» »

Xperia S ali Galaxy Nexus

Xperia S ali Galaxy Nexus

«
1
2 3

Jan3 ::

se opravicujem ce sem odpru ze obstojeco temo, ce sem bi prosil link do tiste hvala :).

moje vprasanje je simpl...xperia s ali galaxy nexus. rabil bi telefon k ima dobro baterijo, ki je odlicen za igranje in vsesplosno multimedijsko uporabo, glede ekrana me zanima ce ima kdo izkusnje z xperiovim lcd zaslonom.

hvala za mnenja, jih resno potrebujem :).

KoMar- ::

Galaxy Nexus ;)

JayKay ::

nimas kaj razmisljat: galaxy nexus. Stock android in zadnje posodobitve OSa.

Meizu ::

galaxy nexus

RejZoR ::

Na GSMArena niso glih pohvalil baterije na Galaxy Nexus. Poglej review...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

wini ::

definitivno nexus

JerryP ::

Še en glas za Google Galaxy Nexusa ;-)

freesty ::

Sony ima najboljši ppi ekran na trziscu, boljsi fotoaparat, boljsi hardware nasploh od galaxy nexusa. Verjetno bo dobil ICS in še naslednji update po tem.

Jaz bi raje sony-ja.

Mavrik ::

Galaxy Nexus ima že update po ICSu in bo gotovo še kakega dobil - kupi to. Če pa hočeš kupiti telefon kjer boš za novosti odvisen od milosti proizvajalca pa kar Sonya.
The truth is rarely pure and never simple.

Meizu ::

A ima quada? A ima več rama? Če nima nič od tega ali pa tudi če ima, bi šel osebno vseeno raje z Galaxy Nexusom. Osebno uporabljam starega Nexus S (predhodnika galaxy nexusa in tesni konkurent staremu SGSI) in ga ne bi menjal za nič na svetu, razen za Galaxy Nexusa ali pa v skrajni sili za SGS3, če bi že kupoval nov telefon, vendar je SGSIII občutno predrag.

Thunder wave ::

Xperia S že ima ICS da ne bo pomote. Glede na to, da je njihov letošnji flagship telefon bo podpora dobra. Če ti je zelo pomemben fotoaparat pa tu sploh ni dileme.

JayKay ::

freesty je izjavil:

Sony ima najboljši ppi ekran na trziscu, boljsi fotoaparat, boljsi hardware nasploh od galaxy nexusa. Verjetno bo dobil ICS in še naslednji update po tem.

Jaz bi raje sony-ja.


ti si eden tisti ki gledajo samo specifikacije. se bos ze naucil....

GeForce ::

Še en glas za Galaxy Nexusa.

Thunder wave je izjavil:

Xperia S že ima ICS da ne bo pomote. Glede na to, da je njihov letošnji flagship telefon bo podpora dobra. Če ti je zelo pomemben fotoaparat pa tu sploh ni dileme.

Fotoaparati so pri Sonyju odlični ja...tu se pa tudi konča. Kaj so naredili z lanskoletnim flagshipom?? Arc S? Dobil je en ničvreden ICS update, to pa je tudi to, konec poti za ta telefon. Enako bo z Xperio S, če bo sreča boš dobil Jelly Bean, kaj več pa ziher ne.

bobby ::

tudi jaz zadovoljen user starejšega NEXUS S. Čeprav je ob boku SGS1, pa ima že uraden Jelly Bean in tudi jaz a ne menjam, razen za novejšega NEXUS-a!

vote: NEXUS!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

damjan1980 ::

pozna se da nexus nima nalozenega sranja od proizvajalcev, ker dobesedno leti! kaj ti pomaga 8 procesorjev, giga ramov za izvoz, na koncu pa steka ker je poln crapwaera.
ostali proizvajalci komaj pocasi 4.0 dajejo na svoje telefone. dokler bodo posodobili vse, bo konec leta nexus ze na naslednji verziji, ce predvidevamo da nove verzije izhajajo na nekje pol leta. Takrat tudi pride novi nexus.

clancy ::

No, jaz pa samo zaradi tega, da telefon omogoča najnovejšo posodobitev ne bi kupoval.
Večji pomen bi raje dal, da telefon ima čimboljšo kvaliteto zvoka in govora, fotoaparat, zaslon, uporabnost,... kar Xperia S zagotovo ima.
Tekoče delovanje pa itak omogočajo vsi novejši telefoni z vsaj 1Ghz dvojedrnim procesorjem.

Meizu ::

Ne razumem. Moj Nexus S ima 1ghz enojedrni če se ne motim in ICS dela normalno in gladko.

RejZoR ::

Itaq je bistven grafični čip, procesor je bolj postranskega pomena.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

Večji pomen bi raje dal, da telefon ima čimboljšo kvaliteto zvoka in govora, fotoaparat, zaslon, uporabnost,... kar Xperia S zagotovo ima.


Po kateri metriki ima Xperia S:
- boljšo kvaliteto zvoka (ki je odvisna samo od tega če uporabljaš UMTS ali GSM omrežje)?
- boljšo kvaliteto zaslona (oba sta 1280x720)?
- uporabnost (Xperia ima Sony-posiljen ICS, Nexus ima originalen ICS, ki je izdelan z mislijo na ta telefon)?

Ali si si to zdaj kar malo izmislil da bi izpadla tvoja stvar boljša?
The truth is rarely pure and never simple.

KoMar- ::

Galaxy Nexus ima že par tednov Jelly Bean 4.1.1 ;)

bobby ::

komar: 5dni uradno, če smo natančni, ostalo so travniške izvedenke.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

BladE_ ::

@Mavrik... Tukaj je primerjava... zaslon je boljši, kar pomeni, da je slika boljša+bravia engine doda svoje... pri kvaliteti zvoka je verjetno mislil na glasnost, boljši je Nexus... glede uporabnosti sta pa oba Androida tako, da sta pri uporabnosti enakih zmogljivosti!

Se pa tudi jaz strinjam z @clancy-jem, ne kupuj telefona zato, ker ima novejšo verzijo softwarea, glej predvsem tiste stvari, ki se ti zdijo boljše/uporabnejše in ne verzije SW...
Akcija - Reakcija

Goody ::

Mavrik je izjavil:

Xperia ima Sony-posiljen ICS, Nexus ima originalen ICS, ki je izdelan z mislijo na ta telefon


Meni gre pa mal tale dogma (da je google "čisti" android boljši od predelanih androidov drugih proizvajalcev) na živce. Pa ne poznam UI xperia, lahko pa rečem da to mnogokrat ni res. Lahko pa tudi rečem da so posamezne aplikacije na mnogokaterih telefonih (ali pa tudi appi ki jih dobiš na storu) bistveno boljši od googlovih (recimo osnovni phone in pa calendar ima google prav bedne, obstoja mnogo boljših).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

KoMar- ::

bobby je izjavil:

komar: 5dni uradno, če smo natančni, ostalo so travniške izvedenke.

Ne, ampak 14 dni: http://www.androidpolice.com/2012/07/11...

damjan1980 ::

@cink44, to kar ti govoris je vse res za android do 4.0. Od takrat dalje pa je to cisto druga zgodba, vsa navlaka proizvajalcev je postala odvecna. meni je tudi htc sense bil svetlobna leta boljsi proti stock androidu 2.x. ko pa zdaj pogledam pri 4.1 verziji, pa je zgodba povsem drugacna.
@Tisti ki misli da mu ICS dela lepo na enojedernem, probaj kaj sele dela na 2 ali 4 jedrih :) samo pazi, ker zna bit da bos telefon hotel menjat.

Mavrik ::

Goody je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Xperia ima Sony-posiljen ICS, Nexus ima originalen ICS, ki je izdelan z mislijo na ta telefon


Meni gre pa mal tale dogma (da je google "čisti" android boljši od predelanih androidov drugih proizvajalcev) na živce. Pa ne poznam UI xperia, lahko pa rečem da to mnogokrat ni res. Lahko pa tudi rečem da so posamezne aplikacije na mnogokaterih telefonih (ali pa tudi appi ki jih dobiš na storu) bistveno boljši od googlovih (recimo osnovni phone in pa calendar ima google prav bedne, obstoja mnogo boljših).


In pogosto za to plačaš s štekanjem in reseti, ker so programerji ko spreminjajo Android nesposobni (glej samo kako nestabilen in počasen postane Galaxy S, podobna zgodba se dogaja pri večini proizvajalcev). GN pa je telefon dejansko za katerega Google dela Android trenutno in je poskrbljeno da dela tam najboljše - aplikacije (kot si sam rekel) itak dobiš na Google Play, ne moreš pa popravit štekanja slabega firmwara na telefonu brez razveljavitve garancije.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

bobby ::

komar: pardon
nexus S ga je dobil v soboto uradno OTA.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

clancy ::

Mavrik je izjavil:

Ali si si to zdaj kar malo izmislil da bi izpadla tvoja stvar boljša?


Ne, sem lastnik dve leti starega HTC Wildfirea, se pa odločam za nakup novega telefona in nimam še nobenega favorita. Se pa, kot sem omenli že zgoraj, raje odločim za telefon, ki ima boljše zgoraj naštete lastnosti, kot pa možnost takojšnjega posodabljanja.
http://www.knowyourmobile.com/compariso...

Meizu ::

Možnost najhitrejšega posodabljanja te včasih reši kakšnih nadležnih glitchev OSa. Če ti ne boš dobil uradne podpore s Sonyjem, se boš moral v tem primeru konkretno jebat s kakšnimi communityji patchi, flashat rome ipd. stuff, kar ti bo prekinilo garancijo, pa še brickanje tvegaš.

V tem primeru je Galaxy Nexus veliko bolj praktičen za takšne stvari, pa še gol Android dobiš, ki ga lahko kasneje z aplikacijami iz Android Marketa (ki jih sploh ni malo, na tone namreč) polepšaš oz. prilagodiš svojim potrebam.

_kuhi_ ::

Sej pri xperia S se da izbrisati te dodatne aplikacije ki so nameščene gor, ko ga kupiš si vzameš 5 min časa in jih ni več, če koga tako motijo. Je pa dobro pri xperii S, da jo z povezavo preko HDMI na televizijo, lahko preko daljinca upravljaš, vse od youtuba- vse preko daljinca najdeš video gor, slike, aplikacije....

bdoxx ::

eh..., vzemi tistega kateri ti je lepši

puginho ::

Meizu je izjavil:

Možnost najhitrejšega posodabljanja te včasih reši kakšnih nadležnih glitchev OSa. Če ti ne boš dobil uradne podpore s Sonyjem, se boš moral v tem primeru konkretno jebat s kakšnimi communityji patchi, flashat rome ipd. stuff, kar ti bo prekinilo garancijo, pa še brickanje tvegaš.

V tem primeru je Galaxy Nexus veliko bolj praktičen za takšne stvari, pa še gol Android dobiš, ki ga lahko kasneje z aplikacijami iz Android Marketa (ki jih sploh ni malo, na tone namreč) polepšaš oz. prilagodiš svojim potrebam.



Daj nehaj no. Kaj ti si slučajno 24 ur nonstop na telefonu pa glitche šteješ. Neki normalen uporabnik, ki uporablja par aplikacij nebo opazo nobenega glitcha, pa življenje mu nebo prikrajšano če nebo imel najnovejše posodobitve. Dejansko gre tukaj samo zato da pogledaš kdo ma boljši fotoaparat, ekran, pa nasplošno izgled, cena....

RejZoR ::

Če mene vprašate bi moral Google udarit po mizi in dat direktivo, da morajo vsi uporabljat stock Androida, custom launcherje pa dodajat kot opcijo in ne osnovo.

Na tak način bi rešil več stvari:
- posiljevanje folka s svojim softwarskim govnom
- posiljevanja z izgovori, da telefon kao ni dost zmogljiv za novo nadgradnjo
- proizvajalci bi se dejansko fokusirali na razvoj naprav, OS pa bi bil v osnovi na vseh enak, stock Googlov
- točka 3 bi rešila razbitost verzij Androida, ki so jo nasrali proizvajalci sami s točko 2
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

damjan1980 ::

amen!
tocno to sem jaz razmisljal. uporabnik bi ob prvem zagonu telefona moral imet moznost izbire med stock in crapware

Infinity ::

jaz sm bil pred kakšnim mesecem pred enako dilemo. Moje ugotovitve so ble takrat da kar se ekrana in fotiča tiče xperia povozi GNex po celi črti tako da sem updati gor dol že skoraj kupil telefon. Ko sem ga šel probat v živo pa me je skoraj kap, build quality je na xperiji totaln podn, pokrovček od baterije je tak da bo glihkar odpadel, v roki sem imel občutek da imam en kos plastike(cheap shit plastike) ki se bo strl ob prvem mal bl grdem pogledu, kar je bil definitivno zelo velik minus. Ko sem videl še ta UI ki ga sony nalaga na svoje naprave pa me je vsega minilo.

no da zaključim zgodbo. Sem ponosni lastnik GNex in uživam v čarih android 4.1 :D

pa še ta pripomba, pri GNex tudi ni vse rožnato, večino telefonov prodanih pri nas ima OTA preko samsunga in ne googla, tako da tudi tam malo traja da pushajo zadnji update (cca. 1 mesec zamika za global verzijo). Me je pa GNex definitivno presenetil z build qualityjem in displayem.

buneech ::

Galaxy Nexus.

_kuhi_ ::

1Ko smo že pri android verziji. Se še komu ne dopade ta ICS? meni se zdi manj "stilski" ali kako bi se izrazil. Nima ravno nekih velikih izboljšav, pa zdi se mi da mi nuca za ista opravila nekje 100-150Mb rama več kot stara verzija.

jype ::

Galaxy Nexus je prima telefon.

Edina smola je razmeroma crappy fotoaparat in razmeroma šibka avtonomija. Če _vse_ ugasneš zdrži 4 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

damjan1980 ::

@kuhi ce isces neko fancy stilsko zadevo, bo kaksen htc z blink blink sensom boljsa izbira
@jype baterija je cisto zmerna za ta rang telefona. fotkice pa smo res ze boljse videli

puffs ::

Edina večja razlika sta fotkič in zaslon. Če rad slikaš boš vzel Xperio :) jaz imam Sonya in me je ravno zadnjič spet prijetno presenetil na enem koncertu.

Je pa res da so updejti nikakvi in zelo pozni. Ampak mene to ne moti, mi je bilo jasno že ko sem kupovala telefon (tudi če mi ne bi N ljudi prej povedalo) da je Sony dosti gnil glede tega. Sem celo flashala telefon po upgrejdu in uživam na starem sonyevem stocku, but then again, im no power user (vsaj ne geek power). Mogoče se pa popravijo z Xperio S :)

pi pawr ::



Sony Xperia S
Android 2.3.7

Galaxy Nexus
Android 4.0.2

Mavrik ::

No zdaj pa še Galaxy Nexus 4.1 prosim (največja izboljšava 4.1 je ravno gladkost in hitrost delovanja) ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

MonkeyHead ::

pi pawr je izjavil:



Sony Xperia S
Android 2.3.7

Galaxy Nexus
Android 4.0.2


Ta primerjava več ni realna ker smo med tem že dobili posodobitev.

Meizu ::

puginho je izjavil:

Meizu je izjavil:

Možnost najhitrejšega posodabljanja te včasih reši kakšnih nadležnih glitchev OSa. Če ti ne boš dobil uradne podpore s Sonyjem, se boš moral v tem primeru konkretno jebat s kakšnimi communityji patchi, flashat rome ipd. stuff, kar ti bo prekinilo garancijo, pa še brickanje tvegaš.

V tem primeru je Galaxy Nexus veliko bolj praktičen za takšne stvari, pa še gol Android dobiš, ki ga lahko kasneje z aplikacijami iz Android Marketa (ki jih sploh ni malo, na tone namreč) polepšaš oz. prilagodiš svojim potrebam.



Daj nehaj no. Kaj ti si slučajno 24 ur nonstop na telefonu pa glitche šteješ. Neki normalen uporabnik, ki uporablja par aplikacij nebo opazo nobenega glitcha, pa življenje mu nebo prikrajšano če nebo imel najnovejše posodobitve. Dejansko gre tukaj samo zato da pogledaš kdo ma boljši fotoaparat, ekran, pa nasplošno izgled, cena....


Ne rabiš bit toliko časa. Z Nexus S pri 2.3 nisem imel problemov z zmrzovanjem sistema, ko sem si namestil ICS, so se pa pojavile težave. Brskaš po netu in kar naenkrat dobiš obvestilo, da se je sesul browser. Sledi restart, ponovno odpiranje spletnih strani itd. Ravno danes sem si namestil Jelly Bean ker sem dobil update, ter zaenkrat stvar lavfa solidno. Bomo videli, če je tudi ta težava odpravljena.

puffs ::

Infinity je izjavil:

jaz sm bil pred kakšnim mesecem pred enako dilemo. Moje ugotovitve so ble takrat da kar se ekrana in fotiča tiče xperia povozi GNex po celi črti tako da sem updati gor dol že skoraj kupil telefon. Ko sem ga šel probat v živo pa me je skoraj kap, build quality je na xperiji totaln podn, pokrovček od baterije je tak da bo glihkar odpadel, v roki sem imel občutek da imam en kos plastike(cheap shit plastike) ki se bo strl ob prvem mal bl grdem pogledu, kar je bil definitivno zelo velik minus.


Meni je pa plastika na xperii s lepa :) odvisno kaj hočeš, meni je bila prioriteta da je telefon tanek in lahek in je kar hud filing ko poleg svojega vzamem v roke kak pol manjši desire pa je občutno težji. Se še tudi ni zgodilo da je komu zgledal cheap, not that i'd care.

Edit: vidim da je xperia phatter and heavier kot nexus so ignore my upper comments, js mam starejšo (tanjšo in lažjo) xperio.
Me thinks it boils down to camera and software: če rad fotkaš zmaga xperia, če imaš rad up to date software se izogneš sonya v širokem krogu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: puffs ()

Vanadium ::

Ma galaxy nexus ni tu kaj razmišljat. Moj naslednji android bo 100% pure google.

Thunder wave ::

Glede updatov: Sony je do zdaj edini, ki je celotno linijo 2011 telefonov posodobil na ICS. Update ni slab, bi pa definitivno lahko bil boljši.

damjan1980 ::

ja super, samo kdaj so jih posodobili? 4.0 je ze izpeta zgodba iz lanskega leta, pa ga se vedno velika vecina androidov sploh nima. Se pravi so na zdaj ze prehistoricnem 2.x Mislim da je do zdaj google ugotovil da je trenutna politika napaka in upajmo da se bo v kratkem kaj spremenilo glede tega.
suslja se da konec leta pride do 5 razlicnih nexusov od razlicnih proizvajalcev naenkrat! Ce je nexus do zdaj bil bolj postranski player, kaze da se to zna v kratkem spremenit

Meizu ::

Jp, jst na "prehistoričnem" Nexus S uživam v najnovejšem Jelly Beanu z najnovejšimi popravki in updejti :)

GeForce ::

Meizu je izjavil:

Jp, jst na "prehistoričnem" Nexus S uživam v najnovejšem Jelly Beanu z najnovejšimi popravki in updejti :)

Ja, jaz pa na "super" NOT Xperii arc S, piz*im nad obupno počasnim ICS updateom. Tako da, če ti je kaj do buttery smooth delovanja, je Nexus edina izbira.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15235135 (23471) Robi :P
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499463 (8162) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028306 (22469) leiito
»

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

Oddelek: Mobilne tehnologije
224799 (4500) Alessio983
»

Nakup novega mobitela, kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
449355 (7356) SLO_Matej

Več podobnih tem