» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
31 / 32
»»

Mavrik ::

cekr je izjavil:

Je bolje kot je bilo prej, še vedno pa glede na hardvare, preveč cuka.
S takšnimi specifikacijami bi moral sistem leteti.

Pri Googlu se bodo moral en dan odločit in narediti rez.
Tako kot je MS naredil pri WP, bi morali spisat popolnoma novo jedro.
Linux vržt ven, ker je polno nepotrebne šare notri in obvodov. Do onemoglosti ne moreš delat popravkov. Treba je v napad.


Štekanje stvari na 5.0 nima prav nobene veze z Lollipopom - sistem je tak grozno počasen na 2012 tudi na 4.4 in pač noben software update ne bo popravil pojebanega flasha.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

pa kaj se ne da malo zaobit ta počasen flash (predvidevam da je problem pisanje) z kakim drugin i/o scheduler-jom ali še bolje; kakim vmesnim bufferjom, ki bi keširal drobne zapise. Vem, da je v časih eeejov (ki je imel tudi grozno počasen flash) obstajal en driver za to .... Ali pač ?

Ali pa mogoče kak f2fs ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mavrik ::

Problem je da je tudi branje totalno foo (še posebej če je karkoli paralelnega). F2FS buildi pomagajo, samo ne dovolj. Pomaga tudi če imaš 32GB model.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

ah, če je branje bad, pol je pa res škoda in ni kej za nardit :/

No, če si dovolj nor (in skillan), lahko v končni fazi tudi menjaš eMMC. Afaik uporabla standardn pinout, torej rabiš samo drug čip (in jasno način za spečit vse fajle iz prejšnega emmcja) in nekoga z bga reflow mašino :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lovro535 ::

Za nexus 7 2012 pride 5.0.2 update ki je narejen samo za nexus 7 2012 in naj bi ga pohitril
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

JerryP ::

Ja z f2fs datotečnim sistemom in custom 5.0.2 romom je zadeva prov spodobna, tudi pri multitaskingu. Pri odpiranju aplikacij ni bistveno počasnejši od n5.

cekr ::

Mavrik je izjavil:

Problem je da je tudi branje totalno foo (še posebej če je karkoli paralelnega). F2FS buildi pomagajo, samo ne dovolj. Pomaga tudi če imaš 32GB model.


Imam 32GB verzijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

carota ::

lovro535 je izjavil:

Za nexus 7 2012 pride 5.0.2 update ki je narejen samo za nexus 7 2012 in naj bi ga pohitril

Tudi za 3G verzijo?

Leprechaun ::

http://www.expansys.si/google-nexus-7-2...
Nameravam kupiti. Kolikor sem bral na zadnjih straneh ste uporabniki zadovoljni ;). Zanima me samo če ste opazili kakšne hibe te tablice?
*************************************************************

JerryP ::

Leprechaun je izjavil:

http://www.expansys.si/google-nexus-7-2...
Nameravam kupiti. Kolikor sem bral na zadnjih straneh ste uporabniki zadovoljni ;). Zanima me samo če ste opazili kakšne hibe te tablice?


Se ti ne splača, se posebej ne 8gb verzije, ki je še počasnejša od ostalih. Daj teh 70€ raje v nakup 2013 verzije Nexusa 7.

lovro535 ::

Za 3G verzijo pa ne bi vedel malo pobrskaj po googlu pa boš našu
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Mavrik ::

carota je izjavil:

lovro535 je izjavil:

Za nexus 7 2012 pride 5.0.2 update ki je narejen samo za nexus 7 2012 in naj bi ga pohitril

Tudi za 3G verzijo?


Za 3G verzijo Androida 5.0 še ni, 4.4.4 je zadnji.

Leprechaun je izjavil:

http://www.expansys.si/google-nexus-7-2...
Nameravam kupiti. Kolikor sem bral na zadnjih straneh ste uporabniki zadovoljni ;). Zanima me samo če ste opazili kakšne hibe te tablice?


Kopovati Nexusa 2012 je zdaj grozno, ker je v novih aplikacijah in spletnih straneh hudo počasen. Daj prišparaj še malo denarja za 2013 verzijo, ne pa da boš metal stran denar za nekaj kar ti ne bo delalo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

stb ::

Mavrik je izjavil:

harvey je izjavil:

Neodzivnost / lag po upadate na Lollipop se nekako spravi v normalen ritem z Wipe Cache partition - postopek tule.


Daj namesto tega raje tapni na "Cached data" v "Settings - > Storage" :P

Tole je pri meni znatno pomagalo, in tablica je spet uporabna. Hvala!

harvey ::

Popravek 5.02 je že na voljo. Opažam hitrejše odzivanje in manj sesuvanja chroma, slavni "Chrome isn't responding?" :) Sploh recimo na straneh, kjer je bil vdelan kakšen video je bilo to kar normalno.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Steinkauz ::

Ok 5.00 in 5.01 sta bla obup. Neuporabno čist.
Sedaj na 5.02 je za preživt. Mam 32gb verzijo.
Še vedno pa je kitkat delal hitreje.
Mi je kr žal da sm posodobil. Plusov ne vidim, samo minusi.

Dosan ::

Pa flashaj 4.4 pa bo konec tega žalovanja in obžalovanja.

jukoz ::

A maste to OTA update al kaj? Ker mamo na firmi 3 16GB in še kar ni updajta. No, glede na vse probleme je tudi vprašljivo če bi jih sploh delal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

cekr ::

Z updatom je malo bolje. Še vedo pa preveč cukanja.
Sem dobil eno noname Windows tablico pa za 100€ prav leti.
Tudi ta Nexus bi moral pa je zgleda sistem v krizi.
Nima tako slabega hardvera, da ne bi mogel tekoči laufat.
Mogoče bo pa po nekaj posodobitvah kaj bolje. Tudi 4.4 je od začetka malo cukal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Mavrik ::

Ima tako slab hardware. Flash kontroler je zanič in noben software tega ne more popraviti.
The truth is rarely pure and never simple.

delfinus ::

Se nihce ni omenil. Bug je zgleda v Google Location Service. Poskusite z disejblanjem slednjega in Lolipop bo deloval brez groznega zatikanja tudi na Nexus 7 2012 varianti.


lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

delfinus ::

Hja, zadeva dela hitrejse s fixom zgoraj, ampak se vedno to ni to, kar je bilo s KitKat. Sem downgradal zadevo nazaj na 4.4.4 in deluje brez zatikalnih poblemov, ki se pojavljajo obcasno na Lolipop.

lp, d.

carota ::

Tudi na Nexus 7 3G (32 GB) je prišel OTA 5.0.2. Naj upgrejdam iz KitKata?

vofra ::

meni je po upgrade hitrost skoraj normalna, samo po zagonu rabi nekaj casa, da postane normalno odziven

delfinus ::

Js ne svetujem upgrajda. Sem vztrajal na njem en mesec in tudi mislil, da je vse OK en cas. Pa ni. Imam Nexus 7 32Gb varianta. Bolj bo tablica polna slabse bo. Vecinoma imam zasedeno okrog 9Gb placa, nimam veliko aplikacij na njej. Enkrat sem dodal film v velikosti 8Gb in tablica je postala zelo, zelo pocasna. Pa ne mislim pri gledanju filma, ampak nasplosno pri rabi razlicnih aplikacij. Sem downgradal. Pri KitKat 4.4.4 tega problema ni.

lp, d.

qwea ::

Danes dobil update še na 5.1. Končno spet dela tako kot mora.

delfinus ::

Hvala za obvestilo. Lahko prosim pretestiras da tablico malce zafilas. Da je prostih recimo zgolj ene 4GB prostora in uporabljas mal aplikacije par dni. Ti bom zelo hvalezen.
Ne zelim namrec upgrejdat, in potem spet downgrejdat, ker vzame mal prevec casa.
tnx a lot

Mavrik ::

Ta tablica nikoli ne bo delovala hitro ko ima tako malo prostora, ker je flash tak počasen in ima slab controller.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Nič, nalotat noter en sandisk iNand extreme, pa bo letela >:D
#brezpodpisa

ru7 ::

A ima kdo na 5.1 mobiaTV? Na 5.0 ni delala mobilna televizija, tko da smo "domače" nexuse pustili/downgrejdali nazaj na 4.4.4

harvey ::

5.1 update je zunaj za Nexus 7 - 2012 :D, prvi zagon videti normalno. Tale android postaja en software ala nero burning rom.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

cekr ::

harvey je izjavil:

5.1 update je zunaj za Nexus 7 - 2012 :D, prvi zagon videti normalno. Tale android postaja en software ala nero burning rom.


Zadeva se sedaj obnaša precej boljše. Glavni problem pa naj bi bil rešen v naslednji verziji 5.1.1.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BorutK-73 ::

Še komu začel launcher crashat na 5.1 ali je vzrok v Youtube aplikaciji? Oboje posodobljeno.

MacGyver141 ::

BorutK-73 je izjavil:

Še komu začel launcher crashat na 5.1 ali je vzrok v Youtube aplikaciji? Oboje posodobljeno.


Jst odkar mam 5.1 gor, velik stvari crashne in dela zelo počas... Sploh če sta prižgane 2 stvari naenkrat. Občutek imam, da je 5.0.2 biv velik boljš.

BorutK-73 ::

Danes sem tablico resetiral in zaenkrat nobenega crasha. :)

Gremio ::

BorutK-73 je izjavil:

Danes sem tablico resetiral in zaenkrat nobenega crasha. :)


Čez nekaj dni bo ista pesem..tudi jest sem jo dal factory reset ter še prej wipe cache,ni pomagalo nič.
Pred dnevi kupil Nexus7(2013) dela na updatu 5.1 bp.

mile ::

naredil update na 5.1 v zacetku marca, factory reset, samo en user, samo sync enega gmail racuna, nic drugega in od takrat deluje zadovoljivo (16GB verzija)...prej je bila zadeva porazna z 2 user accountoma,3gmail sync-i in en exchange racun.

cekr ::

Sprejeta je odločitev. N2012 bo samo še za daljinca.
Vsaka nova verzija Androida(5.1.1) še bolj zaplete zadevo.

Smešno se mi tudi zdi, zakaj se sistem iz nule nalaga tudi po 5 minut.
Je res tako zavožen hw? Ali pa je samo preveč zmede v sistemu.

Koliko časa se nalaga sistem na drugih Android igračkah?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

telen ::

Jaz sem šel nazaj na kitkat ker z lolipop je bil samo za v steno zabrisat. :)

BorutK-73 ::

5.1.1. je že zunaj? Meni dela zdaj tako kot bi pričakoval od nexusa na 5.1. Z 5.0.1 in 0.2 so pa bili problemi in štekanje.
Reset ali izklop ne delam če res ni potrebe.

ps:
Sta naredila factory reset po update?

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

Jst sem naredu factory reset po 5.0.2 in je delal odlično. Takoj ko je šel na tablco android 5.1.1 je začelo vse štekat. Če 2 programa v ozadju delujeta, se tablica ne premakne nikamor...

telen ::

Seveda sem naredil factory reset. In je delovalo dobro recimo dva tedna potem pa obup. Sedaj na 4.4.4 pa dela že dolgo časa lepo.

IL_DIAVOLO ::

Ipad je edina rešitev, čeprav je zadeva draga, ampak se po mojem splača plačat kvaliteto, če jo dosti uporabljaš.

Jerry000 ::

Se splača kupiti potem N7 2013 če je toliko problemou?

Mare3 ::

Pri meni je po updatu na 5.1.1 kakor kdaj...včasih šteka včasih pa odpre še predno kliknem :D

cekr ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ipad je edina rešitev, čeprav je zadeva draga, ampak se po mojem splača plačat kvaliteto, če jo dosti uporabljaš.


Tudi to pride v kratkem v poštev, ker bom rabil za poskuse.

Imam še pravo čistokrvno tablico z Win8.1, ki je čisto svoj svet. V pozitivnem smislu.
Zadeva enostavno leti.

Na Nexusu7 pa stalno eno zatikanje, čakanje, razsuvane...
Ne bom postavljal diagnoze. Je pa stanje po treh letih zares porazno.
Spominja me na čase Windowsov pred Xp, ko je bilo treba vsaki dve leti menjat celotno drobovino.

Imam sicer kar visok potrpljenja. No, sedaj je ta prag presežen.
Rabim pa eno Androidno tablico za kakšne poskuse. Recimo 300€, do največ 400€. Vendar za to ceno hočem tipi-topi zadevo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

IL_DIAVOLO ::

Dell Venue 8 7000 Series je super tablica...baje najboljša, ki ima android.

BorutK-73 ::

So kakšni problemi z 5.1.1 updateom?
Malo prej sem ga dobil in razmišljam da bom še počakal z posodobitvijo, ker trenutno tablica dela kot treba.:)

harvey ::

BorutK-73 je izjavil:

So kakšni problemi z 5.1.1 updateom?
Malo prej sem ga dobil in razmišljam da bom še počakal z posodobitvijo, ker trenutno tablica dela kot treba.:)

Zaenkrat vse dela b.p. :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

lovro535v2 ::

cekr je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ipad je edina rešitev, čeprav je zadeva draga, ampak se po mojem splača plačat kvaliteto, če jo dosti uporabljaš.


Tudi to pride v kratkem v poštev, ker bom rabil za poskuse.

Imam še pravo čistokrvno tablico z Win8.1, ki je čisto svoj svet. V pozitivnem smislu.
Zadeva enostavno leti.

Na Nexusu7 pa stalno eno zatikanje, čakanje, razsuvane...
Ne bom postavljal diagnoze. Je pa stanje po treh letih zares porazno.
Spominja me na čase Windowsov pred Xp, ko je bilo treba vsaki dve leti menjat celotno drobovino.

Imam sicer kar visok potrpljenja. No, sedaj je ta prag presežen.
Rabim pa eno Androidno tablico za kakšne poskuse. Recimo 300€, do največ 400€. Vendar za to ceno hočem tipi-topi zadevo.
če dobiš nexus 7 2013 potem kupi to tablico čisto druga zgodba kot N7 2012 jo imam in na 5.1.1 leti zadeva
Imam pa 32gb verzijo wifi.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

delfinus ::

Sam na podlagi teh mnenj ostajam na KitKat 4.4.4. Deluje vse lepo in fajn. (Nexus 7 (2012) / 32Gb)

lp, d.
««
31 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263024 (2754) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516475 (7362) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025004 (21042) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929369 (15737) Bluzer13

Več podobnih tem