» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
30 / 32
»»

Spock83 ::

demon#666 je izjavil:

A še komu ne dela wifi na KitKatu?


Meni ne dela kamera. Sesuje se skoraj takoj, ko kliknem na aplikacijo.

avani ::

Aja pa ura je nova. Končno so se znebili tiste grde kombinacije bold in normal type.

chercc ::

here we go again. še mal pa boste tisti z nexusom ko apple fani. kakšna neki razlika te je, razen malo šminke? čist drugačen filing, na kakšen točen način? zvok se je spremenil ob dotiku, v opravilni vrstici mam dodano ikono za lokacijo, možno da je že bla pri prejšnjih updateih ampak se nisem zavzel:D. Edino kar sem občutnega opazil je, da se mi baterija prej sprazni in pa, da če gledam kak film prek local omrežja in sicer na način, da ga najdem z es explorerjem in pol zaženem z bs playerjem, se dalj časa nalaga, kot se je pred updateom na kit kat =). seveda je to zgolj moje mnenje, ampak naj poudarim, da nisem eden izmed tistih, ki čaka do polnoči, da se dobi novi update:D

carota ::

@chercc, resno misliš, da sem s svojim postom mislil resno? :))

chercc ::

@carota
je že blo ene par takih da spat niso mogli zarad novga updatea, tko da več ne vem kdo se šali in kdo ne :D. se opravičujem =)

ru7 ::

Men se 4.4 zdi manj odziven (čas odpiranja programov).

fopi ::

Meni pa eni programi sploh več ne delajo...

cekr ::

ru7 je izjavil:

Men se 4.4 zdi manj odziven (čas odpiranja programov).



Sam imam tudi takšen občutek.

Poleg tega je še pobrklalo tipkovnico. Sploh jo ne morem več nastavit na QWERTZ.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jerry000 ::

avani je izjavil:

Aja pa ura je nova. Končno so se znebili tiste grde kombinacije bold in normal type.



Men je pa ravno ta kombinacija bla res vrhunska...se da to kje nastaviti da bi nazaj dobil (mam N4)?

Infinity ::

Dashclock widget ti še vedno to omogoča.

telen ::

Je že kdo dobil update na 5.0? :)

Dosan ::

Nihče.

broken/link ::

http://www.android.gs/new-nexus-5-and-n...

The Google Nexus 5 and Google Nexus 7 2013 Wi-Fi devices are the only devices currently supporting this Android L Preview update.

Dosan ::

broken/link je izjavil:

http://www.android.gs/new-nexus-5-and-n...

The Google Nexus 5 and Google Nexus 7 2013 Wi-Fi devices are the only devices currently supporting this Android L Preview update.


Kakšno vezo ima developer preview z uradnim 5.0 updejtom?

Meizu ::

mam nexusa 7 2013. System update pravi da sem updated to the last version (android 4.4.4).

carota ::

kpkp ::

Zgleda, da nebo nič z OTA posodobitvami do 12.11, baje da so našli neke hrošče, katere je potrebno prej odpravit.

broken/link ::

@dosan: glede na to, da je za omenjene naprave zunaj le developer preview, bo na uradni update potrebno še malo počakati. pa verjetno bodo novejši modeli dobili uradni update pred starejšimi (vsaj sklepamo lahko tako).

vofra ::

bom se tu vprasal

ima kdo kaksen predlog za power pack za nexus 7,
vsi niso ustrezni, ker imajo premajhno izhodno moc

JerryP ::

Evo lollipop factory image za nexus 7 2012 je zuni na Android police se dobi stock image;-)

jukoz ::

Je kdo že inštaliral Androida 5.0 gor? Kako se kaj obnese?
Na Arstehnici pravijo da je že 4.4 ful počasen (meni se pa to nikakor ne zdi). Ste imeli kakšne probleme z odzivnostjo + tisi ki ste dali gor 5.0, kako se kaj obnese.

Še link:
http://arstechnica.com/gadgets/2014/11/...

JerryP ::

jukoz je izjavil:

Je kdo že inštaliral Androida 5.0 gor? Kako se kaj obnese?
Na Arstehnici pravijo da je že 4.4 ful počasen (meni se pa to nikakor ne zdi). Ste imeli kakšne probleme z odzivnostjo + tisi ki ste dali gor 5.0, kako se kaj obnese.

Še link:
http://arstechnica.com/gadgets/2014/11/...


Hej, na svojega nexusa 7 sem prejšnji teden namestil uradno verzijo lollipopa in po vseh nameščenih aplikacijah in skonfiguriran po mojih željah je bil res slabše odziven kot kitkat. Dostikrat je bilo treba čakat po par sekund, da je zagnal aplikacijo, najbolj opazno je bilo pri multitasking meniju, ki se je odpiral do 10 sekund.

cekr ::

Včeraj zvečer sem uradno dobil liziko. Sem takoj pognal. Zjutraj pa dobim popolnoma zablokirano zadevo. Nekaj je šlo zgleda hudo narobe. Še dobro, da je to moj prvi in zadnji andoid.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jukoz ::

Hvala za info. Bom testiral ko dobim opcijo za OTA, saj je uporablja takoalitako samo za web.

Jerry000 ::

je počasnejši kot 4.4

MacGyver141 ::

Moje izkušnje z 5.0 so pa take, da ponekod je počasnejši sploh pri odpiranju google chrome, po meniju in nastavitvah se mi pa zdi, da je hitreje.

carota ::

Baje imajo 8GB verzije malo počasnejši flash od ostalih dveh, tako sem vsaj razumel iz članka na Ars technica.

cekr ::

Zanimivo je, ko sem kupil Nexus7(2012) 32GB, je bila to zverina med tablicami.
To je bilo, tako na papirju, kot tudi v praksi.
Kaj so načarali v 2.5 leta, da je zadeva zabremzana, mi ni čisto jasno.
Dvomim, da bi hardvare toliko ošvohnel.
Sem sistem spravil na tovarniško praznega. Zadeva ostaja porazno počasna.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

jukoz ::

A ste jo tovarniško flashali al preko OTA. Ker OTA še kar ni in ni...

kpkp ::

Ima star kernel in nevem koliko nove/optimizirane gonilnike, mogoče to kaj upliva, pa še NAND je bolj slabe kvalitete.

JerryP ::

jukoz je izjavil:

A ste jo tovarniško flashali al preko OTA. Ker OTA še kar ni in ni...


Jst sem si prenesu factory image iz googlove strani in poflešal s Toolboxom. Sedaj sem nazaj na kitkat custom romu, ker mi delovanje stock lollipopa ni ustrezalo.

JerryP ::

kpkp je izjavil:

Ima star kernel in nevem koliko nove/optimizirane gonilnike, mogoče to kaj upliva, pa še NAND je bolj slabe kvalitete.


Največja težava prve generacije 7ke je ravno počasen nand spomin, zaradi katerega se dogajajo razne upočasnitve. To se da deloma popraviti s custom romi in formatiranjem sistemske, data in cache particije iz ext4 v f2fs format. Po mojih izkušnjah tako skonfigurirana tablica v delovanju ne zaostaja veliko za nexus 5, ki ga uporabljam za telefon.

MacGyver141 ::

jukoz je izjavil:

A ste jo tovarniško flashali al preko OTA. Ker OTA še kar ni in ni...


OTA sem jaz dobil ze v torek.

jukoz ::

Hmm, mam 2, eno 16 in eno 32GB, pa nobena še ni dobila OTA...

Meizu ::

A majo to oni kaksen algoritm kako dodajajo update napravam, da bi lahko nekako predvidel kdaj update sploh pride al ke to random? Cemu sploh to bluzenje?

cekr ::

Meizu je izjavil:

A majo to oni kaksen algoritm kako dodajajo update napravam, da bi lahko nekako predvidel kdaj update sploh pride al ke to random? Cemu sploh to bluzenje?


ga pa ročno nadgradi.

Pri meni se je po uradni nadgradnji čisto ubesil.
Popolni reset in ročna postavitev sistema je rešila problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

telen ::

Pri meni tudi še ni nič. No ja, glede ne komentarje ga niti ne pričakujem več s takim veseljem. :)

Dosan ::

Meizu je izjavil:

A majo to oni kaksen algoritm kako dodajajo update napravam, da bi lahko nekako predvidel kdaj update sploh pride al ke to random? Cemu sploh to bluzenje?


Ne. Popolnoma random.

Edit: Naj pa se ljudje že končno začnejo zavedat da če se na internetu objavi "omg OTA se je začel" to pomeni da je ta OTA dobilo 1-2% ljudi. In potem bo nekaj časa pavza, da se ujame kakšne kritične buge. Nato se bo čez par dni/teden odprla pipica za 25-50%, odvisno pač seveda od Googla kako se odločijo. In spet zaprta pipica za nekaj časa. Dokler ne pridejo do točke ko so dovolj sigurni da odprejo floodgates.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

carota ::

Meni se je vedno zdel N7 (32 GB, 3G, Android 4.4) precej odziven in je vedno sprejemljivo laggal. V zadnjem času pa je postal skoraj nemogoč. Npr. pri preklapljanju med tremi aplikacijami včasih ne vem ali je sploh zaznal klik ali ne ker ni odziva v pol sekunde. Že brskanje po nastavitvah šteka. Mogoče pa je ugotovil da prihaja nova verzija in se upočasnil, da bom bolj zadovoljen s 5-ko.

carota ::

delfinus ::

Meni N7 (32GB) se vedno, po skoraj dveh letih redne uporabe, dela zelo odzivno s KitKat 4.4.4. Nisem pa nikoli instaliral kaksnih custom zadev gor. Vsi upgrajdi so bili do sedaj official.

lp, d.

harvey ::

Neodzivnost / lag po upadate na Lollipop se nekako spravi v normalen ritem z Wipe Cache partition - postopek tule

Je pa ena še bolj butasta fora nadgradnje, da je po nadgradnji izginila Gallery.apk in jo enostavna nadomestila Photos. Ker nisem fan Google+ storitve, je rešitev ponovna namestitev stare Gallery.apk KitKat. Stock aplikacije KitKat 4.4. tule.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mavrik ::

harvey je izjavil:

Neodzivnost / lag po upadate na Lollipop se nekako spravi v normalen ritem z Wipe Cache partition - postopek tule.


Daj namesto tega raje tapni na "Cached data" v "Settings - > Storage" :P

harvey je izjavil:



Je pa ena še bolj butasta fora nadgradnje, da je po nadgradnji izginila Gallery.apk in jo enostavna nadomestila Photos. Ker nisem fan Google+ storitve, je rešitev ponovna namestitev stare Gallery.apk KitKat. Stock aplikacije KitKat 4.4. tule.


Veliko ljudi ima raje QuickPic.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Duncaneo ::

Kaj pa SMS-i bodo še kdaj delali?

Mavrik ::

Duncaneo je izjavil:

Kaj pa SMS-i bodo še kdaj delali?


Na Nexusu 7? O čem govoriš?
The truth is rarely pure and never simple.

Duncaneo ::

O Nexus 7 3G, LTE verziji govorim. Pred Kit Kat 4.4.2 se je dalo, od posodobitve pa ne gre več.

MacGyver141 ::

Po updatu 5.0.2 dela nexus 7 zelo dobro, naredu sem pa tud factory reset.

JerryP ::

MacGyver141 je izjavil:

Po updatu 5.0.2 dela nexus 7 zelo dobro, naredu sem pa tud factory reset.


Tud jst moram rečt, da so popravil moteče zatikanje s prejšnje verzije.

cekr ::

Je bolje kot je bilo prej, še vedno pa glede na hardvare, preveč cuka.
S takšnimi specifikacijami bi moral sistem leteti.

Pri Googlu se bodo moral en dan odločit in narediti rez.
Tako kot je MS naredil pri WP, bi morali spisat popolnoma novo jedro.
Linux vržt ven, ker je polno nepotrebne šare notri in obvodov. Do onemoglosti ne moreš delat popravkov. Treba je v napad.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

amacar ::

Da vas potolažim, tudi na n9 zadeva ni gladka. Na n7 2013 je kitkat dosti boljše delal kot dela lolipop na n9.
««
30 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263034 (2764) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516493 (7380) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11025027 (21065) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929440 (15808) Bluzer13

Več podobnih tem