» »

Tlak v butanovi jeklenki

Tlak v butanovi jeklenki

einstein :P ::

Zanima me, kakšen je maksimalen tlak plina v tisti navadni oranžni butanovi jeklenki. Zanima me pa zato, ker bi jo uporabil kot rezervoar za zrak in jo natlačil s kompresorjem na 8barov. Je to varno? Nikjer ne najdem podatka o tlaku v njih, sem pa nekje prebral, da je 12-15bar in da mora zdržati vsaj trikrat toliko, ali to drži? Torej, uporabljal bi jo kot nekakšen prenosni rezervoar zraka, le še nek pravi ventil bi moral najti.

Lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

francek1 ::

Na 8 bar jo polniš brez težav! Je pa še boljše vzet jeklenko od plina za klimo. Je dosti lažja, zdrži pa 13 bar.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

St235 ::

Me je kar strah vprašat: Zakaj rabiš prenosi rezervoar zraka?

Drugače pa bi morala vsaka jeklenka imet označen volumen in max tlak. 3x max tlaka poskus samomora. Pri plinskih (opranžnih) jeklenkah je to vtolčeno okrog vrha jeklenke. http://www.google.si/imgres?um=1&hl=sl&...

Jeklenke se stestira na 150% max tlaka in še to v kontroliranem okolju z vodo in ne plinom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

einstein :P ::

francek1 je izjavil:

Na 8 bar jo polniš brez težav! Je pa še boljše vzet jeklenko od plina za klimo. Je dosti lažja, zdrži pa 13 bar.


O, hvala torej bo šlo. :D

St235 je izjavil:

Me je kar strah vprašat: Zakaj rabiš prenosi rezervoar zraka?

Drugače pa bi mroala vsaka jeklenka imet označen volumen in max tlak. 3x max tlaka je namnejen za testiranje z vodo in niti pod razno za dejnsko polnjenje s plinom.


Zakaj te je pa strah vprašat? Brez skrbi, ne gre za nič takega, mogoče bi kako gumo napumpal ali kaj spihal, da mi ni treba cevi vleči za sabo od kompresorja. ;)

Gre pa v bistvu samo zato, ker me malo firbec matra, ker sem našel eno skoraj prazno jeklenko in pomislil, kako bi jo lahko uporabil.
Pa brez skrbi, vsekakor nisem nameraval polniti na 3krat max. tlak, še na maksimalnega ne, saj verjetno so za ene 12-15bar? Torej 8 bar nebi smel biti problem. Pa tudi nimam dvostopenjskega kompresorja, da bi polnil na tak tlak. :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Pazi s skoraj prazno jeklenko, ker je not še vedno plin in lahko ob nepravilni uporabi fino eksplodira.

St235 ::

Zakaj te je pa strah vprašat?
Ker zadnji je s kompresorjem filal 1,5 liter flaše da se bo šel potapljat z njimi.

Plinska jeklenka kot je msjr omenil je jako riskantna zadeva, ker tudi, ko je "prazna" je v njej še vedno 10-20 litrov plina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

einstein :P ::

msjr je izjavil:

Pazi s skoraj prazno jeklenko, ker je not še vedno plin in lahko ob nepravilni uporabi fino eksplodira.


kaj pa če še odvijem ventil in spiham s kompresorjem, da gre vse ven?

@Lakotnik29

ne, brez skrbi, ne grem se potapljat s plinsko jeklenko haha :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

Zelo težko boš spikal vse ven, ker bi moral naredit prepih. problem je pa v tem, da tudi par litrov butana lahko lepo poči, če iskra pride zraven.

francek1 ::

Jeklenko odpri, napolni z vodo in plina zagotovo ne bo več v njej...pa še s čistilom jo operi, da se rešiš vonja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

einstein :P ::

francek1 je izjavil:

Jeklenko odpri, napolni z vodo in plina zagotovo ne bo več v njej...pa še s čistilom jo operi, da se rešiš vonja.


Ja samo če jo z vodo operem bo najbrž zarjavela in ne bo več tako vzdržljiva?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

francek1 ::

Tudi testirajo jo z vodo. Itak se sčasoma v njej nabere kondenz.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

einstein :P ::

francek1 je izjavil:

Tudi testirajo jo z vodo. Itak se sčasoma v njej nabere kondenz.


Aha, ok hvala. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Magic1 ::

Jeklenke in rezervarji so najbolj nevarni ko so "prazni", ker je dosti kisika v njih in je mešanica zelo ugodna za ekspozijo.
Mogoče se popolnoma sprazni, če ventil odpreš in jo pustiš dan ali dva(seveda ne v zaprtem prostoru).
Magic

St235 ::

z vodo bo najboljša rešitev. Potem odstaniš ventil in pustiš, da se lepo posuši. Lahko si pomagaš tudi z tamponi. Drugače pa se v vsaki flaši slej kot rpej nabere tudi umazanija in vlaga.

einstein :P ::

Ok, hvala. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

guest #44 ::

Za prevažanje 10 bar zraka predlagam drugo jeklenko. Tankostensko. Isti učinek z manj teže.

francek1 ::

Saj sem mu predlagal klima flašo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

T-h-o-r ::

St235 je izjavil:

Zakaj te je pa strah vprašat?
Ker zadnji je s kompresorjem filal 1,5 liter flaše da se bo šel potapljat z njimi.


ne se fukat8-O
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

St235 ::

dihanje iz navadne plastenke

o ja, tudi takšne smo imeli.

einstein :P ::

T-h-o-r je izjavil:

St235 je izjavil:

Zakaj te je pa strah vprašat?
Ker zadnji je s kompresorjem filal 1,5 liter flaše da se bo šel potapljat z njimi.


ne se fukat8-O


haha, jah se mu je pač zdela dobra ideja in poceni, našravfaš pokrovček na katerega si namestil ventilček od kolesa in napumpaš. potem pa pod vodo samo z zobmi rahlo odviješ tisto matico, ki drži ventilček in vdihneš, haha sliši se preprosto a ne? pa je šel pač na slotech po mnenje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

Zato sem te pa na začetku vprašal kaj nameravaš. Plinsko jeklenko lahko izkoristiš še namesto uteži in toliko lažje prideš na 10m globine.

einstein :P ::

St235 je izjavil:

Zato sem te pa na začetku vprašal kaj nameravaš. Plinsko jeklenko lahko izkoristiš še namesto uteži in toliko lažje prideš na 10m globine.


Haha, na to pa niti pomislil nisem, moram takoj probat.

Brez skrbi, šalo na stran. :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prazne plinske jeklenke

Oddelek: Loža
174484 (3637) WhiteAngel
»

Čiščenje računalnika z stisnjenim zrakom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152017 (1481) Jst
»

dihanje iz navadne plastenke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413876 (12309) St235
»

Paintball vprašanja

Oddelek: Loža
125192 (4416) tonitoni

Več podobnih tem