» »

Cloud Atlas

Cloud Atlas

«
1
2

oo7 ::

Film izide 26.October 2012

Drama | Mystery | Sci-Fi

"A reluctant voyager crossing the Pacific in 1850; a disinherited composer blagging a precarious livelihood in between-the-wars Belgium; a high-minded journalist in Governor Reagan's California; a vanity publisher fleeing his gangland creditors; a genetically modified 'dinery server' on death-row; and Zachary, a young Pacific Islander witnessing the nightfall of science and civilization — the narrators of Cloud Atlas hear each other's echoes down the corridor of history, and their destinies are changed in ways great and small."

http://www.imdb.com/title/tt1371111/

Directed by: Lana Wachowski,Andy Wachowski bolj znana po filmih Matrix in V for Vendeta

Starring:
Tom Hanks
Halle Berry
Jim Broadbent
Hugo Weaving

Running time 164 minutes
Budget US$100 million




Trailer

  • zavarovalo slike: gzibret ()

guest #44 ::

Deluje zlo pester, ampak Hollywoodu res ne moreš ubežat!

Sarkozy ::

Nekateri srečneži so si meli priložnost ogledati film že 8 septembra na TIFF-u (Toronto) in 17.oktobra na CIFF-u (Chicago). Občutki so mešani in gledalci prihajajo iz kina zmedeni.
Film je ful dolg, skoraj 3 ure, težko je biti pozoren na vsak detail, še posebno v prvi uri filma, kjer se zgodba zapleta. Če si prvo uro nezbran boš težko pregural do konca. (je treba gledat večkrat?!?)

Vizualno in filmska glasba sta dih jemajoča. Na trenutke spominja na Blade Runner.

Cloud Atlas



Preimera v SLO 22. november 2012
Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Sarkozy ::

Bliža se slovenska premiera

prilagam infografiko za lažje razumevanje likov, ki potujejo skozi čas

InfoGrafika_CloudAtlas

Ils sont fous ces Slovenes!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

MaterVola ::

Film je hud, vsekakor priporočam večkratni ogled. Enkrat je premalo.

oo7 ::

Ta film bom šel pa gledat v kino:)

Gor na sliki,ki jo je prilepil Sarkozy na eni sliki kaka je Hale Berry:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

jusv ::

Hud film, definitivno vredn ogleda, ampak ni pa za dol past. Vsaj meni ne. Mi je npr. Argo bil boljši (glede na to, da sta lih istočasno v kinu).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

oo7 ::

Sem pogledal.Zelo dober Sci-fi film ampak ga bo potrebno gledati vsaj še enkrat.Je preveč zakompliciran,da bi ga samo po enem ogledu čisto razumel>:D

DuleKrtola ::

Hud film, definitivno vredn ogleda, ampak ni pa za dol past.

+1.
(je treba gledat večkrat?!?)

Kaj pa vem, mislim da ne. Se mi zdi da sem razumel karkoli je pač blo za razumet :)

korenje3 ::

100 mio usd je že kr velk budget. kar pomen dober film.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

oo7 ::

korenje3 je izjavil:

100 mio usd je že kr velk budget. kar pomen dober film.



No ja po budgetu ne moreš ravno gledati ali je dober ali slab film:)So tudi filmi nad 200 mio pa niso kaj prida npr:Green lanthern,2012,Batlleship,Transformers pa še kaj se najde-no sej ne rečem,da so slabi ampak dobri pa tudi ne.

RejZoR ::

Battleship je bil pa čist hud. Vsaj men osebno eden boljših zadnje čase. Za razliko od bedastih transformerjev kjer 3/4 filma gledaš neke kretensko hitro skakaje sekvence z zabluranimi roboti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

Tudi meni je Battleship zelo zanimiv.
Tega novega od ustvarjalcev Matrice si bom tudi ogledal ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

Zanimiv film, ampak nič več kot to. Ocena 7/10.
Prva polovica je PREkomplicirana in težko razumljiva, druga polovica pa PREenostavna in preveč predvidljiva. Ta neusklajenost je največja napaka filma, če odmislimo, da traja cele 3 ure, da izvemo eno samo "pravljico za lahko noč", ki je sicer zelo domiselna, ampak 3 ure je pa le prehuda.
Še posebno, če pomislimo, da prvo uro in pol, kolikor trajajo normalni filmi, tukaj bolj kot ne tavamo v temi in razmišljamo kaj nam film sploh hoče povedati, nekje na polovici vse skupaj postane jasno in potem spet eno uro in pol gledamo nekaj kar točno vemo kam bo pripeljalo.

Vsekakor film, ki ga je potrebno videti, ampak nihče mi ne bo rekel, da je ta film gledati večji užitek kot na primer Prometheus, ki ima slabše ocene od Cloud Atlas.
Vem, da se bo kdo razburil, ampak Prometheus je preprosto boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

sulaco ::

"ampak Prometheus je preprosto boljši"
+1

gledal oba...Prometheusa večkrat :)
Atlasa ne bom!

P.S. Če bi bila zgodba iz NeoSeula samostojna, bi bila res Soylent-green~~Bladerunner look-a-like :)

oo7 ::

No jaz nebi lih primerjal Prometheus in Cloud Atlas:|sicer sta oba Sci-fi ampak sta spet orng različna.
Drugač sta mi pa oba dobra filma.

Tr0n ::

Izi je izjavil:

Prva polovica je PREkomplicirana in težko razumljiva, druga polovica pa PREenostavna in preveč predvidljiva.

Kaj pa je tako kompliciranega pri Cloud Atlasu?

JC Denton ::

Prometheus boljši kot Cloud Atlas. haha. Tale je pa bosa.

Prometheus me je razočaral, film je imel morda 15 minut zanimive vsebine ostalo je bil pa dolgčas. Cloud Atlas ti vsaj prebudi neke občutke, zanimanje, da se ti premakne kakšen kolesc v glavi. Prometheus pa je neki takega, za pogledat na nek deževn dan, ko bi rad spal pa ne moreš. Moje mnenje. Morda sem imel za Prometheus previsoka pričakovanja, za Cloud Atlas pa jih sploh nisem imel.

Izi ::

oo7 je izjavil:

No jaz nebi lih primerjal Prometheus in Cloud Atlas:|

Jaz pa bi. Prometheusa sem namenoma omenil, ker je koncept obeh filmov precej podoben.

- obe zgodbi sta Sci-Fi.
- obe zgodbi se začneta v pradavnini, in končata daleč v prihodnosti.
- v obeh zgodbah imajo navidez običajni in nepomembni dogodki, skrit in velik vpliv na prihodnost.
- in v obeh zgodbah ta vpliv na prihodnost ne razlagajo sproti, po tem se oba filma razlikujeta od večine ostalih, ampak se vse pojasni šele na koncu. In pri Prometheusu konca še nismo videli.

Razlika med obema filmoma je, da je "timeline" v Prometheusu lepo zaporeden in razumljiv, v Cloud Atlasu pa kaotično preskakujejo po času, kar na začetku deluje popolnoma zmedeno, dokler nekje na sredini ne začneš ločevati posameznih zgodb.
Cloud Atlas bi bil precej boljši, če bi vse zgodbe predstavili lepo zaporedno. Rdeča nit bi bila še bolj vidna, in zgodba ne bi prav nič izgubila, samo pridobila.
Pisec oziroma režiser je mislil, da bo s tem časovnim skakanjem naredil film bolj razmišljajoč in globok, pa je učinek samo jebanje gledalca v glavo. Ko je cel timeline sestavljen zaporedje ni več važno, ostane samo še zgodba, ki je vedno enaka ne glede na koliko kosov jo razsekaš in v kakšnem zaporedju predvajaš kose.

Druga razlika pa je, da se zgodba Cloud Atlas konča in je na koncu vse jasno, Prometheus pa se ne zaključi, ker gre za nadaljevanje. Zaključek še čakamo.
Zamislite si kakšen poden bi bil Cloud Atlas, če bi se film končal po uri in pol, in bi drugi del dobili šele čez kakšno leto. Šlo bi verjetno za najslabši film v zgodovini. Seveda bi se našel tudi kdo, ki bi v tisti zmešnjavi videl umetnino ;)

mjolnir ::

Se najdejo tudi nekateri, ki jim je Prometheus umetnina. Meni se pa zdi eno izmed največjih razočaranj zadnjih let, oziroma, film brez kakršnegakoli pomena, ki ne razloži popolnoma nič. Looper je bil zame letošnji biser, kar se tiče sci-fi tematike.

Nikec3 ::

Jaz osebno menim da letos ni bilo bisera kar se sci-fi tematike tiče.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

mjolnir ::

Cloud Atlas bi bil precej boljši, če bi vse zgodbe predstavili lepo zaporedno. Rdeča nit bi bila še bolj vidna, in zgodba ne bi prav nič izgubila, samo pridobila.
Pisec oziroma režiser je mislil, da bo s tem časovnim skakanjem naredil film bolj razmišljajoč in globok, pa je učinek samo jebanje gledalca v glavo. Ko je cel timeline sestavljen zaporedje ni več važno, ostane samo še zgodba, ki je vedno enaka ne glede na koliko kosov jo razsekaš in v kakšnem zaporedju predvajaš kose.

Hvala bogu da sta se brata, oziroma sedaj brat in sestra Wachowski odločila za to nelinearnost, ki jo ti tako kritiziraš. Tiste linearnosti, narejene zato, da filmu sledijo tudi 13 letniki sem že pošteno sit.

mjolnir ::

Jaz osebno menim da letos ni bilo bisera kar se sci-fi tematike tiče.

Looper je kakorkoli pogledaš dober film, tega se ne da zanikat. Estetsko, zvokovno...itd. Lani me je pa najbolj presenetil film Drive, totalno sem bil šokiran...Ni sci-fi, ampak vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjolnir ()

pegasus ::

Sem tudi jaz pogledal to reč. Sicer še ne dosega properly fucked-up animejev, a je korak v pravo smer.

Aston_11 ::

mjolnir je izjavil:

Tiste linearnosti, narejene zato, da filmu sledijo tudi 13 letniki sem že pošteno sit.



Ameriški nerazagledani 13 letniki, kar je še slabše.

Nikec3 ::

Končno pogledal Cloud Atlas. Sem precej razočaran. Cel film čakaš, da boš ugotovil nek smisel filma, na koncu pa ugotoviš, da si vse zvedel že v opisu plota. Sam film dejansko ne doda neke nove vrednosti zgodbi. Večina scen pa tudi izpade preveč random in nepovezano.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

St235 ::

:) random in nepovezano?
jaz sem najbolj užival ravno v subtilnih povezavah med posameznimi erami. Je pa res, da tega ne smeš gledat po celem tednu v službi/fkasu itd, ker je vse prej kot lahkoten odklop

IL DIAVOLO ::

Razočaran nad filmom...koliko pompa je bilo okoli tega filma, sem pričakoval bistveno več.

Nikec3 ::

Je pa Hanks odigral res odlično. Glede filma pa kot sem že prej napisal.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

galu ::

Zelo zanimiv film. Bom si ga še pa definitivno vsaj enkrat ogledal, ker mi ene par scen še vedno "ne paše" nikamor.

Drugače pa ja, tole:

:) random in nepovezano?
jaz sem najbolj užival ravno v subtilnih povezavah med posameznimi erami. Je pa res, da tega ne smeš gledat po celem tednu v službi/fkasu itd, ker je vse prej kot lahkoten odklop
Tako to gre.

bluefish ::

Poleg ogleda filma priporočam tudi branje knjige, morda celo pred ogledom.

Pithlit ::

Izi je izjavil:

- obe zgodbi sta Sci-Fi.

Hja. Obe sta veliko 'Fi' in zelo malo 'Sci'

Izi je izjavil:

- obe zgodbi se začneta v pradavnini, in končata daleč v prihodnosti.

Hmm. Cloud Atlas se začne in konča na točno isti točki. Če smo natančni. Če pa nismo preveč natančni... 19. stoletje nikakor ni pradavnina. Kako točno daleč v prihodnosti se konča pa ne izvemo.

Drugače pa Prometheus je akcijska grozljivka z zametkom ideje. Cloud atlas je pa film ki je cel zgrajene okoli nejansko precej izklesane ideje (drama, drugače - z malo akcije). Primerjave se sicer ponujajo, niso pa na mestu. Pri Prometheusu ni treba dosti razmišljat zraven. Cloud Atlas pa rabi malo možganske aktivnosti da človek sploh stvari skupaj poveže... kaj šele da stvari zastopi.
Life is as complicated as we make it...

Poldi112 ::

No, tudi Prometheus je film za razmišljanje - konstantno imaš wtf trenutke. Je pa res, da je vzrok, za razliko od Clous atlas, kretenizem zgodbe in še bolj karakterjev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pithlit ::

Since you put it that way... Hmmm, no, double hmmm...!
Life is as complicated as we make it...

Nikec3 ::

Prometheus je vseeno boljši film od Cloud Atlasa.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

St235 ::

Boljši film po kakšnih kriterijih?

Hočeš povedat, da je bil pač tebi bolj všeč al maš dejanske argumente za svoje trditve?

Predvsem pa primerjaš hruške in jabolka, ker filma praktično nimata ničesar skupnega.

D3m ::

Meni osebno je Cloud Atlas boljši. Life of Pi pa pravljica za lahko noč ampak slednji je dobil oskarja Cloud Atlas pa ne. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Nikec3 ::

St235 je izjavil:

Boljši film po kakšnih kriterijih?

Hočeš povedat, da je bil pač tebi bolj všeč al maš dejanske argumente za svoje trditve?

Predvsem pa primerjaš hruške in jabolka, ker filma praktično nimata ničesar skupnega.

Imam zelo dobre argumente. Če pri Prometheusu nič ne razmišljaš, je film OK, če razmišljaš pa nima smisla.
Cloud Atlas pa nima smisla, če razmišljaš ali ne.

Poleg tega je Prometheus boljši na tehničnem in glasbenem področju.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

St235 ::

WOW, ostal sem popolnoma brez vseh besed. Vrhunska argumentacija z konkretnimi dokazi. Da o briljantni logični strukturi in številnih konkretnih primerih sploh ne govorim.

Pri tem, da mi verjetno niti ne znaš naštet z katerimi tipi diskriminacije se ukvarja CA (pa gre za nekaj kar res ne rabiš pozitiven IQ, da opaziš).

Lej predlagam da ostaneš pri ogledu filmov kot je naprimer G.I. Joe, Rambo itd. Saj veš, ko gledaš je OK, ko pa razmišljaš pa nima smisla, ker tolk metkov pa res nima puška. Nekateri pod razmišljanje pač zajamejo še kaj več kot samo iskanje pomanjkljivosti v zgodbi/predstavitvi/realnosti.

Izi ::

Pithlit je izjavil:

Primerjave se sicer ponujajo, niso pa na mestu. Pri Prometheusu ni treba dosti razmišljat zraven. Cloud Atlas pa rabi malo možganske aktivnosti da človek sploh stvari skupaj poveže... kaj šele da stvari zastopi.

Aha Pithlit, si morala malo podžgati staro debato, da se ne ohladi preveč ;)

Najbolj se miselno razhajamo zaradi različnega zornega kota gledanja. Nekateri (Pithlit, Lakotnik) vidijo kozarec vedno napol prazen, drugi (Nikec, Izi) vidimo kozarec vedno napol poln.

Glede potrebne količine razmišljanja pa je kot ponavadi resnica nekje vmes in dejansko oba filma zahtevata točno enako razmišljanja.
Cload Atlas zahteva razmišljanje na začetku, bolj kot se zgodba razvija manj je nejasnosti in manj je treba razmišljati, na koncu se vse razodene, pojasni in sestavi in ni popolnoma nobene potrebe, da bi o filmu sploh še kaj razmišljal. Zgodba je zaključena. Tipična "Disneyeva" pravljica.
Pri Prometheusu je ravno obratno. Na začetku daš lahko možgane na off in uživaš v akciji, skozi film se potem pojavlja vedno več vprašanj in na koncu zadeva nudi precej razmišljanja in možno nadaljevanje zgodbe si vsak interpretira po svoje.

Howgh!
Toliko zaenkrat, da nas bosta Lakotnik in Pithlit lahko še naprej obmetavala z raznoraznimi vzdevki in zraven omenjala IQ :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

St235 ::

Kaj če odpremo še debato kaj je boljše Žrelo ali Master and Commander. Čist primerljivo, oboje je na morju.

Gre za dva popolnoma različna filma in vsaka ocena kateri je boljši je subjektivna in je težko imet argumentirano debato.

Jaz sem v Prometeju nadvse užival in se popolnoma strinjam z oznako, da film odpira več vprašanj kot podaja odgovorov. Moteče pri filmu mi je pa bilo, da bolj ko si o vprašanjih, ki jih film postavlja razmišljal več nelogičnosti si našel v filmu. Kar pa je meni v filmu, ki omogoča in zahteva razmišljanje zelo moteče.

CA po drugi strani zahteva večjo zbranost na začetku in se popolnoma strinjam razvije v malce preveč idealističeč zaključek. Ob enem pa sem bil pozitivno presenečen nad recimo tem, da vedno med posameznimi obdobji obstaja neka povezava in se liki preko nekega medija (knjiga, film) stikajo med sabo. Tudi to da vsako obdobje prikaže drugačen tip in odnos do diskriminacije mi je bilo zelo zanimivo.

Izi, kar se pa mojega komentarja o IQ tiče pa je letel na točno specifičen osebek in njegovo argumentacijo. Predvsem pa ne vem po kaki logiki svoje mnenje enačiš z Nikcem, ki v Prometeju ni videl čisto nič razen lahkotne akcijade v vesolju. Popolnoma logično da tudi Cloud atlasa ne mara. Očitno za njega dober Sci-Fi pomeni zobate pošasti, supenz in laserje.

Glede potrebne količine razmišljanja pa je kot ponavadi resnica nekje vmes in dejansko oba filma zahtevata točno enako razmišljanja.


V bistvu ne. Pri prometheusu lahko odklopiš možgane in čakaš zobate pošasti. Pri CA pa lahko samo zaspiš, ker ti ni čisto nič jasno pol pol ure, če ne spremljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pithlit ::

Izi je izjavil:

Aha Pithlit, si morala malo podžgati staro debato, da se ne ohladi preveč ;)

Nisem jaz začela z glupimi primerjavami.

Izi je izjavil:

Toliko zaenkrat, da nas bosta Lakotnik in Pithlit lahko še naprej obmetavala z raznoraznimi vzdevki in zraven omenjala IQ :P

Me lahko citiraš? Razni vzdevki pa IQ? Ali pa moraš res z butastimi provokacijami izzivat?
Life is as complicated as we make it...

Poldi112 ::

>Tudi to da vsako obdobje prikaže drugačen tip in odnos do diskriminacije mi je bilo zelo zanimivo.

Meni so se efektivno vsa obdobja zdela ista. So sicer razlike, ampak zgolj kot posledica okolja, v katerem se karakterji nahajajo. In to, da so bili vsi v vseh obdobjih v efektivno enakih vlogah se mi je zdelo skrajno butasto. Kot da ti sporočajo, da ničesar ne moreš spremeniti in da si zacementiran v svojo vlogo za vse čase.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Goody ::

@Poldi A recimo Hanks se ti je zdel zacementiran v enakih vlogah? (al kaj nisem razumel kar si napisal)

Poldi112 ::

Mislil sem, da so velike barabe konstantno velike barabe (Hugo Weaving), male barabe konstantno male barabe (recimo sestra v domu za ostarele je ista kot v prihodnosti, ko "odstrani" pobeglo natakarico - ena mravljica ki sprejema sistem in mu služi), Hanks je konstntno dober, a švoh in prestrašen, ... Čeprav ok, malo odstopanj je (Hanks kot avtor knjige), ampak večinoma igrajo iste vloge v različnih obdobjih.

Nekaj sicer mutijo, da ne gre za reinkarnacijo, ampak jaz ne vem, kako naj si drugače to razlagam. In smisel reinkarnacije ni, da konstantno igraš enako vlogo. Ali z istimi ljudmi, ampak ok, to spregledaš, ker drugače je zgodbo precej težje narediti razumljivo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Nikec3 ::

Izi, kar se pa mojega komentarja o IQ tiče pa je letel na točno specifičen osebek in njegovo argumentacijo. Predvsem pa ne vem po kaki logiki svoje mnenje enačiš z Nikcem, ki v Prometeju ni videl čisto nič razen lahkotne akcijade v vesolju. Popolnoma logično da tudi Cloud atlasa ne mara. Očitno za njega dober Sci-Fi pomeni zobate pošasti, supenz in laserje.

Sedaj pa že malo pretiravaš. Sem velik fan sci-fi, ter sem pogledal že tudi nekaj kvalitetne znanstvene fantastike. Cloud Atlas pač ne sodi v to kategorijo. Sploh ne razumem, zakaj je mainstream scena naredila tak wow okrog tega filma. Mogoče zato, ker sta režiserja Wachowskija. Matrica je bila super, V for Vendetta tudi, CA pa je po mojem strel mimo.

In sedaj bom povedal bistvo CA. Cel film razmišljaš kakšen je smisel vseh scen, na koncu pa ugotoviš, da ga ni. Ni nobene večje zgodbe, vse zveš že iz trailerja. Da je zmeda še večja, reinkarnacije nimajo smisla. Hanks je enkrat baraba, drugič je poštenjak. Kaka je potem sploh finta reinkarnacije? Kaj sploh ostane od prejšnjega življenja razen občasnih dejavu-jev? Kaj je tukaj tako genialnega? Iz filma lahko magari izrežeš eno uro scen (kot so to storili Kitajci), pa je še film vedno približno enako gledljiv. Če naprimer iz The Dark Knighta izrežeš 5 minut, film nima več nobenega smisla.

Drugače pa bi jaz v podoben žanr kot je pri CA uvrstil Donnie Darkota. In Donnie Darko je primer genialnega filma, tudi če ga sploh ne razumeš. CA me je pa podobno razočaral kot Looper, s tem da je Looper vseeno boljši.

Pa še moj seznam najljubših sci-fi filmov: Matrix, Donnie Darko, Gattaca, Twelve Monkeys (tudi izvrsten primer mystery filma), Blade Runner, Moon.

Pa lep dan še naprej.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

oo7 ::

Men sta bila pa oba filma zelo dobra,je pa res,da sem pogledal CA 2x,da sem vse skupaj orng razumel:))

Pa še mojih top 5 najboljših SCI-Fi filmov.8-)

5.Twelve monkeys
4.Matrix
3.Alien
2.Terminator 2
1.The Thing-1982(tudi med mojimi top 3 filmi vseh časov:P)10/10

St235 ::

Nikec3 je izjavil:

Izi, kar se pa mojega komentarja o IQ tiče pa je letel na točno specifičen osebek in njegovo argumentacijo. Predvsem pa ne vem po kaki logiki svoje mnenje enačiš z Nikcem, ki v Prometeju ni videl čisto nič razen lahkotne akcijade v vesolju. Popolnoma logično da tudi Cloud atlasa ne mara. Očitno za njega dober Sci-Fi pomeni zobate pošasti, supenz in laserje.

Sedaj pa že malo pretiravaš. Sem velik fan sci-fi, ter sem pogledal že tudi nekaj kvalitetne znanstvene fantastike. Cloud Atlas pač ne sodi v to kategorijo. Sploh ne razumem, zakaj je mainstream scena naredila tak wow okrog tega filma. Mogoče zato, ker sta režiserja Wachowskija. Matrica je bila super, V for Vendetta tudi, CA pa je po mojem strel mimo.

In sedaj bom povedal bistvo CA. Cel film razmišljaš kakšen je smisel vseh scen, na koncu pa ugotoviš, da ga ni. Ni nobene večje zgodbe, vse zveš že iz trailerja. Da je zmeda še večja, reinkarnacije nimajo smisla. Hanks je enkrat baraba, drugič je poštenjak. Kaka je potem sploh finta reinkarnacije? Kaj sploh ostane od prejšnjega življenja razen občasnih dejavu-jev? Kaj je tukaj tako genialnega? Iz filma lahko magari izrežeš eno uro scen (kot so to storili Kitajci), pa je še film vedno približno enako gledljiv. Če naprimer iz The Dark Knighta izrežeš 5 minut, film nima več nobenega smisla.

Drugače pa bi jaz v podoben žanr kot je pri CA uvrstil Donnie Darkota. In Donnie Darko je primer genialnega filma, tudi če ga sploh ne razumeš. CA me je pa podobno razočaral kot Looper, s tem da je Looper vseeno boljši.

Pa še moj seznam najljubših sci-fi filmov: Matrix, Donnie Darko, Gattaca, Twelve Monkeys (tudi izvrsten primer mystery filma), Blade Runner, Moon.

Pa lep dan še naprej.


Poponoma razumem, da ti film ni všeč. QL, sam potem to tako povej. Pa spet mečeš v isti koš popolnoma različne filme - Donnie Darko, MAtrix, Looper, CA... ČE je nekaj sci-fi to še ne pomeni, da je direktno primerljivo. Vsa ne bolj kot kaj ti je pa všeč.

Poldi112 je izjavil:

>Tudi to da vsako obdobje prikaže drugačen tip in odnos do diskriminacije mi je bilo zelo zanimivo.

Meni so se efektivno vsa obdobja zdela ista. So sicer razlike, ampak zgolj kot posledica okolja, v katerem se karakterji nahajajo. In to, da so bili vsi v vseh obdobjih v efektivno enakih vlogah se mi je zdelo skrajno butasto. Kot da ti sporočajo, da ničesar ne moreš spremeniti in da si zacementiran v svojo vlogo za vse čase.


Vsi niso zabetonirani, nekateri so, drugi ne. Eni bolj nihajo, drugi so ujeti v ožji kalup in to je IMO ena od točk, ki jo sporoči film. Da imajo obdobja skupne elemente je smiselno, sploh ker se hoče poudarit ravno determiniranost z okoljem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Poldi112 ::

>Da je zmeda še večja, reinkarnacije nimajo smisla. Hanks je enkrat baraba, drugič je poštenjak. Kaka je potem sploh finta reinkarnacije? Kaj sploh ostane od prejšnjega življenja razen občasnih dejavu-jev?

Nič ne ostane, saj ravno to je ideja. Da greš neobremenjen z "grehi" prejšnjih inkarnacij v novo. Nepopisan list pa to.
Duša obdrži esenco izkušenj življenj in gre z njimi v novo, po nove izkušnje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

St235 ::

Reinkarnacija, nepopisan list, nedovisno od prejšnjih življenj. hmmm to pa ne gre najbolj skupaj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometheus (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1219209769 (48435) Gury
»

Jupiter Ascending

Oddelek: Sedem umetnosti
243497 (2318) Netrunner
»

PC ne kaže podnapisov

Oddelek: Zvok in slika
111493 (1261) Ikspe
»

Kje so vsi novi filmi!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5810715 (8696) Outcast

Več podobnih tem