» »

prenosnik in zaklenjen disk

prenosnik in zaklenjen disk

bambi ::

Pozdravljeni, kupil sem starejši prenosnik na licitaciji in ima zaklenjen HDD, pri zagonu zahteva geslo in ga brez gesla ni možno formatirati ali odpreti, pozna kdo kakšno rešitev ali moram zamenjati disk?

Silck ::

Verjetno hočeš povedat da je zaklenjen bios.
Kontaktiraj prodajalca in naj ti pove geslo. Če ga ne ve je verjetno ukraden.

Lp

St235 ::

kupil sem starejši prenosnik na licitaciji

Architect ::

disk daj ven iz prenosnika in poizkusi v drugem računalniku. Diski imajo ponavadi nastavljeno le geslo v biosu, kar ni problem rešiti.

Na tvojem mestu bi nato, ko bi prišel v disk poizkusil poiskati podatke prejšnjega lastnika, glede na to da sumim da je bil prenosnik ukraden, ter se s prejšnim lastnikom dogovoril o vračilu.

#000000 ::

Meni ko em mel zaklenjen disk na dell 6400 na drugem laptopu in kot zunanji disk ni uspelo formatirati zaklenjene particije.

bambi ::

Disk sem priključil na drugi prenosnik in prav tako zahteva geslo, prenosnik je kupljen v veliki firmi kjer delam in so verjetno imeli zaščitene diske zaradi podatkov, tako da ni ukraden. Bojim se da brez gesla ne bo nič:(

Janac ::

CLR_CMOS!!!

robertodee ::

heloo!

če bi se rad dokopal do podatkov na disku poizkusi z puppy linux CD-jem..... če bo zaobšlo geslo....


probat ni greh....


sicer če pa bios zahteva geslo potem pa ti res ne preostane drugega kot je že povedal #neaktiven15# "CLR_CMOS"


Lp.....

#000000 ::

Dej bot tok pa napiš za ker model točno gre

poweroff ::

Če je tisti ATA ukaz za zaklep diska ne bo verjetno nič.
sudo poweroff

Zvezdica27 ::

lp,

baje se da tudi ATA lock zaobiti - če gre za ATA lock seveda. Tako sem bral.

Poizkusi laptop zagnati z linux live CD (ubuntu recimo ali pa Hiren's boot), poizkusi z gparted formatirati (particije).

Če je ATA lock, pač googlaj za model diska ali proizvajalca in kako to zaobiti. Najbrž izgubiš poodatke.

zz

amigo_no1 ::

Supervisor BIOS in HDD password reset?
Če imaš kakšne koli papirje da prenosnik ni vroča roba bo obveljala solatkova rešitev.

Kontaktiraj tudi podjetje in naj ti ga odklenejo.

Zgodovina sprememb…

Birkof ::

Kater prenosnik imaš DELL, LENOVO .... ?

Pri DELL vem, da zgenerirajo reset password za Lenovo pa nimaš druge možnosti kaj nakup novega.


Lp.B

St235 ::

Pazi edino, ker se bo tudi nov diks zaklenil, če ima račnualnik to v biosu nastavljeno. A dostop do biosa imaš ali je že tam geslo?

#000000 ::

Glih to sem hotu že včer omenit, pa mi je spolzelo iz betice, včasih se zaklene vsak disk ki bi ga dal notr in dokler nimaš bios gesla ga ne boš odklenil oz. se da ampak spet ne vsakega diska, odvisno od modela in proizvajalca.

Bios geslo se da resetirat in to vedno, vprašanje le koliko to stane.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

toshiba zaklenjen trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
274168 (3362) solatko
»

Stranska vrata v BIOS

Oddelek: Informacijska varnost
82178 (1679) Wisor
»

bIOS Matična plošča gigabyte - POSODOBITEV BIOSA

Oddelek: Pomoč in nasveti
203965 (3514) fr4nc
»

Supervisor BIOS in HDD password reset?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172227 (1952) solatko
»

Scanning BIOS image in hard drive?

Oddelek: Strojna oprema
242383 (1953) misek

Več podobnih tem