» »

Google Nexus 7 (2012)

Google Nexus 7 (2012)

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 32
»»

andrej02 ::

Zanima me, če se komu kaj sanja kdaj bo ta tablica prišla v EU oziroma kdaj jo bo možno pri nas kupiti?
Menim, da je tablica res vredna svojega denarja glede na to kakšen hardware ima.
  • spremenil: Mavrik ()

kpkp ::

V začetku septembra pride v Italijo.

kuglvinkl ::

Mene tut zlo mika (16 GB). Po drugi strani me pa srbi rabljen ipod 2 :)

floyd1 ::

Mene tudi (Nexus).
Zdaj ko vem, da z rootom podpira tudi USB2go, še toliko bolj, ker je odpadel en velik problem. Drugače pa taka tablica in samo 16 GB placa je za mene zločin ;).
Še vedno je škoda za HDMI out, ampak to še preživim, ker je dobra cena.
Ipad pa ne, imam ipod touch in je nekaj preveč pomanjkljivosti (itunes pa take finte).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

kmetek ::

dobra cena je zate 300€, kolikor pač bo?

kuglvinkl ::

mau pod 250 evrov mora bit.

kpkp ::

andrej02 ::

Je pa totalni nateg, da bo 8GB model 199€ 16GB model pa 249€.
50€ za čip ki stane 0,1€ :O

Zeratul ^^ ::

Take natege ima Apple ;)
#yolo

andrej02 ::

Dobro Apple še razumem ne pa Asus. :))
A HDMI over USB pa ta tablica nima?

kmetek ::

vzameš 8gb model, ki je skoraj 50€ ceneje, ostalo rešiš z usb2go, če je že nuja.

kuglvinkl ::

Ima kdo kakšen pameten link s tem usb2go in Nexusom?

kpkp ::

Vprašanje če se bodo 8GB varjante sploh prodajale tam kjer Google nima Play store vsebin, ker je na 8GB modelu profit ničen oz. izredno majhen.

Zato se mi zdi bolj smiselno, da bi v državah kjer Google nima možnosti promovirati svojega Play stora ASUS prodajal le 16GB model, na katerem imajo nekoliko več profita.

Zgolj moja špekulacija.

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

JayKay ::

USB OTG (poglej v ocene za nexus 7)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

kuglvinkl ::

ne dela link

JayKay ::

sem probal popravit
to dela? http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005...

sicer pa search: [Aftermarket Product] Brand New Micro USB Host Mode OTG Cable Flash Drive SD T-Flash Card Adapter FOR Samsung GT-i9100 i9100 Galaxy S II 2 GT-N7000 Galaxy Note

"I was pleasantly surprised when it worked without any hassles on my Nexus 7 tablet and Galaxy Nexus phone.

I can confirm that the following work with this Adapter -

- USB Keyboard plugged into Adapter
- USB mouse plugged into Adapter
- USB mouse and USB keyboard plugged into (self powered) USB HUB, and HUB plugged into adapter
- USB Memory Stick (pendrive as some call them) as long as the Nexus 7 and Google Nexus are ROOTED and have a utility called StickMount installed (from Google Play Store)
- IOGEAR GKM561R 2.4GHz Multimedia Keyboard with Laser Trackball and Scroll Wheel (available on Amazon). This connects via a USB Dongle which plugs into the USB OTG Adapter. The Nexus 7 and Galaxy Nexus both detected the keyboard and mouse without a problem"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

kuglvinkl ::

thnx.

JayKay ::

np. ce pa isces nekaj s card readerjem pa tole http://www.amazon.co.uk/Aftermarket-Pro...

xda pravijo da dela s rootanim in stickmount

kuglvinkl ::

Super :)

kmetek ::

kaj ti je ratal dobit nexusa?

kmetek ::

Meizu ::

Še vedno čakam, da tablice dobijo polno USB podporo (priklop eksternega diskovja ter USB ključev), ter tolikšno podporo programja za ustvarjanje/streamanje glasbe, kot jo ima iPad.

iPad zame ponuja vse. Le možnosti priklopa zunanjih diskov nima. Kar je dovolj ogromen razlog, da se še nekaj časa ne bom odločil za nakup tablice.

Če bo nexusov usb2go dejansko podpiral priklop navedenega in normalno upravljanje z napravami, potem le še počakam, da android dobi podobne izdelke na voljo kot za ipad in iphone (irig, guitar rig in ostali programi za efektiranje zvoka, ter seveda zajem zvoka) in tablica bo prišla pod resne opcije za nabavo pri meni osebno.

Za zdaj je edina realna rešitev za tole netbook (glede na ceno seveda) ampak se mi zdi tablica veliko bolj priročna, saj ni dosti večja (celo manjša) od netbooka, ponuja pa večji zaslon torej boljšo funkcionalnost, saj je vse skupaj bolj pregledno. Keyboarde za kakšno resnejše delo na tablici pa itak že dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu> irig, guitar rig in ostali programi za efektiranje zvoka, ter seveda zajem zvoka

Linux ima celoten realtime audio stack že zelo dodelan, samo še spravit ga moraš na tablico. USB seveda deluje super, če napravo odkleneš.

Meizu ::

Kot sem se sam pozanimal je pri odklenjenemu iPadu možnost priklopa le USB ključev, diski še vedno ne mrdajo. Glede na to, da imam doma 2TB prenosni disk bi se mi zdela ogromna škoda ne uporabljat diska in dajat 300eur več za 64gb model ipada, ki bi vsaj približno mogoče (ampak res mogoče) zadoščal mojim prostornim potrebam.

Linux ima celoten realtime audio stack že zelo dodelan, samo še spravit ga moraš na tablico. USB seveda deluje super, če napravo odkleneš.


To je mogoče že res, ampak je potrebno kar nekaj dela za spravit program na androidu v delovanje, vprašljivo je tudi optimalno delovanje.

iRig-u podobna naprava za android (in hkrati zame tudi zelo bistvenega pomena) pa še vedno ne obstaja. Ne razumem pa, zakaj.



Sicer tule za iPhone ampak isti produkt je narejen tudi za iPada, kjer je situacija ista, le na večjem ekranu. To je to kar iščem in android zaenkrat niti približno ne ponuja tega.

jype ::

Meizu> iRig-u podobna naprava za android (in hkrati zame tudi zelo bistvenega pomena) pa še vedno ne obstaja. Ne razumem pa, zakaj.

Ker se razvoj ne splača. Kdor se profesionalno ukvarja s tem mu ni predrago, kdor ima preveč denarja tudi ne, ostali pa niso ciljna publika tistih, ki razvijajo gadgete za iOS naprave.

Seveda vse to lahko dobiš na Androidu, ampak ne v obliki, ki preprosto deluje, ker je ekosistem bistveno kompleksnejši (in različnih naprav nešteto mnogo). V vsakem primeru imaš na voljo vsa orodja, da tako reč zgradiš (in celo ponudiš na trgu).

andrej02 ::

Če bo kdo zasledil, da se je prodaja teh tablic v evropi začela bi ga prosil, da to tudi tukaj objavi.

damjanll ::

andrej02 je izjavil:

Če bo kdo zasledil, da se je prodaja teh tablic v evropi začela bi ga prosil, da to tudi tukaj objavi.

Izgleda da je V UK spet na zalogi:
http://www.pcworld.co.uk/gbuk/asus-goog...
Samo kako spravit zadevo do Slovenije?

letmein ::

Se prodajajo na UK&DE eBay, samo so cene napihnjene. Je tudi na zalogi v parih UK trgovinah(ebuyer,pcworld..) samo kaj ko ne pošiljajo v SLO.

Zeratul ^^ ::

200 funtov? A ni bilo govora o 160e?
#yolo

andrej02 ::

Ja 160€ je 199$ 16GB.
V EU bo pa 199€ oziroma 199GBP 16GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej02 ()

damjanll ::

USA: 8GB = $199 16GB = $249
Torej v EU se to prevede v 249 EUR za 16 GB. Na zalost menjalni tecaj USD:EUR za tehnicno robo ne velja in je kar 1:1. 16GB v UK je 199 funtov kar je 252 EUR po tecaju ampak najbrz bo prodajna cena lepo 249 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: damjanll ()

kpkp ::

V tiste ameriške cene niso všteti vsi davki, ker imajo različne zvezne države različne stopnje.

Zeratul ^^ ::

andrej02 je izjavil:

Ja 160€ je 199$ 16GB.
V EU bo pa 199€ oziroma 199GBP 16GB.

V tej ceni so funti ne dolarji..
#yolo

andrej02 ::

Zmotil sem se. Mislil sem 8GB ne 16GB.
Drugače pa nisem razumel kaj si hotel povedati Zeratul ^^.

JayKay ::

199€/249€ evroobmocje, ?159/?199 UK

edit: pa st naj ze enkrat uredi prikaz znaka za funt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

andrej02 ::

Aaaa pa res nisem opazil, da je na strani 16GB model za 199GBP.
Se mi je zdela cena malce visoka za 8GB model.

kmetek ::

upajmo, da bo ta mesec pri nas....v slo pride morda samo 16gb model 269€ naj bi bil.

JerryP ::

kmetek je izjavil:

upajmo, da bo ta mesec pri nas....v slo pride morda samo 16gb model 269€ naj bi bil.

To v comshop? ;-)

kmetek ::

jerryp upajmo :)

JerryP ::

kmetek je izjavil:

jerryp upajmo :)

Super, če bo pri vas na voljo 16gb verzija še ta mesec po normalni ceni ga nameravam nabavt. Obvesti me če boš kj nouga zvedu;-)

gregyk ::

Danes dobil to stvarco. Prvi vtisi odlični, če koga kaj zanima naj vpraša.

GeForce ::

gregyk je izjavil:

Danes dobil to stvarco. Prvi vtisi odlični, če koga kaj zanima naj vpraša.

Od kje in za koliko? :D

Zeratul ^^ ::

Mene res mika ta Nexus :) Za filmcke pa malo pogledat Jelly Bean dokler ne pride upgrade za sgs3 :)) Pa ena najcenejsih tablic ...
#yolo

gregyk ::

GeForce je izjavil:

gregyk je izjavil:

Danes dobil to stvarco. Prvi vtisi odlični, če koga kaj zanima naj vpraša.

Od kje in za koliko? :D

En mesec nazaj sem se pri "izanglije.com" zanimal za to tablico. Pa potem ni bilo odgovora. Danes pa presenečen dobim email, da imajo eno na zalogi če me še zanima. Cena je bila 290€ (kar ni veliko če računamo da pride tablica s poštnino v UK 210 GBP kar znese po trenutnem tečaju cca. 270€).
Sem jo že rootal, jutri testiram USB OTG priklop USB ključkov.

Zeratul ^^ ::

Pff drago. 16GB model ne?
#yolo

SLO_Matej ::

GeForce je izjavil:

gregyk je izjavil:

Danes dobil to stvarco. Prvi vtisi odlični, če koga kaj zanima naj vpraša.

Od kje in za koliko? :D

To ni zate. Poglej svoje 1. pravilo (pa dobr, ni prenosnik, je pa tablični računalnik od tega podjetja), hehe. :)

gregyk ::

Zeratul ^^ je izjavil:

Pff drago. 16GB model ne?

Da.

GeForce ::

SLO_Matej je izjavil:

GeForce je izjavil:

gregyk je izjavil:

Danes dobil to stvarco. Prvi vtisi odlični, če koga kaj zanima naj vpraša.

Od kje in za koliko? :D

To ni zate. Poglej svoje 1. pravilo (pa dobr, ni prenosnik, je pa tablični računalnik od tega podjetja), hehe. :)

Pravila so zato da se kršijo ;)

Zeratul ^^ ::

ASUSovi laptopi so pa ja eni boljših (me je prepričal SLO_Matej v temi kateri prenosnik.
2. Pravilo je ok :D
#yolo
««
«
1 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG G pad 8.3 ali Nexus 7 (2013)?

Oddelek: Kaj kupiti
263009 (2739) amacar
»

Nexus 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7516431 (7318) AvtoR
»

Katero tablico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11024915 (20953) abyssus
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929215 (15583) Bluzer13

Več podobnih tem