» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
2 / 32
»»

gregyk ::

Testiral OTG, uporabil kabel: http://www.ebay.co.uk/itm/180906033639?...

Predhodno je potrebno Nexus-a root-ati in namestiti aplikacijo Stick Mount iz Google Play-a. - Dela branje z USB ključkov (testiral 2 različna), zunanji trdi disk 3.5 z dodatnim napajanjem.
- Ne dela 2.5" zunanji disk brez dodatnega napajanja.
- Dela brezžična miška Logitech
- Dela USB tipkovnica

kmetek ::

boš končno imel eno stvar dlje časa? ;)

Jerry000 ::

sam klinc nexus pa 290€...a niso rekl da bo ta zadevca pocen ala 150€? Za 300€ že dobiš 10" tablico

bluefish ::

To so trdili kvečjemu naivneži, ki so preračunavali ceno $ v €.
Trenutno je $199 / 159 funtov za 8GB model in $249 / 199 funtov za 16GB. Tistih 290EUR je cena ob naročanju preko posrednika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Jerry000 ::

Kje se pa da kupiti najceneje? Me mika malo...sam se bojim da bo premajhen

damjanll ::

Meni se 7" ne zdi premajhno. Sem si izposodu za par dni 10" in 7" in sem se na koncu odlocu za 7", ker je lazji in bolj prirocen. (Pol sem kupil Galaxy Tab 2 7.0, ampak nameravam menjat za Nexus 7 cim bo prilika)

RockyS ::

Čudno da vsi hvalite, nihče pa še ni omenil težav ki se pojavljajo...

Magic1 ::

Ker ga večina še v rokah ni imela:)) (z mano na čelu)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

lmorgh ::

in katere so napake, poleg tistega škripanja ekrana, ki naj bi se ponekod pojavljal?

RockyS ::

v google napišeš nexus 7 issues pa ti je vse jasno, maš kaj za brat.
To pričakuješ od kitajskih tablic ne pa od takih
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,24...

Mavrik ::

A so kaki procenti tega? Ker to kar je tam je vse "rekla kazala" - "un eden pa je mel en problem", kar je pri taki količini naprav čisto normalno.
The truth is rarely pure and never simple.

RockyS ::

Ja right, tablica je zunaj par tedno ti bi pa mel že procente, misliš da ti jih bo google dal?

In ne, to ni normalno za tako firmo, za kitajce ja, za te pa ne. Ne si lagat.

damjanll ::

Hmm ja tej problemi so eden od razlogov zakaj nisem preprican ce bi narocal izanglije.com, ... kaj ce dobim defektno napravo, ... bo treba posiljat nazaj v anglijo :( Fajn bi blo ce bi pri nas kdo to uvazal pa nudil zamenjavo za defektne artikle ...

Mavrik ::

RockyS je izjavil:

Ja right, tablica je zunaj par tedno ti bi pa mel že procente, misliš da ti jih bo google dal?

In ne, to ni normalno za tako firmo, za kitajce ja, za te pa ne. Ne si lagat.


To da je nekaj modelov pokvarjenih je normalno za kogar koli - tudi Apple in ostale brand znamke. Pošlješ nazaj, dobiš drugo pa je to to.
The truth is rarely pure and never simple.

JayKay ::

moj nima nobene izmed tezav omenjenih na xda. sem peveril :D

gregyk ::

JayKay je izjavil:

moj nima nobene izmed tezav omenjenih na xda. sem peveril :D

Moj tudi ne.

SomeGuy ::

Prejšnji teden sem dobil Nexus 7 (naročil preko izanglije.com za 290€) in sem zaenkrat navdušen.
Tistim ki se ne morejo odločiti za nakup ga vsekakor toplo priporočam.
Tablica za to ceno predstavlja najvišji razred.
Ko sem jo prvič prijel v roke se mi je ekran v primerjavi z ipad-om zdel premajhen a po nekajdnevni uporabi se mi zdi idealen (lažje tipkanje in igranje iger, manjša teža).
Tistim ki bodo tablico uporabljali za igranje iger odsvetujem 8GB verzijo ker marsikatera igra požre več kot 1GB prostora.
V primerjavi z ios-om je manj aplikacij prilagojenih za tablice a to se bo verjetno hitro spremenilo.
Ima pa občutek da bo android igral še zelo pomembno vlogo kot igralna konzola.

kuglvinkl ::

RT tablica bo spremenila landscape IMO, tko da, do 26.10 bo shortage Nexusov, pol bodo pa na voljo,

bdoxx ::

RockyS je izjavil:

v google napišeš nexus 7 issues pa ti je vse jasno, maš kaj za brat.
To pričakuješ od kitajskih tablic ne pa od takih
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,24...


v google lahko napišeš tudi iphone 4s, sgs 2, sgs3... issues, pa zadenkov nebo zmanjkalo...

RockyS ::

Ja, dejstvo je da prve verzije takih tehnoloških produktov imajo zmeraj napake.

Hvala bogu, da nimajo vse verzije takih failov, sej tudi iphoni, desire, sgs in ostali so imeli (in imajo) težave.
Ampak dejstvo je da ima sgs3 dosti manj napak kot sgs1.

Meizu ::

Le kako si je Apple drznil narediti iphone 4, zanj zahtevali toliko denarja, pa jim niti ena boga antena ni delovala kot bi morala.

To bi pričakoval od kitajskih izdelkov, ne pa vsemogočnega Appla samega...

Če se že gremo tako.
Vsak izdelek ima ob izidu svoje hibe, ki jih proizvajalec glede na feedback tudi postopoma odpravi.

gregyk ::

Odgovor iz Avtere na vprašanje, kdaj Nexus 7 pride v Slovenijo:
Seveda bomo Nexus 7 pripeljali tudi na naš trg. Produkt je v resnici naročen že nekaj časa, zaradi ASUSovih težav z nezmožnostjo dovolj hitre proizvodnje, pa je dobava zaenkrat v najboljšem primeru najavljena za konec oktobra. Vsekakor bo prihod najavljen dovolj zgodaj.

damjanll ::

Konec oktobra?! WTF LOL
Jaz hocem ZDAJ! :D

Mavrik ::

Komot se zaposliš v tovarni in pomagaš delati več naprav ;)
The truth is rarely pure and never simple.

floyd1 ::

Nekako se ne morem znebiti občutka, da je tu Asus zamudil eno fantastično priložnost, da bi prodal še bistveno (morda nekajkrat) več naprav. Veliko bo takih, ki ne bodo čakali in bodo nabavili konkurenčen izdelek. Dober produkt z dobro ceno imajo zdaj (no-ja, v bistvu nimajo :(), čez 2 meseca bo morda situacija na trgu že bistveno drugačna. Sploh glede na napovedi poznavalcev o Applovem manjšem Ipadu.

Vsi hočejo na nek način konkurirat Applu, doseči njihove prodajne uspehe, delajo pa dobesedno začetniške napake.

damjanll ::

Mogoce pa namenoma delajo majhne serije samo za reklamo, racunajo pa na prodajo Transformerja....
Za Nexus 7 jaz recem: shut up and take my money, na zalost pa mi ga nocejo prodat :(

damjan1980 ::

tranformer in nexus niti slucajno nimata enake ciljne publike. poglej si samo cene enega in drugega

xerror ::

Jaz ga dobim konec meseca :D

damjanll ::

Prav imas. No ni mi jasno kako so lahko tako nesposobni saj tega nexusa pripravljajo ze vec kot leto in pol (Asus MeMO 171 = januar 2011 ME370T = januar 2012)

xerror je izjavil:

Jaz ga dobim konec meseca :D

Kje si narocu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

carota ::

floyd1 je izjavil:

Nekako se ne morem znebiti občutka, da je tu Asus zamudil eno fantastično priložnost, da bi prodal še bistveno (morda nekajkrat) več naprav. Veliko bo takih, ki ne bodo čakali in bodo nabavili konkurenčen izdelek. Dober produkt z dobro ceno imajo zdaj (no-ja, v bistvu nimajo :(), čez 2 meseca bo morda situacija na trgu že bistveno drugačna. Sploh glede na napovedi poznavalcev o Applovem manjšem Ipadu.

Vsi hočejo na nek način konkurirat Applu, doseči njihove prodajne uspehe, delajo pa dobesedno začetniške napake.

Tudi jaz bi ga nabavil, če bi lahko. Tako pa razmišljam, da bi počakal do konca oktobra ter videl, kako izgledata MS Surface in iPod Maxi. :)

kpkp ::

 Kmalu v ITA

Kmalu v ITA

Zeratul ^^ ::

250€?!?!
16GB ?
Hočem 8GB za 160€ kakor je bilo tudi napovedano ! ;(
#yolo

kpkp ::

Kje pa je bilo to Obljubljeno?
Cena je korektna za 16GB model.

Zeratul ^^ ::

Povsod?
#yolo

bluefish ::

Nikjer ni bilo napovedano, da bo 8GB varianta 160€. To se je nekaj mutilo s preračunavanjem dolarskega tečaja v €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kpkp ::

Link do te uradne napovedi?

Zeratul ^^ ::

#yolo

Magic1 ::

Zeratul ima problem z razlikami med valutami in državami.
Kot prvo se tečaj spreminja(v škodo evra v zadnjem času)
Kot druga, če se ne motim, Američani navajo ceno pred davkom.
Torej preračunana cena 16GB je cca 195EUR in 243EUR za 32GB.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Zeratul ^^ ::

Pa glej potem prvi link ce ze imas kaksne probleme .
#yolo

bluefish ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Pa glej potem prvi link ce ze imas kaksne probleme .
Ja, 200$ je po tečaju približno 160€, vendar pa bi morali do sedaj prav vsi dobro vedeti, da pri tehnični robi ni takega preračunavanja ter da je bolj v veljavi $ = €.
Torej je bolj verjetno, da bo 8GB model, če sploh pride sem, stal 200EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Magic1 ::

Haha, vir je pa 100% :DD
Le pokliči na enaa in zahtevaj Nexusa za 160€, po možnosti lahko rezerviraš še za pol foruma, če zrihtajo do konca meseca.
Lahko je eno bull šit novico napisat, da dvigneš zanimanje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kpkp ::

bluefish je izjavil:

Zeratul ^^ je izjavil:

Pa glej potem prvi link ce ze imas kaksne probleme .
Ja, 200$ je po tečaju približno 160€, vendar pa bi morali do sedaj prav vsi dobro vedeti, da pri tehnični robi ni takega preračunavanja ter da je bolj v veljavi $ = €.
Torej je bolj verjetno, da bo 8GB model, če sploh pride sem, stal 200EUR.


+ kolikor sem razumel v tiste ameriške cene niso všteti vsi davki, saj imajo zvezne države različne stopnje

bluefish ::

Da. Sicer potem za naš trg te dajatve niso relevantne.

Mavrik ::

Ja, sam vseeno je mal neumno preračunavat potem cene brez davka, pozabit na DDV in se pizdit ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Magic1 ::

Točno tako. Ker je euro trenutno okoli 1,23 dolarja, davek pri nas pa skoraj ta razlika, je naša cena skoraj ista 'Ameriški', le v €. Kot je že bilo omenjeno, Američani ne plačajo 199$, temveč več(odvisno od davka)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jerry000 ::

no ja res je bil najavljen Nexus 7 kot najcenejši tab:). In glede cen bi tut js rad za 160 8gb različico če bi blo kje možno dobit:)

Magic1 ::

Jaz bi pa sedmico(loto, ne nexus)...
Magic

Jerry000 ::

kdo pa nebi tega:)?

xerror ::

damjanll je izjavil:

Prav imas. No ni mi jasno kako so lahko tako nesposobni saj tega nexusa pripravljajo ze vec kot leto in pol (Asus MeMO 171 = januar 2011 ME370T = januar 2012)

xerror je izjavil:

Jaz ga dobim konec meseca :D

Kje si narocu?



Prinese kolega iz ZDA, 199$ 8GB model :)

carota ::

kpkp je izjavil:

 Kmalu v ITA

Kmalu v ITA


Mimogrede, v Italiji bo na voljo le 16 GB model in prišel naj bi v drugi polovici septembra.
««
2 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263010 (2740) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516432 (7319) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024920 (20958) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929235 (15603) Bluzer13

Več podobnih tem