» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
12 / 32
»»

kuntek ::

damjan1980 je izjavil:

Ce napisem v njihov iskalnik nexus 7, mi ga sploh ne najde!?

Ko ga imajo na zalogi ga najde. Moreš preverjati vsaki dan. Tako sem jaz delal in očitno imel srečo. :)

mirkuma ::

chercc je izjavil:

vprašanje, ali bi na mojem mestu kupili nexus 7 ali bi šli na kakšno cenejšo "kitajsko jajco"? tablico bom verjetno v 99% uporabljal zgolj za brskanje po netu saj mi je ekran na "htc desire z", vseeno malce premajhen za lagodno brskanje, na netbooku(hp mini) pa mi polna baterija zdrži cca 1,5h kar je tudi premalo. ne znam se odločit ali počakat na nexusa v sloveniji, ali kupit galaxy tab 2 7.0, ali pa se obrnit na kitajsko jajco ala "aiol novo 7 elf 2"(nima nič kaj slabše strojne opreme v sebi kot samsung). za vse komentarje s v naprej zahvaljujem.

Imam kitajca 7" (99EUR) ter Nexus 7. Ni primerjave in pika (kvalieteta zaslona, resolucija, odzivnsot itd).
Tisto razliko v ceni takoj pozabiš, ko zadeva deluje gladko hitro in odzivno ter ne rezmišljaš več o tem. Je pa res, da dokler Nexusa nimaš je tudi kitajec povsem sprejemljiv za surfanje in občasno igranje. Ko pa Nexusa enrkat probaš, kitajca ne boš več prije v roke. Resnično se Nexus 7 edino lahko primerja z iPadi po odzivnosti OS in hitrosti, z dodatnim plusom 7" velikosti in zelo ugodnim razmerjem cena/kvaliteta. Sam ga imam dober teden dni (serija C80, je povsem brez napak in nekaterih porodnih težav) in toplo priporočam nakup.
Edina hiba v primerjavi z iPadi je manjko prirejenih aplikacij za tablice v Play Storu. Povečan telefonski UI nekako ne sede pri takšni šik napravi. Se pa tudi tu premika, čedalje več boljših aplikacij že ima zunaj ali pa v razvoju tablet variante programov (večina RSS readerjev, brskalniki, file managerji, e-poštne aplikacije itd.)
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

first_line ::

A kdo kaj ve o 10'' Nexusu (sem Googlal in je nekaj o jeseni/ konec 2012)? Rad bi 10 col, samo če pride Nexus bom raje počakal in preskočil TF300/Note/Tab2.

floyd1 ::

Eh, še 7" jim ne uspe izdelati v količinah, ki bi zadostile povpraševanju, pa že o 10" špekuliramo. Tudi če bo do zime najava, ga bo mogoče kupiti ravno tam marca, aprila ;((.

uros13 ::

Mogoce kdo ve kako se na tablici usposobijo cetifikati za spletno bancnistvo in podobno. Kajti nic ne deluje. Android bi moral to podpirati , na nexus S deluje, tu ne.

kmetek ::

evo zaloga :D

damjanll ::

bravo, koncno :)

Jerry000 ::

@kmetek kaj ste jih že dobili:)?. A mate tut 8GB? Al se te ne prodajajo?

kmetek ::

samo 16gb...

JayKay ::

8gb je play store ekskluziva

KoMar- ::

Ni. Jaz sem jih recimo kupil v Staples.

JayKay ::

ok, popravljam. zunaj US.

KoMar- ::

damjan1980 ::

8gb iz anglije je za 220 z postnino. Je ze na poti :)

Cooper ::

kmetek, kolikšna pa je zaloga? Je na voljo v BTC-ju?

kmetek ::

Od jutri bi moral biti, drugače pokličite in si ga rezervirajte z avansom, bo kar hitro zmanjkalo...ne vem točno koliko kosov je dobavitelj dobil samo več kot 100 garantirano ni.

kuglvinkl ::

Počakte na iPad mini, pa se pol odločte. Nikar z glavo čez zid.

Cooper ::

Ni z glavo čez zid. Če ti je všeč Andorid telefon, ti bo zagotovo všeč Nexus 7.

damjanll ::

iPad mini zagotovo ne bo tako poceni kot Nexus, pa se marsikdo preferira Android namesto iOS.
Sicer pa so spekulacije da prihaja Nexus 7 32GB:
http://www.trustedreviews.com/news/sams...

D-monLord ::

Jaz bom počakal na "neslovenske cene", potem grem pa v nakup.

floyd1 ::

Tudi če bosta stala enako bi sigurno nabavil Nexusa. Ko čujem za itunes... Ko se enkrat navadiš na enostavno "drag and drop" dodajanje muzike, videa, fotk... ni več poti nazaj. Vsaj zame.
Mimogrede - reče se z glavo skozi zid. Čez ni fore, to lahko vsak ;).

Okapi ::

Predvsem je koristno imeti tako telefon kot tablico z enakim OS, ker lahko uporabljaš enake programe. Enkrat kupljen program lahko uporabljaš na vseh svojih napravah z istim OS.

Mimogrede, a obstaja stacionarni PC z Androidom?

O.

PINki ::

Okapi je izjavil:

Mimogrede, a obstaja stacionarni PC z Androidom?

O.

To sem najdel

https://slo-tech.com/forum/t518048/zace...

Okapi ::

Ja, to mi je precej jasno, da lahko telefon ali tablico opremiš s tipkovnico in priključiš na monitor. Jaz sem imel bolj v mislih samostojno napravo, ki bi imela recimo več pomnilnika, kot ga imajo telefoni ali tablice, mogoče močnejši procesor, konkreten disk ...

O.

bdoxx ::

Okapi ::

Nekaj takega recimo, samo z večjim diskom in recimo nekaj več USB vtičnicami.
http://www.techradar.com/news/computing...

Vidim pa, da obstaja tudi LiveAndroid za PC.

O.

yayo ::

Nexus edino manjka prednja kamera, saj veste, da za cybersex. :D

Cooper ::

Nexus ima sprednjo kamero, nima pa zadnje. Tako, da lahko se lahko razkazuješ brez problema :D

Okapi ::

Ima celo prepoznavanje obrazov - lahko ga odkleneš tako, da pogledaš v kamero.;)

O.

floyd1 ::

HDMI out se mi nekako zdi največji minus. Pa škoda, da te "googlove" naprave nikoli nimajo micro SD slota.

McNato ::

@kmetek
Kdo je pri nas pooblaščen serviser za Nexus? Birotehna?

damjan1980 ::

kmetek je izjavil:

Od jutri bi moral biti, drugače pokličite in si ga rezervirajte z avansom, bo kar hitro zmanjkalo...ne vem točno koliko kosov je dobavitelj dobil samo več kot 100 garantirano ni.


rezervirajte z avansom? pa saj niste resni. nevem ali se naj smejem ali jocem. Se pavi polek tega da ga "smem" drazje kupit kot v tujini, se lahko se z avansom yebem? zanimivo da se ena avstrijska trgovina ni slisala za tako bistro politiko. Potem pa se cudite da vam kupci bezijo v tujino

Jerry000 ::

damjan1980 je izjavil:

kmetek je izjavil:

Od jutri bi moral biti, drugače pokličite in si ga rezervirajte z avansom, bo kar hitro zmanjkalo...ne vem točno koliko kosov je dobavitelj dobil samo več kot 100 garantirano ni.


rezervirajte z avansom? pa saj niste resni. nevem ali se naj smejem ali jocem. Se pavi polek tega da ga "smem" drazje kupit kot v tujini, se lahko se z avansom yebem? zanimivo da se ena avstrijska trgovina ni slisala za tako bistro politiko. Potem pa se cudite da vam kupci bezijo v tujino



Js se ne čudim, celo vzpodbujam ker dobiš iste izdelke po nižjih cenah:) (ne govorim za ta primer ampak nasplošno)

klemen23 ::

Mogoče kdo ve, če se da kje v Sloveniji dobiti etuije za Nexusa?

yayo ::

Jaz imam enega viška, drugače se bodo verjetno pojavili po trgovinah, ko bo kakšno povpraševanje, je še prezgodaj, ki da bi se kdo zmagal z nabavo.

M-XXXX ::

Smrkc ::

Positive feedback: 0%

M-XXXX ::

Smrkc je izjavil:

Positive feedback: 0%

To sem tudi jaz opazil, je pa zanimivo, da so komentarji pa sami dobri?

damjan1980 ::

To si je sam dal komentarje iz drugih userjev

JawKnee ::

Imam nexus 7ko iz Amerike, problem pa je, da mi ne dela storitev google now. Ima še kdo podobn problem, ali pa ključ do rešitve? Factory reset sem že probal.. lp

chercc ::

res je zanimivo dejstvo da nima nexus niti razsirljivega spomina niti hdmi out, kar majo dejansko 700mhz tablice, za katere mogoče ni niti smiselno, da imajo hdmi out(verjetno s težavo kaj več od divxa prikazujejo). nekak se mi zdi, da bi z google napravami radi šli po stopinjah apple-a. čudno, da še niso personalizirali usb priklopa. da ne bo ispadlo, da je tole napad na google nexus 7 katerega si verjetno nebom še lastil do konca leta(pričakujem, da ga božiček prinese, ali pač karkoli boljšega bo decembra na voljo), ampak je zelo zanimivo, da niso "sposobni" vključit zadev katere imajo veliko manj vredne naprave

yayo ::

Tablice, telefončki in igralne konzole so v bistvu trgovine, business model ameriških proizvajalcev je, da te priklenejo na njihovo plaformo in usluge; ponudijo ti veliko koristnega, do le tega pa dostopaš preko njihovega servisa kjer se najdejo plačljive usluge in sofware pa reklame. Oni želijo na tebi kot uporabniku služiti dolgoročno. Zato rubijo stare nonice in zapirajo štirnajstletnike pri katerih so odkrili piratske programe in mp3je, da bi zašćitili biznis. Zato nimaš hdmi out in razširljivi spomin, nekaj ti bodo prodali kot alternativo, seveda zapakirano v "zanesljivejšo in kvalitetnejšo" uslugo ;)

carota ::

chercc je izjavil:

res je zanimivo dejstvo da nima nexus niti razsirljivega spomina niti hdmi out, kar majo dejansko 700mhz tablice, za katere mogoče ni niti smiselno, da imajo hdmi out(verjetno s težavo kaj več od divxa prikazujejo). nekak se mi zdi, da bi z google napravami radi šli po stopinjah apple-a. čudno, da še niso personalizirali usb priklopa. da ne bo ispadlo, da je tole napad na google nexus 7 katerega si verjetno nebom še lastil do konca leta(pričakujem, da ga božiček prinese, ali pač karkoli boljšega bo decembra na voljo), ampak je zelo zanimivo, da niso "sposobni" vključit zadev katere imajo veliko manj vredne naprave

Če bi gledal kakšno predstavitev Nexusa, bi vedel, da je mišljen kod odjemalec iz clouda. Vse movije in muziko imaš na Google Play in od tam stream-aš na tablico. Ni mišljen kot media center z 101 vmesniki in terabajti placa. Verjamem, da svoje poslanstvo opravlja zelo dobro in zato ga bom nabavil, ko bodo že enkrat končno na voljo.

carota ::

kmetek je izjavil:

Od jutri bi moral biti, drugače pokličite in si ga rezervirajte z avansom, bo kar hitro zmanjkalo...ne vem točno koliko kosov je dobavitelj dobil samo več kot 100 garantirano ni.

Tega pa še nisem uspel dojeti. Na trgu se pojavi izdelek, ki bi ga ljudje pokupili kot vroče žemljice, trgovec pa nabavi 2 kosa in od tega ima enega za v vetrino. Konkretno, Comshop ima 16 poslovalnic v Sloveniji, torej če so jih naročili 100 komadov, jih dobi vsaka po 6! In v vsaki ga bo morda kakšen zaposlen vzel, torej jih ostane 5 na poslovalnico! WTF?!? ŽE VEM! Comshop hoče imeti pred trgovinami vrste kot pred Apple stores, to bo!

Sorry, me jezi, ker čakam priliko za nabavo tega fantomskega Nexusa že od predstavitve, ki je bila pred VEČ KOT TREMI MESECI!?! Bom pa dal 100 EUR več in kupil iPod maxi/iPad mini, tega se bo vsaj dalo kupiti. Naj bi ga predstavili 17. oktobra, MS surface pa baje 26.10.

kmetek ::

McNato je izjavil:

@kmetek
Kdo je pri nas pooblaščen serviser za Nexus? Birotehna?


Asuse ima Servis1 čez. Carota: hipotetično sem pisal koliko jih je dobavitelj dobil (lahko so jih več, točne cifre nimam), 15 poslovalnic...večje več kosov, male manj...ostalo pa do-naročanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

chercc ::

carota je izjavil:

chercc je izjavil:

res je zanimivo dejstvo da nima nexus niti razsirljivega spomina niti hdmi out, kar majo dejansko 700mhz tablice, za katere mogoče ni niti smiselno, da imajo hdmi out(verjetno s težavo kaj več od divxa prikazujejo). nekak se mi zdi, da bi z google napravami radi šli po stopinjah apple-a. čudno, da še niso personalizirali usb priklopa. da ne bo ispadlo, da je tole napad na google nexus 7 katerega si verjetno nebom še lastil do konca leta(pričakujem, da ga božiček prinese, ali pač karkoli boljšega bo decembra na voljo), ampak je zelo zanimivo, da niso "sposobni" vključit zadev katere imajo veliko manj vredne naprave

Če bi gledal kakšno predstavitev Nexusa, bi vedel, da je mišljen kod odjemalec iz clouda. Vse movije in muziko imaš na Google Play in od tam stream-aš na tablico. Ni mišljen kot media center z 101 vmesniki in terabajti placa. Verjamem, da svoje poslanstvo opravlja zelo dobro in zato ga bom nabavil, ko bodo že enkrat končno na voljo.

sem pogledal miljon predstavitev in komentarjev o nexusu, pa mi razlož kako bom iz oblaka vlekel podatke tam kjer ni wifija? na koncu bojo čez par mescev nek magični kabl ponudli, ki bo iz mikro usb sposoben na hdmi tv prikazovat zadeve z nexusa stal pa bo kot pol tablice, saj pravim, apple šola

carota je izjavil:

kmetek je izjavil:

Od jutri bi moral biti, drugače pokličite in si ga rezervirajte z avansom, bo kar hitro zmanjkalo...ne vem točno koliko kosov je dobavitelj dobil samo več kot 100 garantirano ni.

Tega pa še nisem uspel dojeti. Na trgu se pojavi izdelek, ki bi ga ljudje pokupili kot vroče žemljice, trgovec pa nabavi 2 kosa in od tega ima enega za v vetrino. Konkretno, Comshop ima 16 poslovalnic v Sloveniji, torej če so jih naročili 100 komadov, jih dobi vsaka po 6! In v vsaki ga bo morda kakšen zaposlen vzel, torej jih ostane 5 na poslovalnico! WTF?!? ŽE VEM! Comshop hoče imeti pred trgovinami vrste kot pred Apple stores, to bo!

Sorry, me jezi, ker čakam priliko za nabavo tega fantomskega Nexusa že od predstavitve, ki je bila pred VEČ KOT TREMI MESECI!?! Bom pa dal 100 EUR več in kupil iPod maxi/iPad mini, tega se bo vsaj dalo kupiti. Naj bi ga predstavili 17. oktobra, MS surface pa baje 26.10.

kaj ti res ne vidiš tle neki čudnega?
čudiš se, da želi nekdo pred svojo trgovino vrste kot so pred applovimi, potem pa praviš, da boš raje dal 100eur več za ipad mini, ki bo če bo apple ostal zvest svoji politiki vsaj 200eur dražji od nexusa, in si prepričan, da ga boš lahko kupil, takoj ko bo v sloveniji( verjetno tako kot so lahko vsi nadobudneži, ki so 12 in več ur čakali na iphone 5 kupili svojo različico)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chercc ()

BlaY0 ::

chercc je izjavil:

...na koncu bojo čez par mescev nek magični kabl ponudli, ki bo iz mikro usb sposoben na hdmi tv prikazovat zadeve z nexusa...

Pa saj to že imaš... micro USB to HDMI.

chercc ::

BlaY0 je izjavil:

chercc je izjavil:

...na koncu bojo čez par mescev nek magični kabl ponudli, ki bo iz mikro usb sposoben na hdmi tv prikazovat zadeve z nexusa...

Pa saj to že imaš... micro USB to HDMI.

ja, to že, samo ne vem če nexus 7 to (že) podpira

Bor H ::

Oni so takrat še tisto kuglo predstavl na katero bi prek DLNA streamal in ne bi bilo potrebe po HDMIju, ker ga ima ona. Logika je seveda iz vsakdanjega sveta precej pomanjkljiva.

marcelmai ::

JawKnee je izjavil:

Imam nexus 7ko iz Amerike, problem pa je, da mi ne dela storitev google now. Ima še kdo podobn problem, ali pa ključ do rešitve? Factory reset sem že probal.. lp


Problem je slovenščina. Vsepovsod kjer imaš nastavitve za jezik daj na angleščino... pa bo začelo delat.
««
12 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263041 (2771) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516495 (7382) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025035 (21073) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929457 (15825) Bluzer13

Več podobnih tem