» »

vdihavanje helija

vdihavanje helija

siegmund ::

OK, sej veste kako zgelda (zveni) če kdo vdihne helij. A je to res tako nevarno kot nas svarijo starši in njim podobni vladni organi oz. kakšne so posledice, če sploh so (razen smešnega glasu). :D
And now for something completely different...

skyline ::

hehe...tp smo mi probaval na koncnmu izletu. eni so kupl balon s helijem pol so pa vdihaval. res so bli hudi glasovi:D. pa pomoje nobenmu ni blo nc hudga>:D

frenk ::

pomoje da je bla debata nedolgnazaj...in zadeva je res strupena oz. škodljiva

Avenger ::

Strupena? Plemenit plin pa strupen??? Edina nevarnost je,d a ga vdihavaš preveč, oziroma, da vdihneš premalo kisika, sicer se pa helij z ničemer ne veže in gre ves ven po isti poti po kateri je prišel not.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

siegmund ::

se prav da naj vdihavamo po majhnih dozah
And now for something completely different...

McHusch ::

Strupen že ni, ker se potapljači potapljajo z mešanico helija in kisika. Problem je, če vdihneš premalo kisika zraven.

frenk ::

no je pa vsaj škodljiv

frenk ::

ups...zanč je blo govora o N2O plinu...mal sm zamešal:8)

Tarzan ::

Žlahtni plini ne morejo biti strupeni. So tako slabo reaktivni, da ni varijante, da bi se kam vezali in se precej lepo izdihajo nazaj v atmosfero ;)
Če bi pa 1 minuto dihal "zrak" iz tistega balona, potem pa bi bil helij "škodljiv", pa še to samo zato, ker notri ni kisika.

siegmund ::

In bi padel v nezavest?
And now for something completely different...

matias ::

To ti lahk pa js povem... sem v laboratoriju kr iz jeklenke vdihoval čisti (pro analysi) He... :D
Hja, pod pritiskom sem mel pljuča polna v 2s, potem sem z "žametnim" glasom zapel kitico neke otroške pesmice in skupaj padel... ko sem se pobral sem še vedno govoril z dokaj "žametnim" glasom, ponovno vdihnil in spet padel skupaj ... :\ No, potem pa sem kmalu imel dovolj.
Sedaj se raje igram z N2O ker si še malo "poknjen" po njem in zniža glas, obstaja pa nevarnost zastrupitve pri velikih koncentracijah... Torej, don't do this at home! :D :D

ps: se zavedam delovanja teh plinov na telo, ker je to moja stroka, tak da se ne bat, da sem kej utrgan :\
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

BigWhale ::

> ps: se zavedam delovanja teh plinov na telo, ker je to moja
> stroka, tak da se ne bat, da sem kej utrgan

Tudi ce se zavedas delovanja, se ne pomeni, da nisi utrgan... Katerakoli stroka... ;)

NoUse4AName ::

lol matias, ti se pa imas fajn v tem laboratoriju

stromar ::

Helij po svoje ni nevaren, problem je v balonih, kjer zraven helija dobiš še dosti druge svinjarije

stromar ::

Breathing in helium (or any other gas) from a pressurized tank, as opposed to from a balloon, is dangerous. Inhaling pressurized gas creates the possibility of rupturing a lung or creating an air embolism (gas bubbles in the blood that can cause seizures). In this case, it is not necessarily the helium that is dangerous, but the pressure of the gas itself. Breathing in pressurized oxygen would be just as dangerous.

link_up ::

z vskaim vdihom prejmes mir ...
z izdihom pa odvedes jezo, sovrastvo...


ni cudn, da skp pads :D

snow ::

Ja hehe pavijani, ne smete se gor na jeklenko direkt priklopit, da vas ne raznese ko balon :)


Drugače helij sam po seb ni nevaren.
Se pa helij v jeklenkah uporablja namesto dušika, ker ta se pod zvišanim tlakom raztaplja v krvi in pri dvigu lahko pride do nastanka zracnih mehurckov(ker se topnost zniza) v zilah in poslednično pride do kake kapi.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

N2O. Baje se je nekje že govorilo o tem pa vseeno.

Poznan je tudi kot smejalni plin, uporablja pa se za narkoze.

V predelovanju avtomobilov pa dotičnemu plinu rečejo 'nitro'. Še delovanje nitra? :) Ok, plin pod zvišano temperaturo razpade na dušik in kisik, kar poveča tlak, kisik pa še dodatno pripomore k izgorevanju... ampak sem že malo zajadral od osnovne teme ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

zlabo ::

Mal out of topic: Kje bi se dal dobit N2O za majhno ceno oziroma zastonj?

LP, zlabo

thramos ::

Mal out of topic: Kje bi se dal dobit N2O za majhno ceno oziroma zastonj?

Skor v vsaki vecji trgovini. Bombice za sladko smetano. Rabis pa se en balon da spustis plin najprej vanj, ker se ohladi ko se razsiri.

Lio ::

jp, sam tm v bombicah ga ni prov velik, ceprav glih tko za en skutercek bi blo>:D

zlabo ::

Ja sej sprašujem zato, ker bova s frendom enga starga avtomatika zrihtala, pol se bova pa mal z N2O igrala :D

LP, zlabo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup helija oziroma balonov s helijem

Oddelek: Loža
3234496 (33227) Kamran
»

Helij & didušikov oksid (N2O) (smejalni plin)

Oddelek: Loža
198351 (4958) Clubraider
»

dihanje iz navadne plastenke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413948 (12381) St235
»

Kako dokazati žlahtne pline

Oddelek: Šola
272485 (1782) Tarzan
»

Potapljanje

Oddelek: Loža
224896 (4268) luksorzi

Več podobnih tem