odlicna, okoli 9 ur nabijanja, kar je se vedno 2x bols od notebookov. Ce ti pa ta ena ura, ki drzi manj od ipada tolk pomen, si pa navadn dlakocepec. Home tipke se mors pa le navadit. Lag sem pa tja pa tudi mene moti na case, ni pa nevzdrzno. Pri browsanju je treba pocakat, se stran zloada do konca.. Mislm da je lag se zmer stvar os-a nasploh.

damjan1980 ::

ja eni res iscejo popolno napravo brez ene napake. take zal ne bo. ce te take kozlarije motijo, prodaj in idi na kalkulator. tam vse dela

knesz ::

damjan1980 je izjavil:

ja eni res iscejo popolno napravo brez ene napake. take zal ne bo. ce te take kozlarije motijo, prodaj in idi na kalkulator. tam vse dela

Ampak sej iPad je naprava brez napake. Pa iPhone pa iPaid ...

rdr1000 ::

damjan1980 je izjavil:

ja eni res iscejo popolno napravo brez ene napake. take zal ne bo. ce te take kozlarije motijo, prodaj in idi na kalkulator. tam vse dela


Verjamem, da če N7 uporabljaš na nivoju kalkulatorja, te kakšne bolj kompleksne stvari ne morejo motiti. mene pač.

JawKnee ::

Cakat na 4.2 zato, da bi videl ce je lag odpravljen je nonsense. Kolikor so mogli, so ga odpravili z JB in project butter-om. Spekulira se o project Roadrunner za daljso avtonomijo baterije, costumization center, overhoul video playerja, spremenjen google play in nadgrajen google now. Pod manjsimi pooravki pa je nekako nelogicno, da bi bil v celoti odpravljen lag. Bo treba Android kodo na novo spisat. :| probaj se iPad 3 mogoce...

rdr1000 ::

Hvala, ampak ne. Eden je bil dovolj. :)

Samo še to: v bistvu me bega, kako Chrome na ICS na S3 dela kot urca, na JB na N7 pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rdr1000 ()

JawKnee ::

Maybe ker je sveze zunaj po beta verziji in so ga za ics, ki je bolj razsirjen spilil. Zna bit kaksen update za chrome kmalu. Bral sem da razni drugi browserji kot dolphin HD, firefox, opera...nimajo teh problemov:)

Okapi ::

baterija ni bogve kaj, vsaj kakšno uro manj kot iPad
Z akumulatorjem ni čisto nič narobe. Saj bi lahko dali noter 3x zmogljivejšega, potem bi pa jokal, da je prevelik in predrag. Jebiga, fizike ne moreš okoli prinašati. Jaz sem si omislil 12.000 mAh powerpack, s katerim lahko Nexusa 2x napolnim.

In kot so že namignili pred mano - če boš čakal na popolno napravo, se znaš načakati>:D Čisto vsaka ima svoje prednosti in slabosti in potem pač poiščeš nek kompromis, ki tebi osebno najbolj ustreza, požreš slabosti in začneš izkoriščati prednosti.

O.

kmetek ::

okapi daj link za mini krško pack :)

chercc ::

prvi vtisi zelo pozitivni, ampak wtf je narobe z wifijem. sem vidu na tej temi, da rado heca, če maš pod geslom wifi in glej ga hudiča, prvih par ur delalo normalno, potem pa več nikakor ni hotlo povezat in sem moral izklopit pasword za wifi, da mi zadeva lavfa na nexusu. a obstaja varijanta, da imam wifi pod geslom, pa da bi vseeno delalo? pa še zanima me, če ima kdo kakšen nasvet kje kupit kak lep in funkcionalen etui (pa ne napisat poišči na ebayu:D, me zanima bolj konkretno)

Okapi ::

Za kmetka. Pa ko sem ga kupil, je bil še 10 evrov dražji.;(

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI...

OldSkul ::

Alamar je izjavil:

Predvidena dostava pa 7 dni. V praksi pa verjetno še več.


Sej majo pri vseh izdelkih napihnjene roke, tudi pri tistih, ki so na zalogi.

damjanll ::

Jaz nimam problemov z wifi-jem, pa je z passwordom. Dela bp na vsaj 3 razlicnih routerjih. WPA PSK. Na drugem pa WPA2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

kmetek ::

kako ti služi okapi, pošljejo v slo?
ima eu vtič?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Okapi ::

V Slovenijo pošiljajo, bilo je 3,1 evra poštnine. Napajalnika nima - vtič za napajanje je mikro USB in uporabljam kar napajalnik od Nexusa, lahko pa ga za polnjenje priključiš tudi na PC ali uporabiš napajalnik od telefona.

Zares uporabljal (na terenu) ga pa še nisem - samo preizkusil sem ga doma, če dela. Dela.;)

O.

Cooper ::

Je komu uspelo rootat z verzijo 4.1.2? Meni nikakor ne uspe. Ko sem downgradal na 4.1.1 je root uspel, nato pa nisem mogel posodobit na 4.1.2. Kakšna ideja mogoče?

sulaco ::

Cooper: Zakaj bi "clean" verzijo JB rootal?? Saj verjetno nima nameščenih FB programov, ali pač?

Ali ga mogoče kdo uporablja za gledanje TV2GO ??

Cooper ::

Sulaco: samo zato, da dobim pravi Tablet UI.

damjanll ::

Meni tv2go dela ok.

mirkuma ::

Cooper je izjavil:

Je komu uspelo rootat z verzijo 4.1.2? Meni nikakor ne uspe. Ko sem downgradal na 4.1.1 je root uspel, nato pa nisem mogel posodobit na 4.1.2. Kakšna ideja mogoče?

Preberi in probaj:
http://forum.xda-developers.com/showthr...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Cooper ::

mirkuma je izjavil:

Cooper je izjavil:

Je komu uspelo rootat z verzijo 4.1.2? Meni nikakor ne uspe. Ko sem downgradal na 4.1.1 je root uspel, nato pa nisem mogel posodobit na 4.1.2. Kakšna ideja mogoče?

Preberi in probaj:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Ta postopek + še en drug sem šel čez in ne dela za 4.1.2. Za 4.1.1 pa deluje.

sulaco ::

Cooper: "da dobim pravi Tablet UI" . Jaz sem na androidni evolucijski stopnji, da sem rootal telefon, da sem se znebil navlake od Sonyja, ki je bila prednaložena gor-se pravi da bi bil z čistim JB zelo zadovoljen...
Moje vprašanje: Zakaj si ti rootal Nexusa7 ? Kaj se da VEČ narediti z rootanim Nexusom ?? Samo zamenjava skin-a?

Cooper ::

Sulaco, tako je, samo zato, da bi dobil drugačen vmesnik, ki bi bil pa še vedno čisti JB.
http://www.xda-developers.com/android/f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cooper ()

rdr1000 ::

Še test vzdržljivosti: N7 mi je poletel s police na 150 cm na parket; pristal je na zgornji desni rob. Zadnji del ohišja je rahlo odstopil, a se je potem pustil zlahka spet namestiti nazaj. Brez sledov o poškodbah. Dobro.

mirkuma ::

Cooper je izjavil:

mirkuma je izjavil:

Cooper je izjavil:

Je komu uspelo rootat z verzijo 4.1.2? Meni nikakor ne uspe. Ko sem downgradal na 4.1.1 je root uspel, nato pa nisem mogel posodobit na 4.1.2. Kakšna ideja mogoče?

Preberi in probaj:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Ta postopek + še en drug sem šel čez in ne dela za 4.1.2. Za 4.1.1 pa deluje.

Namesti 4.1.2 in potem če nikakor ni sreče z rootanjem flash starega bootlader-ja 3.34.
Ni idealno je pa rešitev, če hočeš imeti rootan 4.1.2 (stranskih učinkov ni, bootloader-ja stari in novis ta kompatibilna). Je pa to čudno, nekateri imate root težave, drugi jih nimamo. Morda se hardware razlikuje?

Lahko probaš pa še takole:
- naloži 4.1.1 stock
- rootaj (ne odstranjuj ničesar; aplikacij itd in ne nalagaj custom recovery-ja)
- naloži OTA rootkeeper in naredi backup roota (https://play.google.com/store/apps/deta...
- počakaj na OTA 4.1.2 in izberi update.
- po končanem update-u, z OTA Root Keeperjem povrni root
- naloži GOO Manager in namesti TWRP (https://play.google.com/store/apps/deta... ekvivalent CWM-ju. Prek namestitvijo preimenuj v sistemski mapi /system/recovery-from-boot.p v system/recovery-from-boot.p-bak, da se znebiš stock recovery.ja.

Javi, če ti je uspelo.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Cooper ::

Lahko ti povem, da sem že prišel do "počakaj na OTA 4.1.2 in izberi update", kjer se mi je vse skupaj ustavilo, saj se update ni namestil. Zaradi tega sem šel nazaj na clean JB 4.1.2.
Sicer pa hvala za pomoč! Bom poskusil za vikend še enkrat po tvojem postopku, ker imam med tednom bolj malo časa, pa sporočim.

kmetek ::

Okapi je izjavil:

Za kmetka. Pa ko sem ga kupil, je bil še 10 evrov dražji.;(

http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI...


bil je 27,99Ł...zdaj pa 30,99Ł + ptt...pa je to kok 45€ ?

andrej02 ::

Za rootat 4.1.2 si poglej tole:
http://forum.xda-developers.com/showthr...

Uporabnik ::

Če lahko kakšen trgovec malce špekualtivno odgovori: Če bo google 29.10. predstavil naxus 7 z 32gb, kdaj bi ga bilo moč kupiti v slo?
««
18 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263031 (2761) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516492 (7379) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025025 (21063) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929431 (15799) Bluzer13

Več podobnih tem