» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
4 / 32
»»

bojsi ::

damjan1980 je izjavil:

Me pa zanima nasplosno 7 vs 10" ekran, ce ima kdo izkusnje. je 7 premalo? zdaj imam ipada in me malo skrbi da bi bilo premalo

Morda ti bo tale shema kaj pomagala glede primerjave velikosti...

Jerry000 ::

damjan1980 je izjavil:

glede na to da se iz anglije ze zdaj dobijo za dobrih 240€, ne vem ce se mi da ubadat z ameriko, sploh ce ni garancije.
Me pa zanima nasplosno 7 vs 10" ekran, ce ima kdo izkusnje. je 7 premalo? zdaj imam ipada in me malo skrbi da bi bilo premalo



to tut mene zanima...me tut nekako skrbi da bo 7" premalo

JayKay ::

za brskanje po netu je cist kul, za mejle mas optimizirane aplikacije, za novice uporabis flipboard' spile gre lepo spilat. teza in prenosljivost odtehta malo manjsi zaslon. nexus je vedno v torbi, ipad pa doma na kavni mizici...

kpkp ::

JayKay je izjavil:

za brskanje po netu je cist kul, za mejle mas optimizirane aplikacije, za novice uporabis flipboard' spile gre lepo spilat. teza in prenosljivost odtehta malo manjsi zaslon. nexus je vedno v torbi, ipad pa doma na kavni mizici...

Nevem če se je v zadnjih dneh kaj spremenilo, vendar je flipboard popolnoma ne optimiziran za 7" ekran (že na mojem notu je bolj žalostno), saj na njem prikaže manj kot na 3,5" iphonu. Tako, da preden lahko priporočam flipboard poterebuje še nekaj optimizacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

JayKay ::

flipboard bolj kot agregator novic. ne ni se optimalno za 7"

Jerry000 ::

ok naprimer da dost hodiš naokoli/potuješ...se bolj splača 7" ali 10" za tablico ki jo imaš namesto malega prenosnika notebook. Rabil bi za vse, od interneta, filmi, kakšno dokumentacijo na hitro uredit, kak špil pognat kdaj. Se da use to lepo delat?

kpkp ::

plusi in minusi na kratko:

Jerry000 ::

hja...zdej pa vidm da se ne splača sploh kupovat kak mobitel S2 ali S3...N7 pa maš lepo vse:). Ma kdo od vas Tak telefon kot je S3, S2 ali note + tablico 7" ali 10"?

bluefish ::

Hja, če nameravaš naokoli strašiti s tablico za telefoniranje, potem kul.

kuglvinkl ::

Kul je E52 + N7.

kmetek ::

Jerry000 ::

ne mislm da strašiš naokol z tablico za telefoniranje ampak da maš nek mobitel ala S2 ali S3+ Nexus 7...se to soloh splača? Po videu sodeč ne

JayKay ::

med 4.7" in 7" je vseeno razlika. na nexus 7 je bolj udobno brat, filme bolj gledat, spile boljse/lazje igrat, itd. rekel bi tudi da je lazje daljse stavri spisat s onscreen tipkovnico (2 thumb type na n7)

Jerry000 ::

že že, je razlika, ampak se mi zdi glupo met naprimer Note in N7. Skoraj 2" razlike. Ker na poti bi itq več naprimer note uporabljal ker bi mi bil bližje (v žepu). Tko da N7 ne pride v poštev če maš Nota. Al se motim? Naprimer nimam ne S2 ne S2 ne tablice...bi se splačal sploh oboje kupit al bolše naprimer samo tak mobič ali samo tablico

JayKay ::

@kmetek:ja to. novi updejt je izbpljsal formatiranje na n7
@Jerrry: kdo pa pravi da mores note met. kupi si raje en normalen tel. pol pa se odloci, kaj bi rad tablico delat. mogoce je 11.6 air za tebe boljsa izbira.

Magic1 ::

Jaz imam LG optymus black, ki ima 4". 7" se mi zdi premalo razlike, zato bom nabavil 10". Se mi pa zdi, da ne bom rabil menjat telefona še dolgo časa z novo tablico.
Magic

damjan1980 ::

je kdo zasledil to zadevo mogoce na kaksni avstrijski oz. nemski strani za ugodno ceno in dostavo v avstrijo?

bluefish ::

So že ponudbe različnih trgovin na idealo ter geizhals.

JayKay ::

9.7" vs 7" vs 3.7"

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kmetek ::

cene niso kaj prijetne :D

Predator ^^ ::

Jerry000 je izjavil:

ne mislm da strašiš naokol z tablico za telefoniranje ampak da maš nek mobitel ala S2 ali S3+ Nexus 7...se to soloh splača? Po videu sodeč ne

Za igre je telefon 100x boljša izbira... Tablico komaj držiš,pa še veliko iger ni zanjo. Če ti je smisel samo rootati in nalagati rome,pa kupiš rabljen SGS i9000 za 100€. Če zaradi glasbe,potem MP3 player za 20€.
Gnmstle

Seishiro ::

Jaz bi rabil tablico vglavnem za branje kakih e-knjig in stripov pa mogoče kakšne zapiske delat. Drugače imam telefon HTC Wildfire, ampak za ta opravila mi je premajhen. Ampak te trenutne cene za Nexus 7 so nekam visoke... :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seishiro ()

Jerry000 ::

JayKay je izjavil:

@kmetek:ja to. novi updejt je izbpljsal formatiranje na n7
@Jerrry: kdo pa pravi da mores note met. kupi si raje en normalen tel. pol pa se odloci, kaj bi rad tablico delat. mogoce je 11.6 air za tebe boljsa izbira.



Noben ne pravi da morem note met -.- dam samo primerjavo če se sploh splača met NAPRIMER...ponavljam NAPRIMER note ter N7 ali drugo tablico. Ali že z note dosežeš vse kar lahko z tablico

Seishiro je izjavil:

Jaz bi rabil tablico vglavnem za branje kakih e-knjig in stripov pa mogoče kakšne zapiske delat. Drugače imam telefon HTC Wildfire, ampak za ta opravila mi je premajhen. Ampak te trenutne cene za Nexus 7 so nekam visoke... :8)



true on that. Sm bil vesel takratne novice da ne bo draga tablica...sam se je obrnilo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

JayKay ::

ok, očitno rabiš nek dokončen odgovor.
Ne, ni smiselno met note (ali note 2) in 7" tablico.
Če že maš neko kombinacijo, pol maš telefon in tablico. Če smatraš, da je note telefon in tablica, pol ne rabiš nic druga.

Jerry000 ::

JayKay je izjavil:

ok, očitno rabiš nek dokončen odgovor.
Ne, ni smiselno met note (ali note 2) in 7" tablico.
Če že maš neko kombinacijo, pol maš telefon in tablico. Če smatraš, da je note telefon in tablica, pol ne rabiš nic druga.



hvala tak odgovor sem čakal:). Kaj pa malo S3 naprimer? Ker je malo manjši ampak ma vseeno iste funkcije kot note. Mi je pa všeč Note 10.1 tabla:)

JayKay je izjavil:

9.7" vs 7" vs 3.7"




Kaj to si lastiš? Sploh uporabljaš use:)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

JayKay ::

če rabis več real estejta pol vzameš 10" tablico (več prostora za zapiske, itd, air display mirroring, content creation-text, predstavitve).
če pa rabiš za brskanje po netu, filme gledat, mail in novice čekirat pa ti je 7" dovolj. N7 je dost bolj portable kot ipad.

Vse se uporablja. Tel je skoz zraven (triaža mejlov), N7 za branje novic, pisanje mejlov, filmi,.. Ta dva mam vedno zraven, med tednom sem na na poti dnevno 3 ure. Ipad je povečini doma in ga punca uporablja, ga pa rabim za kakšen app ki ga na androidu ni, največkrat za web development. Vse troje pa uporabljam za web design-development (chrome + adobe shadow).

gjack ::

Že ima kdo mogoče kakšne informacije, kje v Avstriji ali Italiji ga bo mogoče dobiti oz. na kakšni Nemški strani z možnostjo pošiljanja v Slovenijo?

hdmi ::

js sm slisu govorice o nexus 10 : http://www.phonearena.com/news/Google-N...

SloTech123 ::

razmišljam o nakupu nexus 7..sem v dilemi ali 7 inčni ali večji zaslon. Ker imam budgeta nekje do 300 e za nakup, bi trpela kakovost večjega.

drugače sem študent, potreboval bi ga za branje mailov, novic in ostalo brskanje po spletu..ker imamo na predavanjih dosti slajdov v powerpointu ali pdf datoteke, bi si kdaj kej zram dopisal (videl sem na ipadu da eden to počne, verjetno bi se tudi tu dalo, vendar ni tistga "kulija"..ve kdo če bi to šlo)?

pa tudi za športne stave bi ga rabil, kakšne igre tu pa tam in podobno..

je 7 inčni dovolj?

lp

hdmi ::

ja 7 inch je dovolj samo za pisanje pa za zapiske si pa kupi tipkovnico

http://www.ebay.com.au/itm/Logitech-Tab...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hdmi ()

SLO_Matej ::

maaateooo, verjetno bi bil zate veliko primernejši Samsung Galaxy Note 10.1, ki ima priloženo tudi pisalo in je dejansko namenjen za delanje zapiskov. :)

Zgodovina sprememb…

Predator ^^ ::

Ki stane krepko čez 300€ :D
Gnmstle

SLO_Matej ::

To je pa tudi res, ampak bi bil pa verjetno super za kaj takega, kot želi. :)

SloTech123 ::

zato pa čez 300 e ne pride v poštev :D

kakšne so pa cene kej na kitajskem in poštnina od tam poslana v slo, ve kdo? en znanec gre v kratkem tja

Magic1 ::

Na kitajskem imajo 10" enojederne 1.5GHz za okoli 190$, dvojederne pa 220$. Seveda no-name:D
http://www.ebay.com/itm/10-1-CUBE-U30GT...
Magic

SloTech123 ::

in je to kaj za kaj? :D

Jerry000 ::

js bi rekel da ne. Sicer nimam izkušenj iz te smeri, mam pa že izkušnje z no name izdelki. Nekateri so ok drugi pa škoda denarja. Js za take reči kot je tehnika raje vzamem poznano znamko. Vsaj servis in garancijo dobim...pa vem da je "legit"

SloTech123 ::

tud sam nism temu naklonjen, vendar če kupim nexusa..tud servisa ni, če ga ni v sloveniji

SloTech123 ::

Kdaj pride zdej v Italijo ziher nexus 7? imam kolega, ki živi par km do Trsta in ne vem če se mi splača prek izanglije.com kupovat če bo prišla sredi septembra kot se je govorilo

Jerry000 ::

upam da pride v SLO. Ampak če pride verzija N10" pol bom raje še počakal

SloTech123 ::

V slovenijo bo itak prišla prej ko slej, vendar pred novembrom ziher ne. Koliko bi pa naj znašala cena N10

carota ::

SloTech123 je izjavil:

V slovenijo bo itak prišla prej ko slej, vendar pred novembrom ziher ne. Koliko bi pa naj znašala cena N10

Po špekulacijah sodeč, bi N10 stal 300 USD za 16 GB verzijo. Poleg tega naj bi bil na voljo še v 32 GB izvedenki. Na voljo predvidoma jeseni. Poleg tega se špekulira, da bi lahko bil iPad mini na voljo za 300 USD morda celo 250 USD. Če izdajo še MS surface konec oktobra bo res pestra izbira.

damjanll ::

Kar se tice italije, tukaj: http://www.fnac.it/ pravijo da dobijo 14. septembra.

SloTech123 ::

potem se splača še počakat kakšna dva meseca, tri

Okapi ::

Jaz bi rabil tablico vglavnem za branje kakih e-knjig in stripov
Za stripe je 10" bistveno bolje kot 7". Pa čim večjo ločljivost, ker recimo že na iPad2 je kakšen A4 strip težko brati brez povečevanja.

O.

SloTech123 ::

kaj je treba še kupiti za nexusa da dela usb in kje dobiti?

JayKay ::

amazon, rabis usb otg kabel http://www.amazon.co.uk/Aftermarket-Pro...

kmetek ::

jaz imam nekaj teh usb otg kablov

2cm AF-Micro OTG Cable (Black)

SloTech123 ::

kako je pa z brskanjem po netu, kjer ni wirelessa? kako to gre pri tablicah, js nimam pojma, ko tega nikol nisem še imel..kako plačuješ?

Magic1 ::

SloTech123 je izjavil:

kako je pa z brskanjem po netu, kjer ni wirelessa? kako to gre pri tablicah, js nimam pojma, ko tega nikol nisem še imel..kako plačuješ?

Hotspot preko mobilca. Plačaš operaterju, če nimaš zakuplenih podatkov.
Magic
««
4 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263009 (2739) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516431 (7318) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024915 (20953) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929214 (15582) Bluzer13

Več podobnih tem