» »

Xperia S ali Galaxy Nexus

Xperia S ali Galaxy Nexus

1
2
3

kmetek ::

mene tudi mika tale nexus s.....kako je stanje pri mobisvetu, ima ga zelo ugodno.

SAM I9250 GALAXY NEXUS titanium silver

obstaja bel in siv, črnega ni?

Meizu ::

Opazil sem, da se je cena Nexus S celo povišala? Sam sem ga prek itak paketa (mobitel) vzel novembra 2011 za 230eur medtem, ko je kolega včeraj pri Simobilu prek Orto u nulo paketa moral odšteti 260eur... To je IMO občutno previsoka cena.

390eur je že ok cena, bi pa razmislil, če bi dal toliko denarja za odklenjen enojedrni telefon, ali pa raje vzel prek naročnine za manj denarja galaxy nexusa.

RejZoR ::

260 EUR ob vezavi na naročnino, na Bolhi sem pa pred časom videl mislim da celo zapakiranega brez naročnine za 350 EUR.
Kdor se gre vezat pod takimi pogoji je bebec. Operaterji so pa tud eni navadni oderuhi pri nas. Pri vezavi bi moral zanj dat 100 EUR in nič več imo...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

Meizu: tudi jaz sem za starega Nexusa S opazil, da je cena previsoka? V tujini je cca 279-300€.

mm46 ::

Meizu je izjavil:

Opazil sem, da se je cena Nexus S celo povišala? Sam sem ga prek itak paketa (mobitel) vzel novembra 2011 za 230eur medtem, ko je kolega včeraj pri Simobilu prek Orto u nulo paketa moral odšteti 260eur... To je IMO občutno previsoka cena.

390eur je že ok cena, bi pa razmislil, če bi dal toliko denarja za odklenjen enojedrni telefon, ali pa raje vzel prek naročnine za manj denarja galaxy nexusa.

Na njegovem linku je Galaxy nexus za 390, ne nexus S ;)

Perza ::

Infinity je izjavil:


pa še ta pripomba, pri GNex tudi ni vse rožnato, večino telefonov prodanih pri nas ima OTA preko samsunga in ne googla, tako da tudi tam malo traja da pushajo zadnji update (cca. 1 mesec zamika za global verzijo).

Evo tale bedarija je mene znervirala dva dni nazaj, ko sem kupil GNexusa. Eden izmed večjih razlogov je bil ravno jelly bean in valda fašem verzijo yakjuxv, ki se updejta preko samsunga, jelly beana pa nikjer. Po dveh urah živčnosti in branja 40 stranskih tutorialov sem firmware flashal na yakju, dobil update na 4.1.1, naslednji updejti pa bodo prihajali lepo direktno iz googla. Se komu sanja zakaj te razlike v firmwarih? Kar vem, pri Nexus S še ni bilo te zbrke...

RejZoR ::

Ma to štalo s firmwari ima samo Samsung. Že tko imajo miljavžent verzij telefonov, pol ima vsak še regijsko oz lokalno kodo in nakoncu je cel čudež če sploh kdaj dobiš kakšen update. Oz kar je še bolj tečno, da gre update live, pol folka ga že dobi, ti pa ne zato ker padeš v ne vem kero regijo, ki bo update dobila šele pol leta kasneje oz nikoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Meizu ::

mm46 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Opazil sem, da se je cena Nexus S celo povišala? Sam sem ga prek itak paketa (mobitel) vzel novembra 2011 za 230eur medtem, ko je kolega včeraj pri Simobilu prek Orto u nulo paketa moral odšteti 260eur... To je IMO občutno previsoka cena.

390eur je že ok cena, bi pa razmislil, če bi dal toliko denarja za odklenjen enojedrni telefon, ali pa raje vzel prek naročnine za manj denarja galaxy nexusa.

Na njegovem linku je Galaxy nexus za 390, ne nexus S ;)


Pa res. Nisem šel sploh za tem. Jebiga, zgodnja ura je bila hehe.

kmetek ::

Jan3 ::

trenutno imam ideos X5 z custom aurora 4.0.. nevem kolko xD in je clockan na 1200 mhz enojederni. morm rect super telefon vse igrce delajo precej precej lepo, tudi programi....za malocenovni razred je ta telefon zelo zelo dober. Je pa vseeno zastarel glitchi pa tako (custom rom ne) plus tehnologija gre naprej. tku da glede na odgovore ni debate...Nexus zmaga :D - sm pa bl na softwearu ku aplikacijah ( mora bt vse najnovesje in da dela brezhibno ^^.)

hvala se enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan3 ()

Jan3 ::

pa se to ce ima slucajno kdo kak boljsi predlog.

do nexusa sem prisel ker sem iskal najboljsi mobitel z dvojedernim procesorjem. ima kdo boljsi predlog za kak boljsi dvojederni mobitel?

vseeno hvala :).

RejZoR ::

Galaxy S2. Edino kar mu lahko očitaš je to, da pač Android updejtov ne boš dobil tako hitro kot na Nexusu. Oz jih sploh ne boš. Ampak ICS pa imaš gor kar je trenutno imo najbolj pommebno. Sej JellyBean je fajn ampak bolj bi bilo crap če bi moraš še vedno imet Gingerbread... Pa tud sicer, nakoncu ga še vedno lahko rootaš in gor vržeš CyanogenMod.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MonkeyHead ::

RejZoR je izjavil:

Galaxy S2. Edino kar mu lahko očitaš je to, da pač Android updejtov ne boš dobil tako hitro kot na Nexusu. Oz jih sploh ne boš. Ampak ICS pa imaš gor kar je trenutno imo najbolj pommebno. Sej JellyBean je fajn ampak bolj bi bilo crap če bi moraš še vedno imet Gingerbread... Pa tud sicer, nakoncu ga še vedno lahko rootaš in gor vržeš CyanogenMod.


Manjša resolucija ekrana še je en minus.

KoMar- ::

Po drugi strani pa ima GN isti GPU kot Nexus S, ki je podhranjen za 720p resolucijo in za višek vsega ima GN še PenTile zaslon, ki nima po 3 subpixle za vsak pixel, tako da se GPU delno matra v prazno... S2 ma pa true RGB panel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

mm46 ::

gpu ni prav nič podhranjen za 720p, meni dela vse bolj tekoče in hitreje, kot prej wp7 in iphone4. Večje matranje za hw predstavlja touchwiz, sense in podobno proizvajalčevo sranje...

_kuhi_ ::

Nevem zakaj se gre vsem toliko za ta ICS od vseh kolegov ki jih poznam in imajo že ICS, ni nobenmu všeč, tako kot style še največ pa kot delovanje, stabilnost programov, PORABA BATERIJE! .... Vsem od nas je žal da smo upgrejdal na ICS.

Meizu ::

Seveda, tisti, ki nimate googlovega telefona, ste najbrž dobili kar ICS prve serije, ki so imele težave s porabo baterije, kar se je kmalu popravilo.

Moj nexus S z Jelly Bean-om zdrži komot vsaj 4 dni normalne uporabe brez (!!) polnjenja baterije. Pod normalno uporabo štejem klicanje in SMSanje, normalno, če visiš na wifi nonstop bo šla baterija hitrejše, prav tako kakšne zahtevnejše aplikacije žerejo konkretno. Ampak to je povsod tako.

BladE_ ::

@Meizu... nalimaj screen porabe baterije...
Akcija - Reakcija

Meizu ::

Tega nisem še poskušal, a se da videt zgodovino polnjenja? Ker sam uspem priti le do trenutnega stanja, ampak ker sem ga ravnokar dal s polnjenja kakšne 3 ure nazaj, mi kaže le to. Drugače 3-4 dni zmerne uporabe Nexus S z enim polnjenjem ni šala, meni dejansko tako dela. Je pa odvisno koliko kličeš, kaj delaš s telefonom (sam ga večinoma uporabljam za klicanje in SMSe, ter uporaba voice tuner appa ter metronoma).

Z uporabo slednjih appov drži telefon seveda manj, kakšna 2 dni.

Edit: Pozabil sem še omeniti, da telefon lavfam v 2G mode, vsakršno prenašanje podatkov prek mobilnega omrežja onemogočeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

puffs ::

Aha. Problem je samo da če maš tak telefon ga ne uporabljaš 'normalno'. Če rabiš klicat in smsat lahko komot živiš z 10 let staro regljo. Pa še baterija bo ful zdržala ker ne rabiš wifija in maš onemogočen prenos podatkov - wtf.
Če nimaš zakupljenih N GB prenosa maš skoz vklopljen wifi (js ga mam pa čeprov mam 3GB pr operaterju, je pač hitrej).

Meizu ::

Saj konec koncev nisem kupil smartphonea za neko resno uporabo vseh možnih appov, gpsanje in podobnih zadev. V času nakupa nexusa je bil pri mobitelu v konkretni akciji in se je takrat nakup zares splačal.

Se mi pa vseeno dopade android zaradi neštetih appov, ki zanj obstajajo, tako si torej lahko omislim prenosni metronom, tuner in podobne zadeve, kar se glasbe tiče. Takšne stvari mi vedno pridejo prav, bolj kot pa, če bi s sabo nosil en kup namenskih naprav (digitalni metronomi, digitalni tunerji ipd. šara).

Koliko ljudi pa sploh "normalno" uporablja smartphone :) Večinoma ga imajo/imamo ker ima velik ekran in ponuja en kup funkcionalnih storitev, ki jih ostali cegli ne. Nikoli ne veš, kdaj rabiš kakšno reč.

Jst imam zakupljenih 200mb prenosa podatkov, pa še to za vsak slučaj, če res kaj nucam prenest takoj in ne morem čakat na prvo wifi točko. Drugače je pa itak mobilno omrežje prepočasno za kakšno resnejše surfanje po netu (vsaj izven LJ), tako da nekega nujnega lušta po koristenju mobilnega interneta prek omrežja pravzaprav nimam.

BladE_ ::

Kot je rekel @puffs... smartphone, uporaba za SMS in klic - wtf... Zadeva niti približno ne zdrži 4dni pri dejanski uporabi, prej bi rekel, da 1 dan in kakšno uro, o dveh dneh lahko samo sanjaš, če telefon dejansko uporabljaš.


BladE_ je izjavil:

...ne kupuj telefona zato, ker ima novejšo verzijo softwarea, glej predvsem tiste stvari, ki se ti zdijo boljše/uporabnejše in ne verzije SW...
Akcija - Reakcija

RejZoR ::

Jezst imam smartphone, ker mi pogosto prav pride dober fotkič pa GMail uporabim sem in tja pa LED lučka mi prav pride pa cel kup drugih mini gadgetov, ki jih sicer ne rabim čist vsak dan ampak mi vedno pridejo prav.
Nisem pa power user, ki bi vsak dan preko telefona brskal po netu in bral na tone pošte ter delal ne vem kaj na njem vsak dan.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Meizu ::

BladE_ je izjavil:

Kot je rekel @puffs... smartphone, uporaba za SMS in klic - wtf... Zadeva niti približno ne zdrži 4dni pri dejanski uporabi, prej bi rekel, da 1 dan in kakšno uro, o dveh dneh lahko samo sanjaš, če telefon dejansko uporabljaš.


BladE_ je izjavil:

...ne kupuj telefona zato, ker ima novejšo verzijo softwarea, glej predvsem tiste stvari, ki se ti zdijo boljše/uporabnejše in ne verzije SW...


Kaj nekdo uporablja in kaj ne, lahko debatiramo na debelo in tanko.

Kaj zate pomeni dejansko uporabljati telefon? Zame je dejansko uporabljanje telefona že to, da ga za nekaj nucaš. Za svoj foh uporabljam svoje appe, nekega hardcore poslovneža se s tem telefonom ne grem. Prav tako ga ne zasipam s tisočimi aplikacijami, ki jih nikoli ne rabim, tudi razvijam ne programja na androidni platformi. Zaenkrat.

Kar pa ne pomeni, da ne uporabljam svojega nexusa. Imam pa rad, da se telefon redno in čimbolj updejta, zakaj bi imel neko mašino, ki jo imaš kasneje takšno kot jo dobiš, ko pa v današnjem svetu vse tako hiti naprej? Moj nexus S je z JB še vedno aktualen, nekateri so pa skeširali goro denarja za telefone, ki še vedno uporabljajo prehistorični 2.33, ki bo kmalu postal le še eden od mnogih verzij davnih časov androida.

Nexus S je bil prvi telefon na tržišču, ki se je lahko pohvalil takrat s sveže novim 2.3 gingerbreadom. Sedaj pa že pridno koristim novitete in performančne booste, ki jih ponuja 4.1.1. Obstajajo nedavno izdani modeli, ki še vedno koristijo 2.3 in ne bodo nikoli ugledali ICSja, stanejo pa kakšnih 50eur manj od nexus s katerega sem takrat kupil. Če se prav spomnim, Galaxy Ace je bil takrat v ponudbi za kakšnih 150eur če se ne motim, nexus s sem dobil za 230. Za 80eur sem dobil ne le veliko boljši performance, ekran, fotoaparat, podatkovni prostor na telefonu, ampak tudi sveže updejte in neomejeno izkušnjo Androida.

Predstavljaj si - to je isto, kot da bi kupil računalnik, ki bi bil zaklenjen le na uporabo windows XP, zunaj imaš pa že visto, win7 in nenazadnje prihaja še win8. Veš, da ti je računalnik sposoben poganjati vse navedene OSe, ki so mimogrede tudi boljše skriptirani, bolj optimizirani (indeksiranje, sam kernel itd.), vendar ti proizvajalec računala ne omogoča nadgradnje ampak boš za vedno ostal na Win XP. Če se ti to zdi fair deal, potem prav, meni to ni.

damjan1980 ::

ni mi jasno kaj se dogaja z ceno in dobavljivostjo nexusa. Maja je bil marsikje na razpolago za 350€, zdaj ga pod 380€ ni, poleg tega v vecini trgovin nedobavljiv. Imajo kaj te tozbe in vmesne prepovedi prodaje kaj veze?

kmetek ::

a to govorite o galaxy nexus s ali nexus s, ki ga ima mobitel sedaj za 249€? verjetno prvem a ne?

damjan1980 ::

jaz sem pisal jasno za galaxy, ceprav zdaj ko sem pogledal so cene za S tudi adijo pamet. Na geizhals ga ni pod 300, na zacetku leta pa je bil na mobisvetu 200. zgleda da je povprasevanje po teh igracah se vedno veliko

kmetek ::

edino zaradi tega zgleda....

Tac20 ::

Ali ima kdo Xperio S že na zadnji posodobitvi, kako stvar funkcionira, namreč ta telefon se mi še najbolj dopade od vseh ki jih zadnje čase gledam, predvsem tudi na račun dobre kamere itd.

Katera je zadnja posodobitev za ta telefon ICS 4.0.1 ? Je to uradni release?

Thunder wave ::

Zadnja verzija je ICS 4.0.4. Kako pa dela, pa ne bi vedel, ker si ne lastim telefona.

Tac20 ::

Danes bom šel malo pogledat na Simobil, da ga primem v roko itd., pa še htc one X

GeForce ::

Tac20 je izjavil:

Danes bom šel malo pogledat na Simobil, da ga primem v roko itd., pa še htc one X

Ampak poglej kateri android lavfa na katerem. Ker če imajo Xperio še z 2.3.7 Androidom, je uporabniška izkušnja povsem drugačna kot z 4.0.4.

Tac20 ::

Sem ene pol ure se igral z xperio s in ne morem verjet kaksna jajca so to: neodziven touch, tiste tri tipke spodaj je potrebno pritsnit 3x al pa 4x da prime, včasih pa kar v prvo. A proizvajalec pričakuje da bom nekdo dal 350 eu za nek polizdelek ali so nori, preizkusil sem tudi htc one x, samsung galaxy s 3 in pa iphone 4s. Delovanje toucha, odzivnost in hitrost je iphone daleč spredaj. Če ne bi bil tako drag, bi ga takoj vzel. Nameščen je bil zadnji android za ta telefon 4.0.4 se mi zdi.

Dopuščam da je tisti telefon na simobilu okvarjen, oz. toliko prešlatan in prenastavljen da ne deluje tako kot bi moral.

Skratka žalostno da se za cca 300 eur ne da dobit normalnga telefona, ki dela tako hitro kot si uporabnik to želi (želim instantno odzivnost telefona - to po hitrem testu ponuja le 4S in pa mogoče S3), ampak tok denarja za telefon ki potem pada po tleh - bolano.

SLO_Matej ::

Tac20 je izjavil:

Skratka žalostno da se za cca 300 eur ne da dobit normalnga telefona, ki dela tako hitro kot si uporabnik to želi (želim instantno odzivnost telefona - to po hitrem testu ponuja le 4S in pa mogoče S3), ampak tok denarja za telefon ki potem pada po tleh - bolano.

O, ja pa se da. Poglej si kakšnega od Windows Phonov in pusti Android, če iščeš hitro in tekoče delovanje.

Npr. Lumia 800 ali Omnia W za ta denar, če pa želiš kaj večjega (primerljivejšega z SGS III) pa Lumia 900, ki pa je dražja.

GeForce ::

Tac20 je izjavil:

Dopuščam da je tisti telefon na simobilu okvarjen, oz. toliko prešlatan in prenastavljen da ne deluje tako kot bi moral.

Ne, ne, je stanje nažalost kar dejansko tako. Galaxy Nexusa si pogledal?

Tac20 ::

Sem pogledal, vendar ga ni za dobit na simobilu, baje razprodano.

Zdej gledam htc one X, za katerega tudi najdem kup problemov, nezamenjljiva baterija, slab battery life, slab wifi sprejem, bedna kamera, potem pa je tle še s3, ki pa tud nima nevem kaj kamero, ampak štima pa vse ostalo, razen to da mi je rahlo grd :)

Lumia mi je pa designa super in bi jo prec imel, samo nevem kako je kaj s podporo win telefonov itd., iphone 4s, pa deluje že zastarelo prot tem novejšim telefonom in se mi ne zdi vreden denarja za kokr ga ponujajo na simobilu.

Kaj zdaj kupiti?!? First world problems.

mm46 ::

Tac20 je izjavil:

Sem pogledal, vendar ga ni za dobit na simobilu, baje razprodano.

Zdej gledam htc one X, za katerega tudi najdem kup problemov, nezamenjljiva baterija, slab battery life, slab wifi sprejem, bedna kamera, potem pa je tle še s3, ki pa tud nima nevem kaj kamero, ampak štima pa vse ostalo, razen to da mi je rahlo grd :)

Slab wifi sprejem pri onex je kolikor vem hw napaka prvih modelov, ki je sedaj odpravljena, oziroma ti jo odpravijo v garanciji. Battery life je po prebranem na forumih konkretno izboljšan z zadnjim updejtom, pravtako samo delovanje OS-a, ki sedaj ni nič slabše kot pri sgs3. Kamera pa je pri obeh med boljšimi (poglej si slike na slo-android forumu ali kakem testu), boljšo kamero ima mogoče 4s... zanič kamero ima npr. lumia 800 (beri spodaj).

Tac20 je izjavil:


Lumia mi je pa designa super in bi jo prec imel, samo nevem kako je kaj s podporo win telefonov itd., iphone 4s, pa deluje že zastarelo prot tem novejšim telefonom in se mi ne zdi vreden denarja za kokr ga ponujajo na simobilu.

Jaz sem imel lumio 800 pa sem jo po slabem mesecu prodal. Telefon je sicer dizajnersko res lep, odlično sede v roko, deluje zelo kompaktno in, za razliko od samsungov, ne daje občutka cenenosti. OS tudi deluje gladko (primerljivo z ios) in izgleda res odlično, se pa pozna švoh hw v nekaterih aplikacijah (predvsem igrah) in se zato zatika.
Zakaj sem jo prodal?
- zanič kamera... večinoma čudne barve, neostre slike, veliko šuma... bivši iphone 4 (brez s) je delal bistveno boljše fotke v vseh pogojih... tudi gnex, ki naj bi imel bedno kamero, dela lepše slike.
- zaslon je super dokler si v OS (črna podlaga), pri prikazu bele barve in sivin pa totalno pogrne (zelo temne in, odvisno od kota gledanja, vleče na modro/rdečo/zeleno). V browserju je potrebno vedno zoomirat, če hočeš kaj prebrat, ker je droben text preveč neoster...
- zanič sync sw za maca... na winsh je bolje a še vedno slabše od itunes (pa že ta ni nek biser na winsih).
- slaba baterija...nexus mi drži skoraj enako, kljub temu, da je povezan na wifi tudi v spanju, kar na wp (in ios) ni možno
- takrat ni delal eduroam (če dela z zadnjim updejtom ne vem)
- nobene pametne dropbox aplikacije (uradna ne obstaja)
- možen samo en račun za marketplace, če se želiš prijavit z drugim je potreben format telefona

Po dobrem mesecu uporabe sem z nexusom izjemno zadovoljen....kot sem v eni drugi temi napisal OS ne dela čisto nič slabše kot prej lumia in iphone. Če bi sedaj kupoval bi izbiral med nexusom (vedno zadnji sw, brez bloatwarea) in onex (meni dizajnersko en lepših telefonov, odličen zaslon)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm46 ()

SLO_Matej ::

Tac20 je izjavil:

Lumia mi je pa designa super in bi jo prec imel, samo nevem kako je kaj s podporo win telefonov itd., iphone 4s, pa deluje že zastarelo prot tem novejšim telefonom in se mi ne zdi vreden denarja za kokr ga ponujajo na simobilu.

Kaj zdaj kupiti?!? First world problems.

Vzemi Lumio pa je. Kaj te zanima glede podpore? Koliko je aplikacij? To si poglej tukaj: http://www.windowsphone.com/sl-SI/marke... Žal pa trenutni Windows Phoni ne bodo nadgradljivi na WP8, bodo pa dobili WP7.8, ki bo prinesel nekaj novosti iz WP8 (npr. identičen Start zaslon).

mm46 je izjavil:

- zaslon je super dokler si v OS (črna podlaga), pri prikazu bele barve in sivin pa totalno pogrne (zelo temne in, odvisno od kota gledanja, vleče na modro/rdečo/zeleno). V browserju je potrebno vedno zoomirat, če hočeš kaj prebrat, ker je droben text preveč neoster...
- zanič sync sw za maca... na winsh je bolje a še vedno slabše od itunes (pa že ta ni nek biser na winsih).
- takrat ni delal eduroam (če dela z zadnjim updejtom ne vem)
- nobene pametne dropbox aplikacije (uradna ne obstaja)
- možen samo en račun za marketplace, če se želiš prijavit z drugim je potreben format telefona

- Če te skrbi, da Nokiin ClearBlack AMOLED zaslon ni tako zelo dober (pa sploh ni slab), se še vedno lahko odločiš za Omnio W s Samsungovim vrhunskim Super AMOLED-om.
- Programska oprema je povsem spodobna in opravlja svoje delo (Zune na Windows PC-jih oz. Windows Phone 7 Connector for Mac).
- Edurom ne dela, ker WP7 ne podpira zastarele infrastrukture, ki se uporablja v Sloveniji. V tujini naj bi delal brez težav.
- Za Dropbox res ni uradne aplikacije, lahko pa uporabljaš Microsoftov SkyDrive za katerega obstaja uradna aplikacija (7 GB brezplačnega prostora oz. 25 GB, če ga uporabljaš že od prej) in je tudi zelo lepo integriran s samim sistemom (v Office in Pictures hubu). Še ena alternativa z uradno aplikacijo pa je Box.

mm46 ::

SLO_Matej je izjavil:


- Če te skrbi, da Nokiin ClearBlack AMOLED zaslon ni tako zelo dober (pa sploh ni slab), se še vedno lahko odločiš za Omnio W s Samsungovim vrhunskim Super AMOLED-om.

Oba imata enako velik, z enako resolucijo, pentile amoled zaslon. In ta "vrhunski" samoled, imam tudi na trenutnem telefonu, samo se zaradi precej višje resolucije ne opazi toliko teh minusov... s custom kernelom se ga da tudi skalibrirat, pri s3 celo out of the box z različnimi profili, še vedno pa ima po mojem mnenju one x boljši zaslon.

SLO_Matej je izjavil:


- Programska oprema je povsem spodobna in opravlja svoje delo (Zune na Windows PC-jih oz. Windows Phone 7 Connector for Mac).

z zune se še da kaj nardit, čeprav je še počasnejši kot itunes za win, wp7 connector za mac pa je bl al manj sam za delat backup in nadgradnje sw. slike synca samo iz iphoto, muziko pa samo playliste iz itunes. Ko smo že pri muziki... sam imam v svoji zbirki 98% dj setov, ki so dolgi od ure pa do 8 ur in me je zato zelo motlo, da v predvajalniku glasbe ne moreš skočit direkt na en kos komada/seta ampak se moraš premikat s FF/FR kot da bi cd al kaseto poslušal :D

SLO_Matej je izjavil:


- Edurom ne dela, ker WP7 ne podpira zastarele infrastrukture, ki se uporablja v Sloveniji. V tujini naj bi delal brez težav.

res je, samo androida in iphona to ne moti...

SLO_Matej je izjavil:


- Za Dropbox res ni uradne aplikacije, lahko pa uporabljaš Microsoftov SkyDrive za katerega obstaja uradna aplikacija (7 GB brezplačnega prostora oz. 25 GB, če ga uporabljaš že od prej) in je tudi zelo lepo integriran s samim sistemom (v Office in Pictures hubu). Še ena alternativa z uradno aplikacijo pa je Box.

res je, imam skydrive s 25gb, ki ga imam za backup fotk, za vse ostalo pa že od začetka uporabljam dropbox (win, mac, ios, android) in me je pač motlo, da ni (dobrih) aplikacij za to...sej sm napisal, da je to zame minus...

Pozabu prej napisat...zame, ki uporabljam chrome tako v win kot na macu je velik plus tudi chrome za ios in android tako, da imam vedno vse tabe in bookmarke posyncane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm46 ()

pi pawr ::

Sam imam že dva tedna Xperio S (simobil, orto smart) na 4.0.4. V primerjavi z 2.3.7 deluje veliko bolj tekoče, nameščenih imam okrog 80 dodatnih aplikacij. Vse deluje tako kot treba, aplikacije odpira hitro.
Odzivnost na dotike in potege ni nič drugačna kot n.pr. pri SGS2 (v uporbabi sem ga imel nekaj dni).
Tiste tri tipke, hitro se navadiš, meni od drugega dneva ni bilo več treba pritisnit več kot enkrat, da je prijela. Da o kakovosti zaslona ne govorim...največja gostota pikslov daleč naokrog, dobra vidljivost zunaj na soncu pri svetlosti do konca seveda. Besedilo je lepo berljivo tudi pri prikazu cele spletne strani v portrait načinu. Ko gledaš slike ali filmčke te dobesedno odbije, tako realističen je prikaz. Polnim ga vsak dan, zvečer ostane še 20 do 25 % baterije. Ponoči je v avionskem načinu. Če se malo skuliram in ne visim ves čas na internetu, lahko zdrži tudi dva dneva. Če pa se ga uporablja kot prenosni računalnik (miška, HDMI, WLAN), gra baterija v treh do štihih urah.
Super (video)kamera.
Veliko uporabljam bluetooth, wifi, GPS - ki je zelo natančen (sprejemnik sprejema tudi GLONASS).
Filme gledam na televizorju prek HDMI. Po posodobitvi je namesto bedne androidove galerije Sonyjeva aplikacija, prav tako walkman za glasbo. Zvočnik je lahko zelo zelo glasen. Imam NFC SmartTags, zadeva deluje kul, zazna tudi LPP urbano. Ko dobim UBS OTG, poročam, drugače glej youtube.
Nimam nekih večjih pripomb, 25 GB pomnilnika je zaenkrat dovolj, baje z nakupom telefona dobiš tudi 50 GB nekje v oblaku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pi pawr ()

Meizu ::

res je, samo androida in iphona to ne moti...


Tudi android je imel s tem v preteklosti precejšnje probleme.

mm46 ::

Jaz nisem imel nobenih problemov z desire na 2.2 in 2.3 (fri).

Thunder wave ::

Xperia S bo dobila Vanilla Android in update direktno od Googla, ravno tako kot Nexus naprave: http://www.xperiablog.net/2012/08/18/xp...

pi pawr ::

Pa to je top šit :)

djordjevic ::

mm46 je izjavil:

Slab wifi sprejem pri onex je kolikor vem hw napaka prvih modelov, ki je sedaj odpravljena, oziroma ti jo odpravijo v garanciji. Battery life je po prebranem na forumih konkretno izboljšan z zadnjim updejtom, pravtako samo delovanje OS-a, ki sedaj ni nič slabše kot pri sgs3. Kamera pa je pri obeh med boljšimi (poglej si slike na slo-android forumu ali kakem testu), boljšo kamero ima mogoče 4s...

Potrjujem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

puginho ::

Tac20 je izjavil:

Sem pogledal, vendar ga ni za dobit na simobilu, baje razprodano.

Zdej gledam htc one X, za katerega tudi najdem kup problemov, nezamenjljiva baterija, slab battery life, slab wifi sprejem, bedna kamera, potem pa je tle še s3, ki pa tud nima nevem kaj kamero, ampak štima pa vse ostalo, razen to da mi je rahlo grd :)

Lumia mi je pa designa super in bi jo prec imel, samo nevem kako je kaj s podporo win telefonov itd., iphone 4s, pa deluje že zastarelo prot tem novejšim telefonom in se mi ne zdi vreden denarja za kokr ga ponujajo na simobilu.

Kaj zdaj kupiti?!? First world problems.


Ha ha ha kake pa eni sekajo. Berem tvoje prejšnje poste tudi. Gledaš top telefone trenutno v svetu a skoraj vsak ma polno problemov. Največji problem si ti sam po moje.

Tac20 ::

Ja kaj naj jaz naredim, prebral sm 100 in 1 review vshe top telefonov in ni telefona da bi rekl, hands down tole je pa krasno. Sicer pa sm že kupil in sem zadovoljen :)

djordjevic ::

Kaj si potem na koncu izbral?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Tac20 ::

LG 4x HD, se mi je zdel na koncu best price/perfomance, po parih dnevih uporabe je telefon res super. Edino kamera ni nevem kaj pri slabših svetlobnih pogojih. ZA LG-ja pravijo da je slabo to, da je med zadnjimi ki izda update za android, ampak trenutno je nameščen 4.0.3. in dela res tekoče in odzivno.

djordjevic ::

Naj ti lepo služi.
No grave is deep enough to keep us in chains.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15235284 (23620) Robi :P
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028500 (22663) leiito
»

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

Oddelek: Mobilne tehnologije
224827 (4528) Alessio983
»

Nakup novega mobitela, kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
449374 (7375) SLO_Matej

Več podobnih tem