» »

Nakup helija oziroma balonov s helijem

Nakup helija oziroma balonov s helijem

xardas ::

Pozdravljeni,

zanima me, kje bi lahko kupil helij, ki bi ga uporabil za napihovanje balonov oziroma, kje bi lahko kupil balone, ki so napolnjeni s helijem (po možnosti v okolici Ljubljane)?

Najlepša hvala za odgovor.

NeMeTko ::

Messer na Brnčičevi (industrijska cona Črnuče) prodaja tudi helij.
Jeklenko dobiš na kavcijo se mi zdi.

Vsekakor pa zadeva ni poceni.
Pokliči in preveri, da te ne bo kap, ko boš videl račun.

MIHAc27 ::

V Cityparku imaš v 1. nadstropju trgovino z baloni.

NeMeTko ::

MIHAc27 je izjavil:

V Cityparku imaš v 1. nadstropju trgovino z baloni.


Balonov imajo tam resda cel kup, samo ne vem, če imajo tudi helij v ponudbi.

MIHAc27 ::

Balone z helijem imajo zagotovo... Če Xardas rabi celo jeklenko je pa drugo, ja. Čeprav zmenit se da marsikaj. Oni tudi nekje morejo nabavit helij zase.

(Sam sem npr. enkrat rabil 30 plastičnih posodic za pecivo. V trgovini kjerkoli sem gledal so imeli kar visoko ceno. Potem pa sem jih dejansko kupil kar v eni slaščičarni (Na ceniku so imeli ceno za posodico, če vzameš pecivo domov. Šef je rekel da jih lahko vzamem kolikor jih rabim po tej ceni, pa sem jih :)
Včasih se je treba mal znajt.

NeMeTko ::

Problem helija je v tem, da ti ga v trgovini ne morejo natočiti v kantico za mleko, pa da ga potem neseš domov. Tu še toliko dogovarjanja in dobre volje prodajalca ne pomaga.

Da ti pa tam v trgovini napihnejo kakšnih 30 balonov, pa tudi ni rešitev, saj imaš potem problem, kako napihnjene balone spraviti domov (v prtljažnik ne bo šlo, lahko jih edino zunaj kje privežeš ob avto in se potem voziš 10km/h proti domu).

Skratka ni druge, kot kupiti balone, organizirati jeklenko in doma napihovati.
Messer ima najmanjšo jeklenko veliko 10 litrov, kar naj bi zadoščalo za 100-150 balonov, vendar pa zaračunavajo astronomsko kavcijo za izposojo jeklenke - 300€! (zraven je treba prišteti še 50€ za plin).

Pri tej ceni se potem že vprašaš, če ni morda ceneje poiskati kakšen party servis ali pa uličnega prodajalca balonov in se dogovort za 'dostavo na dom'.

Tudi če ti investicija ni prehuda, še zdaleč ni samoumevno, da imajo plin tudi na zalogi.

St235 ::

Lahko pa si seevda sposodiš tudi potapljaško jeklenko z regulatorjem in jo daš nafilat z helijem.

Kot kaže potapljaški centri širijo dejavnost:

http://www.plavutka.com/index/sl/0/66/4...

Žur mix - jeklenka s helijem - 17,90€

Sicer je to bolj mišljeno za zajebavanje z vdihovanjem ampak bo tudi za par balonov ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gruntfürmich ::

baloni niso napolnjeni s helijem pač pa z dušikom. niso trgovci neumni da bodo drag helij filali, če pa je dušik tudi lažji od zraka.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

a si tako prijazen pa tole teorijo razložiš, ker nazadnje, ko sem bil še v šoli so me učili da je zrak sestavljen iz 78,1% dušika. Sam tako, ker mislim, da je par ljudi ob tej izjavi padlo po tleh od smeha in še ene pol ure ne bo moglo zlest nazaj za mizo.

Tudi z 100% dišikom je razlika tako majhna, da balon niti pod razno ne bo lebdel. Razen seveda če je narej iz super duper snovi z manj kot 0,041 kg na m3. Za razliko od te absurdno majhne razlike med dušikom in zrakom je razlika med helijem in zrakom več kot 1kg na m3, kar pa je že več kot dovolj za konkreten vzgon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gruntfürmich ::

poglej na jeklenko ko fila balone pa boš videl ali je helij (ni izključeno na ni, ampak kolikor sem gledal jih niso imeli) ali pa je dušik.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

francek1 ::

gruntfürmich je izjavil:

baloni niso napolnjeni s helijem pač pa z dušikom. niso trgovci neumni da bodo drag helij filali, če pa je dušik tudi lažji od zraka.

Imaš pa finte...in od tvojega dušika dobiš visoki glas, ne?
Malo si osveži znanje:

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

St235 ::

gruntfürmich je izjavil:

poglej na jeklenko ko fila balone pa boš videl ali je helij (ni izključeno na ni, ampak kolikor sem gledal jih niso imeli) ali pa je dušik.


Lepo prosim nehaj se smešit, če si že v osnovni šoli pogrnil kemijo.

Če si ti domišljaš da dihaš 100% kisik in bo balon polnjen z dušikom, ki je eno mesto pred kisikom lebdel potem predlagam, da obiščeš vatikan in boste lahko o tem razpravljali med tem ko boste dokazovali da sonce kroži okoli zemlje, ki je ploščata.

Dejanska razlika med zrakom in dušikom je vsega skupaj 3%, kar je doti premalo, da bi zaradi tega lebdel balon. Edina snov dovolj lahka, da jo dvigne čisti dušik je Safe Emulsion Agar gel, kar pa ni ravno nekaj kar bi za par EUR prodajal v šparu.

Predlagam v branje, da ne boš še narpej delal udalo iz sebe:
Lifting gas @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

francek1 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

baloni niso napolnjeni s helijem pač pa z dušikom. niso trgovci neumni da bodo drag helij filali, če pa je dušik tudi lažji od zraka.

Imaš pa finte...in od tvojega dušika dobiš visoki glas, ne?
Malo si osveži znanje:



Zdaj vem zakaj govoriš s piskajočim glasom, če te kdo v jajca brcne. Ker preveč dušika vdihneš.

Gladi ::

Za polnjenje balonov se uporablja mešanica helija ter zraka( v manšji količini).

gruntfürmich ::

glede kemije se lahko edini smešiš ti, lakotnik. zato pojdi lepo do enega ki prodaja balone pa ga povprašaj. ne pa na pamet bluzit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

francek1 ::

Tisti, ki balone prodaja, je pa doktor kemije in fizike, hočeš povedat?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kopriwa ::


Druga slikca je teaser za filozofe :)

NeMeTko ::

Mislim, da bi čakalo veliko razočaranje tistega, ki bi balon napolnil z dušikom, namesto s helijem.

Resda je dušik za malenkost lažji (1,25 g/l) od zraka (1,293 g/l), kar se nikakor ne more primerjati z gostoto helija (0,1786 g/l).

Z dušikom napolnjen balon bi v najboljšem primeru lebdel v zraku, ali pa še to ne - odvisno od teže samega balona in vrvice.

Lonsarg ::

Dušik v balonih, kira izjava:D

Še razumem, da pač nimaš blage o dušiku in heliju, pa pač eno stvar blekneš. Ampak ko si opazil, da ti je nekdo odgovoril, da nimaš pojma bi si pa lahko vzel 30 sekund googlanja, da se ne bi še bolj osmešil z nadaljnem postanjem...

Helij je kar drag drgač ja, tekoči stane en tok k tabolš viski.

St235 ::

gruntfürmich je izjavil:

glede kemije se lahko edini smešiš ti, lakotnik. zato pojdi lepo do enega ki prodaja balone pa ga povprašaj. ne pa na pamet bluzit.


Res sem naredil sem popolno budalo iz sebe, ker trdim, da balon napolnjen z dušikom praktično ne more lebded.

Ampak ti veš, da lahko, ker ti tako govorijo glasovi v glavi. Tvojo izjava pa ti je potrdil najmanj Suljo, doktor kemije, ki polni balone v Interšparu. Če ti pač ne znaš prebrat etikete ja jeklenki ne potem druge krivit za svojo lastno neumnost.


Edini ki bluzi si ti, ker nabijaš neke idiotizme, ki nimajo osnove ne v zdravi pameti, ne v kemiji, ne v fiziki. Dal sem ti link, ki se ukvarja z plini lažjimi od zraka, zgoraj imaš linke ko ljudje za polnjenje balonov izposojajo flaše polnjene z helijem, ampak ne ti dalje nabijaš v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DimmniBurek ::

Včeraj sem bil slučajno v eni delavnici, kjer je bila jeklenka za filanje balonov in samo za filanje balonov.
Gor piše He. I shit you not!
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

daj ne lagat, ko pa vsi vemo da je dušik. To sam nalepko menjajo, da potem dražje računajo.

toms ::

Če misliš imeti balone napolnjene dlje kot nekaj ur, moraš uporabiti balone iz kovinske folije. Skozi steno navadnih balonov helij dokaj hitro uhaja.

DimmniBurek ::

St235 je izjavil:

daj ne lagat, ko pa vsi vemo da je dušik. To sam nalepko menjajo, da potem dražje računajo.

Pššt!
There Is No Stronger Drug Than Reality

St235 ::

toms je izjavil:

Če misliš imeti balone napolnjene dlje kot nekaj ur, moraš uporabiti balone iz kovinske folije. Skozi steno navadnih balonov helij dokaj hitro uhaja.


cccc, pa ko smo ja že ugotovili,d a so baloni iz SEAgela da lahko lebdijo s pomočjo dušika.

gruntfürmich ::

nisem izključil možnosti mešanice.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

francek1 ::

Ja, 99.999 % helija, ostalo dušik....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

V mojih "mladih" letih (tam, ene 30 let nazaj ;-) ) smo balone "filali" z vodikom. Ni pa čisto brez nevarnosti, pa ni dobro takih balonov s prižgano cigareto pokat...

Drugače pa je v balonih helij ali mešanica z visokim odstotkom helija. Vsaj v tistem, ki sem ga kakih deset let nazaj kupil hčerki. Ko je počasi zgubljal plin in ni več letel, sem ga za hec odprl in previdno vdihnil.... Bilo je smeha!!! Bi lahko komot jako racmana v Slovenščino sinhroniziral ;-) .

LP

Jože

St235 ::

francek1 je izjavil:

Ja, 99.999 % helija, ostalo dušik....

ne, ziher delajo tudi 99,998%

gruntfürmich je izjavil:

nisem izključil možnosti mešanice.

kaj ko bi najprej sam sebi priznal da si usekal v meglo in se nehal smešit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gruntfürmich ::

v drugem postu sem vključil možnost. ki pa lahko tudi odpade, in se fila samo dušik.
tko bo, ja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

NeMeTko ::

Barbarpapa2 je izjavil:

V mojih "mladih" letih (tam, ene 30 let nazaj ;-) ) smo balone "filali" z vodikom. Ni pa čisto brez nevarnosti, pa ni dobro takih balonov s prižgano cigareto pokat...


Če hočeš izzivat srečo, lahko balone napolniš z zemeljskim plinom oz. metanom (otroci, nikar tega ne poskušajte!).

Eksplozivno le malenkost malo manj, kot če bi polnil z vodikom, leti pa tko tko - se opazi, da ni helij....

St235 ::

gruntfürmich je izjavil:

v drugem postu sem vključil možnost. ki pa lahko tudi odpade, in se fila samo dušik.
tko bo, ja.

ti že mal škodi dušik, a?

Kamran ::

Oj,

MIHAc27 je izjavil:

V Cityparku imaš v 1. nadstropju trgovino z baloni.

Ok, hvala ti za tole informacijo, vendar a je še kje v LJ kaj takega (kakšni ulični prodajalci, ki delijo balone) ?

toms je izjavil:

Če misliš imeti balone napolnjene dlje kot nekaj ur, moraš uporabiti balone iz kovinske folije. Skozi steno navadnih balonov helij dokaj hitro uhaja.

U, kje se pa te dobi ? Potrjujem tvojo opazko drugače - sem sam videl na 2 balonih, ki sem jih imel, da so relativno hitro postali ploh bolj kot ne. :|

Bi rabil ene 3 obstojne balončke s čim večjim vzgonom za eden projektek (inda summer time).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmanjkalo nam bo helija

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3210496 (6801) imagodei
»

Šrilanka bržkone z balonskim internetom Google Loon

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
177604 (5431) BT52
»

Kje kupiti čisti helij oz. napolniti balone z njim?

Oddelek: Loža
3713859 (4938) energetik
»

Kako dokazati žlahtne pline

Oddelek: Šola
272479 (1776) Tarzan
»

vdihavanje helija

Oddelek: Loža
218444 (7989) zlabo

Več podobnih tem