» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
11 / 32
»»

dasDachs ::

Te Samsung naprave dobijo JB http://bit.ly/VBawuu

floyd1 ::

Tab 2 so začeli prodajat letos aprila z ICS, right? Vsaj na JB ga bodo pa ja spravili.

Nisem mislil na to, da dvojka ne bi dobila JB, ampak znajo se še malo devat.

avani ::

Zdaj po skoraj mesecu dni uporabe bi rad povedal, da sem zelo zadovoljen z N7. tudi sam sem bil precej skeptičen glede velikosti in zmogljivosti, ampak se je obnesel veliko bolje kot večji bratranci (pogosto primerjam s sošolci, ki imajo ipade). Lažje je tipkat, lažje ga je držat, skratka manj neroden je za uporabo.

chercc ::

damjan1980 je izjavil:

za one 3 brihte ki jim ni jasno zakaj se nekdo v avstrijo vozi: ste slucajno opazli da je v avstriji dejansko na voljo ze kaki mesec, pri nas pa bo z 2 mesecno zakasnitvijo?

no za tebe brihto, ki očitno ne zna ravno najbolje brat, poglej kaj piše v mojem prvem postu "v čem je poanta, da se nekdo iz maribora pelje v gradec po tablico, ki je 20€ ceneje kot bo pri nas, sj pa pot do gradca tudi nekaj stane(gorivo, vinjeta) pa si na koncu praktično na isti cifri. razen če ste res neučakani ". Torej razumem neučakane, ampak se tukaj ljudje nisu zgražali nad tem, da bo šele naslednji mesec dosegljiv nexus, ampak nad tem, da je v sloveniji višja cena

Jerry000 ::

Greš na ebay in gledaš kje je najcenejša poštnina. Rezultat= ceneje prideš skos kot v sloveniji.

V sloveniji je res bedno kupovat...kere nabite cene mamo mi...govorim predvsem za PC igre...skor za 50% ceneje so v tujini...poštnina iz anglije v slovenijo je 1€ skor za igro!!! tle v sloveniji plačam postnino 3,5€ za igro!
Že zarad tega principa raj v tujini nabavljam ker so pri nas navite cene

kuglvinkl ::

back to topic!

damjanll ::

Jaz bi dal v sloveniji 20 eur vec za Nexusa 7, ce bi bil na voljo ze septembra.

btw, a se USB OTG kabel dobi kje v sloveniji?

yayo ::

Bolha, od 5 evrov naprej. Ebay 70 centov.

chercc ::

ka pa kaj pravte o konkurenci, ki naj bi se v kratkem pojavila na trgu? Acer je napovedal iconio a110 z jb, zadeva ma malce slabšo resolucijo, 8gb notranjega spomina, ampak za razliko od nexusa ima sd slot in hdmi out, cena naj bi bla praktično ista (179 funtov). danes pa sem celo našel nekaj o tem, da naj bi htc s flyerjem 2 tudi bil direktna konkurenca.

Okapi ::

Naslednjih 10+ let bodo na pol leta prihajali čedalje boljši/cenejši modeli, tako da kdor bo gledal na prihajajoče modele in čakal, se utegne načakati. Pač danes vzameš nekaj in začneš uporabljati. Čez par let pa kupiš nekaj boljšega, če se ti zdi, da to, kar imaš, ne ustreza več tvojim potrebam. Tako pač to gre v teh časih.

Jaz sem šel pred pred dvema tednoma v Auchan (francoski ekvivalent Špara oziroma konkurenca Leclerca) in brez posebnega razmišljanja v voziček poleg sira in pira dal še Nexus7.;)

O.

floyd1 ::

Nakup N7 je (vsaj malo) tudi naložba v prihodnost - veš, da boš med prvimi in še kar nekaj časa dobival nove android nadgradnje. Tako da kljub slabostim (ostal je predvsem HDMI) ostaja moj favorit.
Sicer pa - prav veliko ne izgubiš, če ga čez pol leta ali leto prodaš in kupiš novega.
Acer je do zdaj delal zelo solidne produkte, a ekrani so bili bolj tak-tak (kolikor sem videl, ni uporabljal IPS ekranov).

medenko ::

imaš pa novi samgung gt 3110 model če se ne motim, prav tako ima gps.

yayo ::

Kaj ni Samsung vse stavil na nove Windows 8 tablice, ki iz idejo naslednji mesec?

LuGi ::

"Vse"!? Pač bo izdal dodatne tablice tudi za ta OS, big deal 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

RockyS ::

floyd1 je izjavil:

Nakup N7 je (vsaj malo) tudi naložba v prihodnost - veš, da boš med prvimi in še kar nekaj časa dobival nove android nadgradnje. Tako da kljub slabostim (ostal je predvsem HDMI) ostaja moj favorit.
Sicer pa - prav veliko ne izgubiš, če ga čez pol leta ali leto prodaš in kupiš novega.
Acer je do zdaj delal zelo solidne produkte, a ekrani so bili bolj tak-tak (kolikor sem videl, ni uporabljal IPS ekranov).


Zakaj bi rabil nadgradnje? Sej tablica ima že vse kar rabiš, ali?

damjan1980 ::

tudi nokia n95 ima vse kar rabis, ali?

RockyS ::

Nima.

Jaz sem repliciral na nadgradnjo programske opreme, ti pa sem mešaš strojno opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

aliali ::

damjanll je izjavil:

Jaz bi dal v sloveniji 20 eur vec za Nexusa 7, ce bi bil na voljo ze septembra.

btw, a se USB OTG kabel dobi kje v sloveniji?


o kakšnem kablu je to govora? js sem dobil zraven USB kabel, namenjen polnjenju in priklopu na PC za prenos datotek itd.

yayo ::

LuGi je izjavil:

"Vse"!? Pač bo izdal dodatne tablice tudi za ta OS, big deal 8-)

http://mediajobs.com/samsung-announces-...

damjanll ::

aliali je izjavil:

damjanll je izjavil:

btw, a se USB OTG kabel dobi kje v sloveniji?

o kakšnem kablu je to govora? js sem dobil zraven USB kabel, namenjen polnjenju in priklopu na PC za prenos datotek itd.

Nasel, za 3 EUR :) :

http://www.mobilna-oprema.si/kabli/usb-...

floyd1 ::

RockyS je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Nakup N7 je (vsaj malo) tudi naložba v prihodnost - veš, da boš med prvimi in še kar nekaj časa dobival nove android nadgradnje. Tako da kljub slabostim (ostal je predvsem HDMI) ostaja moj favorit.
Sicer pa - prav veliko ne izgubiš, če ga čez pol leta ali leto prodaš in kupiš novega.
Acer je do zdaj delal zelo solidne produkte, a ekrani so bili bolj tak-tak (kolikor sem videl, ni uporabljal IPS ekranov).


Zakaj bi rabil nadgradnje? Sej tablica ima že vse kar rabiš, ali?

Se strinjam, tu gre pač bolj za mojo foro. Android se precej hitro razvija in z velikim zanimanjem vedno pogledam, kaj je novega. Fajn je, da to lahko narediš na svoji napravi. Pa ob kaki večji nadgradnji (ki jo potem enostavno "moraš" imet, ti pusti denarnico pri miru. Kaj češ, pač bolnik...

bdoxx ::

no ja nekiga napredka med 2.3.4 pa med 4.1.1 ne opažim :)

damjanll ::

bdoxx je izjavil:

no ja nekiga napredka med 2.3.4 pa med 4.1.1 ne opažim :)

Najbrz ker imas HTC Sense ali pa Samsung TouchWiz al kaj so ze...

kpkp ::

yayo je izjavil:

LuGi je izjavil:

"Vse"!? Pač bo izdal dodatne tablice tudi za ta OS, big deal 8-)

http://mediajobs.com/samsung-announces-...

Totalen BS, Samsung je vedno uporabljal več OS-ov in glede nato, da je win 8 tik pred izidom so predstavili svojo linijo izdelkov baziranih na tem OS-u.

Po tem kriteriju bi lahko rekli, da bo tudi HTC zapostavil android in HTC za razliko od Samsunga ne ustvarja nekega dobička na androidu, tako da bi ta trditev bila veliko bolj kredibilna... but still BS.

floyd1 ::

Samsung se je verjetno v poravnavi z M$ (po kateri jim plačuje licenčnino za vsako prodano Android napravo) zavezal, da bo tudi W8 naprave bolj "glasno" oglaševal. In taka vsaka taka novica sigurno zelo odmeva. Da bi sedaj (ko so res na konju) pustil android, pa čeprav samo pri tablicah? Ne verjamem (možno pa je vse).

damjan1980 ::

ja valda, opustili bodo svoje paradne konje in se koncentrirali na nišne produkte. vmes odpustili celo floto ljudi ki proizvaja miljone android tablic in cakali ce bo se slucajno kdo pojavil in kupil windows 8 tablico. ajde par firbcev sigurno, dosegli pa bodo verjetno podoben procent kot pri telefonih (1-2%. bodite resno no

Jerry000 ::

jap, govori se da bo samsung opustil android in šel na W8. To govorico sm že slišal, ker baje ni android tok ql kokr misljo

chercc ::

bdoxx je izjavil:

no ja nekiga napredka med 2.3.4 pa med 4.1.1 ne opažim :)

se čist strinjam, razen da je en bolj nakičen kot drug, ravno ne vidim neke razlike. men osebno na prvi pogled je ics bolj všeč kot jb. zlo je zanimivo kakšno strojno opremo majo te tablice in telefoni, na koncu pa ne moreš niti po netu brskat brez štekanja, al pa po home screenu, katastrofa.

kmetek ::

damjanll je izjavil:

aliali je izjavil:

damjanll je izjavil:

btw, a se USB OTG kabel dobi kje v sloveniji?

o kakšnem kablu je to govora? js sem dobil zraven USB kabel, namenjen polnjenju in priklopu na PC za prenos datotek itd.

Nasel, za 3 EUR :) :

http://www.mobilna-oprema.si/kabli/usb-...


PTT 0€ ?

damjanll ::

kmetek je izjavil:

PTT 0€ ?

Tako je, prevzem v Lj v poslovalnici, kamor se skoraj da lahko pes odpravim.

kmetek ::

in vsi ostali slovenci a ne.

yayo ::

No, jaz imam povsem enakega kot je ta iz mobilne-opreme 8-)

chercc ::

vprašanje, ali bi na mojem mestu kupili nexus 7 ali bi šli na kakšno cenejšo "kitajsko jajco"? tablico bom verjetno v 99% uporabljal zgolj za brskanje po netu saj mi je ekran na "htc desire z", vseeno malce premajhen za lagodno brskanje, na netbooku(hp mini) pa mi polna baterija zdrži cca 1,5h kar je tudi premalo. ne znam se odločit ali počakat na nexusa v sloveniji, ali kupit galaxy tab 2 7.0, ali pa se obrnit na kitajsko jajco ala "aiol novo 7 elf 2"(nima nič kaj slabše strojne opreme v sebi kot samsung). za vse komentarje s v naprej zahvaljujem.

Alamar ::

Za brskanje po netu si kupi 9,7 palčno tablico. 7 palčna je imho premajhna in z nepraktičnim razmerjem stranic, če boš rabil v glavnem za internet. Dobiš kitajsko dvojederno z JB in dobro podporo za 180 EUR. Recimo tole
http://www.efox-shop.com/versandkostenf...

medenko ::

100% pošiljajo iz .DE?

Alamar ::

Ja, ampak samo teh par artiklov iz rubrike " Versand aus DE", ostalo seveda iz Azije.

Okapi ::

Za brskanje po netu si kupi 9,7 palčno tablico.
Odvisno kje bi rad brskal po netu, ker 7" lahko daš v žep od jakne, 10" pa težko. Imam obe in se mi zdi Nexus7 veliko udobnejši za držanje v rokah, pa še vedno dovolj velik za brskanje po netu. iPad2 čedalje redkeje v roke vzamem.

O.

chercc ::

Alamar je izjavil:

Za brskanje po netu si kupi 9,7 palčno tablico. 7 palčna je imho premajhna in z nepraktičnim razmerjem stranic, če boš rabil v glavnem za internet. Dobiš kitajsko dvojederno z JB in dobro podporo za 180 EUR. Recimo tole
http://www.efox-shop.com/versandkostenf...

9,7 mi je preveč nepraktično. sem mel 10" v roki pa 7" v roki in ni varijante da kupim tako veliko tablico, še na netbooku mam 8,9". 7" je za tiste strani, ki jih uporabljam čisto dovol, sam pač nisem siguren ali it na kakšno cheap zadevo ali vzet nexusa

damjanll ::

chercc je izjavil:

7" je za tiste strani, ki jih uporabljam čisto dovol, sam pač nisem siguren ali it na kakšno cheap zadevo ali vzet nexusa

Ce je to dilema, potem vzami nexusa :)

borutz ::

meni ga danes sluzba DPD dostavi na dom.
bom zvecer porocal ce je vreden svojega denarja.

kuntek ::

Za vse iz štajerskega konca. Jaz sem v ponedeljek na Mediamarkt.at naročil N7 in včeraj sem ga že dvignil. Plačal sem online s kartico za dostavo pa sem označil trgovino v Graz-u, ker pri prijavi ne moreš slo naslova navest.

damjan1980 ::

Ce napisem v njihov iskalnik nexus 7, mi ga sploh ne najde!?

borutz ::

prvi vtis : odlicen
izdelava super, nic ne skripa,...
model je C80
takoj mi je ponudil nadgradnjo na 4.1.1
zaenkrat brez pripomb

Neiiiiic ::

Kdaj naj bi tale zadeva prišla v Slovenijo? :)

kmetek ::

čez cca 10 dni.

Neiiiiic ::

Super. in kakšna bo cena?

Jerry000 ::

Malo višja kot drugje po svetu:)

nurmaln ::

269€
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

rio972 ::

Če še koga zanima;

MediaWorld v Trstu (Torri d'Europa) ga ima na zalogi. Ravnokar vzel za 249 €.

damjan1980 ::

Se da kje v avstriji dobit 8gb verzijo? Ocitno je to bolj redka roba
««
11 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263009 (2739) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516432 (7319) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024915 (20953) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929215 (15583) Bluzer13

Več podobnih tem