» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
3 / 32
»»

Jerry000 ::

xerror je izjavil:

damjanll je izjavil:

Prav imas. No ni mi jasno kako so lahko tako nesposobni saj tega nexusa pripravljajo ze vec kot leto in pol (Asus MeMO 171 = januar 2011 ME370T = januar 2012)

xerror je izjavil:

Jaz ga dobim konec meseca :D

Kje si narocu?



Prinese kolega iz ZDA, 199$ 8GB model :)


lahko še zame prnese:P? Mu nakažem denar:P

Magic1 ::

Itak polno potovalko nexusov za lastno uporabo. Seveda bo rekel da jih je v sloveniji nabavil in vzel s sabo v ZDA, ko ga bodo zaslišal na naši carini.:|

@xerror: sporoči kolk bo plačal na koncu.
Magic

kpkp ::

carota je izjavil:

kpkp je izjavil:

 Kmalu v ITA

Kmalu v ITA


Mimogrede, v Italiji bo na voljo le 16 GB model in prišel naj bi v drugi polovici septembra.


Ta letak ene od italjanskih trgovin z elektrotehniko te demantira, obstaja sicer možnost da ni pristen... Si sploh prebral, da na letaku piše 1. setember, ker to je bilo bistvo mojega posta?

lmorgh ::

in kaj je narobe s setembrom, italjani pač ne rečejo sePtember.?

je drgač na facebooku že dolgo sporočilo za javnost, da pride v italijo v septembru.

BlaY0 ::

Magic1 je izjavil:

Itak polno potovalko nexusov za lastno uporabo. Seveda bo rekel da jih je v sloveniji nabavil in vzel s sabo v ZDA, ko ga bodo zaslišal na naši carini.:|

@xerror: sporoči kolk bo plačal na koncu.

Recimo da ga nabaviš tax-free... te recimo pri 8,5% davka (San Francisco) pride $183,4 kar je malo manj od 150 EUR, ga prijaviš na carini in plačaš še 20% našega davka. Končna cena za kolega bi bila torej 180 EUR. Za tvojega, ki ga imaš pa med ročno prtljago te pa ne bo nihče nič vprašal.

Meizu ::

Rečeš, da je tadrugi od tvojega brata/punce/karkoli, pa je.

kpkp ::

lmorgh je izjavil:

in kaj je narobe s setembrom, italjani pač ne rečejo sePtember.?

Nemorem verjet, da se ti je bolj pomemben zdel moj typo kot pa 1. vs mid september, novica naj bi bila prav to da bo dobavljiv že prvi dan naslednjega meseca.

BlaY0 ::

@Meizu: Kakor koli, moj point je bil da tudi s carinskim postopkom lahko prideš skozi pod 200 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Meizu ::

BlaY0 je izjavil:

@Meizu: Kakor koli, moj point je bil da tudi s carinskim postopkom lahko prideš skozi pod 200 EUR.


S tem da 50eur naredi kar razliko, če ne drugega en skoraj poln tank v avtu npr.

BlaY0 ::

V bistvu nisem siguren, če bi ti ga dali tax-free ampak vseeno bi ti pri nas zaračunali samo razliko v davku saj imamo z USA sklenjen sporazum o izogibanju dvojnemu obdavčevanju. In kje si dobil 50 EUR? Jaz vidim razliko kvečjemu dobrih 20 EUR.

Če pa počakaš še kak mesec ali dva, bo pa 50 EUR že manj kot pol tanka bencina in se bo zadeva že izplačala tudi tebi :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Magic1 ::

Bluzite na polno. Zdaj ste ugotovili, da dobite(z veliko komplikacijami) 8GB verzijo pod 200€ in primerjate kolk je to ceneje proti Italjanski 16 GB verziji...no comment!

S tem da nekateri mislijo, da so na carini največji debili na svetu. Prvi nexus je moj, drugi od babice, tretji od dedka mraza,... Bo rekel carinik, da mu prinesi slovenki račun za vsakega in potem te oglobil z davkom in kaznijo. Boš kar na enkrat imel nadražji nexus na svetu.
Magic

BlaY0 ::

Pod 200 EUR pride s carinskim postopkom vred (180 EUR to be exact)! Če ga švercneš te pride pa 150 EUR.

Meizu ::

Magic1 je izjavil:

Bluzite na polno. Zdaj ste ugotovili, da dobite(z veliko komplikacijami) 8GB verzijo pod 200€ in primerjate kolk je to ceneje proti Italjanski 16 GB verziji...no comment!

S tem da nekateri mislijo, da so na carini največji debili na svetu. Prvi nexus je moj, drugi od babice, tretji od dedka mraza,... Bo rekel carinik, da mu prinesi slovenki račun za vsakega in potem te oglobil z davkom in kaznijo. Boš kar na enkrat imel nadražji nexus na svetu.


Prineseš račune iz neke angleške bohsigavedi iz kje trgovine. Jaka muda.

Ali pa - najbolj na izi - rabljena roba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Magic1 ::

Potem pa kar naročite stvari izven EU in rečte da vam pošljejo kot darilo... Ali pa dajo en pavšalni znesek na račun in boste videl, kako cariniki padejo na take fore... Na carini je on avtoriteta in ne ti. Ti dokazujes, da zadevo lahko spraviš v državo, on jo lahko mirno zavrne/oglobi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

BlaY0 ::

Že dosti naročil, vse dobil. Cariniki gledajo pretežno na velikost paketa. Če je zadosti majhen enostavno pošljejo naprej. Če je malo večji, in če ni opremljen z zunanjo polivinil ovojnico v kateri je račun (tako kot bi morali biti vsi paketi namenjeni čez carino), dobiš domov poziv, da dostaviš račun oziroma potrebno dokumentacijo.

Meizu ::

Tu se ne gre za darilo, pač pa za to, da ti osebno prideš s temi izdelki čez mejo.

Magic1 ::

In kaj si zdaj povedal? Razen to da boš DDV plačal, razen če je račun manjši od 22E ali fake+dovolj mejhen in nesumljiv.

Osebno? A misliš da je razlika, razen če dokažes da je osebna stvar, ki ni bila kupljena izven eu?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Meizu ::

Najprej mora carina ta izdelek iz tvoje torbe sploh povlečt. Če je ne, potem do vsega tega sploh ne pride.

Magic1 ::

Narobe, ti moraš zadevo prijavit, drugače dobiš še kazen poleg DDVja za plačat. Če te dobijo seveda. In kazen ni par €...
Folk, ne zavajat ljudi!
Magic

BlaY0 ::

Ni ti treba nič prijavit. Če gre za en komad je to en komad elektronska naprava v osebni prtljagi. Isto kot 25 let star Courvoisier konjak v posebni embalaži, ki je koštal 200 EUR.

kuglvinkl ::

Back to topic.

damjanll ::

Ja, nehajte sanjarit o Nexus 7 za 160 EUR ampak naj ga kdo zrihta za 260~270 EUR pa ga z veseljem kupim. :)

Zeratul ^^ ::

?
Saj je dal samo link do tam kjer se ga da kupit? To je dosti bolj ontopic kakor o tem kako ga bodo švercali čez mejo.
#yolo

BlaY0 ::

damjanll je izjavil:

Ja, nehajte sanjarit o Nexus 7 za 160 EUR ampak naj ga kdo zrihta za 260~270 EUR pa ga z veseljem kupim. :)

Ne sanjej...

gjack ::

Fantje kr mirno. Malo je še treba počakat. Techcrunch je ravno včeraj objavil, da lahko pričakujemo Google Nexus 7 16GB že zelo kmalu. 3 septembra najprej v Franciji. Sledijo Španija, Italija in najverjetneje Nemčija. Ostale evropske države sledijo takoj za njimi. Cena 16GB modela bo 249.90 EUR!

Vir: http://techcrunch.com/2012/08/21/google...

Pa lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gjack ()

carota ::

kpkp je izjavil:

carota je izjavil:

kpkp je izjavil:

 Kmalu v ITA

Kmalu v ITA


Mimogrede, v Italiji bo na voljo le 16 GB model in prišel naj bi v drugi polovici septembra.


Ta letak ene od italjanskih trgovin z elektrotehniko te demantira, obstaja sicer možnost da ni pristen... Si sploh prebral, da na letaku piše 1. setember, ker to je bilo bistvo mojega posta?

Če smo natančni, piše "settembre" in ne "setember". Dovolj razumem italijansko, da berem po njihovih forumih. Na FB-ju so najprej objavili, da bo na voljo v avgustu, nato v začetku septembra in po velikem povpraševanju po svetu, to prestavili v drugo polovico. Datum letaka pa je? Dopuščam možnost, da so povečali dobavljivost in da bo res na voljo 1.9. Bomo videli čez 9 dni. :)

kpkp ::

@carota
Sta mogoče z lmorgh saimska dvojčka s skupminimi možgani :O?
Preberi moj odgovor njemu pa boš razumel, da je "setember" bil samo typo z moje strani, nevem zakaj sta se tako vpičila v to.

Drugače pa so ti letaki menda začeli "uradno" krožiti danes. Se pa strinjam, bomo videli...

Klemenn ::

kaj pa priklop 3g usb modema preko otg?

Roadkill ::

Če imaš smartphone samo postaviš wlan hotspot in si online.
Ü

JayKay ::

google now ta teden ko sem v slo http://flpbd.it/9ShZe

damjanll ::

JayKay je izjavil:

google now ta teden ko sem v slo http://flpbd.it/9ShZe

smart ;)

knife ::

Nexus 7 now available in France, Germany, and Spain, verjetno bo kmalu tut v fizičnih trgovinah :)

gjack ::

Končno!!! Je bil že čas :)

Zeratul ^^ ::

Čas je bil že pred 2mi meseci...
#yolo

kuglvinkl ::

Ta jesen bo prav super. 6. septem,bra uleti fire 2, oktobra bo pa še MS zasul trg.

Čeprav me vseeno mika tale 7.

carota ::

kuglvinkl je izjavil:

Ta jesen bo prav super. 6. septem,bra uleti fire 2, oktobra bo pa še MS zasul trg.

Čeprav me vseeno mika tale 7.

Ne pozabit, da še iPad mini oz. iPod maxi pride oktobra. Tudi mene še naprej mika ta N7.

mtosev ::

200e je me zelo všeč cena. lepo zelo lepo tole
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zeratul ^^ ::

Mene mika tale in MS Surface ;)
#yolo

yayo ::

V italiji dobavljiv od 4. septembra, sicer le 16gb model, cena 249€.

Magic1 ::

Jez bom počakal do novembra(2 meseca), da bo trg fajn nafilan, potem pa bom primerjal, kaj je najboljše za moje potrebe.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kuglvinkl ::

Verjetno se res splača počakat do 26. oktobra...

Sam, k bom v Berlinu čez dva tedna...

Zgodovina sprememb…

knife ::

a slučajno kdo ve katere trgovine v italiji bojo imele nexus 7? upam, da bo kakšna v bližini stare gorice.

yayo ::

Veriga Euronics zagotovo - Videm.

damjan1980 ::

Slucajno kdo ve ce ima USA Nexus 7 tudi EU garancijo? ker koliko gledam je v ameriki se vedno ceneje, ce mi ga nekdo poslje sem. 199usd + ene 15-20 usd postnine do sem + 20%DDV + 5€ je okrog 215€, kar je manj kot ga prodajajo po EU + postnina v Slovenijo

carota ::

damjan1980 je izjavil:

Slucajno kdo ve ce ima USA Nexus 7 tudi EU garancijo? ker koliko gledam je v ameriki se vedno ceneje, ce mi ga nekdo poslje sem. 199usd + ene 15-20 usd postnine do sem + 20%DDV + 5€ je okrog 215€, kar je manj kot ga prodajajo po EU + postnina v Slovenijo

Carine ne boš plačal? :)

Infinity ::

@carota: carine na elektroniko AFAIK ni

carota ::

Če je tako, pol pa super. Jaz bom raje počakal da pride v Italijo.

BlueRunner ::

damjan1980 je izjavil:

Slucajno kdo ve ce ima USA Nexus 7 tudi EU garancijo?

ASUS ima garancijo, kjer se ti pac pokvari. RMA in to. Servis v Sloveniji je zalost, ker ko sem jih povprasal na to temo, so rekli, da to ni njihovo, ampak naj poklicem servis za Samsung... ergo, nimajo se nobene informacije o produktu.

damjan1980 je izjavil:

ker koliko gledam je v ameriki se vedno ceneje, ce mi ga nekdo poslje sem. 199usd + ene 15-20 usd postnine do sem + 20%DDV + 5€ je okrog 215€, kar je manj kot ga prodajajo po EU + postnina v Slovenijo

Racunica za 8GB model, ki ne vem, ce je sploh se naprodaj. 16GB je $249, potem pa si preracunaj nazaj v EUR.

damjan1980 ::

glede na to da se iz anglije ze zdaj dobijo za dobrih 240€, ne vem ce se mi da ubadat z ameriko, sploh ce ni garancije.
Me pa zanima nasplosno 7 vs 10" ekran, ce ima kdo izkusnje. je 7 premalo? zdaj imam ipada in me malo skrbi da bi bilo premalo

BlueRunner ::

damjan1980 je izjavil:

glede na to da se iz anglije ze zdaj dobijo za dobrih 240€, ne vem ce se mi da ubadat z ameriko, sploh ce ni garancije.

Kar se tice RMA v Sloveniji in kar se tice ugleda servisov v Sloveniji, se mi zdi, da je skoraj vseeno, ce si tablico omislis iz Kitajske, ZDA ali pa Avstrije.

Glede na ceno pa je nakup v ZDA smiselen, ce si ze tako ali tako tam, ali pa ce se ti tako zelo mudi, da ne mores pocakati se nekaj tednov (ali pa se manj).
««
3 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263010 (2740) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516432 (7319) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024920 (20958) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929235 (15603) Bluzer13

Več podobnih tem