» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
25 / 32
»»

chercc ::

chercc je izjavil:

harvey je izjavil:

chercc je izjavil:

No js pa sem tole naročil: http://www.amazon.co.uk/Swees%C2%AE-Goo...


Si morda že dobil omenjeni ovitek,če da, kako si zadovoljen?

nažalost še ne, naročili smo en kup opreme iz anglije in še ni prišla do nas

No, pa sem ga le dočakal. Ovitek je za ceno zelo dober, zgleda bolje kot sem si predstavljal, zraven sem še dobil gratis stylusa, s katerim je zelo lažje klikat stvari na malem prostoru in pa zaščito za ekran. Zaenkrat sem v glavnem zelo zadovoljen.

chercc ::

A obstaja kakšna alternativa nexus media importerju? Mam otg kabel, nexusa nebi rootal, nism še pa nkol nič kupoval na marketu in sploh ne vem kako se lotit zadeve, torej iščem free varijanto.

chercc ::

chercc je izjavil:

A obstaja kakšna alternativa nexus media importerju? Mam otg kabel, nexusa nebi rootal, nism še pa nkol nič kupoval na marketu in sploh ne vem kako se lotit zadeve, torej iščem free varijanto.

problem solved, sem z neta potegnu apk od media importerja, inštaliru in zadeva pali =)

JayKay ::

sygic lepo dela. ne morte vsega pokrast.

floyd1 ::

Glede igo je precej čudna situacija - za androida ga sploh ne moreš kupit. Siva cona. Bi ga z veseljem nabavil (za normalno ceno).
Sem šel zdaj prav posebej pogledat in - vse ostalo tako na mojem telefonu kot na tablici je (zaenkrat) strogo legalno (z izjemo nekaj mp3 glasbe na telefonu, kjer pa nimam slabe vesti - 2/3 tega mam orig. na cd-jih in obstajajo albumi, ki sem jih kupoval tudi 3x (lp, cd, sacd), tako da bi v tem primeru lahko imela slabo vest le glasbena industrija...)

fopi ::

Dajte no. V Graz ali Celovec imate večina max 1-2 uri, tolko se jaz vsak dan v službo vozim. Prišparate EURE, kupite ženi/punci raje kako obleko in še 6 mesecev prej (3G) ga lahko kupite kot v SLO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

chercc ::

fopi je izjavil:

Dajte no. V Graz ali Celovec imate večina max 1-2 uri, tolko se jaz vsak dan v službo vozim. Prišparate EURE, kupite ženi/punci raje kako obleko in še 6 mesecev prej (3G) ga lahko kupite kot v SLO.

razloži tole prosim. cene so višje za 30-50€. če maš 1-2 ure do graca za benz porabiš sigurno 20€, vinjeta je okol 12€ al tu nekje, in si na koncu že na 32€, razen če maš letno vinjeto za avstrijo in zastonj benz, te se sigurno splača vozit

Magic1 ::

Sej imajo v mercator tehniki vsak drug petek/soboto - 10%. Takrat so cene nexusov primerljive s tujino.
Magic

kmetek ::

Imajo Italijani in Avstrijci 1 letno ali 2 letno garancijo?

boolsheat ::

1 letno.

kmetek ::

No potem je razumljivo, kje se bolj splača. In teh 30€ izpuhti za 12 mesecev več, to je celo 2,5€ na mesec.
Ob akcijah, kakor je -10% Merkator, pa dileme ni več. Samo naj stane kolikor hoče, gremo raje Avstrijcem delat promet in DDV.

chercc ::

No, da nebo že menda tretje debate o razlikah o cenah pr nas in v aut, me zanima nekaj. Na nexusa sem priključil otg kabel in dal noter usb ključek s filmi, vse kar je na ključko lahko vidim, ampak za predvajanje filma sem le tega moral prenesti na notranji pomnilnik nexusa in šele potem sem ga lahko predvajal. Imam ne rootanega nexusa, do usbja pa sem dostopal preko nexus media importerja. Torej ali je način da zadeve z usbja predvajam direkt, al je nujno prenest na pomnilnik tablice, vse skup mi je ful čudno, ker fotke npr. Lahko gledam direkt videa pa ne

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

damjanll ::

Hmm, mogoce je pa za kaj takega potrebno rootat in uporabit stickmount?

MacGyver141 ::

Moralo bi delati brez prenašanja. Jaz nimam nič rootanega, pa to lepo dela z nexus media importerjom.

thramos ::

Sam kaj ti pomaga večletna garancija, če je na slovenskih servisih ne moreš uveljavljat.

boolsheat ::

Katere garancije ne moreš uveljaviti?

GeForce ::

Narobe se je izrazil....lahko jo uveljavljaš ampak ti je sigurno naprava "padla v vodo" (ali kaj podobnega) tako, da ti servis pod garancijo zavrnejo... :D Tako da to o 1 letu več garancije pri nas kot pri avstrijcih in italjanih, je precej nepomemben podatek vsaj zame. Pri nas moramo imeti zakon da mora biti blago pod garancijo popravljeno v 45dneh, začuda tega v IT in AU ne potrebujejo? Izgleda da je nekaj razlike v kvaliteti servisov, se vam ne zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

kmetek ::

Za ASUS še nisem slišal težav pri servisu, pa delam v fohu 8 let. V Avstriji in Italiji 45 dneva zakona res da nimajo, samo kdo pravi, da ne more servis kasneje urediti recimo?
In da, 1 leto več POMAGA zelo, razen če vi plačujete po 1 letu, če/ko se kaj pokvari? ;)
Da ne omenim možnosti BREZ SKBRI 3/5 let, sploh pri vrednih zadevah pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

GeForce ::

OK, direktno za Asus še nisem slišal pritožb (no ja meni laptopa niso ravno 100% popravili, ampak vredu, saj bo sedaj šel še enkrat na servis). Je tudi za tablice uradni serviser Sistem Ena, tako kot za laptope? Ja, lahko si servis v AT in IT vzame več kot 45 dni za popravilo, ampak izgleda da so uporabniki zadovoljni, zato nekako lahkko predvidevamo da so zadeve zrihtane prej kot v mesecu dni.

Tisto 1 leto več ne pomaga prav NIČ, če te že na vratih obrnejo, da ti je magari v WC školjko padu ali pa da si z zlate ribice v akvariju slikal,...:))

No edino mogoče ta 3/5let SE ZGODI, je nekaj uporabnega pri nas napram nakupu v tujini.

kmetek ::

Pa sej to ni Samsung Toptime ali RAM2 servis, lepo vas prosim no....Sistem Ena so izredno v redu fantje....in 1 leto ekstra zelo pomaga.

scenic16 ::

N7,32GB,3G je TU že nekaj časa v ponudbi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scenic16 ()

Robertos664 ::

Je to dobra cena ? Nexus

kmetek ::

ne, ker je v tujini 199 :P....pa 16gb ti bo kmalu premalo, vzami 32gb raje.

boolsheat ::

Ni slaba cena, v BB je 16GB 250€, če se ne motim..

Robertos664 ::

Ni isto če kupim 16gb in dodam 32gb sd kartico za 20€?

Kekec ::

nexus 7 nima slota za dodatno kartico.

kuglvinkl ::

The rumor is, da pride maja ven dvojka.

Robertos664 ::

Aja sem spregledal. No kljub temu mislim da bom imel 16gb zadost. Internet pa par igric gor bo že zdržalo :)

kuglvinkl ::

JayKay ::

"ve se" da bo mini dobo retina display ob refreshu, tak da je google i/o event prava priloznost za predstavitev naslednika. ratio dvomim da bodo sli spreminjat, ce bo podo stanjsali bezel, pa nujno rabijo dober palm rejection.

dr.Akula ::

kmetek je izjavil:

Pa sej to ni Samsung Toptime ali RAM2 servis, lepo vas prosim no....Sistem Ena so izredno v redu fantje....in 1 leto ekstra zelo pomaga.

Se opravičujem za offtopic, samo res pohvalim Sistem ena, v 5ih delovnih dneh so poravili Acer laptop brez kompliciranja (zamenjali trdi disk). Nisem mogel verjet po preteklih izkušnjah z drugimi servisi.
ni podatka

urosh ::

@JayKay: niso vsi ekrani, ki imajo malo večjo ločljivost "retina"... Retina je znamka, ki jo vgrajuje Apple. Za drugega še nisem slišal, da bi mu rekli "retina"

bojsi ::

JayKay je izjavil:

"ve se" da bo mini dobo retina display ob refreshu...


Tole sicer vsi pričakujejo, vendar ni tako samoumevno, saj je kar precej predvsem tehničnih izzivov.

damjanll ::

urosh je izjavil:

@JayKay: niso vsi ekrani, ki imajo malo večjo ločljivost "retina"... Retina je znamka, ki jo vgrajuje Apple. Za drugega še nisem slišal, da bi mu rekli "retina"

Saj retina se je nanasala na iPad mini kakor sem jaz razumel:
JayKay: bo mini dobo retina display

kuglvinkl ::

sej ni važno, retina, rektum, who cares... pač več kot 250ppi al kolk...

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Ne razumem v čem je fora nabijanja ppi v višave. Izgleda da gredo po poti digitalcev, kjer so po letih pogrutali, da je je nabijanje mega pixlov v višave nesmiselno, saj itak shranjuješ samo šum po določeni vrednosti.
Kaj dosti več od 200ppi itak ne vidiš več, trpi le sistem(odzivnost) , ker mora več računat.
Magic

Bor H ::

Odvisno, med 200 in 300ppi še vidiš razliko, več kot to pa povprečen človek verjetno res ne več.

Dr_M ::

Uf, med ~200 in ~300 je hudo opazna razlika. Vprasanje pa koliko je med 300 in ~400.
Recimo na SGS (233ppi) sem lahko prestel pike, na O4X (312ppi) jih pa ze ne morem vec.
Je to pa popolnoma neprimerljivo s senzorji v fotoaparatih.

Okapi ::

Ja, pomembno je, če imaš tablico zato, da na njej šteješ pike.;(( A misliš, da boš Wikipedijo bolje videl na 300 ppi, kot jo vidiš na 200 ali 150? Boš e-mail bolje prebral (in poslal)? Misliš, da bo navigacija bolje delovala?

Mogoče bodo fotke malo bolj ostre videti, če boš dovolj od blizu pogledal, ampak če moraš zaradi tega žrtvovati hitrost delovanja, ali trajanje akumulatorja, je to velika bedarija.

O.

Bor H ::

Tekst je bolj oster, posledično hitreje in z manj napora bereš. Wikipedijo, mail in navigacijo pa lahko lepo laufaš tudi na 5 let starih telefonih, če gremo ravno primerjat.

Magic1 ::

Ah dejte no, to zdaj pišem na Asus infinity, ki ima 220ppi pa imam večje težave s majhnostjo pisave, kot pa s ostrino. Pa nobenih pikslov ne vidim, kaj da bi jih lahko štel. Mogoče z lupo?
Magic

Dr_M ::

Ja, pomembno je, če imaš tablico zato, da na njej šteješ pike


Fail komentar.

Mogoče bodo fotke malo bolj ostre videti, če boš dovolj od blizu pogledal, ampak če moraš zaradi tega žrtvovati hitrost delovanja, ali trajanje akumulatorja, je to velika bedarija.


Vse bo bolj ostro in lepse. Strojna oprema je vedno hitrejsa in ni vec problema poganjat stvari tudi na visjih locljivosti.

Ah dejte no, to zdaj pišem na Asus infinity, ki ima 220ppi pa imam večje težave s majhnostjo pisave, kot pa s ostrino.


Mogoce bo pa treba pocasi zamenjat ocala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Magic1 ::

A taka povečevalna? Ni problem v nevidenju, temveč v majhnosti. Napor je večji, če gledaš zelo majhen text. Zato seveda stvar malo povečaš, kar pa naredi visok ppi še bolj nepomemben.
Samo izgleda, da eni radi bulijo v tab s 10cm...
Magic

Dr_M ::

Samo izgleda, da eni radi bulijo v tab s 10cm...


Lej, nevem kako tebi pase, zame je ene 40cm kar uredu za telefon, tablica pa se kaksnih 10cm dlje. :)

Magic1 ::

Dej zdaj pa že fajn nabijaš. 1900x1080 na 10inchih ti gledaš udobno z vač kot pol metra? A si prepričan, da nimaš vklopljene velike fonte?
Magic

Bor H ::

Sej ni treba da je tekst linearno manjši z resolucijo, če imaš ti enako velke črke (v absolutnih merah, recimo pol centimetra visoke) na 200ppi ali 300ppi boš lažje bral na 300ppi. Razlike so pri manjših tekstih še bolj očitne, sploh ko odpreš kak dokument z dost podatki. Zdej tole pišem na 720p 11" aslonu in vidim da tekst ni oster, pa so črke razmeroma velike. Pa sem iz plemena špeglarjev, kako bi šele bilo če bi imel neoviran vid.

Matek ::

Ma, pretiravate. Saj vem, da se da opaziti razliko med 200 in 300 ppi, ampak eno je opaznost, drugo je pa vpliv na berljivost.

Rahlo nadpovprečen 24" namizni monitor ima resolucijo 1920x1200 - to je faking 94 ppi. Po pisanju nekaterih v tej temi sodeč je s takega monitorja praktično nemogoče brati...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kuglvinkl ::

Sej bomo dobil 24" z več kot 200 ppi ločljivostjo. Za moje potrebe bo super (fotke).

Kako se pa eni temu upirajo (in vsem solijo pamet), je pa neverjetno. Pa vztrajaj na VGA, briga me.

Dr_M ::

Rahlo nadpovprečen 24" namizni monitor ima resolucijo 1920x1200 - to je faking 94 ppi. Po pisanju nekaterih v tej temi sodeč je s takega monitorja praktično nemogoče brati...


Normalno, da se da, samo dovolj oddaljen moras bit. :)

Magic1 ::

Zato ker pravim, da je občutno več kot 200ppi, nepotrebno za normalno rabo, sem pa kar za VGA? Naj delajo 350ppi zaradi mene, sam ne pa to rint v vsako stvar(v to smer se gre trenutno).
Se strinjam, da so monitorji za časom, a da bi pa hotel monitor s 250+ppi? Lepo prosim, zakaj že?
Magic
««
25 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263009 (2739) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516432 (7319) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024920 (20958) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929234 (15602) Bluzer13

Več podobnih tem